Jaký "marketing" pro střídavku?

Jaký "marketing" pro střídavku?

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 17:07

Dobrý den všem,
před časem jsem někde (a nemůžu to vlákno najít) odpovídala na otázku po vhodné propagaci SP. Na obrázku byl plakát, který říkal, že když budu (přebrala jsem si to, že jako matka) střídat, budu mít víc času. Jen jsem se tomu usmála a označila za spíše nefunkční způsob a slíbila si, že se k tématu vrátím. Činím tak až nyní - s omluvou, že nenavazuji (jsem ve vlaku, trošku padá připojení a trpělivá Popelka jsem nikdy nebyla).

Zkusím tady ale předložit několik "ženských" pohledů.
Jsem - li průměrná ženská, jsem přírodou naprogramovaná na péči o děti. Biologické zákonitosti to tak prostě chtějí . Jsem-li průměrná ženská, budu mít spíše výčitky v každém zlomovém okamžiku, kdy dítě "opouštím" a ono "opouští mne". Odteskním nástup do školky i školy, budu sentimentální, když půjde poprvé samo ven, když mi poprvé neřekne kam jde (znáte to? "Kam jdeš?" -- "Ven" -- "Kam ven?" --"No ven"), odteskním první letní tábor, první rande, prostě vše co vede k osamostatňování. To je biologická danost, která se jen obtížně překračuje a musí se to udělat rozumem a s rozumem.
Argument časem tedy nemůže být účinný, protože nemám-li své děti nablízku, nepotřebuji čas. Není proč ho mít, pro koho.
Tyto věci zvládají muži lépe, budiž jim to připsáno ke cti. Mám dobrého známého, který týden maká jak mourovatý a druhý týden chodí do práce jen "hasit" nutné věci a jinak je se svými dětmi. Tohle ženě nemusí jít zdaleka tak dobře. Ať dělá cokoliv (a to většinou i tehdy, když je "potvora střední kategorie") neustále jí v mozku i tepnami jako základ všeho "ťuká" vše, co se týče dětí. Tedy - dokáže nevzít lepší práci, když by to bylo nevýhodné kvůli dětem. Odepře si volný čas kvůli dětem.
Argument časem tedy není na místě (ač věřím, že časem, až se střídání usadí, si tu možnost jít cvičit, do kina nebo někam jinam ráda využije). Nicméně marketing má oslovit to základní v nás. Pokud se to povede a člověk je zaujat, bude se informovat dál. Pokud nepovede, informaci odmítne. "Osudem" takto zacílené kampaně jsem si téměř jista. Míří sice na správný cíl (ženy - matky), ale zcela špatným způsobem, který může oslovit jen velmi malý podíl z nich.

Kdysi mi kdosi vysvětloval, že když se chci dohodnout se skupinou lidí, musím mluvit "jazykem jejich kmene". Jen tak je šance, že se můžete potkat.

A v tomto případě je prostě respekt k ženám - matkám a "kafemlýnková" osvěta tu vtipnější tu vážnější v podstatě nezbytnou, ne-li hlavní (vedle legislativních úprav) cestou.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Re: Jaký "marketing" pro střídavku?

Příspěvekod Střídavka » 22 led 2013 22:33

Ženy jsou různé. Některé jsou například silně mateřské typy, některé méně. Nelze proto říci, že by nějaké oslovení bylo u každé ženy přijímáno stejně dobře nebo špatně. Informace zdůrazňující, že střídavka přináší ženám čas, osloví tedy spíše ty méně mateřsky založené, "moderní ženy". Na druhou stranu ani těm mateřsky založeným taková informace nemusí vadit, i když ji nyní nebudou brát jako relevantní. Ale pokud vezmou v potaz jiné argumenty, například prospěch dítěte, které potřebuje oba rodiče, čas pak může třeba sehrát roli takového jazýčku na vahách...
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod realitka » 22 led 2013 22:40

