Jak na komunikaci s "majitelkou dětí"

Re: Jak na komunikaci s "majitelkou dětí"

Příspěvekod Simpson123 » 14 kvě 2018 10:31

tulen2 píše:
Frederik píše:Musite nekomu ukazat, ze vam jde o deti a ne o pomstu a ten nekdo s ni muze promluvit stylem podivejte se on se snazi, jednal s nama, jednal o detech a jejich potrebach, vidite ze i s vama uz nehroti ty veci, pojdme to zkusit s vetsi duverou a delsi peci. Postupne, pomalu, krok po kroku....

Se zbytkem mas pravdu. Ale tady malinko pochybuju - kdyt ten "nekdo" koho presvedci ze mu jde fakt o deti nebude ospod ani soud, nebo soudni znalkyne, bude mu to asi prd platne - I kdyby nakrasne se snazil ten nekdo matku tlacit a presvedcovat o vhodnosti delsi pece, vetsi duvery, matka ho odmitne jako neduveryhodneho a zustane v okruhu tech, co ji tvrdi ze to dela dobre, ze dite potrebuje jen ji.

Jenomze - tohle je vsechno beh na strasne dlouhou trat, a po letexh fixace stavu uz nikdo asi nebude chtit do toho sahnout. Nic jineho ale realne Simpsonovi asi nezbyva.

No ale podle meho uz nema cenu cekat, deti maji skoro 1,5 roku, matka deti spolupracuje na bazi otec muze byt strejda a platit jako chodici bankomat + obvykle recicky jak muzu decka kdykoliv videt...ale praxe je takova ze nemuzu mit deti u sebe ani na vikend, dovoluje max. styk v radu odpoledne a to je zoufale malo.

Dela to na me dojem, ze bych mel uz nyni rozjet soud a zadat u soudu upravu pece, asi nejlip navrhovat svereni do pece otce a stridavku jako kompromis. Jasne soud prohraju a soud sveri decka do pece matky ale aspon bude jasne ze mam o decka zajem a ze na decka platim aliiky, atd..

Vtip je v tom ze matka stupnuje pozadavky na penize + uz mi zacina rikat sama ze platim malo a ze aliky budou vice a podobne.... pochopitelne taky uz natvrdo rika ze stridavku odmita nyni i do budoucna. Podle me cekat a fixovat stav kdy jsem s deckama tak cca 2x tydne 2-3 hodiny je pro me nevyhodne. Podle me kdyz se soudem budu cekat tak pak matka u soudu bude rikat ze jsem nemel zajem a ze stav je perfektni uz mnoho roku a neni proc to menit....+ beru v uvahu ze soudy se tahnou jako sopel, rozsudek a odvolani - to je tak na 1-2 roky? Docela taky muze hrat roli ze navrh k soudu poda otec a ne matka? Mohl by to byt taky + bod pro otce, nebo ne?
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 15 kvě 2018 07:50

No tak udělej obchod - peníze za čas s dětma, nebudeš první ani poslední. Myslím, že mít přespání v tomhle věku by už mělo být normální. Soud bych se snažil oddálit, je jasné jak to v tomhle věku dopadne. Dokumentoval bych pokusy se s matkou dohodnout, stejně jako dosavadní péčí o děti, aby bylo vidět že z tvé strany byl rozhodně vždy zájem. Věřím, že je to frustrující, ale já nevím jestli by vůbec soud nadělil v tomto věku 2/14? A hlavu vzhůru, já bych taky nikdy nevěřil, že nakonec se svojí ženou uzavřeme dohodu :-)
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 15 kvě 2018 12:51

Matka po me chce penize aby mohla financovat veci nesouvisejici s deckama de facto mymi penezi.
Ja jsem proti a penize nechci dat, argumentuji tim ze penize jsou na decka a ne na barak a auto. A tak se to zase vyhrocuje.
A prijde mi ze je totalne a absolutne nevdecna, vsechno co jsem zaplatil je pro ni bezvyznamne.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 15 kvě 2018 13:06

Tak v první řadě bych se vykašlal na nějaké osobní pocity a to, že je někdo "nevděčný". Ji stejně nepřesvědčíš a sama má úplně jiné pocity a je přesvědčená že vše dělá správně. Jde jen o vztah s dětma a jde o šachovou partii, kde se hraje na konečný výsledek. Vzal bych nějaké přiměřenou částku

http://www.kdejsitato.cz/vyzivne/sprave ... vneho.html

a zbytek dával jako ten "bonus" za čas s dětmi nebo jim profinancovával oblečení apod. Samozřejmě všechno zkokumentovatelně aby bylo vidět, že se staráš.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 15 kvě 2018 14:03

