Pribeh...

Odpovědět
T25
Stálice fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 11 srp 2018 23:38

Zhruba před dvěma lety se po jedne z neprilis cetnych hadek, dnes jiz byvala manželka, rozhodla ukoncit nas vztah po 9 letech, mame dve hodně male deti (5 a 3), byl to pro mne sok, rozepre jsou podle mého nazoru v kazdem manzelstvi/vztahu, takove nahle reseni jsem však nedokazel pochopit. Vykopla me z baraku, kam jsem se před zminovanymi 9 lety za bývalou manzelkou prizenil, automaticky si však přisvojila deti a podala zadost o rozvod. Necely mesic pote, co mi sdelila, ze se mnou konci a chce rozvod, jsem zjistil, ze ma regulerni pomer s kolegou z práce, s kterym sedi v jedne kancelari 15 let, vždycky to byl pry jenom kamarad…,to jen tak na uvod, k pochopeni celého pribehu.
Nasledoval diktat ze strany byvale manželky, kdy mi pouze ona určovala v radu hodin, kdy budu moci deti videt, normalni domluva nebyla mozna, protože argumentovala tim, ze ma s dětmi svůj program.
Navstevy na OSPOD potvrdily mou obavu, automaticky se priklonily na stranu byvale manželky (BM), pracovnice navrhla styk, kterym se pote ridil i soud, pricemz jsem u soudu podal navrh na stridavou peci, k cemuz se ještě vratim. Styk z OSPOD byl navrzen tedy takto :
Lichy tyden – ut odvazim deti do skolky po vyzvednuti u BM, vyzvedavam ze skolky, v 18:00 odevzdavam BM
Ct odvazim deti do skolky po vyzvednuti u BM, vyzvedavam ze skolky, v 18:00 odevzdavam BM
Sudy tyden - po odvazim deti do skolky po vyzvednuti u BM, vyzvedavam ze skolky, deti prespi u mne
Ut ut odvazim deti do skolky
St odvazim deti do skolky po vyzvednuti u BM, vyzvedavam ze skolky, v 18:00 odevzdavam BM
Pa vyzvednuti deti u BM v 18:00, jsou u mne přes vikend, odevzdavam deti u BM v nedeli v 18:00
Vzhledem k tomu, ze mnoho casu stravim s dětmi v uvedenych casech na cestách (cesta do skolky/ze skolky, odvazeni/vyzvedavani u BM), tak je tento model pro mne, ale i pro deti absolutne nedostačující, o stridavou peci tedy budu rozhodne usilovat i vzhledem k veku deti, nepral bych nikomu osloveni „strejdo“ od male holcicky, která ve svém veku samozrejme za nic nemůže, otazkou je jakou mam v tomto pripade se SP sanci…
Soudkyne muj navrh smetla ze stolu s tim, ze jsou deti male, a ze musí byt vetsinu casu u matky a kyvla i na podobnou mantru od pritomne pracovnice OSPOD, na zaver však dodala, ze nic není nemozne v budoucnu.
Další soud probehl o styku otce s dětmi během prazdnin, kdy soudkyne rozhodla de facto o stridave peci o prázdninách, která probehla v cervenci, v srpnu však nikoliv kvůli dovolene, kterou si BM manželka naplánovala na posledni srpnovy tyden. Navrhoval jsem tedy, ze mohou byt deti u mne dva první tydny v srpnu po sobe, s cimz však BM rezolutne nesouhlasila, protože by to pro ni byla prilis dlouha doba, dopadlo to tedy tak, ze zítra 12.8. vidim deti naposledy, potom az na pocatku zari. Samozrejme jsem protestoval, ale s BM není mozna zadna dohoda, musel by nasledovat opet soud…
Ted se ještě vratim na pocatek pribehu, kde jsem se dozvedel informace, které ale nemohu u soudu pouzit, ze BM vse planovala uplne jinak, mela predstavu odstrihnuti styku otce s dětmi na uplne minimum (bez prespani, jen par okamziku v mesici) s tim, ze jejich novy tata bude kolega z práce, představovala si to zpusobem, ze jsou deti male a ze je ztrata biologického otce tak nezasáhne a budou mit jiného nového tatu a delala pro to uplne všechno před schůzkami na OSPOD nebo soudy, nepral bych nikomu něco podobného prozit, i když vim, ze podobných pripadu jsou tisice. Mam problém s tim, ze clovek, který se podilel zasadnim zpusobem na rozvratu rodiny ( o tom jiz dnes nemam sebemensi pochybnosti ) bude ovlivňovat a ovlivnuje jejich budouci život danym casem, protoze BM s nim jiz přes rok bydli ve spolecne domacnosti s dětmi.
S dětmi mam naprosto fantasticky vztah, pecuji o ne jak nejlepe dokazu ve vymereny cas, ale hlavne vim, ze o ne budu bojovat, prestoze vyhlidky asi nejsou valne. Prizpusobil jsem jim veskery svůj život, pracuji z domova, tudíž není problém o ne pecovat i o prázdninách nebo je vozit do skolky/ze skolky, rozhodne je také nebudu zatezovat v tomto jejich utlem veku „tetou“, protože vim a vidim na nich, ze jsou ze vseho zmatene a prirozene si v tomto veku nedokazou utvorit svůj vlastní názor, pouze je jim vysvetlovano, ze si maminka s tatínkem nerozumi….Co je však si myslim zasadni, je fakt, ze jsou jak u BM, tak i u mne spokojene a není to tak, ze by plakaly po mamince o víkendech nebo ted, o letnich týdnech. Reakce BM na rozhodnuti soudu byly takove, ze skripela zubama kvůli tomu, ze je mi umozneno videt deti i takto male procento casu, domluva s ni není mozna, opakovane moje návrhy na stridavou peci i s tim, ze by mohla deti kdykoli videt v „mych“ týdnech, striktne odmitla, není mozne ani v „jejich“ dnech zavolat detem, které uz rady hovori do telefonu, protože si to nepreje nebo rekne, ze ma jiny program. Absolutne odmita i jakykoli styk deti spolecne se svými rodici, nepreje si to, vse tedy probiha formou stafety.
Vim, ze maximum (stridava pece) v tomto pribehu lezi hodne vysoko, ale budu o ni usilovat do konce života, proto si předem vazim jakekoli rady, která by pomohla.

