Aktivity

Aktivity

Příspěvekod UltraPapa » 12 led 2012 16:16

Zdravím,

ono celkově aktivity nás " tatínků " jsou tak nějak nevýrazné. Připadám si, že nás nikdo a nikde nebere vážně a s tím se rozhodně nehodlám smířit. Pojďme opravdu vyvíjet TLAK na všech frontách - jak v médiích, tak tlakem na zákonodárce, na jednotlivé OSPODy, na jednotlivé pracovnice OSPODů, soudy a jednotlivé soudce, prostě pojďme NĚCO dělat. Myslím, že každý má nějaké možnosti, pojďme to dát dohromady, pojďme se více organizovat a opravdu začněme dělat něco pro naše děti. Líbí se mi tento web a aktivity, které vyvíjí - moc se mi líbí třeba i " pražská " billboard akce na střídavku. Chtěl bych si zaplatit stejný billboard ve městě, kde musí žít mé dítě - přidá se ke mne někdo - čím více nás bude, tím to bude levnější, když nás bude deset, tak nás to vyjde do 500 Kč/měsíc - super. Konkrétně se jedná o Louny... Nicméně to takto můžeme rozšířit prakticky do všech měst... Za málo peněz docela dost muziky...
Dále bych měl dotaz, zda-li je někdo, kdo vyvíjí tlak i na MPSV a konkrétně na ministra, tak aby byl vydán pracovnicím OSPODů metodický pokyn, že mají upřednostňovat střídavku, tak jak to mají například na Slovensku... Pokud někdo takový je, rád se přidám, přispěji organizačně, finančně - prostě jakkoliv dle svých možností... Pokud nikdo nic takového neorganizuje, tak pojďme to začít organizovat...
Něco podobného zřejmě existuje i u našich zákonodárců - poslanců a senátorů. Rád bych se toho aktivně účastnil, opět mohu přispět svojí osobou, možnými kontakty, organizačně, finančně, atd...

Je tragikomické, že žiju ve státě, kde mohu sice pobrat za novou manželku jiného muže, avšak se svým dítětem se nemohu svobodně vídat a žít...

Čekám další reakce, nápady a odezvy.

UP, milující otec
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Re: Aktivity

Příspěvekod Střídavka » 12 led 2012 21:19

Už je to tu zase: POJĎME. Když každý řekne "POJĎME", neudělá nikdo nic. Je potřeba říci: "JÁ UDĚLÁM to a to. Kdo se případně připadá?" A samozřejmě to ne jenom říci, ale i udělat, třeba sám.

Například:

- zajistit plochu v Lounech (nikdo cizí to tam asi platit nebude) a oznámit nám to (billboard není problém dodat)
- dát na svůj OSPOD, soud apod. letáky a samolepky Střídavky (na vyžádání dodáme)
- navštívit svého senátora a poslance a pohovořit mu do duše
- poslat peníze na fungování Střídavky (info mailem)

Další možnosti naleznete zde:

http://www.stridavka.cz/podpora.html

Řečí, co by SE mělo udělat, je plný internet. Ty opravdu nikdo nebere vážně.
Střídavka
Administrátor fóra

Vzpomínka na oběť opatrovnických sporů

Příspěvekod Střídavka » 14 led 2012 01:34

15. ledna 2012 od 14 hodin na hřbitově v Chrudimi (Škroupova ulice) proběhne vzpomínková akce u příležitosti 2. výročí tragického úmrtí Jany Komárkové.

Ta sama skončila svůj život ve věku nedožitých 20 let poté, co jí matka za podpory státních orgánů po mnoho let neumožňovala kontakt se svým otcem. Teprve krátce před svou smrtí se šokovaná Jana u soudu dozvěděla, že otec neměl zákaz styku s ní, jak jí matka celou dobu tvrdila. Smrt milované dcery se pochopitelně projevila i na psychice otce.

Obrázek
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Tomáš » 17 led 2012 12:19

Já jsem na MPSV o slovenské instrukci pro kolizní opatrovníky napsal. Předpokládám ale, že to tam strčili do šuplíku a tím věc vyřídili.

Napadá mne, nešlo by zorganizovat opět nějaké hromadné mailové psaní, tak jako po Novém roce na Ministerstvo spravedlnosti? Dostal jsem sice odpověď ve stylu staré známé odrhovačky o nezávislosti justice, ale pokud nás napsalo opravdu hodně, tak to možná smysl mělo. Navíc MPSV se nemůže na nic vymlouvat, OSPOD a ÚMPOD jsou jejich orgány, které řídí. Bude-li to třeba, rád pomůžu s formulací dopisu.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 17 led 2012 13:00

Tomáši, díky za nabídku, můžete poslat návrh dopisu na e-mail?
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod UltraPapa » 19 led 2012 20:36

Zdravím nejen Střídavku...

