Beseda s Macelou z MPSV

Re: Beseda s Macelou z MPSV

Příspěvekod katalyzator » 07 lis 2012 15:51

omve píše:Taky by mě tento manuál zajímal, můžeš poslat (nebo zveřejnit na střídavce?) - třeba si napravím nepříliš valné mínění o Macelově odboru :)

V zákoně (dnes projednávaném) je tohle:
㤠58b
...
(3) Ministerstvo stanoví vyhláškou obsah standardů kvality sociálně-právní ochrany
a jejich bodové hodnocení při poskytování sociálně-právní ochrany
a) orgány sociálně-právní ochrany,
b) pověřenými osobami vykonávajícími na základě pověření činnosti podle § 48 odst. 2
písm. d) až f),
c) zařízeními pro děti vyžadující okamžitou pomoc.“.
...
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod jenchlap » 07 lis 2012 17:01

Podívej, tyto pracovnice se pohybují v životě mé dcery a mne z cizí vůle, ne z mé ani dcery. Zasahují do našich životů a dokonce se je snaží uspořádat ne podle práva a zájmu dcery, ale podle svých "názorů". Nikdy se nezabývaly výchovnou způsobilostí rodičů, bráněním ve styku matkou, praktickou jistotou manipulace dcery proti otci, sabotováním role otce v životě dcery ze strany matky. Nijak nepomohly řešení. To pro ně není téma. A fakt, že s nimi člověk jednal vždy slušně, byť trvám na svém zájmu a právu vychovávat svou dceru, vedl jen k vyhrožování ("Se střídavou péčí, to vám říkám, my souhlasit prostě nebudeme, to budeme tvrdě proti tomu" - citace; "Jestli ten zápis použijete u soudu, bude zle" - citace), zastrašování a pomluvám (Klimešův pamflet). Rád bych je respektoval, pokud by se také chovaly slušně a nezaujatě, byl bych první, kdo by jejich práci ocenil. Stačí, kdyby se chovaly jako já. Nikdy není pozdě na to se změnit, to jsem jim i řekl - a výsledek? Výsměšný e-mail, že si nesmím dceru ani vyzvednout ze školky, na což mne OSPOD důrazně upozorňuje - a to za situace neupravených poměrů o dítě a faktu, že dítě ani na základě PO není svěřeno do péče matky.

Tyto pracovnice se pohybuji ve tvem zivote stejne jako v mem a v zivotech mnoha dalsich.. takovy je system.. a my bohuzel zijeme v takovem systemu.. Kazdy mame nejaky nazor.. nejake pocity.. neznamena to vsak, ze prave ten nas nazor je spravny.. Je treba respektovat, nazory jinych.. Kdyby jsi tam sedel ty.. nebo ja.. budeme privilegovat stridavou peci.. to ovsem neznamena, ze my jsme ti jedini, kdo maji pravdu.. jen by jsme vnaseli "nase" nazory do jinych rodin, kde o nase nazory nestoji..

Jsou to jen lide s ruznymi nazory na svet..

Kdyz jsem v minulosti prisel do styku s OSPOD, byl jsem pod zenskou se kterou jsem mel problem uz u pozdravu.. Reseni neni nadavat na cely OSPOD nebo jit do konfliktu s clovekem, ktery ma nad Tvym ditetem v podstate vetsi moc neco zmenit, nez ty.. Sel jsem za vedouci a pozadal ji, jestli bych nemohl dostat jinou pracovnici, nez pod kterou jmenem spadam.. vysvetlil jsem ji me duvody, tak aby je byla schopna pochopit i ona jako zena a nechala me si vybrat, se kterou pracovnici chci nadale jednat.. Tim vubec nerikam, ze jsem neco vyhral nebo se neco zmenilo, jen ja jsem mel lepsi pocit a kdyz nesla nazorove semnou.. nesla alespon vyznamne proti me a to si myslim, ze je podstatne..

A pokud se tyce, ze Ti neco nakazuji a zakazuji.. dojdi za jeji vedouci.. sdel to soudu.. Snazit se nekoho menit.. na to nemas munici.. jediny kdo muze neco zmenit jsi ty.. zmen svuj postoj vuci nim.. a snad bude lepe..

