Aktivity

Odpovědět
Tomáš
Stálice fóra

Re: Aktivity

Příspěvek od Tomáš » 09 črc 2012 16:17

Volby do Senátu 2012

Milí přátelé, blíží se volby do Senátu, o němž víme, že naposledy zazdil novelu zákona o rodině, kde byla střídavá péče jako preferovaný model, takže díky němu setrváváme ve stavu, že střídavou výchovu soud nařídí podle nálady. Protože je šance s obměněným Senátem něco změnit, navrhuji, aby se lidé z obvodů, kde letos budou volby, obrátili na všechny kandidáty, jejichž jména budou postupně zveřejňována, a napsali jim něco ve smyslu níže uvedeného (můžete využít jako vzor). Jednak se naše požadavky stanou předmětem kampaně, bude se o nich mluvit, a budeme vědět, kdo je kdo. Odpovědi pak můžete přinášet pro informaci sem do diskuse. Volby budou v těchto obvodech:
2 Sokolov
5 Chomutov
8 Rokycany
11 Domažlice
14 České Budějovice
17 Praha 12
20 Praha 4
23 Praha 8
26 Praha 2
29 Litoměřice
32 Teplice
35 Jablonec nad Nisou
38 Mladá Boleslav
41 Benešov
44 Chrudim
47 Náchod
50 Svitavy
53 Třebíč
56 Břeclav
59 Brno-město
62 Prostějov
65 Šumperk
68 Opava
71 Ostrava-město
74 Karviná
77 Vsetín
80 Zlín

Vážený pane/vážená paní,
se zájmem jsem si přečetl volební program Vaší strany/Vašeho sdružení, ale bohužel jsem v něm nenašel podrobnější informace k rovnosti mužů a žen a práva dětí na oba rodiče. Ze své osobní zkušenosti i od svých přátel a známých vnímám jako jeden z největších problémů současné české společnosti, že děti jsou po rozvodu rodičů ve většině případů svěřovány do péče matek. Otcům je upíráno nejen právo na výchovu vlastních dětí, ale často i na kontakt s nimi, neboť vymahatelnost práva je u nás stále ve špatném stavu. Ve většině západních zemí, ale nově třeba i na Slovensku je ukotvena v legislativě střídavá péče jako preferovaný model, pokud oba rodiče mají o výchovu dítěte zájem. Děti tak mají zajištěnu výchovu obou rodičů, poznají mateřský i otcovský vzorec chování a rodiče nemohou dítě využívat jako zbraň ve svých sporech. V minulosti se několik poslaneckých iniciativ s podporou českých nevládních organizací pokoušelo o zavedení podobného modelu v ČR, ale toto se nepodařilo díky hlasování v Senátu současné sestavy. Proto pozorně sleduji současnou volební kampaň a zajímal by mne Váš názor na tuto problematiku, zejména, zdali byste jako senátor/senátorka podpořil/a novelu zákona o rodině, která by zaváděla střídavou péči jako preferovaný model.

Děkuji Vám za odpověď a jsem s pozdravem
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Tomáš
Stálice fóra

Propagace Střídavky v pražské MHD

Příspěvek od Tomáš » 23 črc 2012 15:03

Hledám případné další dobrovolníky, kteří mají zájem sdružit se pro zakoupení reklamy na Střídavku na pražské tramvaje. Jedna tramvaj na měsíc stojí 2.800,- Kč. Kdo má zájem zakoupit jednu tramvajovou plochu, ozvěte se zde. Bude-li nás aspoň 5, máme šanci oslovit veřejnost, zejména před volbami do Senátu.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Pavel
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pavel » 24 črc 2012 09:01

Tramvají se myslí vnější plocha nebo vnitřní prostor?

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 24 črc 2012 09:26

Myslí se vnější bok tramvaje, viz. tento článek, který mne inspiroval:

http://zpravy.idnes.cz/plakaty-na-tramv ... zpravy_slv

Moje zkušenost s jízdou tramvají mimo prázdniny je taková, že jsou plné lidí, a takový nápis, pokud obsahuje jednoduchý slogan, si přečtou i nastupující, co prchají obsadit volná sedadla, nemluvě o ostatních, čekajících na jinou tramvaj. A k tomu kolemjdoucí a další řidiči při čekání na křižovatkách.

Tesař
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tesař » 24 črc 2012 09:42

Tomáši, je na vás kontakt (e-mail)? Připadá mi to jako dobrý nápad. Jen nevím, jak je to s tiskem polepů, jestli tam lze třeba včlenit individuální prvek (třeba fotku konrétního děcka)?

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 24 črc 2012 09:52

Kontakt na mne je tjadlovsky@seznam.cz. Chtěl bych, aby se nás našlo aspoň 5, každý by dal na jednu tramvaj, a potom bychom dohodli grafiku. Je zajímavá myšlenka dát tam fotku konkrétního děcka, třeba i s otcem, jmény a sloganem - např. Tříletý Mirek potřebuje tátu stejně jako mámu. To bych si vybral tramvaj, která jezdí kolem soudu na Praze 5.

Tesař
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tesař » 24 črc 2012 13:23

Pokud je ta cena reálná (rozhodně se netopím v penězích a nerad bych slíbil něco, co bych pak nemohlo splnit), rád se připojím.

Pavel
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pavel » 24 črc 2012 17:28

Co Střídavko, připadá mi to rozumné, uděláme nějaké konto? Rád bych přispěl, ale žádný zázrak to nebude. Zato bych dal trvalý příkaz. Ono málo kdo dá 1000 Kč najednou, ale 150 Kč měsíčně, proč ne? Z vybraných peněz by se hradily obdobné aktivity.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 24 črc 2012 20:50

Podobnou sbírku zatím pořádat nebudeme. Mnohem cennější je konkrétní práce, kterou pomůžete.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 25 črc 2012 19:36

Střídavka píše:Podobnou sbírku zatím pořádat nebudeme. Mnohem cennější je konkrétní práce, kterou pomůžete.
...a tou konkrétní prací by třeba mohlo být právě založení a správa takového konta pro nějaký projekt, co říkáš, Pavle? Když ho založíš, přispěju.
...

Odpovědět