Která by chtěla střídavkáře?

Re: Která by chtěla střídavkáře?

Příspěvekod Magi_mb » 20 úno 2013 16:21

Michale,
já nyní žiji s chlapem, který by si svoje děti moc rád bral alespoň na víkendy, staral se o ně, pomáhal, hrál si s nimi, sportoval,... Jeho bývalá je schopná mu je v pátek dát (prý do neděle) a pak si pro ně v sobotu přijet s policií. Proto - žádost o úpravu styku na soud (kde ona bezostyšně tvrdí, že si je může vzít, kdy chce a paní ze sociálky nemá bohužel čas se tam dostavit). Bohužel, to co ten soud vyplodil je ...
Ani jednou za jejich dětská léta je nemůže mít na Štědrý den, ač žádal, aby o prázdninách neměl na přelom měsíce (nedostane dovolenou, musí dělat inventury), tak jak v červenci, tak v srpnu je dostal na konec měsíce. Na děti nedostává žádné náhradní oblečení ani věci na sport, nedonesou mu ukázat vysvědčení, prý aby se neztratilo, když je náhodou má na hlídání, tak jim třeba 3x denně telefonuje,..... Takže vím, co jsou tahanice, co jsou návštěvy ze sociálky i odvod dvou plačících dětí v 22:00 za doprovodu policie. A věř mi, že bych ze všeho nejraději bojovala o střídavou péči, protože vidím, jak moc ty děcka potřebují pomoc. Ale partner má strach a nechce bojovat. A věř, že někdy mám větší problém vypořádat se s rezignací, než s bojem.
Ale to je asi v povaze. Když jsem byla malá, tak mi mamka říkala, že jsem advokát chudejch, já se prostě ráda peru i bez jisty vítězství. A ty to nevzdávej, oni ty děcka za to stojí. To oni a jejich další děti tady po tobě zůstanou.
Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katalyzator » 20 úno 2013 18:55

Magi_mb píše:...Ale partner má strach a nechce bojovat...

Z toho je mi trochu smutno. Za ty děti.
Tímhle si ženský z OSPODu (většinou jsou tam ženy) moc nezíská ... představte si Vy sama muže, kterýho jinak neznáte, a kterej se bojí jít do sporu o to nejdražší, co má ... jaký by to pro Vás bylo ? Jak byste ho Vy, jako žena, vnímala ?
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Magi_mb » 21 úno 2013 12:18

Mě je za děti taky smutno. Psala jsem zde již dotaz, kvůli nařízení vyšetření pro partnerova chlapce. Děcka jsou zmatený, neumí se pořádně smát a je na nich vidět, že nechápou co se kolem nich děje. A paní ze sociálky je o všem informována, chlapa zná a ví, že co může, to dětem dá. Kdyby bylo na mě, tak bojuju víc, i když výsledek by byl asi stejný. Nechce jít do střídavky, protože děti bydlí s exmanželkou skoro 50 km daleko. Chtěl rozšířenou péči, a alespoň spravedlivě rozdělit víkendy, prázdniny a volna. Soud to řešil tři roky a rozsoudil to tak, že je z toho člověku špatně. Proč se proboha děti nemohou alespoň na vánoce střídat spravedlivě? Podle paní soudkyně (i u krajského soudu), je běžná praxe, že na Štědrý večer jsou s matkou. Volna (státní svátky a prázdniny se neřeší) a prý se má domluvit s matkou. S tou stejnou matkou, která je schopná si přijet s policií v deset v noci, která i přes domluvu, že děti budou předány na odjezd na dovolenou pak zapomene být s dětmi doma,..apod. Takže každý chlap, který tento boj s větrnými mlýny podstupuje, ač třeba bez kýženého výsledku, má můj velký obdiv.
Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katalyzator » 21 úno 2013 12:48

Aha, takže už někdy zabojoval .. ale nestačilo to. Tak už se obává jít do toho znova, ano?
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Magi_mb » 25 úno 2013 14:29

Jo bojoval a myslím že bude bojvat celý život. Ale do soudu zatím znovu jít nechce. Je to totiž pak ještě horší, alespoň na dětech je to strašně poznat. Brečí, když je vyzvedává a po dvou dnech zase proto, že nechtějí domů. To co se do nich hustí doma asi prostě neodpovídá tomu, co pak prožívají. A doma to do nich hustit musí, aby mluvily tak, jak se to hodí. Proto je už nechce tahat do soudních sporů. Soud nyní skončil a tak se uvidí, jak to půjde dál. Podle toho se bude pokračovat.
Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Anna » 06 led 2014 17:09