Pravda! Ale teď jak na nás, ženy...? Jaký marketing se nemine cílem? Myslím, že se stačí mrknout na pár reklam cílených na ženy :-) Každá z nás chce být "dobrá máma" , která vždycky "ví, co je pro její děti nejlepší" a kéž by 10 z 10 odborníků "doporučovalo tátu a střídavou péči!"... Také mnohé z nás slyší na "in" a "módní" věci, čili stačí označit výhradní péči jako naprosto aut a je to! Určitě by bylo prima ukázat, kdo všechno už má střídavou péči a jak pozitivně ji hodnotí! ...

Napadá vás ještě něco? Nevíte o nějaké celerbritě :-) , která by se byla ochotna stát "tváří střídavky"???

Velkou inspirací je současná kampaň prezidentů. Jak vše válcuje internet, jak velice moc ovlivní "lajky", sdílení a také nasazení dobrovolníků (chce to osobní snahu všech, co mají blaho dětí na mysli!)... V tomto směru má Střídavka, myslím, dobře nakročeno, její FB se slibně rozjíždí, ještě by to chtělo opravdu omezit to (i když pro mě celkem pochopitelné) nadávání chlapů na ženské, to je kontraproduktivní a všechny ty silácké řeči typu "která mi porodí anonymně dítě za x peněz - to uvádím jen jako ten nejmírnější příklad, najdou se zde ale opravdu i dost tvrdé výroky namířené proti ženám a přes čáru :-( bohužel...

Ještě bych chtěla moc poděkovat všem, co se snaží pomoci, jmenovitě hlavně panu Hodinovi... Leží na něm velká tíha povinností a už jen zajistit každý den nový článek na web není jistě jednoduché! Díky :-)
realitka
Nováček fóra

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 22:55

Ne, že by mi vadil přesun vlákna...ale...do seznamky a inzerce??? No budiž, je to fuk :-)

To Střídavka:
Ať je doba jaká chce, máme mozky z doby kamenné a biologické danosti se tak rychle nemění. To tak prostě je. Jo, moderní matky se chtějí realizovat, chtějí mít práci, koníčky, vzdělávat se, cestovat (taky jsem taková). JENŽE to vše do okamžiku, než cítí, že mláďata jsou v ohrožení. Pak letí všechno do kouta a zůstává jen ta biologická podstata. Vždyť se podívejte na sebe (pánové) taky odhodíte civilizační slupku, nevidíte napravo a nalevo a přestože se v běžném životě nejspíš chováte normálně, tady kolem sebe mydlíte a porážíte nepřátele. Oslovíte-li některé ženy, které mají nižší míru oné biologické mateřskosti (budou mít vyšší orientaci zas jinam, v primární oblasti), bude jich málo.

Ženské, které rozumem chápou, že i otec má právo být s dětmi se vám vysmějí, protože vědí, kolik energie je to stojí a jak by rády oželely ten čas. Ne nadarmo se snáz takto domlouvají ženy vzdělanější. Prostě jsou zvyklejší rozum používat. Soudím, že nejrozumnější je argumentační linka, že mámy chtějí postavit své děti jako úspěšné lidi. A k tomu potřebují mámu i tátu. Protože žádná máma neumí všechno, ani kdyby se rozkrájela. Všechny chceme, aby se našim dětem v životě dařilo.
Ale taky chceme, aby ta domluva s táty byla rozumná. A to se tedy střídavce moc nedaří. Té agrese je prostě příliš a zabraňuje v příležitosti být partnerem pro jednání...ale to už tak holt chcete a máte.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 23:02

realitka píše:Ještě bych chtěla moc poděkovat všem, co se snaží pomoci, jmenovitě hlavně panu Hodinovi... Leží na něm velká tíha povinností a už jen zajistit každý den nový článek na web není jistě jednoduché! Díky :-)

