domaci nasili vs. deti

domaci nasili vs. deti

Příspěvekod Lukas85 » 06 úno 2017 09:53

dobrý den,

obracím se s otázkou, vlastně i prosbou, jak mohu postupovat a na koho se obrátit, nejsem-li spokojen s podmínkami, ve kterých teď žijí mé děti se svou matkou. Konkrétně jde o domácí násilí, kterému je vystavována má bývalá přítelkyně ze strany svého partnera. Už dvakrát byla přivolána PČR, teď nedávno minulý týden a předtím před vánoci. Samozřejmě, měla by to asi být více věc bývalé přítelkyně, ale vždycky, když se u ní situace vyostruje, jsem do toho zatazen. Začíná mě častěji kontaktovat a končí to dotazy a prosbami, jestli by ke mě mohla s dětmi na noc, nebo více dní, než se její přítel odstehuje. K čemuž stále nedošlo a situace se začíná pravidelně opakovat. Období klidu a pak období hádek, napadání a uprostřed toho všeho naše děti. Dle jejich slov se snaží konfliktům před dětmi vyvarovat, ale byl jsem svědkem (telefonní hovity) kdy tomu tak není. Ale každopádně mi nepřijde toho prostředí pro děti vhodné. Teď syn donesl poznámku, že sprosté nadával spoluzakovi a na dotaz, kde to slovo slyšel odpověděl, takhle mamka křičí na svého partnera. Oba dva se snaží děti dostat na svou stranu, viz. když mi děti říkají, že mamka je zlá a její partner je hodný. Navrhoval jsem bývalé partnerce, že bych chtěl stridavou péči, trávit s dětmi stejný čas jako ona, ať nejsou tolik v tomto nepřátelským prostředí. Prosím o radu, děkuji
Lukas85
Nováček fóra

Re: domaci nasili vs. deti

Příspěvekod tulen2 » 06 úno 2017 13:19

Nemuzes resit za nekoho jineho jeho problemy. Tedy pokud te primo o pomoc pri reseni nepozada, a na reseni se nepodili.
Spatne je, ze v tom jsou deti - ale ty do toho jaka presne je situace uplne nevidis, zda jde jen o bourlivejsi, "italske" partnerstvi, kde obdobi laskyplne stridaji velke sproste hadky, ktere jsou opet stridane ...nebo jestli jde o nejake tyrani, a vztah co v poradku neni.
Kazdopadne ty to resit nemuzes, a nemas. Kazda tva snaha o reseni bude spet jen ke zhorseni situace.
Ale sp bys se situaci panujici v rodine matky spojovat nemel - o to aby ses o sve deti mohl dostatecny cas starat, a venovat se jim, by ses mel snazit kazdopadne. Zkus vyuzit situace a domluvit to v nejake te jejich krizi a slabsi chvilce, spolu s nabidkou pomoci matce, pokud chce. Pokud to k cili nepocede a zadne domluvy nepomuzou, je ospod + soudni cesta nezbytna, protahovanim je situace horsi a horsi.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Lukas85 » 06 úno 2017 15:55

dekuji za odpoved, prave ze naposledy me zadala at policii zavolam sam, ze ji vzal telefon, stejne jako kdyz mi volala, jestli muze s detmi prijit na noc ke me a on ji telefon vzal od ucha. Na jednu stranu si pripadam jako nejaky zachranny kruh, kdyz maji problemy a obraci se na me a i kdyz jsem ochoten pristoupit na to, vzit si k sobe deti a ona at si svou situaci, do ktere se sama dostala vyresi, s tim oan nesouhlasi, hleda u me utociste spolu s detmi. I kdyz ted budu znit sobecky a mozna i trochu necitlive, do sve situace se dostala sama, odesla zit s nekym koho sotva znala i pres me snahy vztah udrzet. Jenomze jakmile navrhnu napr stridani deti po tydnech, je ohen na strese, jakmile si chci deti vzit k sobe, kdyz mi pise nebo vola, ze na ni opet sahnul, nebo ze se zase hadaji, je opet zle a nechce mi je dat. Prijde mi to jako zacarovany kruh, ale deti by se v nem takhle motat nemeli. Nevim jak mam reagovat na povidani deti, jak se tam hadaji, ona nebo je zly, on zase do neceho bouchnul a rozbil to ci ono, mamka se se mnou neuci, zavira nas do pokoje, atd. takze mi opet nezbyva, nez zase cekat, nez si zase pujdou po krku :/
Lukas85
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 06 úno 2017 16:46

No a jak dlouho to je tedy od rozchodu, jak casto jsou nyni deti u tebe, a je nejaka soudni uprava pece o deti?