K aktivitám, co jsem již udělal:

- plocha v Lounech - v současné době vyjednávám o pronájmu plochy s několika majiteli vhodných ploch v blízkosti sídla MeU - odboru péče o dítě - až jednání uzavřu, dám samozřejmě vědět. Tímto taky dávám na vědomí, zda-li je tu někdo z Loun a kdo by se případně o náklady na pronájem se mnou nepodělil. Střídavku pak ve vhodný čas požádám o zaslání grafických návrhů na billboard, nebo na venkovní banner

- letáky a informace jsem samozřejmě nejen na Lounský OSPOD předal, bohužel odpovědné pracovnice je mají stále v šuplíku, stále řeším jejich vyvěšení na jejich nástěnce...

- v době, kdy šla do Senátu " Staňkova " novela jsem kontaktoval celkem 3 " své " senátory: pí. Paukrtovou, p. Sobotku a p. Chládka. NIKDO z nich mi na můj dopis a email ani neodpověděl... Tuším, že všichni tři následně hlasovali proti přijetí novely... Z tohoto je jasné, že pokud jednáte jako jednotlivec, tak se s vámi nikdo ani neobtěžuje... Berou to jako problém daného jednotlivce, ne jako problém systémový. Proto jsem apeloval na nějaké organizované setkání s příslušnými zákonodárci - snad se dostane jiného přijetí, pokud budou kontaktováni jménem nějaké skupiny občanů... Proto bych se rád účastnil jakýchkoliv jednání, nebo osobně připravil na základě nějakého mandátu setkání s politiky, či spíše nyní s úředníky MPSV...

- přímé finanční podpory Střídavky se nezříkám, nicméně chtěl bych, aby to mělo podporu jasnou a adresnou - např. je potřeba vytisknout takové a takové materiály v ceně XX - tak to např. na svůj náklad zajistím

- v této souvislosti bych se chtěl taktéž zeptat, kdo vyrábí Davidovi židovské hvězdy s nápisem " otec" nebo " father ", tak jak jsem měl možnost někde v médiích zachytit. Perfektní nápad, rád bych si jich několik objednal, zaplatil a hrdě nosil...

Díky

UP
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Tomáš » 19 led 2012 23:31

Dobrý večer,

hovořil jste o billboardech a v té souvislosti mne napadlo, nešlo by objednat látkový billboard rozměru zábradlí panelákového balkonu? Mám na mysli látkové reklamy, které často visí po Praze na domech, nebo poutače, které např. oznamují, že se byt prodává. Pokud by takové existovaly, jeden bych zaplatil a vyvěsil ho v Praze na Barrandově. Je to sice panelákové sídliště, ale žije na něm hodně lidí, visel by na frekventované ulici.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 20 led 2012 00:32

UP, Tomáši a další:

V první řadě díky za veškerou podporu. Případné poznámky neberte prosím ve zlém, ale jako zdravé (doufám) porýpnutí ve směru, abychom dokázali ještě mnohem více. A dle vašich příspěvků se zdá, že to tak i berete.

Takže ke konkrétním aktivitám:

1. Pokud dá kdokoliv k dispozici jakoukoliv libovolně velkou (no, raději větší než menší) vhodnou plochu (tzn. takovou, která je dobře viditelná pro větší počet lidí), jsme schopni dodat v krátké době na ni billboard Střídavky v odpovídající velikosti. Takový je už například i v jednom moravském městečku:

Obrázek

Billboard bude z PVC, takže na rozdíl od nějaké látky či papíru vydrží dlouhá léta. Cena není vzhledem k trvanlivosti nijak extrémní: cca 600 Kč/m2. Pokud by se chtěl někdo finančně podílet i na jeho výrobě, bude to samozřejmě jedině vítáno, ale není to rozhodně podmínkou.

Máte-li tedy kdokoliv zájem pomoci a dáte k dispozici alespoň jakoukoliv vhodnou plochu, napište mailem bližší informace a svůj telefon a domluvíme se.

P.S. V tuto chvíli máme jednu nevyužitou plachtu o velikosti 2 m x 0,8 m (formát na šířku). Pokud by byla umístěna v Praze a bylo by ji možno jednou za čas odinstalovat a použít jako transparent na akce, můžeme ji dát k dispozici ihned.