Ahoj všem.
Tedy, zastáncem SP jsem nikdy nebyla až.......potkala jsem ho a co čert nechtěl , partner má děvče 6-letou princeznu v SP.
Jsme spolu přes rok a funguje to .Dnes vidím , některé mé schůdné postoje vůči SP a souhlasím , že dítě má poznat mužský i ženský pohled na svět a to tak , že svých biologických rodičů . Samo má mít právo jednou posoudit chování rodičů , nemít pouze jednostranný názor na mužský potenciál , ženský potenciál a o to hůř , když jde o pohled ublížené chudinky maminky , která okolo sebe kope a ne v zájmu dítěte , ale svého ega a pomsty za rozvod i když sama sešla z cesty . Ne dítě nepatří pouze matce a jsem taky máma.
Ano , žiju s přítelem a jeho dceru máme ob jeden týden . Není to špatný :D , taky bylo peklo :evil: , malá dělala naschvál za naschválem. Chce to hodně trpělivosti , pytel nervů a bude dobře . Jo jsem za ně za oba moc ráda .
Názor , že žádná ženská se nebude chtít starat o dítě svého přítele každých 14 dní , týden , je divný .Buď Vás přijme se závazkem , nebo Vám za to ta budoucí láska nestojí , netrapte jí , sebe ani dítě a běžte dál.
Pa a hodně štěstí :P
Anna
Nováček fóra

Příspěvekod gabi » 27 kvě 2014 13:59

Žít se střídavkářem není žádná procházka, ale to Vám potvrdí i samotný otec, který střídávku má. Pro něj jsou to ovšem jeho děti, tam není o čem diskutovat. Věřím ale, že spousta žen má s touto věcí problém. Nicméně by si měla každá uvědomit, že pokud jde do vztahu s mužem, který již děti má, nikdy jí nebude patřit úplně. Děti jsou pro něj (pokud je to ovšem normální chlap) dost často na prvním místě a vzhledem ke zklamání z rozpadlého vztahu už nedokáže ani stoprocentně věřit nové partnerce, i kdyby byla svatá. Ale tak to funguje i naopak. Já poznala současného přítele v době, kdy střídavku neměl, ale snažil se o ni. Oba máme děti z předešlých vztahů, já ve výhradní péči a jeho bývalá žena měla děti ve výhradní péči také. Po půl roce vztahu se zadařilo a střídavá péče propukla naplno. Fandila jsem mu, jeho děti mám ráda, tak jak nejvíc můžu (je pravdou, že pokud si noví partneři s dětmi nesednou od začátku, nemá smysl ve vztahu dál pokračovat), oni berou mě. Hodně záleží na okolnostech rozpadu manželství obou partnerů. Já sama "vnucuji" syna otci, aby se neodcizili úplně, možná z tohoto pohledu jsem asi divná pro ostatní matky potížistky. Koukají na mě, že se chci dítěte zbavit. Já díky střídavce přítele jsem hodně změnila názory, nicméně z pohledu "cizího" člověka vnímám tento systém tak půl na půl. Je skvělé, že děti si užijí oba rodiče a naopak, ale na druhou stranu jejich výchova je neuvěřitelně těžká. Rodiče mají každý jiný názor na výchovu a navíc občas do výchovy vstoupím i já, pokud je situace hodně vyhrocená a občas vznikají třenice i mezi mnou a partnerem. Mívám děti na prázdninách kolikrát sama a můžu říct, že udržet je na uzdě dle mého modelu výchovy je kolikrát boj s větrnými mlýny. Nicméně vše je o kompromisu, toleranci a o tom, zda noví partneři jsou tolik poučení z předchozího neúspěchu, že odmlouvání kteréhokoliv potomka dokáží vyřešit společně. Kdybych si měla vybrat střídavkáře a půjčovatele, byl by to ten první. Přítel je spokojený, že má děti u sebe po dobu, která vyhovuje jemu i jeho práci a to se odráží i na našem vztahu.
gabi
Nováček fóra

Příspěvekod lilianna89 » 24 led 2015 10:33

Ja kdysi mela pritele s ditetem ve "spolecne" peci.
Nevadilo mi to dite, to bylo naopak zlate, vadil mi on, ze si myslel, ze si poridil au-pair.

Hodne se s tim setkavam na diskuznich forech, kde macesky resi sve "nevlastni deti", chodi s nimi do skoly, pisi ukoly, vari, perou, uklizi a tatinek je do sedmi v praci, popripade jezdi s kamionem...
Takova stridavka podle me ztraci smysl...
Matka snazici se dokopat sveho ex k rodicovskym povinnostem. Syn, 2 roky.
lilianna89
Stálice fóra

Příspěvekod Michal24 » 29 led 2015 12:18

Lilianno89, ano, to máte pravdu. Měl by o dítě pečovat především jeho biologický rodič. Pokud se k tomu nemá, není dobrým rodičem. Věřte ale, že je hodně takových rodičů (matek i otců), kteří se řádně a láskyplně starají, ale i takoví, kteří by se řádně starali, chtějí se starat, ale je jim to znemožněno. Protizákonně znemožněno.
Michal24
Stálice fóra

Příspěvekod mamka Zdenka » 15 lis 2015 11:43

Já v tom problém nevidím. Jen by nemělo být moje a tvoje děti a taky stejný pohled na výchovu. Takže zamilovanost je hezká, ale v tomto případě jde o víc...o naše poklady ;)
mamka Zdenka
Nováček fóra

PředchozíDalší

Zpět na Inzerce a seznámení