deti v peci matky neprimo vystavene domacimu nasili

Odpovědět
Lukas85
Nováček fóra

deti v peci matky neprimo vystavene domacimu nasili

Příspěvek od Lukas85 » 06 úno 2017 09:50

dobrý den,

obracím se s otázkou, vlastně i prosbou, jak mohu postupovat a na koho se obrátit, nejsem-li spokojen s podmínkami, ve kterých teď žijí mé děti se svou matkou. Konkrétně jde o domácí násilí, kterému je vystavována má bývalá přítelkyně ze strany svého partnera. Už dvakrát byla přivolána PČR, teď nedávno minulý týden a předtím před vánoci. Samozřejmě, měla by to asi být více věc bývalé přítelkyně, ale vždycky, když se u ní situace vyostruje, jsem do toho zatazen. Začíná mě častěji kontaktovat a končí to dotazy a prosbami, jestli by ke mě mohla s dětmi na noc, nebo více dní, než se její přítel odstehuje. K čemuž stále nedošlo a situace se začíná pravidelně opakovat. Období klidu a pak období hádek, napadání a uprostřed toho všeho naše děti. Dle jejich slov se snaží konfliktům před dětmi vyvarovat, ale byl jsem svědkem (telefonní hovity) kdy tomu tak není. Ale každopádně mi nepřijde toto prostředí pro děti vhodné. Teď syn donesl poznámku, že sprosté nadával spoluzakovi a na dotaz, kde to slovo slyšel odpověděl, takhle mamka křičí na svého partnera. Oba dva se snaží děti dostat na svou stranu, viz. když mi děti říkají, že mamka je zlá a její partner je hodný. Navrhoval jsem bývalé partnerce, že bych chtěl stridavou péči, trávit s dětmi stejný čas jako ona, ať nejsou tolik v tomto nepřátelským prostředí. Je proti tomu a vyhrozuje soudem. Prosím o radu, děkuji

forU
Stálice fóra

Re: deti v peci matky neprimo vystavene domacimu nasili

Příspěvek od forU » 27 úno 2017 20:53

Přítomnost dětí domácímu násilí je důvod pro návrh na předání dětí do péče otce. Takže až se něco takového vyvrbí, pojedou k nim policajti, tak sehnat informace o výjezdu a podat návrh na PO na předání dětí do vhodného prostředí otce. Teoreticky podle zákona by takový návrh měl podat OSPOD, ale soudy na to zvysoka kašlou. Jen je třeba to formulovat podle o.s.ř. nikoliv z.ř.s.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět