Po 3 letech u konce!

akvarel
Uživatel(ka) fóra

Po 3 letech u konce!

Příspěvek od akvarel » 01 bře 2019 00:47

Zdravím všechny střídavkáře
a s velkým potěšením oznamuji, že jsme po 3 letech tahanic dnes dosáhli střídavé péče pro moji, dnes už 6 letou dceru. I přes nevoli maminky i okresního soudu, resp. soudkyně Vavřichové, která by měla spíš bručet za katrem (http://bit.ly/2Ny3poc), než řešit opatrovnické spory na propocený židli v uslintanym taláru.

Z navrhovaného výživného, které maminka na začátku řízení požadovala ve výši 20tis měsíčně, jsme po 3 letech u odvolacího soudu "vybojovali" výživné 3000 Kč otec, 2000 Kč maminka a rozsah péče 55% maminka /45% otec (protože vyživovací povinnost mají ze zákona přeci oba rodiče).

Střídavá péče fakticky probíhala od našeho rozchodu, byť s menším, ale stále se navyšujícím rozsahem - i za cenu PO. Stálo to spoustu úsilí, vyvracování výmyslů a lží maminky, nespočetných replik na matčiny útoky, podstoupením nesmyslných znaleckých posudků, návštevy policajtů, přes protesty na OSPODu na způsob zjišťování faktické péče obou rodičů, až po dodávání tuny důkazů a účtenek, že otec o svou dceru opravdu a fakticky pečuje stejně tak dobře jako maminka.

Vůbec jsem tehdy neměl tušení a ani bohužel nevěřil, že u nás funguje takovýto systém, který neřeší fakta a jednotlivé spory individuálně, ale prostě rozhoduje tak, aby měl co nejméně práce a ještě k tomu si zákonem vytíral od majonézy zapatlaný koutky. Tenkrát jsem měl představu, že se obhájim sám, protože fakta jsou přeci jasná, nicméně jsem po prvním stání padnul hodně na zem a začal se raději řídit tím, že k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.

Musím tímto poděkovat uživateli "ForU", který se mého případu po prvním 10 ti minutovém stání a následném rozsudku ujal, nabídnul mi velmi vřelou pomoc a provedl nás s dcerou celým tříletým sporem. A to úspěšně, ačkoli jsme u paní soudkyně naráželi pokaždé na její neznalost, nekompetentnost, až dalo by se říci aroganci moci. (Musím také dodat, že jsem byl znalkyní několikrát peskovaný za to, že se vyjadřuji k věcem, ke kterým nejsem kompetentní a které se neslučují se společenskými normami - kritizovat soudkyni z neznalosti zákona se přeci nedělá a člověk za to musí být náležitě odměněn)...

Také jsme měli podle mého názoru hodně velké štěstí na odvolací senát krajského soudu v čele s p. Valentou, kteří mě poprvé i podruhé přesvědčili, že ne všichni soudci řeší věci jistou setrvačností.

Takže i přes prvotní rozčarování a evidentní nenáklonost k otcům to jde. Díky tomuto fóru se mi podařilo zajistit dceři rovnocenný vztah s mámou i tátou ve všech směrech. A z vlastní zkušenosti mohu uživatele ForU doporučit. Ví, jak v tom chodit, zná a rozumí. Proto i takto veřejně - díky moc!
Dcera, 6 let, střídavá péče proti vůli matky. Soudní řízení od 3 let věku dcery.

tulen2
Stálice fóra

Re: Po 3 letech u konce!

Příspěvek od tulen2 » 01 bře 2019 10:24

Velka gratulace. Opet se ukazuje, ze takrka jedinou moznou cestou k SP pri nesouhlasu matky je nenechat si vyrazne cas s ditetem omezit, hned po rozchodu. A i s tim je casto cesta trnita (viz tve 3 roky a urcite spousty penez). Pokud si otec necha v pocatcich diktatem matky cas vyrazne omezit v nadeji ze to "nekdo" prece musi srovnat, ze se "casem" umoudri a pujde to - je to skoro jiste ztracene a SP z toho uz nikdy nebude.

