Konec portálu Střídavka

Konec portálu Střídavka

Příspěvekod Střídavka » 23 říj 2012 15:03

Vážení a milí čtenáři a čtenářky, jednou z variant dalšího vývoje bohužel je ukončení tohoto portálu. Vznikl před dvěma a půl roky a od té doby podporuje zachování péče obou rodičů o děti. Každodenně publikujeme články, organizujeme on-line chaty, pořádáme další aktivity. A vážíme si všech, kdo nám s těmito aktivitami pomáhají. Na poslední nedělní chat však přišel jen jeden člověk, autorsky přispívá (kromě převzatých článků) jen několik lidí, naše informační materiály k šíření (letáky, samolepky) si vyžádalo jen několik desítek lidí, prostor pro naši reklamu dalo k dispozici jen několik lidí, na akce (besedy, manifestace apod.) chodí jen několik lidí, atd.

Kde jsou ty davy nespokojených rodičů, kteří podle toho, co všude píší, tak strašně usilují o to, aby se něco změnilo a mohli řádně vychovávat své děti? Sedí doma u počítače nebo v hospodě, nadávají a čekají, až jejich věc za ně vybojuje někdo jiný? Má smysl vyvíjet altruistickou činnost, kterou provozování tohoto portálu bezesporu je, pro ty, kdo se chtějí jen vézt? Čas věnovaný podnikatelským aktivitám by byl mnohem efektivněji vynaložený... Navíc se zdá, že mnohým vyhovují více vulgární servery, které hrdinně označí všechny za krávy a pitomce („to jsme jim to nandali“), což je asi tak všechno, čeho reálně dosáhnou (kromě toho, že odradí slušné lidi).

Definitivní rozhodnutí padne do konce října.
Střídavka
Administrátor fóra

Re: Konec portálu Střídavka

Příspěvekod Martis » 23 říj 2012 15:32

Patrně ti chlapče unikla jedna malá a celkem důležitá okolnost. Pokud si otec nepříjde pro své dítě sám, tak je velká pravděpodobnost, že o něj příjde. Přísahal jsem svému dítěti, že ho ochráním, a udělám tak, i kdybych se u toho měl „zašpinit“. To ovšem znamená, že to zabírá hodně času podobně smýšlejícím otcům a to klidně i studiem nejrůznějších zákonů a to hodně do pozdní noci, (v mém případě trestní zákoník a trestní řád, o.s.ř. už umím nazpaměť), samozřejmě kromě výdělečné činnosti přes den. ČAS MAJÍ TI , KDO O SVOJE DĚTI JIŽ PŘIŠLI A NEMAJÍ O CO USILOVAT.
Martis
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 23 říj 2012 15:51

Řeže chlap v lese strom tupou pilou. "Proč si tu pilu nenabrousíte?" "Já na to nemám čas, musím řezat strom."

Je v pořádku, aby běžní otcové museli trávit čas studiem nejrůznějších zákonů,když chtějí vychovávat své dítě? Nebylo by lepší nabrousit pilu a snažit se o to, aby věci začaly fungovat pro všechny otce normálně? Někteří otcové z těch, kteří o své děti nepřišli, to dokáží. Tvé vyjádření ale jen podporuje ukončení tohoto portálu. Ať si tedy každý po večerech sám studuje zákony - zvlášť pokud je vám to bližší, než přispět k celospolečenskému posunu.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod katalyzator » 23 říj 2012 15:57

Mně přijde portál stridavka.cz užitečný a pomáhá mi v ujasnění si některých věcí. Díky.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Han » 23 říj 2012 16:02

Střídavka píše:Každodenně publikujeme články, organizujeme on-line chaty, pořádáme další aktivity. A vážíme si všech, kdo nám s těmito aktivitami pomáhají. Na poslední nedělní chat však přišel jen jeden člověk, autorsky přispívá (kromě převzatých článků) jen několik lidí, naše informační materiály k šíření (letáky, samolepky) si vyžádalo jen několik desítek lidí, prostor pro naši reklamu dalo k dispozici jen několik lidí, na akce (besedy, manifestace apod.) chodí jen několik lidí, atd.

To se smutně čte. Střídavka udělala spoustu práce, pomohla mnoha lidem, byť jim boj s českou opatrovnickou hydrou nepřináší okamžité výsledky a chvíli to trvá, než strom dá ovoce. Bez informací ze střídavky by však byli nezřídka úplně ztraceni. Je pravda, že ocenění je za tu práci sakra málo, pokud vůbec nějaké. A že většina tátů je smířená s osudem, některým to dokonce vyhovuje a těch pár bojujících připomíná tygra, který se zmítá v klubku zuřivých psů, kteří z něj trhají maso. Ale několika šťastným se přeci jen podaří ty trapiče setřást. I díky informacím a pomoci ze střídavky.

