Žblebt roku

Re: Žblebt roku

Příspěvekod Střídavka » 31 pro 2013 14:33

Posílejte další žblebty - celebrit, soudkyň a dalších - již brzy budou nominace uzavřeny a anketa Žblebt roku 2013 vyhlášena! info@stridavka.cz
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod forU » 31 pro 2013 19:31

Otázka otce pro znalce: “Pokud byste měl rozhodovat mezi tím, že dítě zůstane svěřeno do péče matky s širokým stykem otce versus varianta, že by dítě bylo svěřeno do péče otce se širokým pevně stanoveným stykem s matkou. Kde tam vidíte preferenci a proč?“
Vyjádření soudního znalce PhDr. K. H.: „Pohlaví. Matka je žena. .... Vemte si to, kdybych řekl, že paní magistra nemůže vychovávat děti, je pedagožka, tak co tím říkám…? Tak ji zbavuju možnosti vykonávat profesi.“
Bohužel si nejsem jistý právními následky odanonymizování autora výroku, byl jsem poučen, že jsem si vědom následků použití nahrávky soudního jednání...
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 02 led 2014 01:16

Žádný právní předpis nezakazuje použít nahrávku soudního jednání. Samozřejmě, mohou být výjimky, pokud se týká například uvádění osobních údajů (datum narození apod.). Mezi ně však rozhodně nepatří tento výrok "znalce". Jedná se o Humhala?
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod forU » 02 led 2014 12:12

Jojo. :mrgreen:
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 28 pro 2014 01:29

Máte poslední možnost nominovat své tipy do naší pravidelné ankety Žblebt roku - soutěže o nejpodivnější či nejhloupější výrok známých osob, který pronesly v roce 2014 na téma rozvodu a porozvodové péče o děti. Pište prosím na e-mail: info@stridavka.cz
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod forU » 28 pro 2014 12:21

Nefunguje mi mail, takže navrhuji příspěvek tady:
1. Za největší žblebt roku lze považovat celé Stanovisko Výboru pro práva dítěte Rady vlády pro lidská práva k otázce střídavé péče o děti. Něco tak strašného z orgánu, který by naopak měl být v první linii ochrany práv dítěte, je nebezpečnější než jakýkoliv jednotlivý žblebt dementní soudkyně.
2. Z jednotlivých výroků soudu mám adepta:
"Soud nezjistil žádný zákonný důvod pro nařízení předběžného opatření, přesto předběžné opatření nařizuje a svěřuje dítě do péče matky...." Není to ale moje kauza, byl by potřeba asi souhlas účastníka tohoto řízení, protože by oficiální nominací mohl být poškozen.
3. Zemánek, Šimíček, Suchánek, odmítnutí 2224/14
"možnost kolize zájmů stěžovatele 1) a nezletilých dětí M. a M. se jeví jako pravděpodobná i v případě nyní projednávané ústavní stížnosti... Za situace, kdy ... ústavní stížnost podali nezletilí stěžovatelé sami ..., je tímto naplněn předpoklad pro odmítnutí návrhu nezletilých stěžovatelů jako návrhu podaným někým zjevně neoprávněným."
Tento přístup Ústavního soudu, kdy de facto vylučuje rodiče z ochrany ústavních práv dětí (dokonce i jen z aktu podání ústavní stížnosti jimi samými zastoupenými rodičem), je jednou z nejškodlivějších interpretací ustanovení o nemožnosti zastupování dítěte rodičem, kdy v zákoně je explicitně uvedeno, že v případě možného střetu zájmů se ustanoví opatrovník, nikoliv že se návrh odmítne. A Ústavní soud běžně opatrovníka nezletilým ustanovuje.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 17 pro 2015 22:38

Opět se blíží konec roku a s ním i naše anketa Žblebt roku 2015. Posílejte nám prosím své tipy na výroky, které bychom mohli zařadit do ankety o nejhloupější výrok na téma rozvodu a porozvodové péče o děti.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Střídavka » 19 úno 2016 00:03

Přestože teprve hodnotíte žblebty roku 2015, určitě už nám můžete posílat ty, se kterými se potkáte v letošním roce, do dalšího ročníku ankety. Zatím tu máme například výrok vedoucí sociálního odboru ze Žatce paní Sulíkové: "Svěřením do výlučné péče matky není zrušeno právo dítěte na péči otce. "
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Hangman » 21 úno 2016 10:06

Já bych si dovolil nominovat Tajemnici ÚMČ Praha 13, JUDr. Kateřinu Černou.

Po absolutní rezignaci na jednání OSPOD Praha 13, kde je úplně jedno jaká podání dávám, co říkám, jsem se vydal cestou pasivní rezistence. Na jednání s vedoucí sociálního odboru PhDr. Volechovou a vedoucí OSPOD Mgr. Wdowyczynovou jsem se dostavil s dvěmi plechovkami Braníku, které jsem během jednání vycvaknul. Přes pokřikování vedoucích, ať nepiju. Já jsem požadoval, ať mi sdělí podle jakého obecně závazného právního předpisu se na jednání OSPOD nesmí pít alkohol. Na konec jsem byl vyveden Městskou policií. Dodnes nevím proč. Takže jsem se nemohl dozvědět podstatné informace typu, jakým způsobem byly předány osobní údaje mého dítěte do centra Locika, zda to nařídil Obvodní soud nebo souhlasil jeden ze zákonných zástupců.

Na podání přes podatelnu se na Praze 13, odpovídá z kanceláře Tajemníka bez čísla jednacího a na e-mail. S gramatickými chybami. Větná skladba poměrně vázne. Taktéž skloňování podstatných jmen. Ale hlavně, že chtějí slušné chování od klientů.

Zde je e-mail, doslovně:

Dobrý den, dovolte mi , abych se vyjádřila části Vašeho mailu, týkajícího se požívání alkoholických nápojů během jednání. Zákaz konzumace alkoholu v rámci jednání na úřadu patří k dobrému chování a jistě uznáte, že je to norma chování, nedovedu si představit, že by jste na jednání u soudu udělal totéž. A jste jediný klient, u kterého se stalo, že v rámci jednání muselo být řešeno to, že jste alkoholické nápoje požíval.
S pozdravem
JUDr.K.Černá
Hangman
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 21 úno 2016 15:18

o informace je třeba žádat žádostí podle InfZ - zákona č.106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím
(stačí obyčejným emailem na el. podatelnu úřadu)
pak máte teprve k dispozici zákonné lhůty a opravné prostředky
JJL
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Střídavka vás informuje