Zkouknul jsem historii - a po pocatecnim zdanlive korektnim jednani se ukazal opet byt velikym "skudcem" ospod, navrhujici bez jakychkoli zduvodneni "dite matce a otci styk", dokonce navrhujici omezeni casu s otcem, ke spokojenosti fungujiciho. Pracoval si s tim nejak nasledne? Mas jeste silu na oficialni stiznost na postupy konkretnich pracovnic? Je na co si stezovat (dokumentovana a jasna pochybeni)? Zpetne videno - bylo pocatecni korektni jednani pouze pokusem vsechny uklidnit, a NIC nedelat, a jet v zajetem "dite matce", kdyz rodice nemaji dohodu jinou?

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 01 bře 2019 10:33

Velmi gratuluji oběma !
A souhlas i s komentářem v tom smyslu, že i mně se jeví jako veledůležité hned od počátku děti střídat tak, jak by to rodiče nakonec chtěli mít v rozsudku.
...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 01 bře 2019 12:59

Velká gratulace a užívej s malou čas.

A nechci být škarohlíd, ale na "u konce" je ještě dost času (vlastní zkušenost) :-D

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 01 bře 2019 14:14

Gratuluji a zavidim.
Koukam ze jsi dokazal praktikovat SP 60/40 po dohode s matkou uz u 3 leteho decka. Byla asi od zacatku uz u decka skolka? Bez skolky si to ja osobne umim predstavit jen komplikovane a jen s matkou, ktera chce spolupracovat.

akvarel
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od akvarel » 01 bře 2019 16:50

Ahoj všem, když půjdu do detailu, tak OSPOD se v zásadě choval korektně. Nemůžu říct, že by někomu nadržovaly, ale pokaždé, když došlo na "lámání chleba" a OSPOD vyjadřoval svůj názor, vždy navrhnul výhradní péči matky, otci rozšířený styk. Přestože šetření v domácnostech a zprávy ze školky mluvily jasně - dcera prospívá v péči obou rodičů, nijak nestrádá, ba naopak, velice dobře prospívá.

Po prvním stání matka chtěla začít dodržovat nepravomocný rozsudek: pátek - neděle sudý týden, úterý a čtvrtek od 16 do 19 hod. lichý týden. Bylo jasné, že pokud to takto zakonzervujeme, SP nikdy nedosáhnu, proto jsem to vzal tak, jakoby žádný rozsudek nebyl a stále trval na vyrovnané péči s mým menším ústupkem. A tak začalo peklo.

Výmysly, jak to dceři neprospívá, manipulace zašly až tak daleko, že mi jednoho dne ráno mi maminka zavolala: dcera si ve školce sedla učitelce na klín a plakala, že o mě velmi špatně mluvíš. Proto jdeme zítra za dětskou psycholožkou se poradit, co s tím. To jsem samozřejmě odmítnul, že nic takového neproběhne, dokud nezjistím faktický stav ve školce, ale maminka trvala na svém, že já nemám do toho co mluvit, jelikož v péči jí má ona. Zvedl jsem se, dojel na OSPOD, oznámil realitu, následně zajel do školky, zjistil, že se jedná o výmysly, převzal dceru ze školky, napsal pscyholožce, že dcera je v pořádku, tudíž sezení s maminkou rušíme, dokud s maminkou neprobereme o co se opravdu jedná. O pár dnů později jsem omylem dostal mailem zprávu od této paní (dr. Trpáková), jak je otec špatný a v žádném případě nedoporučuje strídavou péči. Ta zpráva byla určená mamince, k tomu ještě s poznámkou, ať se maminka vyjádří, zda-li je pro ní zpráva v pohodě nebo jestli jí má zjemnit. Bohužel si tato paní neuvědomila, že mail posílá namísto mamince do mé schránky. Když jsem po ní žádal vysvětlení, o co jde, v životě jsem už o ní neslyšel. Tato zpráva se pak objevila ve spise jako důkaz proti otci. Přestože jsem namítal, že tento důkaz je naprosto zmanipulovaný a lživý, soudkyni to nezajímalo.

