Konec portálu Střídavka

Re: Konec portálu Střídavka

Příspěvekod Střídavka » 23 říj 2012 23:12

V případě ukončení portálu budou samozřejmě shromážděné informace uloženy v archivu na počítači. Jen nebudou k dispozici každému, kdo se jen veze a není ochoten s těmito aktivitami pomoci.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod frank » 24 říj 2012 00:04

Deset spravedlivých jistě Pán najde :)
frank
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Michal24 » 24 říj 2012 08:55

Velmi se přikláním k možnosti portál neukončovat, ale pokračovat v něm. Chápu výhrady provozovatele portálu, nicméně není to tak jednoduché, není to tak černobílé. Věřím, že si to (nejen) provozovatel uvědomuje. Existuje nespočet situací, při kterých si lidé rozvíjí či mění názor na SP. Ty názory na elementární úrovni se šíří především ústním podáním. Tak jako já, tak i mnoho dalších lidí hovoří o tom, jak špatná je situace v opatrovnických věcech. Převážná většina populace o tom nemá ani tušení. Je potřeba o tom mluvit. Mluvím o tom několikrát týdně s různými lidmi. S mnoha lidmi to nehne, mnoho lidí mi nevěří, ale je taky hodně lidí, kterým to otevře oči, kteří si uvědomí, že toto je opravdový problém společnosti. Je dobře, že portál www.stridavka.cz existuje. Tito lidé, když budou chtít další informace, další soudní (a nejen soudní) "standardní přehmaty", tady je najdou. Je potřeba změnit především náhled většiny společnosti, náhled průměrného občana na tuto věc. Portál Střídavka.cz k tomu přispívá velmi mnoho. Myslím, že by nebylo dobře ukončit tento portál, protože každý člověk, který portál navštíví a kvůli tomu získá informace, a následně pak ve smyslu podpory SP mluví s někým dalším, je cenný.
Chtěl jsem tím říci, že spousta lidí pracuje na změně názoru ve společnosti, aniž by to bylo dohledatelné v elektronické, písemné či jiné podobě (na internetu či jinde). Ukončením portálu by bylo utlumeno i mnoho z těchto aktivit.
Jde o dobrou věc, a to by mělo být kritériem především. V šalině (tramvaji) uvolním místo starému člověku, těhotné ženě, či člověku s nohou v sádře vždy, a to i tehdy budu-li vidět, že ostatní zdraví (a často i mladší) lidé se takto nechovají.
Michal24
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 24 říj 2012 17:26

Děkuji za vaše slova díků. Děkuji i za to, že se přikláníte k tomu portál neukončovat. Já se také přikláním k tomu portál neukončovat. To přiklánění ale pro fungování portálu bohužel nestačí. K tomu je potřeba NĚCO DĚLAT. A jaká je ochota těch, komu tento portál slouží, pro něj něco reálně udělat - o tom jsem psal na začátku. Takže díky za ocenění, ale teď se ptám - kdo s čím konkrétním pomůže, aby portál dál dobře fungoval? Bude-li dostatek vůle pomoci z vaší strany, můžeme jet dál. Pro inspiraci: http://www.stridavka.cz/podpora.html Ale samozřejmě vlastní iniciativě se meze nekladou...
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Martis » 25 říj 2012 08:02

Střídavka píše:Ale samozřejmě vlastní iniciativě se meze nekladou...

Já můžu někomu dát přes hubu .
Martis
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 25 říj 2012 10:13

Martis píše:
Střídavka píše:Ale samozřejmě vlastní iniciativě se meze nekladou...

Já můžu někomu dát přes hubu .

:lol: :lol: :lol: :lol:

Zorganizoval jsem výzkum postojů populace k péči o děti po rozchodu rodičů, výsledky už mám v počítači, jsou nesmírně zajímavé, takže slibuji, že jakmile je komerčně a mediálně využiju, připravím sérii článků pro tento web. Vše zdarma. Takže tak koncem listopadu by to mělo být k dispozici.
Malá ochutnávka:
3/4 mužů považují střídavou/společnou péči s jedním nebo dvěma domovy dětí za velmi vhodnou nebo vhodnou úpravu, z žen to jsou 2/3.
Nejčastěji uváděné značné problémy v opatrovnických sporech u osob s osobní zkušeností s těmito spory působí nedostatečný postih křivých obvinění a vydírání, nerespektování práv druhého rodiče a odstěhování rodiče s dítětem.
Pouze 6% lidí považuje ze nejlepší řešení před rozhodnutím v opatrovnické věci ponechání neupravené péče.

Další věc, která by mohla serveru pomoci, je optimalizace webu, tj. mohu pomoci s tím, jak web případně upravit, aby byl ještě atraktivnější.

Pro provozovatele webu - ono je někdy důležité dělat i věci, které zdánlivě nepřinášejí efekt, je na ně člověk převážně sám a má pocit neuznání a marnosti počínání. Nevzdávejte to, je to dřina, ale bez dřiny pár lidí, kteří to táhnou, by se věci neposouvaly. Nehleďte na ostatní, bojujte. Vaše počínání má nejen smysl, ale i efekt, a v takové situaci je člověk tak trochu povinen to dělat. Vím o čem mluvím, bojuju podobně na jiné frontě.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 30 říj 2012 18:32

Pokud chcete zachovat portál Střídavka ve veřejné podobě, bylo by dobré, kdybyste posílali k publikování své příběhy, články atd.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod JTR » 30 říj 2012 19:18

CHCEME. Už píšu, píšu, píšu. ;)
JTR
Stálice fóra

Pokračování portálu Střídavka

Příspěvekod Střídavka » 30 říj 2012 23:48

Dobře, Střídavka bude pokračovat jako veřejnosti otevřená. Ke konci roku uděláme rekapitulaci. Buď se bude s vaší pomocí výrazně rozvíjet a bude tedy mít smysl jet dál a postavit se s dostatečnou silou rozvodovému průmyslu. Nebo ji zakonzervujeme a některé informace budou přístupné pouze předplatitelům. Něco mezi, tedy jakási stagnace, nemá smysl.

Základní možnosti pomoci, dostupné pro všechny, jsou: autorská spolupráce, propagace Střídavky na veřejnosti a spolupráce na akcích. Stačí se zamyslet nad jednotlivými body na stránce http://www.stridavka.cz/podpora.html - ne v duchu, proč něco nejde, ale co všechno by se dalo udělat. Mimochodem, v současnosti máme na skladě balíky letáků, samolepek a triček. Nehlaste se všichni.
Střídavka
Administrátor fóra

Re: Pokračování portálu Střídavka

Příspěvekod Střídavka » 31 říj 2012 13:28

Podotknu ještě jednu mimořádně důležitou věc, která padla v rozhovoru s poslancem Staňkem (na Střídavce bude publikován v listopadu): Pokud se nezvedne masa lidí, která se bude hlasitě ozývat, tak při tom všem, co politici dnes všechno řeší, se těžko prosadí v této oblasti nějaká změna.
Střídavka
Administrátor fóra

PředchozíDalší

Zpět na Střídavka vás informuje