Kdyz se narodila ma prvni dcera, jeji matka musela byt nejaky cas v nemocnici.. nezili jsme nikdy spolu.. straral jsem se nekolik tydnu sam o tritydenni mimino.. po dvou mesicich matce "sikulka" z OSPODU zcela bezduvodne rekla, at mi dceru ukazuje jen pod jejim dohledem.. myslis, ze kdybych vletel na socialku a vynadal ji, ze je zamindrakovana krava, ktera mne nikdy nevidela, co to radi matce za kokotiny, ze by se neco vyresilo??? Me by se v tu chvili ulevilo, ale co by to vyresilo? Byl bych v boji s celym OSPODEM.. myslis, ze by nekdy nekdo chtel hledat nejaka ma prava a prava ditete a bla bla bla..
jenchlap
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 07 lis 2012 19:47

Takže zákon o OSPODech prošel, a je v něm:
㤠9a
...
(3) Orgány sociálně-právní ochrany, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a pověřené osoby jsou povinny se řídit při výkonu sociálně-právní ochrany standardy kvality sociálně-právní ochrany, které jsou kritérii určujícími úroveň kvality poskytování sociálněprávní ochrany. Plnění standardů kvality sociálně-právní ochrany se hodnotí systémem bodů.

(4) Standardy kvality sociálně-právní ochrany obsahují
a) principy a bodové hodnocení výkonu sociálně-právní ochrany,
b) standardy sociální práce s klientem,
c) standardy personálního a organizačního zajištění výkonu sociálně-právní ochrany,
d) technicko-provozní zajištění sociálně-právní ochrany.“.
...
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 07 lis 2012 21:37

Prosíme diskutující, kvůli dobré srozumitelnosti textu pište standardně česky, tj. s diakritikou.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Han » 08 lis 2012 10:04

jenchlap píše:Kdyz jsem v minulosti prisel do styku s OSPOD, byl jsem pod zenskou se kterou jsem mel problem uz u pozdravu.. Sel jsem za vedouci a pozadal ji, jestli bych nemohl dostat jinou pracovnici, nez pod kterou jmenem spadam.. vysvetlil jsem ji me duvody, tak aby je byla schopna pochopit i ona jako zena a nechala me si vybrat, se kterou pracovnici chci nadale jednat...

To se hezky poslouchá, ale bohužel si jsem prakticky jistý, že se jedná o velmi výjimečný přístup. Za a) maminka se nebude chtít zbavit pracovnice, která jí jde na ruku, tudíž jistě nebude jen tak souhlasit se změnou a za b) rád bych viděl vedoucí, která nebude krýt vlastní pracovnici. A i kdyby, fakt si neumím představit, že si někdo "vybere" svou sociálku. To by asi chtěli všichni - a zatímco u několika pracovnic by byly fronty, kanceláře jiných by natrvalo zely prázdnotou. To by byl teprve obrázek tohoto "systému".

jenchlap píše:Snazit se nekoho menit.. na to nemas munici.. jediny kdo muze neco zmenit jsi ty.. zmen svuj postoj vuci nim.. a snad bude lepe...

Změnit postoj vůči nim znamená sklapnout desky a přijmout 14ti denní model. Ne, nemohl bych se dceři jednou podívat ani do očí.

jenchlap píše:po dvou mesicich matce "sikulka" z OSPODU zcela bezduvodne rekla, at mi dceru ukazuje jen pod ,jejim dohledem.. myslis, ze kdybych vletel na socialku a vynadal ji, ze je zamindrakovana krava, ktera mne nikdy nevidela, co to radi matce za kokotiny, ze by se neco vyresilo???

A ty myslíš, že tohle někdo udělal? Já jistě ne. A neviděl jsem nikoho, kdo by to udělal. Já s nimi jednám celou dobu slušně, ale neponíženě. Názory proti zájmu mého vlastního dítěte jim nikdy neodkývu.

jenchlap píše:myslis, ze by nekdy nekdo chtel hledat nejaka ma prava a prava ditete a bla bla bla..

Přesně tak. Dokud jsou práva našich dětí a práva naše pro OSPODy v rovině "bla bla", nemůžeme hovořit o tom, že OSPOD hájí zájmy dítěte. K tomu mohu opět citovat "naši" odpovědnou soc. prac. - "s právem tady vůbec nezačínejte".
Han
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 08 lis 2012 10:37

Han píše: K tomu mohu opět citovat "naši" odpovědnou soc. prac. - "s právem tady vůbec nezačínejte".

