Domácí násilí

AlAAA
Nováček fóra

Re: Domácí násilí

Příspěvek od AlAAA » 05 srp 2015 15:30

o tom se kolikrát nikdy nikdo nedozví...

Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nemesis » 06 srp 2016 01:16

Já sama jsem si poměrně dlouho neuvědomovala, že jsem byla obětí domácího násilí. Poprvé se mnou o tom mluvila moje rodina, protože jim připadal nápadný můj strach z manžela, extrémní snaha mu vyhovět a fakt, že jsem byla ve špatném fyzickém vztahu (vyhublost, zranění). Tehdy jsem se styděla a říkala jsem, že jsem se zranila sama. Nedlouho poté jsem se ale rozhodla hledat pomoc, ovšem ani tehdy jsem nedokázala říct, že mě manžel týrá, mluvila jsem jenom o manželských problémech a stresu. Dnes bych si za svou tehdejší hloupost nafackovala sama.

U nás to bylo takhle:
Pomoc kvůli problémům v manželství jsem hledala celý rok předtím, než mě vyhodil z bytu poté, co jsem kontaktovala právničku. Několikrát bylo v protokolech uvedeno, že jsem si stěžovala, že mě bije.
Měla jsem několik fotografií zranění a lékařských zpráv.
Manžel prokazatelně vyhrožoval lékařce, která mě léčila.
Dále mě prokazatelně vydíral.
Podle sociálky jsem byla vystavena psychoteroru.
Prokazatelně mě vyhodil z bytu na ulici, zatímco moje dokumenty, peníze, mobil a klíče byly v jeho bytě. (On tvrdil, že jsem si je tam zapomněla.)
Vyhrožoval mi v přítomnosti soudce.

Přesto mi u soudu nevěřili, že mě manžel týral. Dokonce podaly argumenty typu: "Čím jste ho přivedla k tomu, že Vás bil pěstí do obličeje? Nevíte? V tom případě Vám chybí empatie, která je k výchově dětí nezbytná."
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

snickers
Nováček fóra

Příspěvek od snickers » 09 srp 2016 11:25

Dobrý den, domácí násilí jsem naštěstí nezažil, ale již několik měsíců čelím dalším a dalším obviněním ze strany manželky. Vše se událo těsně po tom, co jsem podal žádost na úpravu výživy a výchovy našich dětí a co jsem manželce navrhl rozvod. Mám za sebou výslechy na policii, dokonce kriminální, znalecké posudky, nic se neprokázalo. Dokonce jsem byl na základě těchto výmyslů soudně vykázán z bytu ( naštěstí jsem už v té době měl podnájem, jinak jsem zůstal na ulici - v té době mi samozřejmě manželka vykradla celý byt, ale to také nikoho nezajímá!!! V životě jsem nikomu neublížil, natož vlastní manželce!!! Pracuji ve školství a celý život se věnuji dětem, doma i v práci. Hledám jakoukoliv radu či pomoc, jak toto vymyšlené šílenství zastavit. Podařilo se mi i v tak šílené situaci vybojovat střídavku. Děkuji za jakoukoliv radu, už mě nebaví čekat, kdy mi přijde další dopis s dalším vykonstruovaným obviněním.

Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nemesis » 09 srp 2016 12:19

Pokud máte střídavku, tak jste na tom velmi dobře.
Co se týče těch smyšlených obvinění, záleží na tom, jakého jsou druhu.
Můj bývalý se také snažil přesvědčovat, že on je oběť, z násilí obviňoval dokonce i mou matku. Rizikové situace jsem si proto začala nahrávat na mobil a pokud k něčemu dojde, přehrávám to jako důkazy.
Bohužel je zde třeba postupovat opatrně, protože alespoň u nás v Rakousku je takové pořizování a předkládání důkazů trestným činem, za který hrozí až tři roky odnětí svobody.
Nevýhodou je i to, že obsah nahrávek prakticky nikoho nezajímá, vysloveně to nechtějí vidět a i když to vidí, neberou to v potaz. Ale na zproštění viny u policie to stačí. Musím říct, že policie je nyní díky důkazům z obou stran přesvědčena o tom, že můj ex není po psychické stránce v pořádku.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

Odpovědět