Beseda s Macelou z MPSV

Re: Beseda s Macelou z MPSV

Příspěvekod omve » 05 lis 2012 10:47

Tak ti nevím, katalyzátore, já si o sobě myslel, že tady na webu jsem oproti jiným tolerantnost sama, ale tolerantní jako ty teda nejsu :)
Možná se mýlím, ale mě křesťanská pokora (když ti někdo dá facku na jednu tvář, nastav druhou) fakt moc neříká ...
Mnohem víc se mi líbí názor řeckých/římských stoiků (neměj nenávist k člověku, který ti páchá zlo, protože nepáchá zlo proto, že je zlý, jen jinak vyhodnocuje situaci - to ovšem neznamená, že by ses neměl jeho skutkům postavit).
Prostě když se někdo chová slušně, chovám se slušně taky, ale když se někdo chová bezohledně, tak nevím, proč by měl mít můj respekt ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
omve
Stálice fóra

Příspěvekod Han » 05 lis 2012 11:04

katalyzator píše:Nějak jsem získal pocit, že je třeba těm ženským projevovat větší respekt ... že je třeba je nějak víc brát...že je třeba je dostat na svou stranu, ne je prudit proti sobě

Nezlob se, ale to je ukázková naivita. Já projevoval tolik respektu, až OSPOD získal dojem, že si může vůči mně dovolit cokoli, protože za všechno poděkuju a o všechno poprosím - tak tohle tedy nikam nevedlo. Po slušných lidech se úřady v ČR vždycky vozí. Respekt si ty dámy musejí zasloužit - nepochybuju, že když je mezi nimi nějaká slušná, inteligentní a bez předsudků, velmi rychle si respekt získá - a ta většina separatistek a propagátorek 14ti denního modelu si žádný respekt nezaslouží.
Han
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 05 lis 2012 16:58

omve píše:Tak ti nevím, katalyzátore, já si o sobě myslel, že tady na webu jsem oproti jiným tolerantnost sama, ale tolerantní jako ty teda nejsu :)
Možná se mýlím, ale mě křesťanská pokora (když ti někdo dá facku na jednu tvář, nastav druhou) fakt moc neříká ...
Mnohem víc se mi líbí názor řeckých/římských stoiků (neměj nenávist k člověku, který ti páchá zlo, protože nepáchá zlo proto, že je zlý, jen jinak vyhodnocuje situaci - to ovšem neznamená, že by ses neměl jeho skutkům postavit).
Prostě když se někdo chová slušně, chovám se slušně taky, ale když se někdo chová bezohledně, tak nevím, proč by měl mít můj respekt ...

Han píše:
katalyzator píše:Nějak jsem získal pocit, že je třeba těm ženským projevovat větší respekt ... že je třeba je nějak víc brát...že je třeba je dostat na svou stranu, ne je prudit proti sobě

Nezlob se, ale to je ukázková naivita. Já projevoval tolik respektu, až OSPOD získal dojem, že si může vůči mně dovolit cokoli, protože za všechno poděkuju a o všechno poprosím - tak tohle tedy nikam nevedlo. Po slušných lidech se úřady v ČR vždycky vozí. Respekt si ty dámy musejí zasloužit - nepochybuju, že když je mezi nimi nějaká slušná, inteligentní a bez předsudků, velmi rychle si respekt získá - a ta většina separatistek a propagátorek 14ti denního modelu si žádný respekt nezaslouží.

No, v tomhle oba zaměňujete respekt a ústupnost. Mně jde spíš o to jim porozumět, vzít je víc vážně ... jako osoby s názorem, proč a jak jej říkají ... ne nutně s ním souhlasit, to určitě ne ... já myslím, že je nutno střídavku prodávat jako to nejlepší pro děti - ale je to vnímáno spíše jako snaha je obejít ..
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 05 lis 2012 17:22

Byl někdo ještě další na té diskusi s Macelou ?
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod UltraPapa » 06 lis 2012 22:25

Já tam byl taktéž... Jak bylo psáno výše, k problému našich dětí tam toho moc nepadlo... Jediná, pro naše děti důležitá věc, že se údajně připravuje jakýsi jednotný metodický postup pro pracovnice OSPOD a to právě při vedení kolizního opatrovnictví... Tento " manuál " bude údajně i zveřejněn na stránkách MPSV. Jsem na něho tedy zvědav... Když jsem se po diskusi na toto následně ptal Macely, tak mi sdělil, že zveřejnění je otázkou pár týdnů... Iniciativně mi předal na sebe vizitku s emailem, ať mu třeba napíšu o tento " manuál "... Samozřejmě jsem mu sdělil, že tento manuál vítám, jelikož nejsem absolutně spokojen s prací konkrétních pracovnic OSPOD... UP
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katalyzator » 06 lis 2012 23:05

UltraPapa píše:Jediná, pro naše děti důležitá věc, že se údajně připravuje jakýsi jednotný metodický postup pro pracovnice OSPOD a to právě při vedení kolizního opatrovnictví... Tento " manuál " bude údajně i zveřejněn na stránkách MPSV.

