Alimenty při výlučné péči

Simpson123
Stálice fóra

Re: Alimenty při výlučné péči

Příspěvek od Simpson123 » 08 dub 2019 14:31

Soudnych rodicu je v case kolem rozchodu malo, ale i Klimes rika ze cca 2 roky po rozvodu se vse vetsinou uklidni. Co uz ale Klimes a soudy + OSPODy nerikaji je, ze to mezitim soudy + OSPODy v te 2 lete lhute obvykle nastavi pro otce styk 3/14 a ze hlavni argument proti SP jsou spory rodicu souvisejici s rozchodem.
Pritom se pece o deti nastavuje na dlouho dopredu (napr. 10- 15 let) a to cele nastaveni se dela v zatemelem stavu mysli matky i otce, pod vlivem vyhrocene situace rozvodu.

I ja pred deckama na matku v dobe nejvypjatejsich sporu nekolikrat vyjel a neudrzel jsem nervy na uzde (nejsem robot a nechal jsem se vyprovokovat), ale Tulen mi vysvetlil ze si takovyma hadkama nabiham na vidle, tak se snazim nehadat. Osvedcilo se mi vzdy po vyzivne lekci matky (napr. na poradne to byla matka nekolikrat jako hnojomet) se doma v soukromi vyventilovat.

Zajimave je ze Klimes a soudy nevyvozuji z 2 lete lhuty na uklidneni zavery ze se ma s upravou pece 2 roky pockat, ale naopak vsichni na soudech chteji co nejrychlejsi reseni....takze mame rychla reseni soudu: dite matce a otci aliky.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 08 dub 2019 15:21

HIPO píše:
08 dub 2019 12:57
Soudny rodic se pred detmi se soucasnym, nebo s ex partnerem nehada. Bohuzel nezijeme v idealnim svete a stava se to i tem nejlepsim.

Absurdni je, ze vetsina paru se hada, maji deti, ziji spolu. A nikdo to neresi.
Pak rozvod. Porad se hadaji, uz ale jen obcas, neziji spolu.
Ale hle, soudce rozhodne, protoze se hadate (min nez driv), vyrovnana pece o deti nepripada v uvahu? hm. To mi hlava nebere.

Smutny na tom je, ze sami soudci zde umoznuji, aby byly deti brany jako rukojmi !!!
Jak by asi vypadaly soudni spory o deti, pokud by bylo uzakoneno, ze pri rozpadu vztahu se kazdy rodic MUSI A BUDE podilet na peci stejnou merou, stejnym casem atd.?
To by odpadlo soudnich sporu "ja chci deti, protoze tys nas opustil".
Norma by mela byt nastavena tak, ze kazdy rodic (at uz je jeho pohlavi jakekoliv) se o dite musi starat a stat by to po nem mel vyzadovat. Starani se pouze formou alimentu je vysmech detem i druhemu rodici.
No, ale to není moc odpověd ma můj dotaz, proč ne časté střídání bez ohledu na důvod.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 08 dub 2019 16:06

No ja myslim ze HIPO to ma podobne jako ja, taky se mu nechce se kazdy druhy den s matkou vidat, komunikovat, mluvit, atd.
A cim je interval stridani delsi, tim mene styku s matkou mame, je tam mene transportu a mene ztraty casu,.... to uz se tu psalo.
Ze ale HIPO napsal frazi ze caste stridani detem nevyhovuje - to uz mi zavani "maskovaci falesnou taktikou" ala matka majitelka deti ktera se taky ohani co vsechno mozne i nemozne detem udajne skodi a nevyhovuje, atd..
Spravne to napasal Tulen, detem je to fuk, protoze decka klidne budou stridat casto a nebo 7/7 nebo klidne i 14/14, je jim to fuk.....ale aby to zvladli rodice to je kumst.

BTW Lamo to bys neverila co ty matky maji i pri predavani decek za "pitome kecy". A porad vyptavani a poucovani, vyslechy - fakt kolikrat se uplne divim jak zena dokaze zneprijemnit chlapovi zivot. Treba u me pokazdy vyslech jako na Gestapu, kde jsme byli, co deti delaly, co jedly, co a kdy sraly, co a kdy pily, co spaly, co kaslaly a smrkaly, co se oblekalo, co se vysvlekalo, co se cepicovalo....me je to pokazdy neprijemny, protoze mi pripada ze se ke mne chova jako k idiotovi co neumi dat decku najist, napit, oblict, umyt, atd....
Takze taky chci do budoucna stridat co nejdelsi intervaly a videt matku co nejmene.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 08 dub 2019 16:31