Matka se za celou dobu sporu několikrát snažila dceru tahat po pscyholozích, ale vždy jsem tomu dokázal zabránit a dceru toho ušetřit i za cenu "únosu". Jednou na mě poslala i policajty, takže stačilo ukázat rodnej list a díky nashle.

Následně proběhlo odvolání, které mi bylo uznáno, jelikož senát došel názoru, že střídavá péče prakticky probíhá a je nepochopitelné, proč soudkyně rozhodla tak jak rozhodla. Vrátili to na okres s tím, že se má soudkně dostatečně zabývat důkazy o faktické péči a zjistit reálné příjmy otce. Zároveň sdělili, že se nejeví jako důležité dokazování znaleckými posudky, neboť v takto útlém věku by to mohlo být pro dceru traumatizující. No a první krok, který soudkyně udělala bylo to, že zavolala na OSPOD, aby dceru vyšetřili za účasti erudovaného pracovníka (tím chtěla zjistit faktický stav péče a vyřešit tak námitku odvolacího soudu, že se tím dosud vlastně vůbec nezabývala). Když mi volali z OSPODu, sdělili mi, že matka s tímto postupem souhlasí, zda-li souhlasím taky. Šel jsem samozřejmě do vrtule, neboť o tohle se maminka snažila celou dobu - dotáhnout (předtím zmanipulovanou dceru) někam, kde dostane oficiální papír na to, že dceři moje péče nevyhovuje. S tím jsem nesouhlasil a OSPODu písemně navrhnul, aby přijeli ke mě a k mamince domů, že tím rozhodně zjistí faktickou péči mnohem lépe, než nějakým pseudovyšetřením u nich v kanceláři. Zpráva o faktické péči pak popsala realitu - dcera v pohodě, rodiče v pohodě, bydlení a vše okolo v pohodě, tedy - žádný problém není.

Když mamince nevyšla ani tato strategie, začali žádat posudky s odkazem na údajně závadné kresby dcery, které malovala se staršími kamarády, když byla v mé péči. To se samozřejmě hodilo i soudkyni, jelikož zpráva o faktické péči od OSPODu neříkala nic závadného, čím by mohla vyloučit střídavou péči.

Posudky trvaly 3 hodiny a v zásadě jsem z nich vylezl jako rebel, co nectí autority, je nekonformní, nevěrohodný protože kouřil trávu, kritický a věci dramatizuje. Maminka dceru nemanipuluje a střídavá péče není v žádném případě možná, protože otec s matkou nekomunikuje. Je teda fakt, že jsem se na ty posudky dost vyfláknul a na otázku "čeho chci v životě dosáhnout" jsem odpověděl "změnit svět", takže jse jí asi i dost nasral :)) Na to konto jsem si nechal zpracovat kvalitativní posouzení posudku, který ten posudek rozbil, protože byl fakt mimo a znalkyně z jediného čeho čerpala byly dva testy bez lžiskore a ze spisu plnýho maminky lží a otcovo obran a stížností na OSPODu, jak maminka maří. To, že maminka posílá na tátu policajty, ale otec věci zbytečně ramatizuje mě fakt rozesmálo.

Znalkyni u výslechu "ForU" kvalifikovaně rozebral, takže celý posudek nakonec mluvil ještě v náš prospěch a znalkyně se dost zdiskreditovala. Např. sled otázek: 1) Proč není vhodná střídavá péče? Protože komunikace rodičů je sporadická... 2) V čem se liší nároky na komunikaci při střídavé péči a výlučné péči jednoho z rodičů? Nároky na schopnost komunikace rodičů ve formě výlučné či střídavé péče se neliší v ničem, neboť v obou formách to má negativní vliv a dopad na nezletilé dítě...