Ano, to jsou ty standardy. Tak to jsme jako důležité vyhodnotili stejně.
Bohužel, jak jsem se ptal, jejich schvalovací i připomínkovací proces jsou už uzavřeny a bude-li zítra schválen zákon o sociálně-právní ochraně dětí, standardy vyjdou tak, jak už jsou napsané, v nějaké další prováděcí vyhlášce. Je škoda, že nám jejich projednávání uniklo, třeba se do toho dalo nějak zasáhnout.
Standardy jako takové jsou jistě pokrokem směrem ke kontrolovatelnosti kvality práce.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod omve » 07 lis 2012 11:16

Taky by mě tento manuál zajímal, můžeš poslat (nebo zveřejnit na střídavce?) - třeba si napravím nepříliš valné mínění o Macelově odboru :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
omve
Stálice fóra

Příspěvekod jenchlap » 07 lis 2012 13:18

Souhlasim s katalyzatorem.. nektere, zenske nazory je treba brat jako nemenne dogma.. nesnazit se jim jejich nazor zmenit, ale snazit se, aby zeny zkusily take pochopit ten nazor nas..
jenchlap
Stálice fóra

Příspěvekod jenchlap » 07 lis 2012 13:26

Han píše:

potiz v zasluhovani si respektu je v tom, ze toto plati oboustranne.. stejne jak ony by si mely zaslouzit respekt Tvuj.. pak by jsi si mel zaslouzit ty respekt jejich.. Nemela by se plest slusnost.. a presvedcovani nekoho o mem nazoru...tudiz mohu byt slusny i vuci tomu, kdo semnou nesouhlasi a ma jiny nazor..
pozdravit,poprosit a podekovat povazuju za slusnost.. a to muzu delat i vuci nekomu, kdo semnou
jenchlap
Stálice fóra

Příspěvekod Han » 07 lis 2012 14:38

jenchlap píše:potiz v zasluhovani si respektu je v tom, ze toto plati oboustranne.. stejne jak ony by si mely zaslouzit respekt Tvuj.. pak by jsi si mel zaslouzit ty respekt jejich.. Nemela by se plest slusnost.. a presvedcovani nekoho o mem nazoru...tudiz mohu byt slusny i vuci tomu, kdo semnou nesouhlasi a ma jiny nazor..
pozdravit,poprosit a podekovat povazuju za slusnost.. a to muzu delat i vuci nekomu, kdo semnou

Podívej, tyto pracovnice se pohybují v životě mé dcery a mne z cizí vůle, ne z mé ani dcery. Zasahují do našich životů a dokonce se je snaží uspořádat ne podle práva a zájmu dcery, ale podle svých "názorů". Nikdy se nezabývaly výchovnou způsobilostí rodičů, bráněním ve styku matkou, praktickou jistotou manipulace dcery proti otci, sabotováním role otce v životě dcery ze strany matky. Nijak nepomohly řešení. To pro ně není téma. A fakt, že s nimi člověk jednal vždy slušně, byť trvám na svém zájmu a právu vychovávat svou dceru, vedl jen k vyhrožování ("Se střídavou péčí, to vám říkám, my souhlasit prostě nebudeme, to budeme tvrdě proti tomu" - citace; "Jestli ten zápis použijete u soudu, bude zle" - citace), zastrašování a pomluvám (Klimešův pamflet). Rád bych je respektoval, pokud by se také chovaly slušně a nezaujatě, byl bych první, kdo by jejich práci ocenil. Stačí, kdyby se chovaly jako já. Nikdy není pozdě na to se změnit, to jsem jim i řekl - a výsledek? Výsměšný e-mail, že si nesmím dceru ani vyzvednout ze školky, na což mne OSPOD důrazně upozorňuje - a to za situace neupravených poměrů o dítě a faktu, že dítě ani na základě PO není svěřeno do péče matky.
Han
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Střídavka vás informuje