jak dál???

Re: jak dál???

Příspěvekod 1977honza » 14 led 2016 18:02

byvalka mi zakazuje za nim chodit neni ještě svěřen do peče od porodu sem u nich byl každy den staral se koupal ho uspaval kupoval vše ted se ale rozhodla mi ho jen ukazat 2 krat tydně na 2 hodiny je mi po nem smutno kdo poradi co dělat?
1977honza
Nováček fóra

Příspěvekod snickers » 08 srp 2016 00:05

Dobrý večer, dlouho jsem se neozýval, prošel jsem peklem, ale podařilo se mě a klukům vybojovat střídavku.....mám opět dotaz jak dál, manželka stále nekomunikuje a dělá vše pro to, aby to bylo co možná nejhorší, ale vše jí prochází jak u soudu ( samé lži ) tak na OSPOD. Už nevím kam se obrátit, abych obhájil zájmy dětí. Prosím o radu:
1. když se děti chtějí účastnit akce a jsou u matky, má matka právo jim toto neumožnit? Včas jsem ji informoval, ale ona napsala, že má jiné plány, není to poprvé a OSPOD mě nikdy nepodpořil. Kdybych to udělal já, tak mi děti seberou!!!
2. mám sice střídavku, ale soud mi vyměřil neskutečné výživné, od září by se měla finanční situace u mě i u matky změnit, poradíte mi jak žádat o přepočítání výživného? a kdy? a jak dlouho takové další řízení trvá?...na podatelně mi řekli, že musím nějakou dobu čekat, až bude možné potvrdit příjmy, ale prý nelze změnu žádat zpětně, nevěřím svým očím a uším.
Díky moc za radu.
A ještě prosím o radu někoho, kdo zažil soudní vystěhování z bytu, na základě naprostých lží a výmyslů mojí ženy.....nic jsem nikdy neprovedl, ale manželce tyto lži všude prošly.....podal jsem ústavní stížnost, ale tu mi zamítli.....v době mého vykázání samozřejmě manželka vykradla téměř celý byt....jakým způsobem vykázání proběhlo radši nebudu popisovat....měl jsem pocit, že jsem se ocitl ve středověku......poradíte mi, jak se tomuto bránit?...můj právník tvrdí, že nemohu nic dělat, ale to je příšerný pocit.
Děkuji za odpověď a za jakoukoliv radu.
snickers
Nováček fóra

Příspěvekod snickers » 08 srp 2016 00:09

???
snickers
Nováček fóra

Příspěvekod PabloRadegast » 08 srp 2016 08:50

snickers píše:Dobrý večer, dlouho jsem se neozýval, prošel jsem peklem, ale podařilo se mě a klukům vybojovat střídavku.....mám opět dotaz jak dál, manželka stále nekomunikuje a dělá vše pro to, aby to bylo co možná nejhorší, ale vše jí prochází jak u soudu ( samé lži ) tak na OSPOD. Už nevím kam se obrátit, abych obhájil zájmy dětí. Prosím o radu:
1. když se děti chtějí účastnit akce a jsou u matky, má matka právo jim toto neumožnit? Včas jsem ji informoval, ale ona napsala, že má jiné plány, není to poprvé a OSPOD mě nikdy nepodpořil. Kdybych to udělal já, tak mi děti seberou!!!
2. mám sice střídavku, ale soud mi vyměřil neskutečné výživné, od září by se měla finanční situace u mě i u matky změnit, poradíte mi jak žádat o přepočítání výživného? a kdy? a jak dlouho takové další řízení trvá?...na podatelně mi řekli, že musím nějakou dobu čekat, až bude možné potvrdit příjmy, ale prý nelze změnu žádat zpětně, nevěřím svým očím a uším.
Díky moc za radu.
A ještě prosím o radu někoho, kdo zažil soudní vystěhování z bytu, na základě naprostých lží a výmyslů mojí ženy.....nic jsem nikdy neprovedl, ale manželce tyto lži všude prošly.....podal jsem ústavní stížnost, ale tu mi zamítli.....v době mého vykázání samozřejmě manželka vykradla téměř celý byt....jakým způsobem vykázání proběhlo radši nebudu popisovat....měl jsem pocit, že jsem se ocitl ve středověku......poradíte mi, jak se tomuto bránit?...můj právník tvrdí, že nemohu nic dělat, ale to je příšerný pocit.
Děkuji za odpověď a za jakoukoliv radu.