Hugo to je mi jasne taky ze mam matku uplacet. Uz jsem se na to i ptal jak na tu komunikaci jit abych dosahl toho co chci (stridava vychova). Vtip je v tom ze primocara komunikace o stridave vychove s matkou nikam nevede.
Napriklad ji primocare reknu platim na decka cca 9 000 mesicne, platim tohle + tohle a pak reknu matce: Protoze nechces spolupracovat na stridavce zkrouhnu penize. ...a matka zacne zurit a rikat ale i to co platis je malo a alimenty by byly vetsi. Takze to neni efektivni komunikace.
Zaujalo me v prubehu casu jak matka mlzi o nakladech na deti, snadno jsem si spocital ze prime naklady na decka nejsou tak vysoke jako to co platim.....takze me napadlo zkusit jit ve vyjednavani timto smerem, protoze jak spravne pises vtip je v tom efektivne dosahovat cilu. Takze ted zkousim penize spojovat vyhradne s deckama. Lehce jsem snizil prisun penez na ucet a nahradil to tim ze kupuju pliny a sunar ve stejne hodnote. Okamzite to matka poznala a zacala vyskakovat, ze chce penize a ne abych kupoval veci na mimina.
Je mi jasny proc vyvadi, ve skutecnosti ty veci na mimina mnoho nestoji, zdaleka ne tech 9000 mesicne...cili ted se matka dostava pod tlak ze ji chybi penize na auto, na benzin,....ale nemuze mi rikat ze nechci platit na decka kdyz nabizim ze na decka koupim co si poruci.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 16 kvě 2018 09:03

Tak 9000 na 2 male deti mi prijde az dost, samozrejme zalezi na prijmu. Ze matka zuri je normalni, z me zkusenosti se hraje hra a ke hre patri i to divadlo. Kam se nechas zatlacit tak tam budes. Pokracoval bych v trendu zajistovani veci (aby nemohla rict, ze deti jsou ti jedno a "jen" platis) a postupne rozsirovani styku. V tehle fazi soud bude znamenat zabetonovani velmi maleho styku dopredu, coz nemuzes potrebovat. Trpelivost, je to hra a beh na dlouhou trat.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 17 kvě 2018 07:41

A úplně bych "zapoměl" na slova o střídavé péči, ta je teď přece irelevantní. Nejdříve je potřeba aby děcka u tebe spali, staral ses o ně apod. Tím, že to budeš matce dopředu říkat, tak se naopak ona bude snažit aby se nic takového nedělo. Ona musí cítit, že její pozice není ohrožena, že jí děti nechceš "vzít".
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 17 kvě 2018 14:22

To je dobry psychologicky postreh ktery jde proti racionalni logice: deti jsou ti jedno a "jen" platis.
Presne jsi Hugo uhodil hrebik na hlavicku, v hlave moji majitelky deti je tedy mozna ukryto uplne neco jineho nez rika (nejsem si totiz jisty kdy lze/predstira/hraje divadlo a kdy mluvi to co si skutecne mysli), nicmene kdyby se posuzovalo jen to co povida a bralo se to jako ze si to opravdu mysli - tak je to snad hlavni argument ze vlastne o deti nemam zajem, popripade ze se nedokazu a nechci o deti postarat + fraze jak deti potrebuji vice matku a mene otce jsou tam casto taky.

Ono to zni pokazde paradoxne kdyz tady clovek cte pribehy chlapu co se chteji starat o decka a matka jim otlouka o hlavu ze nemaji o decko zajem a jen trestaji chudinku maminku stridavkou. Proto je tak dulezite (to zjistuji cim dale vice) porad operovat s pojmy ze deti maji pravo na oba rodice a podobne obraty, protoze proti takovym vetam je jakakoliv matka v argumentacni nouzi, nekolikrat jsem to obratne ma matku pouzil i v otazkach financi.

A protoze se ty zle vety matek opakuji jako pres kopirak je dobre cist tohle forum, ty maminy ani netusi jak jsou si podobne jako vejce vejci, kdyz to tady procitam tak tu svoji majitelku deti mnohdy poznavam....
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Frederik » 18 kvě 2018 13:14

Simpson123 píše:
tulen2 píše:
Frederik píše:Musite nekomu ukazat, ze vam jde o deti a ne o pomstu a ten nekdo s ni muze promluvit stylem podivejte se on se snazi, jednal s nama, jednal o detech a jejich potrebach, vidite ze i s vama uz nehroti ty veci, pojdme to zkusit s vetsi duverou a delsi peci. Postupne, pomalu, krok po kroku....

Se zbytkem mas pravdu. Ale tady malinko pochybuju - kdyt ten "nekdo" koho presvedci ze mu jde fakt o deti nebude ospod ani soud, nebo soudni znalkyne, bude mu to asi prd platne - I kdyby nakrasne se snazil ten nekdo matku tlacit a presvedcovat o vhodnosti delsi pece, vetsi duvery, matka ho odmitne jako neduveryhodneho a zustane v okruhu tech, co ji tvrdi ze to dela dobre, ze dite potrebuje jen ji.

