Nedodržování rozsudku matkou

Odpovědět
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Nedodržování rozsudku matkou

Příspěvek od Marek2 » 02 pro 2018 20:42

Chtěl bych požádat o rady ohledně nedodržování rozsudku matkou. Máme 5 let střídavou péči po týdnu, předávání v neděli večer, proti vůli matky. Od počátku matka nedodržuje rozsudek, zhruba 10x do roka. Děti mi v neděli předá o 2h později, nebo mi je nepředá vůbec a dá je až druhý den do školy nebo mi je třeba vyzvedne v pátek ze školy a odjede s nimi na víkend.
Dohoda není možná, protože matka si chce dělat vše podle sebe a pravidla odmítá dodržovat. Mnohokrát jsem řešil na OSPOD, matce bylo domlouváno, často při nepředání volám PČR kvůli zaznamenání, podával jsem mnoho návrhů na výkon rozhodnutí.
Přes to všechno jsem se nedobral dodržování rozsudku a matka si toho je vědoma. Když nechce děti předat, napíše třeba zprávu, že má poruchu auta.
OSPOD odmítá zasáhnout, že prý nemají žádné pravomoci. U soudu vždy matka začne ohranou písničku, že za to nemůže, rozbilo se jí auto nebo byla dopravní zácpa. Soud matce toto chování toleruje (nepochybuji že otec by byl potrestán hned) a vymlouvá se na to, že nelze trestat nezaviněné nepředání. Na každý případ se dívají samostatně, nechtějí vidět, že je trochu divné, že se auto rozbíjí vždy v něděli večer. Tak nějak si všichni zvykli, že matka se takto chová a vymahatenost práva je nezajímá (dokonce mi soudkyně řekla: matka je prostě taková, tak proč ji chcete trestat?). Matka je v tomto bezcitná intrikářka - klidně se u soudu rozbrečí, přinese falešou fakturu na opravu auta (má známého v autoservisu).
Normální člověk by se omlouval a nabízel náhradní termín s dětmi, ale tato matka si jede jen na sebe, nehledě na to, že dává dětem dost špatný příklad chování.
Teď nevím, jak dál postupovat??? Budu muset začít rozesílat stížnosti.
1) Jak formulovat stížnost na OSPOD - co po nich mám chtít? Co jim vytknout?
2) Jak si stěžovat na soud? Když uvedu nečinnost, tak mi odpoví, že to řeší nebo že nebylo prokázáno...
Nechci psát stížnosti, se kterými mne okamžitě zamáznou jako amatéra.

katalyzator
Stálice fóra

Re: Nedodržování rozsudku matkou

Příspěvek od katalyzator » 05 pro 2018 10:59

Takhle při čtení se mi nezdá, že bys něco dělal nápadně blbě ... takže snad vyděržaj, pioněr. Držím palce.
...

tulen2
Stálice fóra

Re: Nedodržování rozsudku matkou

Příspěvek od tulen2 » 05 pro 2018 12:00

No a jak moc ti vadi ty 2h pozdeji? Chapu, ze treba az dalsi den, pokud to je bez predchozi zpravy, nabourat plany muze, ale 2h ...

A to nejdulezitejsi - deti. Mluvil si s nima o tom, ze ti to takhle vadi? Kolik jim je?

Ted ctu historii, ze uz si to vlastne psal - takze me rady jsou stejne. Zkusil si matce udelat to same? A az zacne vyskakovat, nabizet poradnu a probrat tam ze podobne veci ani jeden bez souhlasu druheho delat nebudete. To bych videl jako lepsi variant nez bitvu (bezvyznamnou) s urady.

Ja bych byl rad ze mam SP, a od uradu a soudu se drzel uz navzdy co nejdal, soustredil bych se na deti.

Ale jestli chces tu marnou (hlavne bezvyznamnou) bitvu s urady vest:
Marek2 píše:
02 pro 2018 20:42
1) Jak formulovat stížnost na OSPOD - co po nich mám chtít? Co jim vytknout?
2) Jak si stěžovat na soud? Když uvedu nečinnost, tak mi odpoví, že to řeší nebo že nebylo prokázáno...
Nechci psát stížnosti, se kterými mne okamžitě zamáznou jako amatéra.
1. chtit po ospod pisemne zda a jakym zpusobem s matkou jeji nepredavani resil. Pokud matce domluvil a upozornil ji na nutnost rozsudek dodrzovat, uz zadny prostor na stiznosti na ospod nevidim - zde uz svoji povinnost splnil (je tak trochu zbytecne domlouvat a upozornovat 10x)
2. Kolik cislovanych navrhu na vykon si podal? KAZDY zvlast musi byt vyresen. V kazdem navrhu navrhovat to ceho se domahas (postupne domluva, nizka pokuta pouzita ve prospech ditete, vyssi pokuta ....), ke kazdemu navrhu pridat hodnoverny dukaz ze predani neprobehlo. Kazdy zvlast bych u predsedy soudu po trech mesicich urgoval, jaktoze jeste nebyl projednan. Podle odpovedi predsedy - postupne po dalsich dvou mesicich bych podaval na kazdy zvlast navrh na urceni lhuty.

Odpovědět