Aktivity

Re: Aktivity

Příspěvekod Rézi » 01 bře 2012 23:55

Spíš bych ukazovala míň extremní, ale spíš vzorový příklady, aby se "normální" lidi chytili za nos.
Nebo naopak ukazovat dobrou praxi - fotku smějící se mámy, táty a dítěte a u toho popisek "rozvedeni s dítětem ve střídavé péči".
Rézi
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Střídavka » 06 bře 2012 16:36

Střídavka je i na horách - přidáte se i vy?

Obrázek
Střídavka
Administrátor fóra

Spolupráce

Příspěvekod Střídavka » 06 bře 2012 18:05

Hledáme grafika nebo grafičku s ochotou pomoci při tvorbě billboardů a plakátů. Nabízíme spolupráci i obchodníkovi - možnost zásilkového prodeje triček Střídavky.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod UltraPapa » 14 bře 2012 17:09

Vážení rodiče,

prosím o radu a vyjádření. Zajistil jsem plochu k vyvěšení reklamy na střídavou péči. V současné době řešíme dilema, jaký vhodný obsah billboardu vyvěsit. V úvahu nyní přicházejí tyto dvě verze:

Obrázek

Obrázek

Prosím o radu, názory a komentáře.

Díky

UP
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Střídavka » 16 bře 2012 22:03

Střídavka je vidět i na jednom pražském sídlišti. Pomůžete také? Dáte k dispozici například svůj balkon, terasu, stěnu domu, plot, ...? Rozměry můžeme přizpůsobit vaší ploše, připravujeme i nové motivy. Pište na info@stridavka.cz

Obrázek
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod Tomáš » 16 bře 2012 23:05

K dilematu Ultrapapy: Já nechci působit jako škarohlíd, ale myslím si, že naše společnost, obzvláště její ženská část, ještě nedospěla k tomu, aby vnímala střídavou péči jako výhodu pro sebe. Rozvedené matky mají dnes čas na práci i na sebe, protože jim pomůže s hlídáním jejich matka, sestra, kamarádka, případně mateřská školka. Dělit se o dítě s otcem, to je nejen ztráta puncu dobré matky, ale i výživného a pocitu nadvlády. Samozřejmě, je Vaše právo vybrat si téma, jaké chcete, ale já bych raději střídavku propagoval skrze pohled dítěte, například tím, co se používá teď, nebo když už něco nového, tak plakátem s fotkou dítěte a k tomu text typu: Mám rád/ráda tátu i mámu stejně. Proč s nimi nemůžu být stejně? Nebo: S tátou mi jde lépe zeměpis, a s mámou zase angličtina. Chci umět obojí dobře.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvekod Rézi » 17 bře 2012 14:15

Jak na to koukám, tak jsem asi opravdu exot, že si ve svém týdnu nenechávám pomáhat od nikoho (kromě jesliček, samozřejmě, když chodím do práce) a v exmanželově týdnu jsem utržená ze řetězu :D
Nad výhradní péčí jsem nepřemýšlela ani vteřinu, pro dítě je to podle mě základní kámen nevyrovnanýho vývoje. Střídavku jsem ale řešila vnitřně z pohledu vlastního sobectví a strachu a něco z toho bohužel řeším dodnes:
- moje dítě bude chtít být radši s tátou a moje týdny bude bojkotovat
- bude mít radši tátovu přítelkyni/manželku než mě
- všichni na mě budou koukat jako na krkavčí matku, která se zbavila vlastního dítěte.

Upřímně nevím, jak na matky apelovat.
Líbí se mi ten nápad se zeměpisem/angličtinou. U nás to třeba bude matika s tátou a čeština se mnou. Ale když jsme se rozváděli, tak jsem potřebov ala slyšet, že nejsem špatná máma, co se dítěte zbavuje ve vlastní prospěch. Všichni se ptali, jak to zvládám, jak to zvládá syn, ale nikdo mi neřekl, že jsem silná a statečná a dělám dobrou věc, přestože je to pro mě přes tlak společnosti (že jsem divná, když "dávám" dítě otci) k*revsky těžký.
Na dojnice alimentů nic z toho nikdy fungovat nebude, ale věřím, že jsou matky, který se prostě jen bojí.
Rézi
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katalyzator » 21 bře 2012 03:03

To pro Vás tedy asi muselo být opravdu dost těžké, udělat tohle rozhodnutí, sama, bez jakéhokoliv pochopení od okolí, bez podpory a ujištění o správnost...a vlastně jakoby nikdo ani neviděl tu odvahu s tím spojenou, Vaše strachy a úzkosti kolem toho ... to jste se asi musela cítit dost sama, viďte...
...
katalyzator
Stálice fóra

E-shop

Příspěvekod Střídavka » 19 dub 2012 16:19

Chceme na Střídavce otevřít e-shop, kde by si zájemci mohli zakoupit trička a další předměty s naší tematikou. Kdo by se chtěl provozování e-shopu ujmout, ozvěte se na e-mail info@stridavka.cz.
Střídavka
Administrátor fóra

Mávátka na akce

Příspěvekod Střídavka » 19 kvě 2012 20:42

Tak nám Marek vyrobil pěkná mávátka na akce, jako jsou demonstrace, chystaný Den otců, apod. Kdo má zájem, nechť si o ně napíše na brno@stridavka.cz.

Obrázek
Střídavka
Administrátor fóra

PředchozíDalší

Zpět na Střídavka vás informuje