Stížnost na dětskou doktorku

tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2088
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvek od tulen2 »

Pozor, psycholog nerovna se doktor, nepatri pod CLK, jde o neco zcela jineho.
Nejlepe rozporovat vlastni zpravou od jineho psychologa.
Pokud je zprava jasne lziva, lze se branit zalobou, ale musi to byt fakt silny kalibr a jasne nepravdy. Jinak pouze stiznost na unii psychologu, pokud je clenem, pokud dostava nejake dotace, statni penize (poradna ...), oslovit i zdroj penez.

Sam pises "neprimo vini", tak myslim ze s tim nic moc delat nepujde, doporucuju vlastni zpravu, pokud je to dulezite.
vali
Stálice fóra
Příspěvky: 682
Registrován: 11 říj 2015 00:47

Re: Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvek od vali »

Jak pise tulen, ale jeste pred zalobou je vhodne poslat predzalobni vyzvu na ochranu osobnosti (vyzvu k uvedeni veci na pravou miru, k pisemnemu vysvetleni...).
Pokud se zprava jiz nekde u uradu objevila, pak ji rozporovat. Staci jednoduche sdeleni, informace nejsou pravdive, budou podlehat dalsimu postupu.
Na psycholozku si lze stezovat, a ted je otazkou kde. Asociace klinických psychologů, Českomoravská psychologická společnost?
Podle tohoto odkazu vyplyva, ze intervenovat muze i Ceska lekarska komora, resp. prvotne zrizovatel.
http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradn ... v-234.html

Tak kdo to ví přesněji prosím?
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
robbrno
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2017 07:32

Re: Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvek od robbrno »

Pavel Soukup:

Pokud bych neznal naše soudnictví, tak bych se tomu vysmál a nechal bych to bez reakce. Soudný člověk pochopí, že dělat takto od stolu jednostraně bez vyslechnutí protistrany "zprávy" je totální nesmysl, nemá to žádnou vypovídací hodnotu. Nejspíše to uškodí tomu kdo jej vypustil. Já bych na podobné nesmysly asi ani nereagoval, případně to nechat na reakci, až se to někde objeví u soudu(tam na to být připravený). Bylo by ideální, pokud by byl už nějaký znalecký posudek od znalce, který by tyto nesmysly vyvrátil.
Pavel Soukup
Stálice fóra
Příspěvky: 127
Registrován: 23 lis 2017 11:16

Re: Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvek od Pavel Soukup »

robbrno píše:Pavel Soukup:
Já bych na podobné nesmysly asi ani nereagoval, případně to nechat na reakci, až se to někde objeví u soudu
Zpráva psycholožky je ve spisu na soudě, že to je zavádějící ptákovina zakládající se na nepravdivých informacích matky je věřím jasné všem, nicméně bohužel se obávám, že soudkyně patří mezi "milovnice maminek" a i tenhle stupidní papír jí udělá skvělé alibi k ještě stupidnějšímu verdiktu...
katka1
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 49
Registrován: 01 úno 2017 20:08

Re: Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvek od katka1 »