Po těchto peripetiích rozhodla docentka o péči 55/45, výlučná péče matky, otec rozšířený styk... Podali jsme tedy druhé odvolání, které, když si maminka přečetla ve spise, tak změnila právníka a snažila se opět vylhat co by se dalo, ale na to už odvolací senát neskočil. No a realita už je popsaná nahoře.

Omlouvám se za tenhle dlouhej sumář, ale mohlo by to někomu pomoci v tom, jak třeba postupovat kupředu ve svém případu. ;)
Dcera, 6 let, střídavá péče proti vůli matky. Soudní řízení od 3 let věku dcery.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 01 bře 2019 19:44

Simpson123 píše:
01 bře 2019 14:14
Gratuluji a zavidim.
Koukam ze jsi dokazal praktikovat SP 60/40 po dohode s matkou uz u 3 leteho decka. Byla asi od zacatku uz u decka skolka? Bez skolky si to ja osobne umim predstavit jen komplikovane a jen s matkou, ktera chce spolupracovat.
Jak si představuješ bez školky stridavku se spolupracující matkou? Oba na půl úvazek nebo ona na mateřské a ty zbytek času?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 02 bře 2019 22:38

akvarel píše:
01 bře 2019 16:50
Po těchto peripetiích rozhodla docentka o péči 55/45, výlučná péče matky, otec rozšířený styk... Podali jsme tedy druhé odvolání, které, když si maminka přečetla ve spise, tak změnila právníka a snažila se opět vylhat co by se dalo, ale na to už odvolací senát neskočil. No a realita už je popsaná nahoře.
Přijde mi "super", že se ledy hnuly aspoň tak, že nyní je "standardem" tvz. "rozšířený styk". Co na tom, že právně to neexistuje :-D . Osobně se při neustálém ostřelování střídavky utěšuju, že to kdyžtak skončí aspoň takhle. Ve finále nejde o nic jiného než o peníze a moc. Chce to napadat (jako forU) tyhle rozšířený styky 55/45 kdy soudkyně radši rozhodne střídavku, aby si mohla udělat čárku (na úkor matky).

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 bře 2019 08:44

Jak si představuješ bez školky stridavku se spolupracující matkou? Oba na půl úvazek nebo ona na mateřské a ty zbytek času?

Uz jsem to psal drive, dle meho idelani je model ze matka vyjde otci (ktery chodi do prace a plati 100% nakladu na decka) vstric a umozni mu aby otec pecoval patek až pondeli rano (tedy cca 2,75 dne ze 7, pece otce pak vychazi na cca 40% casu).
Osobne povazuji argumenty matky ze preci matka na rodicaku (decka pod 3 roky nechodi do skolky) musi mit taky 50% vikendu v teto situaci za hazeni klacku pod nohy otce, ale tady je to OT.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 bře 2019 09:01

Podle me se prave zase ukazuje (i na pripadu akvarel) ze se ledy nikam nehnuly. Tahle matka (dle toho co pise akvarel) je manipulujici agresivni ulhany mstivy a zakerny psychopat a jedine co s takovou maminkou by se patrilo udelat je ji poskytnout s deckem asistovany styk 1 den /14 a dite sverit do pece otce. Tohle prece neni matka zpusobila spolupracovat na vychove decka s druhym rodicem. Tahle si vymysli, lze, manipuluje decko, vola policajty, maluje s deckem "zavadne" obrazky a dela jiny prasarny a co udelal nas skvely justicni system? Udela z toho stridavku a matce nadeli 55% vlivu na vychovu decka.
Mimochodem muj nazor je ze pokud matka falesne maluje s deckem "zavadne" kresby tak by pak po prokazani ze je to vylhane mela jit do vezeni.....a to se nestalo a nestane.
Takze celkove mi pripada ze ledy se hybaji pomalu (mozna ze pred 25 lety by i takovyhle prasarny matky byly odmeneny vyhradni peci matky, pak by tedy i tahle SP byl "pokrok", melo by to byt ale uplne jinde).

Odpovědět