Nerespektování svých týdnů

tulen2
Stálice fóra

Re: Nerespektování svých týdnů

Příspěvek od tulen2 » 22 říj 2018 14:14

OtecJan píše:
22 říj 2018 13:52
....syn špatně trénoval,flákal se a vůbec se na celý trénink vykašlal, dostal sprďáka, že takhle tedy ne, že příště ani omylem a tudy cesta nevede. Matka ho ještě přede mnou pochválila, že to tak hrozný nebylo atd.....
Dik za priklad. V tomhle nevidim nic strasneho - prave idealni vec si tohle s detmi vysvetlit - "sam vis, ze si pri treningu asi nemakal tak jako ostatni. Jsem rad ze te to bavi ... mozna si nemel svuj den, priste zkus pridat. Mamka je taky moc rada ze te to bavi - ale nerozumi tomu tolik, tak te pochvalila a asi uplne nevidela ze si do toho nesel naplno".

Ja tam nevidim zadne "podryvani autority", ale prostou vyssi narocnost otce a pochvalu matky - oba na to maji pravo.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 22 říj 2018 20:08

Mě to přijde handrkování o prdu. To není podrejvání autority, to se ti může stát i s trenérem nebo učitelem, že má jiný názor, co se dítěti povedlo nebo ne. A je třeba to respektovat, i to dítě se to musí vzorem naučit. Že jiné názory jsou a je to OKJako podrejvání autority bych viděla v situaci, kdyby jsi třeba zakázal bombony a matka jim je nosila a ukrejvala u tebe pro děti pod rohožku nebo maskovala jejich záškoláctví v tvé týdny apod. Tady prostě jen vidí něco jinak. Tvou autoritu to neuhrožuje. Nebo na trenéra by jsi taky vyjel, kdyby dítě pochválil a ty ho sprdnul, že nemakal?

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 22 říj 2018 20:09

Mě to přijde handrkování o prdu. To není podrejvání autority, to se ti může stát i s trenérem nebo učitelem, že má jiný názor, co se dítěti povedlo nebo ne. A je třeba to respektovat, i to dítě se to musí vzorem naučit. Že jiné názory jsou a je to OKJako podrejvání autority bych viděla v situaci, kdyby jsi třeba zakázal bombony a matka jim je nosila a ukrejvala u tebe pro děti pod rohožku nebo maskovala jejich záškoláctví v tvé týdny apod. Tady prostě jen vidí něco jinak. Tvou autoritu to neuhrožuje. Nebo na trenéra by jsi taky vyjel, kdyby dítě pochválil a ty ho sprdnul, že nemakal?

OtecJan
Nováček fóra

Příspěvek od OtecJan » 23 říj 2018 14:23

Dnes jsem vše probral s právníkem, bývalá přistoupila na moje návrhy a vše se uzavřelo písemnou dohodou, takže spokojenost na obou stranách. Žádný kontakt mimo své týdny a ovlivňování dětí, jinak rada pro někoho kdo je ve stejné situaci, tak jediné řešení, které mi pomohlo byl kontakt mého právníka a uvedení argumentů, které se slučují ze soudním rozhodnutím o střídavé péči. Jinak není žádný důvod si na věci, které vám zasahují do výchovy zvykat a smířit se s nimi, vše má svá pravidla a to i styk a kontakt s dětmi mimo své dny. Samozřejmě jde o vzájemnou dohodu obou stran, ale dá se to řešit i soudní cestou což muže být na delší dobu, ale jde to. Děkuji za vaše názory.

frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav » 11 led 2019 11:31

Ta moje na to šla od lesa, po letech kdy se maximálně doma ukousávala nudou najednou začala pomáhat s vedením skautského oddílu do kterého chodí dcera a kam jsme kdysi chodili oba. Je očividné že to má přímou časovou souvislost s dobou od kdy máme střídavku, dokud jsme byli spolu, prosil jsem jí pomalu na kolenou ať se začne něčemu věnovat a nesnaží se jen omezovat mé koníčky, abychom ve výsledku nedělali ani jeden nic. Získala tím malý bonusový čas v mém týdnu. Dceru už skaut moc nebaví, schůzky se jí částečně kryjí s tanečními tréninky kam by chodila mnohem radši. Ale nechce zarmoutit maminku, takže se přemáhá. Lítostné sms a telefonáty skoro každý večer přecházím, dělám že o nich nevím.
Tohle podle mne nemá žádné rozumné řešení, když nevhodnost svého chování nevidí sama, nikdo jí nepřesvědčí. Moje ex měla například svého času snahy přisírat se lacinými záminkami třeba na zahradní oslavy mé části rodiny. Teprve když jí to dost důrazně vysvětlili mí příbuzní spontánně sami od sebe, přestala s tím.
Dcera 10 let, střídavka přes nesouhlas matky

Odpovědět