Konec portálu Střídavka

Re: Konec portálu Střídavka

Příspěvekod katalyzator » 31 říj 2012 14:26

Mně přijde, že jste nějakej otrávenej. Tolik práce, a výsledky minimální. To zamrzí, ne?
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 31 říj 2012 18:32

Ne z výsledků, ty přijdou, ale z přístupu mnohých lidí. Oni by chtěli své děti, ale zařiďte nám to někdo!
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod katalyzator » 31 říj 2012 19:14

Jakoby to měl za ně udělat někdo jiný. Je cítit, že jste na hodně věcí sám. A odezva, podpora, myslím tím faktická podpora, ta je minimální.
Musí to být docela frustrující, ne? Tolik lidí s Vámi souhlasí - Vy pro ně něco uděláte, vymyslíte - a najednou, když dojde na věc, jste sám...
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Václav » 08 lis 2012 10:44

Dobrý den.
Já osobně se peru s úřady a birokracii již dva roky.Dva roky usiluji o to abych se mohl vídat pravidelně s dcerkou.Výsledek je ten,že i když dosáhnete rozsudku o styku s dítětem tak to není nic platné.
Jestli,že si matka umane nedat vám dítě tak vám je nedá a není síla v tomto státě ,která by to zlomila. Tátové kteří se chtěji starat o své děti tak mají tolik práce a vyřizování jak na soudech tak na OSPOD ,že jim již moc sil nezbývá a jsou utahaní jako koťata. Setkávání se s molochem birokracie a feminismu postkomunistických pracovnic jak na OSPOD tak na soudech je skoro neřešitelný problém. Občas vše vypadá jako boj s větrnými mlýny. Na Vašem portále je dobré to ,že když sem otec zavítá tak si uvědomí,že není sám a spousty dalších otců maji stejné neřešitelné problémy.A když se táta stará o to a obtěžuje úřady a žádá umořnění podílet se rovnou měrou na vývoji dítěte dostává se do pozice STĚŽOVATELE
Václav
Stálice fóra

Příspěvekod Alojz » 08 lis 2012 11:05

Jsem na tom úplně stejně jako Václav. Až je zarážející podobnost ve všech bodech. Souhlasím s ním, tento portál mi dodává sílu bojovat proti líným úředníkům, proti matce vymykající se lidskému chápání a dalším ubohostem, které plodí tento systém. Jen pro příklad: matka odmítla předat dítě v daném termínu o prázdninách nařízeném soudem. Ještě schválně způsobila dceři trauma, které se ihned pokouší svalovat na mě. Do dnešního dne nebyl soud ani schopen nařídit jednání. Jen se schoval za to, že si vyžádal psychologické posudky. Toto bylo nařízeno již před 3 měsíci. Již přes rok mám zažádáno o střídavku. Stále se nic neděje. Vůbec nic. A čas letí. Nic nebrání střídavé péči. Pouze -bláznivá matka..... Kdybych provedl já, to co provádí matka tak dávno sedím za katrem. Matce se neskřivil ani vlásek..... Máme tu krásnou rovnoprávnost, ale jen tam kde se to hodí.... Přeji všem otcům , aby se nenechali zlomit. Přeji hodně sil a úspěchů. Zrovna jedu ze Slovenska. Mám od spousty známých potvrzeno, že soudy již na začátku samy navrhují střídavou péči . A funguje to.... "Zvláštní" :shock:
Alojz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Střídavka » 29 lis 2012 00:29

Určitě potěší slyšet, že tento portál mnohým pomáhá. Říká se ale, že nejlepší pomocnou ruku najdeš na konci své paže. Platí to i v tom smyslu, že velmi důležitá je vzájemná pomoc - sdílení informací, zkušeností, rad... Jsme proto rádi, pokud zde zveřejníte článek, svůj příběh, pošlete zajímavý rozsudek apod.

Bohužel se zdá, že se v některých případech psychická zátěž spojená s rozchodem a bojem o dítě negativně projevuje i v jednání postižených rodičů. V poslední době se zde například takto projevoval otec, který ve spolupráci s advokátkou z Právní poradny Střídavky dosáhl soudem potvrzené dohody o střídavé péči. Nyní však matka chce dohodu zrušit a otec, zdá se, hledá viníky všude možně kolem sebe.

Požadoval proto velmi agresivně stažení anonymizovaného (!) rozsudku, který je zde uveřejněn, a následně začal spamovat různé diskuse nepravdami o Střídavce apod. Nebylo možné s ním rozumně mluvit, nezajímala ho ani nabídka anonymizovat v rozsudku i další věci - ty, které mu údajně měly vadit...

Anonymizované rozsudky je podle zákona o svobodném přístupu k informacím možno získat přímo od soudu. Nevyžaduje se ani souhlas účastníků. Zveřejňujeme a budeme zde zveřejňovat takové rozsudky - ne kvůli sobě, ale kvůli vám, abyste měli inspiraci a informace v často nelehkém boji o děti.

Proto ani nebudeme už jednou legálně publikované příspěvky stahovat. V odůvodněných případech je možno některé věci z textu po domluvě odstranit. Prosíme však o slušnou komunikaci a snahu hledat takové řešení, které vyhoví potřebám dotyčného, ale i čtenářů, ne nátlakové akce.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod forU » 29 lis 2012 11:56

Já vám pane Střídavko, naprosto rozumím, je to nesmírně psychicky náročné dělat něco pro druhé, sám jsem si to nedávno prožil, když jsem komusi zachránil přibližně sto miliónů, aniž jsem z toho já měl jedinou korunu, a on na mě udělal velmi nechutný podraz. Nikdy nepočítejte s vděčností těch, kterým pomáháte, dělejte to jen pro svůj dobrý pocit.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Han » 29 lis 2012 17:42

Střídavka píše:Nebylo možné s ním rozumně mluvit, nezajímala ho ani nabídka anonymizovat v rozsudku i další věci - ty, které mu údajně měly vadit...

Aleši, tak ty informace o příjmech a majetku z rozsudku prostě vymažte. Myslím, že by to ničemu nevadilo.
Han
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 29 lis 2012 22:26

V podobném duchu se nesl návrh řešení, bohužel nebylo možné ho ani doříct... A s ohledem na jeho opakované spamování diskusí zde už není prostor pro vstřícnost.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Střídavka » 01 pro 2012 00:36

V tuto chvíli to ovšem vypadá, že portál Střídavka skončí na nedostatku článků. Přes sliby různých lidí se nevzdedmula žádná velká vlna vašich článků. Vzedme se nyní, za pět minut dvanáct? Vítané jsou příběhy ze života, zkušenosti s rozchodem, střídavkou i jinými formami péče, se soudy a dalšími orgány, rozsudky dobré i špatné, atd.
Střídavka
Administrátor fóra

PředchozíDalší

Zpět na Střídavka vás informuje