Jestli ti deti "pujcuje" jak se ji hodi (tj. malo), musis to co nejrychleji resit, jinak soudne skoncis u 2/14. Tedy pokud se o deti starat chces, a chces byt otec. Kolik jim je?

Lukas85 píše:....naposledy me zadala at policii zavolam sam, ze ji vzal telefon...

A to tedy byla u tebe, nekde s tebou? Tak ji pujcim telefon - ale at si telefonuje ona. Chtit at volas ty normalni neni - co to znamenat muze muzeme jen spekulovat ... Normalni aby ti volala pred svym partnerem zda muze prijit take neni (a kdyz ji bral fon od ucha, tipnul bych si ze schvalne telefonovala pred nim).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Lukas85 » 06 úno 2017 22:48

mame pouze ustni dohodu a to kazdy druhy vikend, ale mam praci, ktera mi umoznuje s nimi travit i cas pres tyden, nebo si je beru i dva vikendy po sobe ... v tomhle zatim nikdy problem nedelala ... s tou policii, psala hadam z tabletu, protoze tel. ji on vzal ... predtim si policii na nej volala sama ... nejdrive nechtela, protoze pry by se zjistilo, ze u ni bydli a mela by problem, kdyz vyuziva prispevek na bydleni a ja nevim co, ale o tom taky muzu jen spekulovat, kdyz ted s tim problem nema, myslim tim volani policii ... klukovi je 7 a dceri ted bude v unoru 5 let ... jasne, chapu, ze to muze z jeji strany vyznivat jako delani naschval svemu soucasnemu "priteli" ... parkrat jsem ho mel na telefonu a stezoval si jaka je to lharka a at ji nepsloucham, to same ale zaznivalo i z jejich ust ... uz pred vanoci, kdy to eskalovalo, ze ji opakovane napadl a zkoncilo privoalnim PCR ( tehdy i ted z bytu pred prijezdem PCR odesel ven ), se mel k nejakemu datumu odstehovat, ale nestalo se tak , vysvetlenim bylo, ze potrebuje aby ji financne pomahal z bydlenim, mu se nechce jen tak odejit, protoze pry do bydleni neco investoval, proste na hlavu cela ta situace, do ktere jsem pravidelne vtahovan ... od sebe jsme s byvalou cca rok a pul
Lukas85
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 06 úno 2017 23:58

Lukas85 píše:do ktere jsem pravidelne vtahovan ... od sebe jsme s byvalou cca rok a pul

Myslim ze je na case prestat se nechat vtahovat. Co zkusit nejakou rodinnou poradnu, klide sam?
A zapremyslet o tom, jestli bys s detmi nemel travit casu vic.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Lukas85 » 08 úno 2017 08:29

tulen2 píše:
Lukas85 píše:A zapremyslet o tom, jestli bys s detmi nemel travit casu vic.

travim s nimi skoro kazdy vikend a nekdy i nejaky den pres tyden, chtel jsem navrhnout ze bych je mival na cely tyden, ale je proti tomu ... :/
Lukas85
Nováček fóra

Příspěvekod ota377 » 08 úno 2017 17:38

Nějak tě úplně nechápu :(
Možná jsem něco jen přehlédl nebo nepochopil, ale obecně platí, že neproběhl-li soud, tak máš ze zákona na děti jako otec úplně stejná práva jako tvá bejvalka, tak vůbec nerozumím tomu, proč je u ní necháváš v takto neuspokojivém stavu a bereš si je jen na víkend nebo tehdy, kdy ti to bejvalka "umožní", já osobně bych na tvém místě jejich situaci řešil asi o poznání razantněji - pokud máš s dětmi pěkný vztah a chceš střídavku, tak bych co nejrychleji střídavku i začal (a zvažoval i dočasně svou výhradní péči) - možná to bude tvrdý vůči bejvalce, ale to není tvůj problém, tobě častější kontakt s dětmi evidentně udělá radost, ale hlavně pro tvé děti by střídavka či tvá výhradní péče byly pravděpodobně výrazně lepší budoucnost, než vyrůstat v domácnosti, kde opakovaně probíhá domácí násilí a zasahuje policie...
Obecně má zkušenost je taková, že ustupování bejvalkám zpravidla vede jen k neradostné budoucnosti víkendového strýčka a bankomatu :(
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
ota377
Stálice fóra

Zpět na Starost o děti a o domácnost