Aktivity

Odpovědět
katalyzator
Stálice fóra

Re: Aktivity

Příspěvek od katalyzator » 26 črc 2012 20:05

Pár postřehů, jak vnímám reklamy na střídavku (někdo jiný to jistě bude vidět jinak):
- polepené lavičky a zastávky na mne působí jako vandalismus a chuligánství pokaždé... a to i s lohgem střídavky; myslím, že obraz otce - chuligána není tím nejlepším obrazem otcovské figury
- u plakátu s tím plačícími dětmi a nápisem střídavka jsem nejdříve myslel, že je to PROTI střídavce
- plakát otce s nápisem "čas na práci, čas na sebe" ve mně zprvu vyvolal pocit sobectví otce (kde je zřetelně vidět, že jde o zájem dítěte?); plakát s ženou mi přijde lepší, ale chtělo by to názor od ženy
- tričko jsem neviděl - co na nich je?
- líbí se mi plakát "děti potřebují oba rodiče" - je z něj jakž takž vidět onen "zájem dítěte", ale ještě mi to přijde jako trochu mentorské; co třeba: "přeji dětem oba rodiče"
- co třeba smějící se dítě a text "hurá - mám oba rodiče, máme střídavku!" "jsem na tom dobře - mám oba rodiče, máme střídavku", "mám dost času na mámu i na tátu - máme střídavku" atd.
- lidi slyší taky na vědce: "sociologické studie podorují střídavku" (a smějící se dítě) atd.
Jak jsem řekl, někdo jiný to může vidět jinak. Tolik za mne.
...

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 26 črc 2012 20:42

Katalyzátore a další, uznávám, že polepování zastávek není zrovna na pochvalu od paní učitelky, ale chuligánství a vandalismus jsou podle mne silná slova, to bych řekl o lidech, kteří zastávku vysklí nebo posprejují nějakým šťavnatým nápisem. Já si říkám, že když jsou někde plakáty o koncertech, prodeji rybízu apod., že snad Střídavka nijak zvlášť neutrpí, ale naopak se dostane do povědomí lidí. Berte to tak, že jsme v podstatě disidenti a bojujeme v totalitních podmínkách o informační prostor tak, jak to jde. Za protektorátu také nebylo povoleno lepit někde protiněmecké letáky, a dnes nekoukáme na jejich šiřitele jako na chuligány. S Vaším přístupem by byly nálepky prakticky neumístitelné, protože kdo z nás je majitelem nemovitostí na hlavních třídách nebo sítí obchodů? Zkuste se zeptat majitelů obchodů, jestli tam můžete něco o Střídavce umístit, vyhodí Vás už ta prodavačka, které to ani nepatří a nechce mít problémy, natož aby se ptala šéfa. Já jsem umístil 2 plakáty do jedné výlohy jen proto, že majitele znám a fandí mi, jednu nálepku mám na vratech své zahrady a tím jsou mé legální možnosti vyčerpány. Rád si poslechnu, jaká místa na výlep navrhujete Vy kriticky naladění.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Tesař
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tesař » 26 črc 2012 21:11

Tomáši, co říkáte na ten motiv na polep tramvaje? Je to Vás nápad, pojďme do toho. Já našel firmu sancar.cz co to nabízí od 2000 bez DPH, takže 2400 s dani. K tomu nás bude odhaduji tak 1500 stát graficky navrh a tisk. Kdybychom měli navrh, bylo by to nepochybně levnější. Nevím, jestli se Vám ozvali další lidé, ale moje účast v akci plati.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 26 črc 2012 21:18

No, Tomáši, já jsem napsal jen, jak to vidím já, Ty to vidíš jinak, důležité je, jak to vidí cílová skupina. A tady se dostávme k otázce, kdo to vůastně je a co jim chceš sdělit? Možná by tohle stálo za vyjasnění nejdřív. Já sám bych sděloval asi to, že střídavka tu je a je o dobrá pro děti. No a k tomu mi polepené lavičky nesedí (můj dojem).
Jinak porovnání s totalitou pokulhává. Informační prostor si lze běžně koupit a legálně vystavit. Je to drahé, vím. Ale střídavá péče snad za to stojí, ne? Velké věci holt něco stojí a toho bych se jako otec a chlap asi držel.
...

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 26 črc 2012 21:19

Tesařovi: To rád slyším. Pokud jde o grafiku, pan Hodina má také nějaké kontakty, kdo by to mohl udělat, dáme hlavy dohromady do konce týdne a pak ceny porovnáme. Já za sebe můžu říct, že použiju asi na 20% plochy svou fotku se synem a nápisem, kritizujícím nečinnost českých úřadů (můj syn je unesen ve Španělsku a všichni v ČR statečně mlčí), a asi 80% plochy bude klasický černo-žlutý Střídavkový plakát s nápisem Dítě potřebuje otce stejně jako matku a www.stridavka.cz, myslím, že se to na červených tramvajích bude vyjímat. Co máte Vy za představu?

Katalyzátorovi: Každé srovnání pokulhává. A já si v současné ČR nepřipadám jako ve státě, kde se dodržují lidská práva. Jinak cílovou skupinou je celá společnost, měla by se zamyslet nad tím, jak opatrovnická justice funguje, jak se nedodržuje rovnost mužů a žen. A ta společnost většinou stává na těch zastávkách a sedává na těch lavičkách, o kterých mluvíme. Jeden si řekne: "Hm, zase nějaký vandal tady něco lepí", a třeba dalších pět si řekne: "To zní dobře, na ty stránky se podívám".
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Pavel
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pavel » 26 črc 2012 21:49

Tričko:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

ve všech velikostech a zatím bílé a žluté barvě

Tesař
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tesař » 26 črc 2012 22:31

Tomáš píše:Já za sebe můžu říct, že použiju asi na 20% plochy svou fotku se synem a nápisem, kritizujícím nečinnost českých úřadů (můj syn je unesen ve Španělsku a všichni v ČR statečně mlčí), a asi 80% plochy bude klasický černo-žlutý Střídavkový plakát s nápisem Dítě potřebuje otce stejně jako matku a http://www.stridavka.cz, myslím, že se to na červených tramvajích bude vyjímat. Co máte Vy za představu?
Já bych, jak uz jsem říkal, za sebe preferoval ten bily pozitivni motiv s matkou a dítětem "mám čas, mám střídavou peci". Jen ten napis "mám střídavou peci" by měl byt dominantnejsi, tak jak je tam ted, skoro ho člověk prehledne.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 27 črc 2012 13:38

Proč není více takových zpráv? Stačí obětovat hodinku, dvě času a seriózně oslovit média - zejména lokální mají poměrně velký zájem. Vzájemným hlazením si bebíček na internetu se nic nevyřeší. Pokud se na opatrovnické problémy nebude upozorňovat, bude veřejnost mít za to, že je v zásadě všechno v pořádku. Sám jsem si to dříve také myslel.

http://www.kauza3.cz/aktuality/nestastn ... ahy-3.html

Obrázek

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 11 srp 2012 18:34

Střídavka má další reklamu - u dětského hřiště. Kdo se přidá dál? Stačí vlastní plot, stěna domu, balkon...

Obrázek

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 11 srp 2012 21:19

Je to fajn, ale mně se tenhle text nějak tak zcela nepozdával, tak jsem se obrátil na jednoho reklamkáře a ten mi to potvrdil tím, že oznařil tenhle text za konfliktní. Je to škoda, střídavá péče je považována za konfliktní samu o sobě, tak proč to ještě přiživovat. Lepší text: "Dítě potřebuje otce i matku".
...

Odpovědět