No, OSPDD nejsou právníci. Tohle oni neuměj (i když to pořád maj v názvu). Na OSPODu chtěj zamezit turbulencím kolem dítete. Práva dítěte jistě jsou důležitá, ale ty bych nechal k řešení soudu.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Tomáš » 08 lis 2012 10:49

Pánové, při problémech s OSPOD doporučuji tento postup. Úřednice preferuje matku, neodůvodňuje proč - podejte písemnou stížnost nadřízenému, pojmenujte pracovnici a popište konkrétní situaci. Vedoucí buď vyhoví (asi menšinová záležitost), nebo odpoví, že je to v pořádku (asi většinou). Potom si stěžujte ombudsmanovi - viz. www.ochrance.cz, jsou tam formuláře a rady, jak postupovat. Mně se to osvědčilo, sice to trvá pár měsíců, ale ombudsmanovi právníci tyto situace znají a umí na ně reagovat. Potom dostane vedoucí dopis s výtkami, ombudsman zahájí šetření, které může skončit buď nápravou (to když včas pochopí, že přestřelili) nebo veřejnou kritikou OSPOD (to když budou trvat na svých blbých názorech). Sice Vás za to bohyně z OSPOD nebudou milovat, ale uvědomí si, že s Vámi konkrétně cvičit nebudou.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvekod jenchlap » 08 lis 2012 11:07

Han píše:
jenchlap píše:Kdyz jsem v minulosti prisel do styku s OSPOD, byl jsem pod zenskou se kterou jsem mel problem uz u pozdravu.. Sel jsem za vedouci a pozadal ji, jestli bych nemohl dostat jinou pracovnici, nez pod kterou jmenem spadam.. vysvetlil jsem ji me duvody, tak aby je byla schopna pochopit i ona jako zena a nechala me si vybrat, se kterou pracovnici chci nadale jednat...
To se hezky poslouchá, ale bohužel si jsem prakticky jistý, že se jedná o velmi výjimečný přístup. Za a) maminka se nebude chtít zbavit pracovnice, která jí jde na ruku, tudíž jistě nebude jen tak souhlasit se změnou a za b) rád bych viděl vedoucí, která nebude krýt vlastní pracovnici. A i kdyby, fakt si neumím představit, že si někdo "vybere" svou sociálku. To by asi chtěli všichni - a zatímco u několika pracovnic by byly fronty, kanceláře jiných by natrvalo zely prázdnotou. To by byl teprve obrázek tohoto "systému".

A presne o tom to je.. o vyjimkach, kvalitni a srozumitelne argumentaci, protoze system je nastaven jinak.. a) v dannou chvili tam maminka neni a tudiz se k tomu nemuze vyjadrovat, rozhodnuti je plne v kompetenci vedouci. Za druhe, pokud mas padne argumenty je moznost si stezovat soudu a ten by mohl, zmenu pracovnice OSPOD naridit. Vsichni by neco chteli, ale jen nekdo pro to neco dela.. Ja jen nastinil jak jsem situaci resil ja, nastinil jsem, ze takovato cesta je mozna. Z toho, co jsi psal , ty argumenty mas, cili mas svuj osud ve svych rukach a zalezi jen na Tobe jak s tim nalozis. Me kredo je, zkus to sam a kdyz to nevyjde, vim, ze jsem zkusil vse, ale opravdu to nejde.

jenchlap píše:Snazit se nekoho menit.. na to nemas munici.. jediny kdo muze neco zmenit jsi ty.. zmen svuj postoj vuci nim.. a snad bude lepe...

Změnit postoj vůči nim znamená sklapnout desky a přijmout 14ti denní model. Ne, nemohl bych se dceři jednou podívat ani do očí.
[/quote]

Není to vůbec o tom, že přijmu cizí názor. Je to o tom zkusit chápat, proc to druha strana citi jinak a podle toho upravit svoji argumentaci.

jenchlap píše:po dvou mesicich matce "sikulka" z OSPODU zcela bezduvodne rekla, at mi dceru ukazuje jen pod ,jejim dohledem.. myslis, ze kdybych vletel na socialku a vynadal ji, ze je zamindrakovana krava, ktera mne nikdy nevidela, co to radi matce za kokotiny, ze by se neco vyresilo???

A ty myslíš, že tohle někdo udělal? Já jistě ne. A neviděl jsem nikoho, kdo by to udělal. Já s nimi jednám celou dobu slušně, ale neponíženě. Názory proti zájmu mého vlastního dítěte jim nikdy neodkývu.

Trosicku mam z Tebe pocit, ze uz ten spor je hnan do extremu a ztratila se podstata. Mam pocit, ze uz se to zvrhava do roviny kdo z koho.. nebo ze jen ja mam spravny nazor a dokud muj nazor neprijmete jako jedinny spravny je to spatne.. Kazdy rodic se ze sve podstaty snazi vychovat deti jak on sam nejlepe umi, neznamena to, ze nekomu jinemu muj zpusob nemuze pripadat spatny..

jenchlap píše:myslis, ze by nekdy nekdo chtel hledat nejaka ma prava a prava ditete a bla bla bla..

