Slepovaná rodina - může nová rodina při střídavce fungovat?

petik
Nováček fóra

Slepovaná rodina - může nová rodina při střídavce fungovat?

Příspěvek od petik » 14 črc 2019 23:21

Již rok žiji s přítelkyní a jejím synem. Moje děti jsou s námi vždy každý lichý týden. Největší obavy přítelkyně pramenili z toho, že ji všichni varovali ať do toho nejde. Řekl bych, že to je v celém našem fungování skoro to nejhorší. Když to nikde nefunguje, tak přeci nebude ani u nás. Máte prosím někdo i pozitivní zkušenost?

tulen2
Stálice fóra

Re: Slepovaná rodina - může nová rodina při střídavce fungovat?

Příspěvek od tulen2 » 15 črc 2019 09:58

Samozrejme, pritelkyne ma deti v SP, ja bohuzel ne. Vse funguje.
ALE - Proc neni i dite tve pritelkyne v SP? Otec nemel vubec zajem? Tady bych asi zapatral, zeptal se ho, jestli by nechtel byt s nim vic

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 črc 2019 10:06

Zkušenost mám, tedy z opačně strany. Děti mám s ex ve společné péči. A funguje to s novým partnerem bez problémů. Z počátku jsme si vyjasnili role. Hlavně to, že rodiče jsou rodiče, mají hlavní slovo ve výchově. NA druhou stranu partner je součástí domácnosti a je třeba, aby byl respektován a byly nějak nastavené hranice a pravidla vzájemného soužití.
Partner má děti v péči matky. O střídavku usiloval, neúspěšně. Já sama to podporovala, byla pro. Ale rovnou jsem řekla, že do střídavky je chce on, on si bude muset uzpůsobit svůj život tak, aby péči o ně zvládl. Se vzájemnou výomocí bych samozřejmě počítala. Ale nepřevzala bych o ně péči "jako o vlastní". A stejně tak obráceně - neočekávám to odněj ani v opqačném směru, o mé děti.
Osobně bych jako bezdětná nešla do dětného chlapa, at už s dětmi v péči matky, vlastní péči nebo střídavce. Přijde mi to zbytečná komplikace do vztahu.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 črc 2019 10:14

tulen2 píše:
15 črc 2019 09:58
Samozrejme, pritelkyne ma deti v SP, ja bohuzel ne. Vse funguje.
:?: :?: To se píše kde?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 črc 2019 15:04

Nerozumim otazce?
Jen konstatuju ze v nasi domacnosti s partnerkou to funguje, ona ma deti v SP, a ja se o svoje staram 1/3 casu. Takze bych asi nevidel problem ve vztazich kde bude mit muz SP a zena ne, bude se starat o sve deti vetsim nebo mensim podilem. Samozrejme ze nejake problemy to prinest muze, stejne jako vztah bezdetna / partner s detmi.
Jen bych asi varoval pred vztahy s zenami co maji dite v peci, ackoli ex o SP usiloval - tohle by melo byt varovne svetylko, a dukladne zamysleni, ze nekdy muzu byt treba take v situaci ex - jak slepy s houslemi.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 črc 2019 16:40

tulen2 píše:
15 črc 2019 15:04
Nerozumim otazce?
Jen konstatuju ze v nasi domacnosti s partnerkou to funguje, ona ma deti v SP, a ja se o svoje staram 1/3 casu. Takze bych asi nevidel problem ve vztazich kde bude mit muz SP a zena ne, bude se starat o sve deti vetsim nebo mensim podilem. Samozrejme ze nejake problemy to prinest muze, stejne jako vztah bezdetna / partner s detmi.
Jen bych asi varoval pred vztahy s zenami co maji dite v peci, ackoli ex o SP usiloval - tohle by melo byt varovne svetylko, a dukladne zamysleni, ze nekdy muzu byt treba take v situaci ex - jak slepy s houslemi.
Je, tak to jsem do toho vynesla zmatek. Jsem myslela, že máš děti ve střídačce a toto je nějaká nwvydarena polosmazana citace prvního příspěvku.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 črc 2019 18:14

Jinak já bych svou kámošku spíš varovala před chlapem s detma ve výhradce. Víceméně vznikla že těch možností : 1. pečovat nechce ( nepřijatelný), 2. pečovat chce, ale ustoupil odporu ex ( do budoucna dost pravděpodobně, že nám bude ex řídit život i nadále, 3. Pečovat chce, ex je proti a jsou v konfliktu - z osobní zkušenosti, je to strašný zrout energie, pokud to ten chlap nezvládne krepet odclonit a valí to na novou partnerku.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 črc 2019 15:01

petik píše:
14 črc 2019 23:21
Již rok žiji s přítelkyní a jejím synem. Moje děti jsou s námi vždy každý lichý týden. Největší obavy přítelkyně pramenili z toho, že ji všichni varovali ať do toho nejde. Řekl bych, že to je v celém našem fungování skoro to nejhorší. Když to nikde nefunguje, tak přeci nebude ani u nás. Máte prosím někdo i pozitivní zkušenost?
Logicka interpretace teto situace je ze nova zena je klasicka (sobecka) matka, nechce aby se jeji novy partner venoval (50% casu) cizim detem z prvniho manzelstvi, chce mit manzela jen pro sebe a pro svoje biologicke decko (100%).
Ano takhle to je biologicky (sobecke geny) nastaveno, geny preferuji svoje geny.
Ty budes vzdy preferovat svoje biologicke decka a ta tva nova zena taky bude uprednostnovat svoje biologicke dite pred tvymi.
Logicky z toho plynou silne tenze, dnes je takova moderni doba ze se lidi tvari ze je vse ruzove ale vpodstate plati stare pohadky - tam je plno postav - zla macecha....klasicky archetyp.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 19 črc 2019 16:06

Simpson123 píše:
19 črc 2019 15:01
petik píše:
14 črc 2019 23:21
Logicka interpretace teto situace je ze nova zena je klasicka (sobecka) matka, nechce aby se jeji novy partner venoval (50% casu) cizim detem z prvniho manzelstvi, chce mit manzela jen pro sebe a pro svoje biologicke decko (100%).
Ano takhle to je biologicky (sobecke geny) nastaveno, geny preferuji svoje geny.
Ty budes vzdy preferovat svoje biologicke decka a ta tva nova zena taky bude uprednostnovat svoje biologicke dite pred tvymi.
Logicky z toho plynou silne tenze, dnes je takova moderni doba ze se lidi tvari ze je vse ruzove ale vpodstate plati stare pohadky - tam je plno postav - zla macecha....klasicky archetyp.
Této interpretace bych se bála více u bezdetne svobodné ženy, která logicky chce svou rodinu, bez nějakých vetřelci zevně.
Ja jako detna rozvedena ženská jsem hledala partnera pro sebe, podmínka byla detny, který se stará o své děti a tím pádem se snižuje riziko, že bude mít potřebu se realizovat na mých dětech nebo si nedejbože chtít pořizovat náhradní se mnou. V této situaci bych se nejvíce bála toho, že bude nezanedbatelna část péče o jeho deti házená na mě, aniž by to bylo se mnou předem nějak otevřené dohodnuto.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 07 srp 2019 16:06

Lamo ty jsi vyjimecna zena (vysoka mira inteligence + pragmaticka, umis logicky myslet a pocitat), tohle vse pohromade jsem u zeny dosud nevidel. Opravdu pragmaticky promysleny vyber chlapa.

Odpovědět