Jo, třeba ten poslední výpis z chatu je dokonalou propagací ... co já vím? Lovu ve smečce? Kdybych se v té místnosti nestavila, myslela bych si, že je to kus absurdního dramatu nebo antireklama a že nechápu tu pointu...ale stavila jsem se. Tak bohužel chápu, že je to myšleno vážně.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod realitka » 22 led 2013 23:09

no, tak alespoň sama za sebe můžu prohlásit, že můj přístup k četu byl korektní... ta paní, co si myslela, že prostě jen tak zmizí za svým novým manželem do Anglie, na tátu se vybodnou i s dcerou a ještě tím holce prospěje ...
realitka
Nováček fóra

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 23:27

realitka píše:no, tak alespoň sama za sebe můžu prohlásit, že můj přístup k četu byl korektní... ta paní, co si myslela, že prostě jen tak zmizí za svým novým manželem do Anglie, na tátu se vybodnou i s dcerou a ještě tím holce prospěje ...

Jo? Posloucháte se někdy? Čtete po sobě? Já žila s gamblerem, mohla jsem snad za to, že se zamiloval do automatů a tak nějak pozapomněl na děti? Měla jsem tehdy přiležitost odejít za dobrou prací do Prahy. Kdybych šla, jsem mrcha??? (Nešla jsem, protože jsem nechtěla, aby se mé děti v pubertě protloukaly anonymním velkoměstem, zatímco já se budu tlouct metrem hodinu do práce a z práce a taky proto, že tady mám rodiče, kteří mne potřebují, nikoliv kvůli naději, že se otec holek vzpamatuje, vyléčí nebo cokoliv. Ostatně - nevzpamatoval se dosud.)

Víte vůbec, co říkáte a jakou medvědí službu děláte rovnoprávnému rodičovství??? On je totiž tu a tam někdo opravdu blbec střední nebo vysoké kategorie. A to bez ohledu na pohlaví.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 22 led 2013 23:37

Marie píše:Já žila s gamblerem, mohla jsem snad za to, že se zamiloval do automatů a tak nějak pozapomněl na děti? Měla jsem tehdy přiležitost odejít za dobrou prací do Prahy. Kdybych šla, jsem mrcha???

Jednoznačně.

Opravdu nám chybí tolerance v manželství, to "být spolu v dobrém i zlém", přičemž mnohým nedochází, že vrcholem zlého zdaleka není nevěra.

Co nám však zjevně nechybí, je tolerance k prosazování vlastního štěstí.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Marie » 22 led 2013 23:42

No pak... fakt máte, co si zasloužíte...

Takže jsem v pohodě, protože jsem neodešla. Otec se s holkama nestýká. Kdybych odešla pracovat jinam (za jiných podmínek) netřeme bídu z nouzí (deset let nezaplatil ani kačku). Posloucháte se někdy???

Btw, znovu jsem to celé pročetla...ubohost všech ubohostí, vulgarity, nechutnosti...když tohle pověsíte a ještě vám to příjde OK, fakt máte, co si zasloužíte.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 22 led 2013 23:56

Marie píše:Jo, třeba ten poslední výpis z chatu je dokonalou propagací ... co já vím? Lovu ve smečce? Kdybych se v té místnosti nestavila, myslela bych si, že je to kus absurdního dramatu nebo antireklama a že nechápu tu pointu...ale stavila jsem se. Tak bohužel chápu, že je to myšleno vážně.

Mně ten výpis z chatu čím dál tím víc fascinuje ... ta samotná diskuse o něčem vypovídá ... a ještě to o sobě takto zveřejnit v trvalé formě článku ... fantastické !!! A pan Pešan (nebo jiný odpůrce střídavky) nemusel napsat ani čárku !!! Nebo to psal nějaký odpůrce střídavky sám !!! Geniální !
Naposledy upravil katalyzator dne 23 led 2013 00:02, celkově upraveno 1
...
katalyzator
Stálice fóra

Další

Zpět na Inzerce a seznámení