PabloRadegast píše:Ahoj,
potřeboval bych poradit se stížností na dětskou doktorku. Mám s bejvalkou střídavou péči od března 2017, ale bejvalka se s tím dosud neztotožnila a bere to jako svou osobní prohru bez ohledu na to, že chlapci jsou v pohodě a dle jejich slov na tom nechtějí nic měnit. Mám pravděpodobně štěstí na rozumnou ospodějnici. Bejvalka od rozsudku zásobovala OSPOD co 7-14 dní podrobným mailem o tom, jak chlapce zanedbávám, že jim to neprospívá, že je přetěžuji, nerespektuji jejich zdravotní stav apod. K doktorce pak druhý den po předání chodila s každou modřinou, rýmečkou a vyrážkou, aby bylo vidět, co si ode mě kluci přinesli. Vše jsem na OSPODu rozporoval, takže si OSPOD vyžádal zprávu ze školky a školy, které dopadly v pořádku. Bohužel bejvalčina kamarádka bydlí ve stejném rodinném domě jako zdrav. sestra dětské doktorky (ne-li i samotná dětská doktorka, když mi kluci říkali, že tam byli na návštěvě s bejvalkou a potkali tam jak doktorku, tak její zdrav. sestru) a ta napsala na OSPOD zprávu, kvůli které si mě i bejvalku ospodějnice pozvala na pohovor. Že prý za celou její kariéru na OSPODu ještě nezažila, že by dětský doktor psal takto detailní zprávu.
Ve zprávě jsou vyloženě lži a výmysly, které má doktorka od bejvalky bez ověření z mé strany. Obvinila mě, že si ji v ordinaci a v telefonátech nahrávám, že kluky přetěžuji, nerespektuji jejich zdravotní stav, nedopřeju jim klid, že porušuju opakovaně pravidla OČR, kdy dostávám náhradu za plat proto, aby kluci byli v domácím ošetření a nechodili ven, že jsem vyžadoval po bejvalce, aby mi předala kluky s teplotou, když se prostě rozhodla, že mi je nepředá (viz. "Nedokážu posoudit, zda mu jde o děti anebo o jeho sobecké zájmy, aby navenek dokázal, že je lepším rodičem, a že se o nemocné dítě dokáže sám dobře postarat."), uvádí tam data, která má vycucané z prstu, předepsané léky, které jsem bejvalce při předávání odmítnul předat (přitom ten lék jsme dle výpisu pojišťovny vůbec neměli předepsaný za poslední 3 roky a od sebe bydlíme 2 roky), že nedodržuji dohody, které jsem bejvalce dal (o žádných nedodržených dohodách nevím), že jsem ukončil OČR, aniž bych se s bejvalkou domluvil, jestli bude pokračovat a ona pak nemohla pokračovat (mám písemně potvrzeno bejvalkou, že se toto nikdy nestalo, když mi posledně doktorka odmítla ukončit OČR, že se mám domluvit s bejvalkou, jestli náhodou nechce pokračovat v OČR), že kluci na svůj věk jsou u ní v ordinaci roztěkaní a hlavně, že do zprávy pro OSPOD píše něco jako toto: "Nejsem zastánce střídavé péče - děti často neví, kde jsou doma, nemají stejná pravidla. Rodiče častou mezi sebou soutěží o přízeň dětí. Lepším rodičem je ten, kdo po nich nic nepožaduje (např. domácí úkoly). Podle mého názoru je to poškozuje i s ohledem na budoucí vztahy, kde nelze utéct každý týden k jiné rodině."
Mám za to, že se bejvalka snaží zpochybnit dosud fungující střídavou péči a přes doktorku si připravuje cestu na obnovu soudního řízení. Spekuloval jsem o žalobě, ale byla mi rozmluvena. Nicméně stížnost na lékařskou komoru je na místě. Už to někdo absolvoval? Co je třeba vypíchnout do stížnosti a jak a kam ji podat? Transcript zprávy můžu poslat do SZ.
No tak to bych si stěžovala určitě, jako OČR absolutně nemusíš řešit s bývalkou, ty máš nárok na OČR ve dnech, kdy máš SP, poslední den si to prostě ukončíš a hotovo, pokud chce OČR ex tak si pro něj prostě další den zajde, v rámci střídavé péče máš nárok na 16dní OČR dohromady s ex...ale abys jako řešil jestli ona jde nebo nejde a ptal se na svolení, co je jí po tom?? Je to moje OČR, a já ho chci ukončit, nejsi povinen mít OČR, jsi povinen zajistit péči o dítě...což může být i babička....přítelkyně...kdokoliv komu ty důvěřuješ a pokud to dětem vyhovuje a nevyžadují samo tvou přítomnost...ona nemá právo ti neukončit OČR. Co se týče léků pokud je to lék bez předpisu, tak at si ho koupí sakra, je svéprávná ne...když jí samo řekneš dopředu co dítě bere, tak at si to zakoupí a je to, at to má taky doma...pokud je to na předpis, tam je to složitější dal nedal..slovo proti slovu, ale jestli vůbec není v kartě pojištění tak co...bože já nejsem problémový typ...ale tohle mě fakt nadzvedlo ze židle...u nás zabral opravdu ostrý dopis lékaři (zubní...ex si vydupal mladšího k jeho zubaři), ten chlap byl hrozný, zaujatý hned od počátku,, nelíbilo se mu, že tam chodím s ex, jako oba, když mu trhal první zub, když mu dělal první plombu, prostě jsme tam chtěli být oba jako podpora a on měl pořád s něčím problém...no a pak se do mě začal zavážet velmi osobně a tak to u nás skončilo přesunem syna (nejdřív bez souhlasu, pak ustoupil ex) k mému zubaři, nepotřebovali jsme žádný souhlas s přesunem jinam, prostě jsme se přehlásili a hotovo...
Odpovědět