Simpson123 píše:
08 dub 2019 16:06
...
HIPO napsal frazi ze caste stridani detem nevyhovuje - to uz mi zavani "maskovaci falesnou taktikou"...
Nemusi to tak byt. Ja jsem nekde vys myslim psal, ze detem bude vyhovovat to i to - ale POKUD s tim tak budou souhlasit rodice. Napr u mne byly deti po prohozeni vzdy rozhozene, zakriknute, v napeti co zas maminka nebo ja rekneme ze bylo spatne, co se bude dit ... a trvalo mi treba pul dne, nez "jsem si je srovnal" uklidnil, zabavil. Takze u mne delsi interval jednoznacne pozitivni, doporuceno i znalkyni (koncept rozkouskovaneho stridani shledany jako neudrzitelny bez spoluprace rodicu a flexibilniho domlouvani).

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 08 dub 2019 16:58

tulen2 píše:
08 dub 2019 16:31
Simpson123 píše:
...
HIPO napsal frazi ze caste stridani detem nevyhovuje - to uz mi zavani "maskovaci falesnou taktikou"...
Nemusi to tak byt. Ja jsem nekde vys myslim psal, ze detem bude vyhovovat to i to - ale POKUD s tim tak budou souhlasit rodice. Napr u mne byly deti po prohozeni vzdy rozhozene, zakriknute, v napeti co zas maminka nebo ja rekneme ze bylo spatne, co se bude dit ... a trvalo mi treba pul dne, nez "jsem si je srovnal" uklidnil, zabavil. Takze u mne delsi interval jednoznacne pozitivni, doporuceno i znalkyni (koncept rozkouskovaneho stridani shledany jako neudrzitelny bez spoluprace rodicu a flexibilniho domlouvani).
Mám podobnou zkušenost s přítelovi mi dětmi, ve válečném období vždy první půl den přesně jak píšeš ty...
Simpson123 píše:
No ja myslim ze HIPO to ma podobne jako ja, taky se mu nechce se kazdy druhy den s matkou vidat, komunikovat, mluvit, atd.
A cim je interval stridani delsi, tim mene styku s matkou mame, je tam mene transportu a mene ztraty casu,.... to uz se tu psalo.
Ze ale HIPO napsal frazi ze caste stridani detem nevyhovuje - to uz mi zavani "maskovaci falesnou taktikou" ala matka majitelka deti ktera se taky ohani co vsechno mozne i nemozne detem udajne skodi a nevyhovuje, atd..
Spravne to napasal Tulen, detem je to fuk, protoze decka klidne budou stridat casto a nebo 7/7 nebo klidne i 14/14, je jim to fuk.....ale aby to zvladli rodice to je kumst.

BTW Lamo to bys neverila co ty matky maji i pri predavani decek za "pitome kecy". A porad vyptavani a poucovani, vyslechy - fakt kolikrat se uplne divim jak zena dokaze zneprijemnit chlapovi zivot. Treba u me pokazdy vyslech jako na Gestapu, kde jsme byli, co deti delaly, co jedly, co a kdy sraly, co a kdy pily, co spaly, co kaslaly a smrkaly, co se oblekalo, co se vysvlekalo, co se cepicovalo....me je to pokazdy neprijemny, protoze mi pripada ze se ke mne chova jako k idiotovi co neumi dat decku najist, napit, oblict, umyt, atd....
Takze taky chci do budoucna stridat co nejdelsi intervaly a videt matku co nejmene.
Ale já si to ani nusim představovat, my máme tudle ex taky, naštěstí není moje vlastní, jen "vyženena" takže jsem si mohla dovolit říct, že každodenní vytýkaci tristrankove dopisy (o lektvarech, meducinach, čepicich, stravě, nadměrné aktivitě, nevhodných postelich, pokojových rostlinách, hrách... - dětem je 11) číst nebudu. A nelze ani věřit, že se to časem uklidní, až odpadnou porozvodove emoce, je to šest let.

