přístupnost výsledků psychologických testů

Hugo76
Stálice fóra
Příspěvky: 232
Registrován: 14 čer 2017 13:32

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od Hugo76 »

No tak vidíš, jestli to takhle bude dál tak stačí obstruovat :-) Ne sorry, to mi hlava nebere - my to měli cca po 2 měsících.
vytrvalý
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 16
Registrován: 27 črc 2018 07:43

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od vytrvalý »

Tuleň 2 pěkně napsáno. Bohužel jsme v ČR soudce žádná odpovědnost, (jen pro úplnost měl jsem 7 posudků v opatrovnické a trestní věci - i přední psychologové nechápou tu četnost). Pozor jakákoliv zmínka v neprospěch otce bude dále prezentována v dalším posudku, takže na pozdější námitky nikdo nebude brát zřetel. Jde soudcům a matkám potažmo o jedno, protáhnout spor - ideálně , aby dítě bylo u matky. A pak přece dítě samo (pokud má svůj názor - podle diktátu matky, řekne jak to bude). Bohužel opakované posudky jsou protahování sporu, prodražování. Otázky znalci soudce ignoruje, pár citací :-"týrání nebylo v zadání znal. posudku, doc.PhDr.Phd. ... nepoznal pubertu nejedná se o týrání, bod číslo 4 v zadání nebyl, ale soud tuto otázku dává vždy...nahrávky poslány i Os a KS - znalkyně záměrně tajila psychický problém matky, a patologii rodiny - znalkyně obor školství ..." Je to asi tak jak prezentuje soud otec podává odvolání a tím se věc prodlužuje, nebo opak otec nevyužil práva odvolání a tím souhlasil s verdiktem. U soudu věnovat pozornost citaci znalce a jeho přesné zapsání. Soudci rádi mění věty. U nás soud 4 až 6 hod. Zejména soudce chtěl znalce pro Tř zlomit, aby změnil svou výpověď dával navádějící otázky. Díky bohu byl to férový znalec, přední odborník.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 575
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od Simpson123 »

Pseudonym píše: 31 pro 2018 02:21 Chtěl bych se zeptat na jednu věc: mám za sebou čerstvě psychoposudek, v němž je matka líčena málem jako supermanka a otec jako takový budižkničemu (věc je složitější, ale záměrně zjednodušuji, neboť to nyní není podstatné). V posudku jsou pouze interpretace, nikoli výsledky testů, které jsme absolvovali. Je nějaká možnost/nárok, jak se dostat k výsledkům těch testů?
Mohl bys trochu vice do detailu rozebrat jak ten psychoposudek v praxi byl udelan? Kolik hodin/minut mluvil znalec s otcem a i praxe, tvuj dojem ze znalce?

Jak jsi se na toho znalce nachystal? Co bys dnes delal jinak? Pokud jsi nahrával sezení se znalcem, byly tam z Tve strany nejake chyby?
Nemám s tímhle zkusenosti, zajímá mě jak to chodi v praxi, docela bych ocekaval ze pokud otec narazi na znalce ala Klimes tak je vymalovano a muze byt svaty jako matka Tereza z Kalkaty a je mu to prdlacku platne.
Pseudonym
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2017 11:49

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od Pseudonym »

Simpson123: To má každý znalec jinak. Většinou jde o kombinaci projektivních testů (např. stromeček), osobnostních testů, rozhovor o věci, rodinná anamnéza. Z toho vyjdou nějaká data, která se dají selektivně vybrat a v závěru zkompilovat tak, aby vyšlo to, co znalec (a maminka) chce aby vyšlo. (To byl můj případ.) Nebo lze taky postupovat profesionálně a hledat v těchto datech společné jmenovatele, porovnávat a z toho něco eventuálně usoudit.

Technicky to probíhalo tak, že prvně si pozvala matku, pak matku s dítětem, pak mě, pak mě s dítětem. Matka tam ze mě v rozhovoru udělala úplně nemožného bývalého manžela, já jsem se o ni vyjadřoval přiměřeně hezky, ale soustředil jsem se především na způsob dosavadního fungování, o společném soužití jsem se tam příliš nevyjadřoval. Má chyba asi spočívala v tom, že jsem se nesnížil k pomluvám :) Ale zase, kdybych se snížil, taky by to bylo využito proti mně.
Pseudonym
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2017 11:49

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od Pseudonym »

Ale hlavní chyba už tu byla popsána. Je důležité si ofotit výsledky těch testů. Já jsem na to myslel, ale nebylo to možné, protože znalkyně seděla asi dva metry ode mě a dívala se. Může se totiž stát, že se dozvíte, že jste např. psychicky labilní, ale už se nedozvíte, jestli jste někde těsně pod průměrem populace, nebo jste labilní natolik, že by vás měli odvézt rovnou do blázince :)
katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky: 1071
Registrován: 09 lis 2011 22:42