Ahoj, radu pro tebe nemám žádnou. Říkám si, že můj rozchod probíhá oproti tobě naprosto idylicky, i když nekomunikace, schválnostičky, nevstřícnost, když něco potřebuji, strohé požadavky manželky, když něco potřebuje ona jsou na denním pořádku.
Taky bojuji o střídavku a zatím střídáme děti po manželčině odstěhování vyrovnaně 5 měsíců a ještě další 2,5 měsíce minimálně budeme (termín prvního stání), ale ono to teprve příjde. Vůbec ti nezávidím čím sis prošel a podvědomě se toho taky bojím, pokud manželce někdo "chytře" poradí. Je to prostě nehoráznost, když jeden se chce starat, komunikuje a ten druhý na to sere, dělá schválnosti, lže, atd. a ještě mu to u soudu prochází. Kde je pak rovnost před zákonem?
Budu rád, když se trochu rozepíšeš o tom, jak jsi nakonec střídavku dostal, ať se můžou ostatní taky inspirovat. Že to není žádná pořádná výhra, i když jsi dosáhl toho, o co ti šlo, mi je jasné a asi to nebude nikdy lepší. Taktéž se obávám toho, že pokud nakonec v mém případě projde střídává péče, tak mi to soud napálí na výživném jako výkupné. A to mě ještě manželka zažalovala o výživné pro ni do doby rozvodu, na společnou hypotéku ani na výživu dětí mi nepřispěje ani korunou.
Cítím s tebou a vůbec ti nezávidím.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Hangman » 08 srp 2016 10:21

...
Naposledy upravil Hangman dne 08 srp 2016 21:34, celkově upraveno 2
Hangman
Stálice fóra

Příspěvekod snickers » 08 srp 2016 12:33

pro PabloRadegast: střídavku jsem vybojoval hlavně tím, že jsem začal střídat a při prvním soudu jsme měli za sebou 5 týdnů,při druhém soudu 9 a při posledním stání jsme střídali 19. týden,manželka samozřejmě nesouhlasila, takže nás neminul soudní znalec, který naštěstí potvrdil fungování střídavky a také mě moc podrželi moji kluci,protože stále trvali na tom, že to chtějí nechat tak jak to je.Bylo to drsné. Jak jsem psal,v době mého vykázání manželka odvezla téměř vše,hlavně všechny věci kluků,takže jsme začínali od nuly, pořídil jsem jim za těch pár měsíců oblečení a nábytek, takže jsou už teď jakžtakž zařízeni a nemusí každý týden tahat všechny věci s sebou. Naštěstí jsem měl od všeho účtenky, protože výživné se počítá zpětně od doby rozdělení domácnosti, takže soud nakonec uznal, že zpětně nic manželce nedlužím, jinak jsem platil další desetitisíce. Tak na to bacha, to mi totiž neřekl ani můj právník a držte se na OSPOD mi den před posledním soudem o děti paní s klidem řekla, že při střídavce se výživné nevyměřuje!!! Tak to už jsem šel do kolen. Naštěstí jsem věděl, že je to blbost, jinak mě to asi dorazilo. Tak si také říkám, k čemu vlastně ten OSPOD je??? Hrůza. Jinak vysoké výživné mi soud vypočítal, protože manželka nemá práci, tak na to také bacha!!! Na podzim mi na OSPOD řekli, že soud manželku donutí pracovat, ale to se opravdu nestalo.14 let jsem celou šestičlennou rodinu táhl sám, včetně dvou nevlastních dcer, které se mnou přestaly náhle komunikovat, manželka je také nakrmila výmysly o týrání. Několik měsíců před rozchodem jsem manželku žádal, aby začala pracovat, ona se mnou nekomunikovala a nakonec jsem se dozvěděl, že si dodělávala maturitu....tak to je pecka...a u soudu z ní ještě nakonec udělali sociální případ, takže jí oprostili od všech poplatků, mě nikoliv. Kdybych já jako chlap přišel k soudu a žádal střídavku nebo snad výhradní péči, tak by se mi vysmáli, tak tomu už neříkám nerovnoprávnost, ale diskriminace!!!......spravedlnost neexistuje!!! A už vůbec ne u soudu.
snickers
Nováček fóra

Příspěvekod snickers » 08 srp 2016 21:55

...ještě jednou prosím o radu:
1. jak požádat soud o přepočítání výživného, když se od 1.9. u mě i manželky změní příjmy?

2. jak se bránit křivému obvinění z týrání, které manželka vykonstruovala a právě mi přišel návrh od státního zástupce na potrestání za něco, co jsem vůbec neudělal?

Děkuji za jakoukoliv radu
snickers
Nováček fóra

Příspěvekod Nemesis » 09 srp 2016 12:41

1.
Návrh na snížení výživného: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke ... ke-stazeni
Skutečnosti podstatné pro výši alimentů: http://www.azrodina.cz/3315-skutecnosti ... eho-zpetne
Jak žádat snížení výživného: http://www.jaktak.cz/jak-zadat-snizeni-vyzivneho.html
Jaké konkrétní kroky učinit: http://www.stridavka.cz/poradna-51-sniz ... vneho.html

2.
Sbírat důkazy a doufat, že i pokud se Vám Vaši nevinu nepodaří prokázat, bude soud respektovat presumpci neviny. U trestního soudu to obvykle jde, ale u rodinného soudu a sociálky rozhodují spíše dojmy než fakta.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Jak řešit problémy v manželství