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO » 08 dub 2019 17:05

@caste stridani: Uvedomte si, ze kazdy jsme jiny. I kazde dite je jine. Ja zde uvadim sve nazory, ziskane diky vic nez rocni zkusenosti. Nebyly to moje deti, ale stridani po 2 a 3 dnech je neskutecne psychicky zatezovalo. Jednak jeden z rodicu si jim (detem) porad stezoval, ze chce stridani po tydnu. A druhak sami deti porad dokolecka opakovaly vety "kolik dnu tady budu spat?", "kdy pojedu tam?", "jak dlouho tam budu?", "kdo a kdy me vyzvedne ze skoly/skolky?". Jak by se Vam, pracujicim rodicum libilo, kdybyste nevedeli, na kolik dnu a k kdy vas sef posle na sluzebku? Pro deti, ktere nemaji takove povedomi o case, je to proste neumerny stres. Alespon v tomto konkretnim pripade to tak bylo. Ještě zopakuji, v tomto konkrétním případě se obě děti po přechodu na 7/7 chovají naprosto spokojeně, nic neřeší, ničím se netrápí a i rodiče jsou spokojeni.

Pak si predstavte, ze musite resit skolni povinnosti. Napr. v pondeli - dite u rodice A, ve skole se dozvi, ze se jde ve stredu plavat. Rodic B si prevezme dite v utery navecer, ale nevi o plavani (stane se). Jak bude rodic B resit to, ze nema na druhy den rano plavaci cepici? Nebo treba pomucku do vytvarky? A take neustale stridani obleceni od tatinka, maminky, udrzet v tom nejaky system, kdyz se strida casteji, nez 1x za tyden, je docela narocne.
A co nemoci? Kdo je na OČR se dá změnit jen 1x. Jak to chcete udělat, když v pondělí má nemocné dítě jeden, v úterý druhý, ve středu první..... Jasně, inteligentní rodiče děti v nemoci nechají v jedné posteli, ale jsou nemoci (horečky - leží v posteli) a nemoci (třeba kašel, spojivky - infekční, nesmí do kolektivu).

Jak napsal tulen2, deti budou spokojené, pokud budou cítit, že jsou rodice spokojeni. Plne s tím souhlasím. Pokud nejsou vztahy rodicu bezproblémové, je pro děti lepší zvolit delší intervaly střídání, aby nedocházelo ke konfliktům, které tulen2 pekne rozepsal.
@Simpson123: Treba u me pokazdy vyslech jako na Gestapu
A to je další důležitý bod. NESONDUJTE, NEZJIŠŤUJTE, NEMORALIZUJTE, NEKRITIZUJTE. Naopak se dohodněte, že důležité věci si vždy řeknete. Ten zbytek NEŘEŠTE.
Pardon za ta velká písmena, ale tohle je podle mě to nejdůležitější, když se dva rodiče starají odděleně o děti.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 08 dub 2019 17:11

Kdyz je valka o dite (typicky matka nesouhlasi se SP, tedy presne to co ma HIPO ktery pise ze jeho matka navrhuje omezit styk otce z 10/30 na 4/30) obvykle matka sermuje argumenty jak detem pece otce skodi a jak deti trpi, batuzkari a jine fraze a proto matka navrhuje minimalni styk s otcem.
To co popisujes Tuleni u svych deti je jen nasledek vymyvani mozku decek ze strany matky, matka se proste postarala o problemy.
Mimochodem toho se ja obavam uplne nejvice, az budou mit moje decka rozum a matka do nich zacne hucet svoje mantry a dite mi samo rekne jak jsem zly a hnusny. Na to se asi moc neda psychycky pripravit a ono to na 99% u me nastane.

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO » 08 dub 2019 17:21

@Simpson123: Já si užívám obojího.
Prvně, můj návhr návrh na střídavou péči byl odměněn protinávrhem na omezení styku.
Zadruhé, děti začaly od maminky chodit uplakané, že už u mě nemůžou být přes noc.
Na OSPOD děti uvedly, že chtějí být jen s maminkou, protože tatínek rozvedl rodinu. (pozn. OSPOD - děti byly instruovány rodiči co mají říkat).
Navíc maminka děti uplácí tolika hračkami, že nechápu, kde je všechny skladují, každý týden klidně 2-3nové.
S dětmi mám ale výborný vztah, alespoň zatím. A proto bojuji o střídavku a s dětmi nic z toho neřeším, jen se snažím, aby se cítily dobře, když jsme spolu. Neuplácím je, nepomlouvám maminku. Snad nám to vydrží.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 08 dub 2019 17:32

HIPO pokud udrzis aspon 10/30 tak mas sanci s detmi uchovat vztah (vymyvani mozku deti ze strany matkou je ale do budoucna obrovska hrozba). Obecne hrajes riskantni hru a matka taha za delsi provaz, ma 2x delsi cas pusobeni na decka.
Hodne prvdepodobny vyvoj bude ze deti te nakonec u soudu potopi a vyjadri zmanipulovany nazor ditete byt s matkou. A soudkyne to s nadsenim uzavre: otec je fajn a snazi se ale ta vyhradni pece matky bylo prani deti.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 08 dub 2019 19:59