Ale byla by škoda to úplně zabalit. Já to chtěl už, znaven podpásovkami opatrovnické hydry, udělat a bylo to právě zdejší diskuzní fórum, které mi (alespoň na chvíli) dodalo sílu. S podobnou demotivací se čas od času potýkají i jiné servery - třeba Zvědavec, kolikrát už zatáhl oponu, když fungovala sázka na zvědavce? Ani nespočítám. A jak byl jeho editor pronásledován policií a soudy, to si může každý ověřit.

Chaty se mohou zrušit, nebo mohou být pořádány jen občas. Myslím, že by to tolik nevadilo, když je zde diskuzní fórum. Demonstrace v ČR nic nevynesou, ty nemají smysl. Ani si nemůžete v určitém postavení účast na akcích s transparenty dovolit. Podívejme se, kolik lidí přišlo podpořit hodnoty tradiční rodiny v kontrastu Gay Pride. Lidem to je prostě jedno, je to společnost prožitků, na tradiční hodnoty kašlou. Nebudou se unavovat byť podporou dobré věci, dnešní život vás každý den vyždímá až na dno. Nebo jste prostě vyčerpáni a potřebujete taky nějaký svůj osobní život, aspoň den klidu a na nějakou demonstraci není ani pomyšlení. To je bohužel fakt a to se nezmění. Lidé se začnou zajímat o střídavku až tehdy, když se jich to začne týkat - do té doby to není jejich věc.

Zaměřil bych se na informační a publikační činnost. Nemusí to být každý den. Sám jsem ochoten začít také přispívat, pokud bude zájem, alespoň občasně.
Han
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 23 říj 2012 16:10

Zájem o příspěvky samozřejmě je. Díky a slova chvály samozřejmě potěší, ale proto tu Střídavka není. Je tu proto, abychom věci někam posunuli. A pokud si všichni budou říkat, ať to udělají ti ostatní, neudělá to nikdo. Proto mají smysl i další aktivity, včetně smysluplných demonstrací (neplést s "děláním bordelu" kvůli hloupostem).
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod katalyzator » 23 říj 2012 16:17

Mne to posunulo.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 23 říj 2012 17:01

Han píše:Zaměřil bych se na informační a publikační činnost.

Ano, to je hlavní náplň tohoto portálu. Je však třeba mít co publikovat. Vy, čtenáři, přispíváte svými příběhy a články bohužel málo. Čest výjimkám. A pokud sem dobré články přebíráme (vždy se souhlasem autora), co se stane? Někteří lidé z jiných serverů nařknou Střídavku z "kopírování". Lidé ze serverů, které by měly směřovat podobným směrem, ve skutečnosti se však chovají jako konkurence (snad z uražené ješitnosti, snad z jiných důvodů). Ono není třeba vždy znovu vymýšlet vymyšlené, šíření cizích dobrých myšlenek je také užitečné (rozhodně víc, než vymýšlet vlastní vulgarity a fabulace). Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, a tak se obouvá do "kopírování"...

Mimochodem, Střídavka má na Facebooku nyní přes 420 fanoušků. Na dnešní výzvu na Facebooku ke spolupráci a podpoře zareagovalo dosud: 0

A za těchto podmínek, kdy všichni chtějí jen konzumovat a nikdo nechce vytvářet, proč by měl někdo jednostranně pomáhat ostatním? Rozhodnutí o dalším osudu portálu padne do konce října.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Jan Ryska » 23 říj 2012 17:04

Střídavka je jako okno ven,ze železné opony.Informace,které mám ze Střídavky nejsou záměrně na OSPOD ani v médiích.Největším důkazem,že to dělá Střídavka dobře,je to,že českému OSPOD stojí za to zpatlat anonymně jedendomovcz.Od kontraproduktivních se necítili pozičně ohroženi.Mně portál Střídavka posunul zásadně.Byl jsem vždy pro vyvážené rodičovství,jenže -jedna věc je intuitivně něco cítit z rodinného modelu a druhá věc je možnost se opřít o pomoc,kterou jsem tady našel.Hájíme zájem dětí před lidmi,kteří si už vychovali nejen své nástupce,ale i jejich potencionální nebezpečí a to jsou mužští oponenti.I přes tuto obrovskou přesilu vnímám posun ve společnosti,zásluhou portálu Střídavka.
Jan Ryska
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod frank » 23 říj 2012 21:58

Také se připojuji k poděkování. Pro mě byla návštěva portálu zábleskem v temném údolí, ve kterém jsem se před časem ocitl, když se nám po letech rozpadlo manželství a nebylo jasné, jak budeme pokračovat ve výchově našeho dítěte. Bez informací na tomto portálu bych dnes asi svého malého broučka vídal jen jako nechtěný návštěvník. Konec portálu mi přijde hloupé takto dramaticky vyhlašovat. Už jen samotné shromážděné informace jsou velmi přínosné a byla by škoda o ně přijít. Ještě jednou děkuji :idea:
frank
Uživatel(ka) fóra

Další

Zpět na Střídavka vás informuje