Predem dekuji

T25

T25
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 15 srp 2018 00:12

..jenom doplnim, ze dnes jsem se dozvedel, ze si BM hodla kolegu z práce brat, nevim, co to pro me znamena ohledne vyhlídek na SP...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 srp 2018 08:37

Skoda ze si u ospodu i u soudu netlacil na to, definovat do budoucna prechod na delsi intervaly, a netrval na SP a posudcich. Mozna zmena do budoucna, podate si novy navrh - oblibena mantra soudu. Uz nerikaji, ze pak budou argumentovat tim, ze zmena pomeru nenastala, pripadne ze si deti tak uz zvykly (coz bude Pravda) :(. Bohuzel, ospod ani soudy nevyuzivaji moznosti definovat zmeny pece do budoucna (za roz se pece rozsiri tak a tak, s nastupem do skoly bude takova.. ) ackoli by tak cinit u malych deti mohly a mely - misto toho radi sudte se znovu - zatezuji tak samy sebe, rodice, a hlavne ty deti.
Kolik je tedy ted tvuj podil pece (mas to fakt straslive rozkouskovane a zamotane, nechce se mi to pocitat)?
No ted asi nezbyva nez vydrzet chvili do neeejake zmeny (nastup starsiho do skoly, mladsiho do skolky?) a podat opet novy navrh na upravu pece, s tim ze se zmenily pomery. Klidne pul roku pred planovanym nastupem - ackoli se v dobe podani nezmenily, je jasne ze se v dohledne dobe (pravdepodobne drive nez soudy dobehnou) zmeni. A tentokrat trvat na posudcich, a doufat v rozumneho znalce.
Ale to nej - deti. Musis s nimi o tom mluvit, vysvetlovat. Jakmile deti budou rikat ze vic u tebe byt nechteji (samozrejme zpracovane tim, ze si to maminka nepreje), ze jsou takhle spokojene - tva situace bude takrka beznadejna.
Planovana svatba bm s novym partnerem by na moznost ziskani SP zadny vliv mit nemela. Ale mela by mit vyznamny vliv na pripadne nasledne zvysovani vyzivneho - nicmene to je opet velka loterie.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 16 srp 2018 12:44

Důležitý je začátek, ten jsi projel a teď jsi... jak to jen říci slušně? (_I_)

soh24
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od soh24 » 17 srp 2018 00:15

Absolutní souhlas tím co již tu bylo mnohokrát zmíněno, první důležitý krok k tomu, aby byla šance na SP. Pokud Vás opustí partnerka (partner), vezme sebou dítě a zdráhá se Vám umožnit styk, péči, důrazně partnerku (partnera) upozorněte, že máte zcela stejná práva a povinnosti k dítěti! Pokud to i nadále nechce pochopit, co nejdříve vezměte dítě do své péče (vyzvedněte ze školky, školy, kroužku apod.,) a neumožněte styk, dokud partnerka (partner) nepřistoupí na dohodu,nejlépe dle možností vyrovnané SP. Já jsem to takto realizoval a již několik měsíců neoficiálně vyrovnaně střídáme. Možná nebudete věřit, ale aniž bych měl ještě info z těchto stránek, poradili mi to na OSPODu! Je ve hvězdách jak nakonec dopadnu, ale pokud existuje nějaká spravedlnost, nevidím jediný důvod abych nedosáhl oficiální SP. Bude to boj, ale udělám maximum!