HIPO píše:
08 dub 2019 17:05
@caste stridani: Uvedomte si, ze kazdy jsme jiny. I kazde dite je jine. Ja zde uvadim sve nazory, ziskane diky vic nez rocni zkusenosti.
NO, ale ty jsi to nepsal uplně o své zkušenosti, svých dětech, ale jako obecně platné pravidlo ( at už jsou důvody jakékoli)
HIPO píše:
08 dub 2019 17:21
Jak by se Vam, pracujicim rodicum libilo, kdybyste nevedeli, na kolik dnu a k kdy vas sef posle na sluzebku? Pro deti, ktere nemaji takove povedomi o case, je to proste neumerny stres.
NO tak s tím nesouhlasím vůbec. Jenak -není to, že neví. Oni vědí moc dobře, že to je na dva dny/den/tři, uplně stejně jako to vědí v případě střídání po týdnu. A rozhodně děti začnou svnímat střídání dní v týdnu a s tím spjaté "rituály" dříve , než střídání lichého a sudého týdne. Zkrátka v tom, že v sobotu a v neděli nejde táta do práce, ve středu je plavání a v úterý k nám chodí na návštěvu Josefína, ve čtvrtek vyvezeme popelnici, protože přijedou kukavozem. Takže pak na kalenáři ke kukavozu přibyl obrázek mámy, protože je u mámy, u obrázku bazénu táta, protože tam bude s ním a pak bude u něj...
HIPO píše:
Pak si predstavte, ze musite resit skolni povinnosti. Napr. v pondeli - dite u rodice A, ve skole se dozvi, ze se jde ve stredu plavat. Rodic B si prevezme dite v utery navecer, ale nevi o plavani (stane se). Jak bude rodic B resit to, ze nema na druhy den rano plavaci cepici? Nebo treba pomucku do vytvarky? A take neustale stridani obleceni od tatinka, maminky, udrzet v tom nejaky system, kdyz se strida casteji, nez 1x za tyden, je docela narocne.
Zase, jede se podle dní v týdnu, chodí každé úterý, vždy od táty. POkud je to tak, že s plaváním přijde ke mě a má odcházet s plaváním od táty, tak zase vím, že následující předání předat dítě s plavkama ( a je to stále stejný den; ve čtvrtek předávám plavky, zalévám kytka a vyvážím popelnici). A když to zazdim, tak se stane uplně to samé, jako kdybych to zapomněla při předávání jednou týdně v neděli, sjedu tam s nimi nebo se pro ně staví ráno. Nehledě na to, že mám při častém předávání možnost několik "reparátů" to předat.Oblečení moje a ex neřešíme, prostě tak nějak se mimo naší kontrolu přesouvá. Semtam uděláme inventuru - mám moc džínů, málo tepláků, tak to přesunem ( ale v reálu se to nějak vyrovná, jednou něco nechá u mě, příště u táty).
HIPO píše:
A co nemoci? Kdo je na OČR se dá změnit jen 1x.
jo, to asi může být reálný problém. A v podstě to bylo asi nejsložitější se na tom dohodnout. Nakonec dohoda byla, že budu na OČR já, ex mi doplatí rozdíl. V reálu jsem na tom očr byla asi dvakrát. A nakonec to funguje tak, že první den dítě zůstane tam, kde je ( bez ohledu na to, kde by mělo následující den být), oba to řešíme spíš dovolenou, než očr a pak vyhlásíme akci pomož kdo může a do druhého, nejpozději třetího dne voláme babičky. Ale to je asi o individuálních možnostech každého pracujícího a dostupnosti pomoci a je to určo problém tam, kde není dohoda.
HIPO píše:
Jak napsal tulen2, deti budou spokojené, pokud budou cítit, že jsou rodice spokojeni. Plne s tím souhlasím. Pokud nejsou vztahy rodicu bezproblémové, je pro děti lepší zvolit delší intervaly střídání, aby nedocházelo ke konfliktům, které tulen2 pekne rozepsal.
jo. souhlas.
HIPO píše:
A to je další důležitý bod. NESONDUJTE, NEZJIŠŤUJTE, NEMORALIZUJTE, NEKRITIZUJTE. Naopak se dohodněte, že důležité věci si vždy řeknete. Ten zbytek NEŘEŠTE.
Amen.

Odpovědět