Jenomze - tohle je vsechno beh na strasne dlouhou trat, a po letexh fixace stavu uz nikdo asi nebude chtit do toho sahnout. Nic jineho ale realne Simpsonovi asi nezbyva.

No ale podle meho uz nema cenu cekat, deti maji skoro 1,5 roku, matka deti spolupracuje na bazi otec muze byt strejda a platit jako chodici bankomat + obvykle recicky jak muzu decka kdykoliv videt...ale praxe je takova ze nemuzu mit deti u sebe ani na vikend, dovoluje max. styk v radu odpoledne a to je zoufale malo.

Dela to na me dojem, ze bych mel uz nyni rozjet soud a zadat u soudu upravu pece, asi nejlip navrhovat svereni do pece otce a stridavku jako kompromis. Jasne soud prohraju a soud sveri decka do pece matky ale aspon bude jasne ze mam o decka zajem a ze na decka platim aliiky, atd..

Vtip je v tom ze matka stupnuje pozadavky na penize + uz mi zacina rikat sama ze platim malo a ze aliky budou vice a podobne.... pochopitelne taky uz natvrdo rika ze stridavku odmita nyni i do budoucna. Podle me cekat a fixovat stav kdy jsem s deckama tak cca 2x tydne 2-3 hodiny je pro me nevyhodne. Podle me kdyz se soudem budu cekat tak pak matka u soudu bude rikat ze jsem nemel zajem a ze stav je perfektni uz mnoho roku a neni proc to menit....+ beru v uvahu ze soudy se tahnou jako sopel, rozsudek a odvolani - to je tak na 1-2 roky? Docela taky muze hrat roli ze navrh k soudu poda otec a ne matka? Mohl by to byt taky + bod pro otce, nebo ne?

Mne přijde, ze na to jdete proste principiálně špatně neustálými konflikty, které nikam nevedou, protože se neumíte bavit a je to porad jen mezi vámi dvěma. Porad se hádáte o peníze vs stridavka. Ty deti jsou malé, proste potřebují teď víc mamu, tak to je. Ona tu stridavku když by chtěla bude bojkotovat taky a porad by byly konflikty a fungovat to stejně nebude a pak vám ji na základě toho zruší. Můžete začít dohodou o její péči ale o VELMI širokém styku, časem z toho střidavka byt může a může nastat velmi plynule pokud budete mít s matkou korektní vztahy. Co je na tom jestli to bude střídavka nebo výlučka, pokud by ten rozsah péče byl prostě pro vás uspokojivý? Vždyť o to jde, starat se o děti, právní úprava už může být jedno, pokud je matka proti, tak kolikrát se uspokojí s výlučnou, ale nechá tátu pečovat.

Vy potřebujete hlavně ji, matku, abyste s ni udělal dohodu. A potřebujete nějakou autoritu, aby vám s tím pomohla, aby vám (hlavně ji) předložila co je v tomhle veku pro děti dobře, jaký je vhodný styk s tátou, nastavit pravidla a podle toho jet. Tedy OSPOD (nejlépe vedoucí a chtít po nich cochem) a přes ne zařízeného dětského psychologa ci nejlépe soudního znalce. OSPOD uvidí že máte zájem o děti, znalec uvidí ze mate zájem o děti, už to bude v záznamech, ze jste mel snahu se domlouvat. Plusy pro vás. Pokud pak někdo dohodu by bojkotoval, minus pro něj u soudu.

Soud v situaci jaké jste by znamenal v současné době nějaké rozhodnuti, ale blbe vztahy, postupně naschvály apod. Proto je dohoda lepší. Právníci ani soud vám nepomůže vyřešit vaše konflikty, naopak je zhorši a rozhádají vás ještě víc v rámci boje. Verte mi, zažili jsme. Pak se to táhne třeba 4 roky, stojí to mraky peněz, nervů, konfliktů, znalců...stojí to za to než to zkusit jinak na dohodu?

Až pokud by cesta nevedla přes OSPOD a autoritu, pak má cenu jít do soudu, pak už budete mít plusy na své straně a matka bude za tu co dělá problémy.