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 20 srp 2018 07:24

Tak asis to tady četl. Moje zkušenost je, že se "legalizuje" stav, který defacto je. Tedy pokud matka umožnila (se skřípáním zubů) střídání, tak si myslím že to tak dopadne. Tedy pokud nenarazíš na soudce, který je apriori proti SP a pak nařídí posudky u znalce, který má stejný názor jako on.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 21 srp 2018 23:28

Moc díky za všechny názory a podněty, zítra plnohodnotně odpovím.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 23 srp 2018 23:20

k prvnímu bodu od tulen2 :
tady doplnim, ze az do navrhu ospodu a rozhodnuti soudu o styku otce s detmi, které probehlo loni v listopadu jsem mel alespoň moznost docházet ze svého noveho bydliste za dětmi do baraku, kde jsme kdysi spolecne bydleli, ale pouze v casech, kdy se to BM hodilo jak kvůli zamestnani, tak kvůli jinym aktivitam, byl jsem rad za kazdou minutu, kterou s dětmi mohu stravit a snasel i podobna "vyprovozeni" typu : "uz je šest hodin, tak vypadni, apod.", vse samozrejme receno BM před dětmi, opakuji, snasel jsem vse jen kvůli tomu, ze muzu s dětmi byt, o tom, ze bych mel u sebe deti jakykoli den přes noc nechtěla BM ani slyset, vyhrozovala policii, i když vim, ze na to nemela pravo, před dětmi jsem ale nechtel vyvolávat zadne konflikty, protoze vůbec netusily, co se deje...pote, co rozhodl soud jsem mel deti v uvedene casy ( ani o minutu vic ), tedy jeden tyden 2x s tim, ze jsem je vezl do skolky a ze skolky, stravil s nimi několik desitek minut a odvazel na 18:00 BM, druhy tyden u mne v pondeli prespaly, pak jsem je vezl ve stredu do skolky a ze skolky a v patek si je vyzvedl v 18:00 do nedele 18:00.
Navrh na stridavou peci jsem navrhl hned u prvního stani u soudu, coz mi bylo zamitnuto, nemyslim si tedy, ze jsem v tomto smeru nic nepodnikal, snazil jsem se o to od prvního sezeni na ospodu nebo u jiz zminovaneho soudu. Nasledoval prodej baraku ze strany manželky a odstehovani se z obce do nedalekého většího města, do panelaku, automaticky s kolegou z práce.
Odpoved k prispevku soh24 :
BM jsem mnohokrat nabizel nebo navrhoval SP, jeji reakce však byla vždycky takova, ze se o tom nebude bavit a nikdy na to nepristoupi a nechtel jsem podnikat neumozneni styku, jak zde bylo navrhovano kvůli veku deti a i vyhrozovanim BM policii, nedokazu si představit, jak by podobna situace probihala aniz by to nezasáhlo deti..
Co se tyce mého vztahu s dětmi, tak je perfektni, jak jsem jiz v dopise zminoval a není to tak, ze by tesknily po matce, pomalu si na tyto "predavky" zvykly, nestalo se jedinkrat, ze by se ke mne netesily, spis naopak, jsou zpruzene, když je po kratkem case v tydnu zase musim odvazet BM, dokazu si představit, ze by SP s prehledem prijaly i v jejich veku. V soucasne době probiha znatelne ovlivnovani takto malych deti (dovolena, pobyt u nich, chata, atd. ) vse s jednim zamerem, aby postupne a casem v myslích deti odklonila BM biologickehu tatu do role občasného strejdy a kolegu z práce do role jejich noveho taty, coz je i jeden z duvodu, proc se horecne chce znovu vdat, to vim. V soucasne době jsou na dovolene v zahranici a o svých detech nevim absolutne nic, nebere telefon, tudíž nemam sanci ani si s dětmi na chvili promluvit, tohle vse shrnuto je ten největší hyenismus, který jsem v zivote zazil a vim, ze se vse bude ještě stupnovat. Vracim se na začátek, nepodal jsem zadost o rozvod, nemel jsem v umyslu rozbourat rodinu, BM podala zadost o rozvod, prisvojila si automaticky deti i bohuzel s podporou ospodu a soudu, okamzite mela pomer s kolegou z práce ( nemá cenu spekulovat jak dlouho trval ještě v době manzelstvi, to ted opravdu není podstatne..), cilene odstrihla styk s otcem na minnimum posvecene prave soudem, tak se ptam, kde je spravedlnost ? A hlavne, kde je spravedlnost pro deti, které si nic podobného na pocatku života nevymyslely a hlavne nepraly, jsou pouze touto situaci vlaceny ? BM si vse planovala podle zprav tak, ze diky tomu, ze jsou deti takto male, tak je ztrata otce tolik nezasáhne,atd. a ze se kolega z práce na ne tesi atd., nastesti maji však deti i v takto malem veku svuj specificky rozum a moc dobře vedi, kdo je jejich pravy tata, ale to nestaci... Dale se ptam, mel by se clovek, který se vyznamnou merou podilel na rozvratu rodiny, tudíž se svým pokrivenym charakterem ( zde bych uvedl uplne jina slova, která se ale nehodi do této slusne diskuze...), mel vůbec s dětmi stykat ? Proc nepamatuje zákon i na tyto situace ? Uvitam jakoukoli radu, boje se nikdy nevzdam, hlavne kvůli detem, protože deti se svým tatou chteji byt vice nez jen v tyto uvedene casy, to je dany fakt...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 24 srp 2018 08:00