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od katalyzator »

Pseudonym píše: 01 led 2019 22:20 ... současný stav 6:8 - zatím neupravená péče, 2,5 roku fungující (od 2 do současných 4,5 let dítěte). Dítě zdravé, spokojené, má rádo oba rodiče.
To není souzení po letech, to řízení stále probíhá (od konce r. 2016), zatím se stihla pouze 2 15minutová jednání - zatím každý rok jedno :)
Já být soudcem, tak vrtání do téhle relativně fungující situace taky odkládám a věnuju se naléhavějším případům.
Naposledy upravil(a) katalyzator dne 19 led 2019 19:09, celkem upraveno 1 x.
...
katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky: 1071
Registrován: 09 lis 2011 22:42

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od katalyzator »

tulen2 píše: 02 led 2019 11:57
vytrvalý píše: 02 led 2019 09:33 Druhý posudek nemusí brát v úvahu,


Druhy posudek MUSI brat v uvahu, a ma stejnou vahu (podle prava - ve skutecnosti budes narazet opet na silenosti opatrovnickeho soudnictvi). Ovsem musi byt take znalecky, s "kulatym razitkem". Dobre by bylo kdyby tenhle posudek nejen tvrdil opak, ale i napadl zavery prvniho posudku jako neodborne - k tomu bys ovsem musel mit to nafoceni a nahravky.
Maloktery znalec do toho sporu pujde :(.
Druhý posudek sice má váhu stejnou jako první, ale opatrovnické řízení je řízením nesporným, takže soud není vázán návrhy účastníků; pokud soudce dojde k závěru, že první posudek dostatečně ukazuje skutečný stav, pak mu tento postačí.
...
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2088
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od tulen2 »

katalyzator píše: 03 led 2019 15:01 že první posudek dostatečně ukazuje skutečný stav, pak mu tento postačí.
To jiste, postaci, dalsi zadavat soud nebude. Ten jiny ZNALECKY posudek musi donest sam otec - pak v pripade rozpornych posudku soud nemuze tvrdit, ze mu staci jeden, a druhy ignorovat. Tedy - opatrovnicky soud, jak vime, muze casto vse, vcetne ignorovani zakonu :( - ale nemel by.
vytrvalý
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 16
Registrován: 27 črc 2018 07:43

Re: přístupnost výsledků psychologických testů

Příspěvek od vytrvalý »

Tak jak píšete jen dodám, pokud otec chce SP soud rád nechá udělat i 3 posudky. Pokud chce matka vlastní péči soudu stačí 1 posudek. Že soudy ignorují zadat znalci otázky položené otcem je běžná praktika. Když budete tlačit moc na soudce tak otázky znalci pošle a znalec se náležitě na soud nachystá. Raději volit formu otázek u soudu. Jak soudy rozhodují tak rozum zůstává stát. V Tř (trestní řízení) potvrzeno, že i škola upozorňovala na škodlivost výchovy matky. opatrovnickém řízení stejné písemnosti, a soud tvrdil, že ve škole je vše. Trocha z praxe matce dána pokuta za zmařené styky 40 000 Kč- KS soud to upravil na 2 000 Kč.(to nechápal ani senát OS a KS v Tř).Stejně tak výkony rozhodnutí řešeny po 1,5 roce. A to se píše pokud jde o řešení nezl. soud má jednat urychleně a ke každému důkazu přistupovat pečlivě. (a soud věděl o manipulaci, týrání, navádění od 4 let dítěte - upozorňováno na poškozování psychiky - odborníky -zadanými i soudem - dnes jde o zakrytí to, že soud jednal každého 1,5 roku zadával nový a nový posudek - přispěl k SZR ). Pozor na odborníky, typu Rorschach rozhodne - vlastní karty. Většinou jsou testy otázky k výchově. Málokdy budete psát otec a matka stejnou dobu. Jednou jsem to zažil a pak matka na druhém setkání dopisovala testy 1,5 hod. já si hrál se synem. Dobrý test je tuším MMBI (musel by jsem prolistovat posudky- tam bylo něco kolem 480- 490 otázek - tam se některé opakují a je dost kladně hodnocen i v zahraničí). Občas dostanete IQ testy, někdo má brožuru koupenou v knihkupectví -běžná pro veřejnost, někdo má vlastní. Pokud budeš mít výrazně větší IQ ( např.vysoce nadprůměrné ) tak bude problém, znalec řekne, že to může být problém.
Odpovědět