Opravdu to zvažte velmi dobře, je to mnohem efektivnější než se soudit a vede to i k zachování korektních vztahů.
Frederik
Nováček fóra

Příspěvekod HankaN » 18 kvě 2018 14:15

Simpson123 píše:Napriklad ji primocare reknu platim na decka cca 9 000 mesicne, platim tohle + tohle a pak reknu matce: Protoze nechces spolupracovat na stridavce zkrouhnu penize. ...a matka zacne zurit a rikat ale i to co platis je malo a alimenty by byly vetsi. Takze to neni efektivni komunikace.
Zaujalo me v prubehu casu jak matka mlzi o nakladech na deti, snadno jsem si spocital ze prime naklady na decka nejsou tak vysoke jako to co platim.....takze me napadlo zkusit jit ve vyjednavani timto smerem, protoze jak spravne pises vtip je v tom efektivne dosahovat cilu. Takze ted zkousim penize spojovat vyhradne s deckama. Lehce jsem snizil prisun penez na ucet a nahradil to tim ze kupuju pliny a sunar ve stejne hodnote. Okamzite to matka poznala a zacala vyskakovat, ze chce penize a ne abych kupoval veci na mimina.
Je mi jasny proc vyvadi, ve skutecnosti ty veci na mimina mnoho nestoji, zdaleka ne tech 9000 mesicne...cili ted se matka dostava pod tlak ze ji chybi penize na auto, na benzin,....ale nemuze mi rikat ze nechci platit na decka kdyz nabizim ze na decka koupim co si poruci.

Ja Vam tedy nechci brat iluze, ale vite o tom, ze ma Vase EX pravo na vyzivne na neprovdanou matku? To znamena, ze do dvou let veku ditete ma i pravo na to (klidne muze takovy navrh podat), ze budete na vyzivne prispivat ji. Ono je to logicke - i kdy se to mnohym nebude tady asi libit - zena tim ze odejde uz pred porodem na materskou (a casto uz v dusledku tehotenstvi) - jaksi ztraci moznost napr. lepsi prace nebo vubec pracovniho uplatneni. Pokud zije s manzelem/partnerem tak se pocita s tim, ze rodinu zivi on (deti i manzelku). Pokud zustane sama - potrebuje i ona jaksi dorovnat ztratu prijmu. A pocitat ze neutrati 9000 Kc za veci na mimina taky moc nejde. Jednak vyzivne se nepocita jen podle realnych nakladu, ale bere se v uvahu prijem otce (a matky) - takze bohatsi otec, bude platit vic. A opet vyzivne nejde vztahovat jen na jidlo, obleceni atd., ale treba i na to auto (benzin), kterym vozi deti, vodne, elektrina atd. Pisu to jenom proto at si davate pozor, protoze jste nekde na zacatku psal, ze matka nic nema, je chuda, nema rodinu a vy jste na tom financne dobre. K tomu vsemu by se pri stanovovani vyzivneho na deti/na matku prihlizelo. 9000 muze vypadat hodne, ale pokud mate velmi vysoke prijmy a ona nic, tak at nejste prekvapen.
Jinak postreh zeny, treba Vam to pomuze ji pochopit - nevim proc jste se rozesli, jak jste se k tehotenstvi ex partnerky stavel, ale zena proste reaguje citlive na to, kdyz otehotni, chlap ji "opusti" - jaksi to necha vsechno na ni - prece jen nevolnosti, porod, nocni vstavani, vypiplani v tech prvnich tydnech je proste velmi narocne a zadny chlap si to nedokaze predstavit. A potom, az jsou deti k necemu - zacne vykrikovat o svych pravech. A male dite je preci jen vic privazane k matce. To pisu jako zena, ktera tu stridavku s ex po dohode ma, ale sli jsme na to nejak postupne. Prinam se ze kdyby v 1 roce dcery zacal vehementna zadat stridavku s tim, ze "ma svoje prava" tak se taky zatnu. Proste ty emoce tam byly, zena si pripada zrazena, opustena, "ja vsechno odedrela" a ty si chces vyzobat rozinky, asi tak. A dcera (ktera mela tatu rada vzdycky) cca do tech 3 let mela problem byt delsi dobu beze me a treba odmitala odejit jen s tatou (stejne tak s babickou atd), byla to proste moje mala prisavka - bez jakehokoliv navadeni - proste takovy charakter. Takze bych se v te dobe asi na striktni pul napul divala hodne neduverive. Meli jsme nejprve neco jako spolecnou, od 5 let jsme najeli na takovou hodne netypickou stridavku (vse dohodou).
Mozna ve vasem pripade by to chtelo nejakou dohodu, odstupnovanou podle veku deti. V tomhle ohledu mi prijde jako znacka ideal nejaka dohoda/rozhodnuti do budoucna. Napr. ve veku od 1 - 3 let tak a tak, po nastupu do skolky (a matka do prace) vice casu s otcem atd. To je ovsem znacka ideal a ani soudy to bohuzel nedelaji. Takze by to chtelo opravdu vuli ze strany matky, ovsem tu neziskate pokud ji budete vyhrozovat, urazet ji (ze je chuda neschopna a deti neuzivi), vykrikovat o SVYCH pravech atd.
HankaN
Nováček fóra

PředchozíDalší

Zpět na Role otce a matky