Co dodat? Ať to tady visí jako připomínka toho co se stane když:

- je otec "rozumný" a čeká že se to nějak vyřeší, tvými slovy "nechce bourat rodinu"
- otec nechce začít jednat když nemá spravedlivý poměr času s dětmi a "nechce zasáhnout děti"

Tvoje manželka se zařídila podle svého, bez ohledů na tebe nebo děti, prostě tě odřízla už dávno před tím než to fakticky proběhlo. Mnohokrát je to tu psáno, braní ohledů v tomto nikam nevede, je potřeba jednat rázně a okamžitě jednat. Soud ani OSPOD nebude vyvíjet nějakou velkou aktivitu, akceptuje stav jaký je a ten posvětí. Děti si bez problémů zvyknou na nové uspořádání, tvoje role jako biologického otce bude menší a menší. Velká škoda :-( Osobně nevidím žádnou radu, zkus udržet rozumný vztah k dětem a žij úspěšně svůj nový život, hodně štěstí.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 srp 2018 08:39

To je porad dokola, stejny pribed jako u spousty dalsich otcu.
Sami pripusti, aby o tom jak budou deti u nich jejich matka rozhodovala, podridi se jejimu rozhodovani, a doufaji ve "spravedlnost", ze to soud napravi.
Ne, neni to tak a jeste dlouho nebude - soud zakonzervuje stav, ktery je (protoze evidentne funguje).
Nechtel si deti "stresovat" ti ze bys je u sebe nechaval dele, nez ti matka diktovala? Ackoli u tebe byly spokojene, a dele chtely byt? Pak si ale musis rozmyslet - je lepe deti stresovat tim ze vidi konflikt rodicu, ze vidi ze o ne oba stoji (ten konflikt vidi stejne), nebo je vetsi zlo aby s tatou byly jen zlomek casu? Co jim muze vic ublizit?
Rozchod jeste asi nemas v sobe uplne zpracovany, co zkusit pak sezeni u psychologa, a pribirat to s nim? Naznaky tve averze k novemu partnerovi matky jsou hodne znat - to si vyres. Muze byt i tvuj spojenec. Jeho vztah s detmi muze byt fajn. Dulezite ale je, abys ty byl s detmi dost casu, a meli jste spolu cas budovat vztah rodic/dite

Byt tebou co nejdrive bych dal dalsi podani na SP, jen co se budu moci oprit o nejakou vyznamnou zmenu (uz jen to, ze pred rozsudkem si mohl dochazet (a dochazel) za detmi kdykoli, nyni ne, je velice vyznamna zmena). Tlacil bych u soudu na posudky (ted ti nic jineho asi nezbyva, nez doufat v rozumneho znalce), pripravil otazky pro znalce ... A HLAVNE mluvil s detmi o tom, a vysvetloval ze chci aby u me byli vic, abysme meli spolu delsi interval, vysvetloval proc to chci, ze je mam rad stejne jako mamka, a ze je to tak spravne a spravedlive (a pripadne se snazil naslouchat jim, protoze jen co se o tom matce zmini, asi zahaji silnou masaz o "tom hajzlovi tatinkovi, co je tak zly ...").

Jinak at je opet tvuj pribeh varovanim ro ostatni - kdyz na zacatku nechate matku aby vam deti "pridelovala", v malem rozsahu, pak vam skoro jiste uz nic nepomuze, a sance na SP je miziva.

Odpovědět