Přesně tak. Dokud jsou práva našich dětí a práva naše pro OSPODy v rovině "bla bla", nemůžeme hovořit o tom, že OSPOD hájí zájmy dítěte. K tomu mohu opět citovat "naši" odpovědnou soc. prac. - "s právem tady vůbec nezačínejte".
[/quote]

svym zpusobem ji trochu chapu.. na socialku si ja jdu lidsky promluvit.. vysvetlit jim lidsky situaci.. co mi vadi.. nevadi.. zeptat se proc situaci resili tak nebo tak.. objasnit muj postoj.. pravem se ohanim u soudu..
jenchlap
Stálice fóra

Příspěvekod jenchlap » 08 lis 2012 11:13

Tomáš píše:Pánové, při problémech s OSPOD doporučuji tento postup. Úřednice preferuje matku, neodůvodňuje proč - podejte písemnou stížnost nadřízenému, pojmenujte pracovnici a popište konkrétní situaci. Vedoucí buď vyhoví (asi menšinová záležitost), nebo odpoví, že je to v pořádku (asi většinou). Potom si stěžujte ombudsmanovi - viz. http://www.ochrance.cz, jsou tam formuláře a rady, jak postupovat. Mně se to osvědčilo, sice to trvá pár měsíců, ale ombudsmanovi právníci tyto situace znají a umí na ně reagovat. Potom dostane vedoucí dopis s výtkami, ombudsman zahájí šetření, které může skončit buď nápravou (to když včas pochopí, že přestřelili) nebo veřejnou kritikou OSPOD (to když budou trvat na svých blbých názorech). Sice Vás za to bohyně z OSPOD nebudou milovat, ale uvědomí si, že s Vámi konkrétně cvičit nebudou.

Souhlas, ja bych jen zacal nejdriv osobni navstevou vedouci pracovnice, pokud by se neco nezmenilo, pokracoval bych timto postupem s tim, ze bych kopie od vsech stiznosti posilal soudu.
jenchlap
Stálice fóra

Příspěvekod Han » 08 lis 2012 15:48

jenchlap píše:A presne o tom to je.. o vyjimkach, kvalitni a srozumitelne argumentaci, protoze system je nastaven jinak...

Promiň, ale tohle rozhodně nesmí být o výjimkách, to musí být o spravedlivém systému, kde když se chováš jak se chováš, můžeš předvídat výsledek a pokud jsi slušný a odpovědný rodič, který vždy měl o děti zájem, nesmí zde existovat jakékoli zpochybňování Tvé role. To, že systém je nastaven jinak, je docela hrůzu nahánějící konstatování.

jenchlap píše:Je to o tom zkusit chápat, proc to druha strana citi jinak a podle toho upravit svoji argumentaci.

Pokud je co chápat. Obávám se, že řada kroků tzv. opatrovníka je často nepochopitelná.

jenchlap píše:Trosicku mam z Tebe pocit, ze uz ten spor je hnan do extremu a ztratila se podstata. Mam pocit, ze uz se to zvrhava do roviny kdo z koho...

Vzhledem k tomu, že jde dceři o celý život, jde opravdu o hodně. Podstata se neztratila - já s nikým nesoutěžím a OSPOD, kéž by nám už zmizel ze života. Já ani dcera jej nepotřebujeme, potřebuje ho jen matka.

jenchlap píše:svym zpusobem ji trochu chapu.. na socialku si ja jdu lidsky promluvit.. vysvetlit jim lidsky situaci.. co mi vadi.. nevadi.. zeptat se proc situaci resili tak nebo tak.. objasnit muj postoj.. pravem se ohanim u soudu..

Když si chci já lidsky promluvit, svěřím se svým blízkým. Rozhodně ne sociálce. Od nich očekávám jen, že budou hájit právo mé dcery, protože tento stát mi nedává prostředky, abych to učinil sám. Takže proti matce, která mě a dceři bránila ve styku, měl OSPOD zasáhnout. Měl nás ochránit, od toho tady je. Matce, která účelově odmítá o dceři komunikovat, měl OSPOD nařídit terapii - v zájmu dcery. Neučinil opět nic. Mají dělat to, od čeho jsou ze zákona zřízeni. Nejsou vrba, aby se tam někdo chodil vyplakávat - mají konat na základě faktů a podle zákona.
Han
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Střídavka vás informuje