2. OSPOD a podobné instituce se asi často nepohrnou do vyvěšování letáků a samolepek. Možná by však šlo v některých případech je vhodně umístit svépomocí...

Letáky je možno vytisknout v libovolném množství přímo z odkazu na naší stránce Informace, samolepky dodáme na vyžádání poštou nebo osobně.

3. Senátor Sobotka hlasoval nakonec PRO novelu zákona o rodině. Zdá se, že i individuální aktivity mají smysl (někdy větší než organizované). Jen tak dál!

4. Hvězdy s nápisem "otec" nebo "father" zatím nikdo nevyrábí. Pokud vím, dotyční si je vyrobili z papíru - vytiskli, vystřihli, přelepili isolepou pro větší pevnost a ochranu... Pokud by se chtěl jejich výroby někdo ujmout, i zde je prostor pro individuální aktivitu...

5. - 99. Tak, a teď je řada na další iniciativy z vašich řad :idea:
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod toska » 22 led 2012 19:08

Zdravím vespolek,

Vím, že na prosazování střídavé péče do běžné praxe soudů dlouho a usilovně pracovalo a pracuje mnoho velmi schopných lidí, přesto nikde nevidím něco, co by pomáhalo výměně informací mezi těmito aktivitami a s ohledem na to, že problematika prosazování střídavé péče úzce souvisí s fungováním opatrovnického soudnictví, je tu i otázka koordinace v širším slova smyslu: od (ne)činnosti soudů, přes výživné, soudní znalce, socky, třeba po bolševický relikt trestného činu za dlužné výživné...Existuje několik velmi dobrých webů, jako je například i tento, ale - alespoň pro mě- se jeví jako poměrně izolované ostrůvky, zabývající se spoustou totožných věcí, jenže bez možného synergy efektu spojených sil...

Rozhodně nevolám po jednotné frontě se společným vedením a členskými legitimacemi, ale občas by neškodilo věnovat něco času na prezentaci a seznámení se s něčím, co by bylo efektivnější dělat společně. Naprosto dobrovolně ze všech směrů pohledu.
Toto mně vrtá hlavou již nějaký čas, dnes se to připomenulo při sledování záznamu včerejší premiéry pořadu na ČT24 Tah dámou. ČT celkově nevěnuje problematice střídavé péče moc pozornosti, přestože to je velmi závažné téma. Střídavka není jediný závažný problém, který v ČT neuvidíte nebo jenom zahlédnete, navíc ještě značně zkomolený...

Proč se tedy nezamyslet třeba nad tím, jak společnými silami dostrkat redaktory tzv. veřejnoprávní TV k tomu, aby se problematikou začali zabývat adekvátně?

Když do TV napíši svůj názor, je dost pravděpodobné, že ani nedorazí k patřičnému člověku. Když by do té TV napsalo lidí 20, je tu šance větší, když těch lidí bude víc a napíší jim každý týdně alespoň jeden email, bude problém vidět víc a pokud by se k tomu přidala sešlost těchto a dalších lidí někde na viditelném místě, časem si nás budou muset všímat... Vím, je to problém zvednout se od PC, ale když se dokázalo sejít přes 30 lidí 4x na soudním jednání s Ing. Fialou, sejdou se (jiní i stejní) někde jinde. Když dokázal Ing. Berka se svými spolupracovníky přimět oba petiční výbory parlamentu ke schválení petice, požadující přímou volbu soudců s časově limitovaným mandátem, měli bychom dokázat společnými silami mnohem víc. Nejsem členem žádného sdružení, přesto jsem přesvědčen, že má-li někdo šanci změnit něco k lepšímu, jsou to spolupracující OS a časem prověření, soudními spisy ošlehaní jednotlivci.

A pokud zdejší platforma dovolí, mohla by se stát výchozí pro takovou diskusi...

toska
toska
Nováček fóra

Příspěvekod Střídavka » 22 led 2012 19:58

Zdejší platforma to samozřejmě dovolí, a jak je vidět, už je výchozí pro takovou diskusi.

Existuje tu také možnost, jak připravit mail, který pak může odeslat individuálně kdokoliv z čtenářů Střídavky. Viz naše stížnost, kterou už odeslaly desítky lidí: http://www.stridavka.cz/stiznost-2012.php

Takže pokud připravíte rozumný text, kterým má být někdo osloven (například televize), a dodáte příslušné e-mailové adresy, není problém jej zde zařadit jako samostatný článek. Jedna taková výzva se zde ostatně objeví už v příštím týdnu, tak uvidíme, jak budete aktivní v její podpoře.
Střídavka
Administrátor fóra

Další

Zpět na Střídavka vás informuje