nahravky jako dukaz?

jiric
Uživatel(ka) fóra

nahravky jako dukaz?

Příspěvek od jiric » 09 čer 2019 10:07

Ahoj

jakou maji u soudu nebo na ospodu vahu nahravky ruznych situaci s detmi?

Diky
Naposledy upravil(a) jiric dne 10 čer 2019 23:14, celkem upraveno 1 x.

Hugo76
Stálice fóra

Re: nahravky jako dukaz?

Příspěvek od Hugo76 » 09 čer 2019 19:01

Tak asi záleží co chceš dokázat :-)

Co připustí soudce to tam (ve spisu) může být, dokonce i nahrávky (soukromých) telefonních hovorů apod. Obecně pokud chceš dokázat svoji péči a že si se o děti staral tak stačí založit např. dvě A4 fotek s prohlášením, že v případě nutnosti můžeš dodat další materiály, videa apod. Kolikrát jde jen o to aby si soudkyně mohla odškrtnout "otec se staral".

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 09 čer 2019 19:55

Diky za odpoved, konkretne jsem mam na mysli treba nahravky kdy decka (3 a 5 let) nechtej abych je vratil mame a chtej jet se mnou do puvodniho bydliste

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 10 čer 2019 06:02

Mě to přijde u takhle malých dětí dost ošidné. Myslím, že po pár hodinách je přesvědčíš o čemkoliv a nahrát si to pak na mobil jako "důkaz", který bys měl někam aktivně dávat mi nepřijde jako dobré řešení. Zájmem takhle malých dětí je být pokud možno v péči obou rodičů, protože je většinou mají oba rády stejně. Na jejich názor by měl být brán zřetel jen okrajově, právě kvůli ovlivnitelnosti. Já bych si to nahrál a použil to, pokud bude protistrana tvrdit něco v tom smyslu, že k tobě nechtějí, brečí, jsou nervózní apod. Prostě aby to tvrzení nezůstalo bez odezvy, tedy bráno za pravdivé. Ale nevíme nic o případu - co chceš, proč, jaká je situace.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 čer 2019 07:41

Urcite bych to aktivne nikde nevytahoval. Urcite bych nezminoval, ze takove nahravky mam. Tohle se vzdy obrati proti tobe.

U soudu opatrovnickeho se totiz nehraje na "dukazy". Tam je to o sympatiich. A predkladanim takoveho "dukazu" sympatie ztratis, to je jiste. Budes podezrivany z manipulace deti, a budou se na tebe koukat jako na podivina - proc si proboha nahrava jak deti nechetji k mame? Kdovico vsechno jeste nenahrava ...

Jinak samozrejme pripustne aby to soud jako dukaz pouzil to je - ale jak pise hugo, proc? Hlavne - Proc to ty chces pouzit jako dukaz? Dukaz ceho? Jaka je situace ted, je nejaky pravomocny rozsudek? Jaka je pece ted? Je o peci nejaka dohoda? Co zatim ospod? O co se u soudu snazis ty a o co matka?

(edit - ale je dobre, ze takove nahravky situaci mas a delas - jen o tom mlc, dokud to pripadne nebude nezbytne nutne)

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 10 čer 2019 09:42

Situace se ma nasledovne

Matka se v 7-2018 odstehovala s detmi (3 a 5 let) 200 km.

Od ty doby za detmi jezdim na vikendy(spim s nimi na penzionu), mel jsem je i nekolikrat u sebe (v jejich puvodnim bydlisti) na vice dni - tomu uz matka brani. Byly u me spokojeny.
Od 9-2018 mam (na doporuceni ospod) podany protinavrh na svereni deti do me pece a na znalecky posudek.
S deckama udrzuju vybornej vztah.
Ted nas ceka znalecky posudek.
Domnivam se, ze by mel prokazat matky poruchu osobnosti a jeji nestandardni chovani k detem (ignorovani zdravi a bezpeci deti, nespoluprace s autoritami jako pediatr, skolka)

Soudkyne (cca 45 let) pusobi rozumne - zamitla matce v 8-2018 PO na svereni do pece a u zatim 2 probehlych jednani ji celkem tepala za jeji kiksy. Taky byvala soudkyni/mne opakovane skakala do reci (oba se zastupujeme sami)

Zatim z myho pohledu je nejvetsi problem v tom, jak se to vlece a ta vzdalenost.

Matka se snazi mne "urcit" navstevy 1x14 dni. Uz s ni o tom neni rec.

Zvazuju PO na prozatimni rozsireni styku.

J.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 10 čer 2019 09:54

A nyní nemáte upravený styk? Proč je tedy vracíš podle diktátu matky?
Bydliště jim matka změnila s tvým souhlasem? Nebo jí to schválil soud? Co jsi proti tomu podnikl?

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 10 čer 2019 10:21

Mame neupraveny styk.

Kdyz matka v 8-2018 podala k soudu v novem bydlisti navrh na svereni deti do pece a na PO tak jsem obratem poslal sve vyjadreni a navrhoval zamitnuti, kdyz jsem poukazoval na mistni neprislusnost soudu v novem bydlisti a ze jsem nesouhlasil/nevedel o matky odstehovani. Ten neprislusnost potvrdil a v oduvodneni uvedl ze nelze principielne souhlasit s tim aby se matka odstehovala 200km bez souhlasu druheho rodice (zmenila trvaly pobyt deti 3 mesice pred odstehovanim!).

Dostal to soud v miste puvodniho bydliste, ktery poukazal na chybu (dale) co jsem udelal a nakonec to skoncilo u soudu v miste soucasneho bydliste deti.

Tou chybou je ze asi deset dni po matky odstehovani jsem ji poslal navrh dohody kde navrhuju ze decka budou první tri vikendy v kazdem mesici se mnou a nejaky prazdniny apod a taky navrhuju vyzivny.

Duvody proc jsem navrh poslal jsou dva 1. kdyz jsem resil jeste za spolecnyho souziti na ospodu ze matka dela doma zle a ze nevim co s ni aby to neodnaseli deti (dcera na tom byla spatne, velky problemy ve skolce a celkove v chovani) a jestli matce muzou doporucit nejakou psycholozku, tak me pani mile vysvetlila ze nemuzou kdyz sama nechce a ze jestli se rozhodne od me odejit, ze o deti 100% prijdu a tak jsem to bral za fakt 2. kdyz bylo cca 10 dnu po odstehovani matky tak jsem se byl poradit na ospodu co s tim a tam me poradili - poslete ji navrh na upravu styku, coz jsem v chvilkovym intelektualnim zatmeni bez overeni dusledku udelal (ona ho nikdy nepodepsala).

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 10 čer 2019 11:13

A jak bys to chtěl, jaké máš možnosti se o děti starat? Máš svoje rodiče, co by pomohli? Máš vůbec ambice na svoji péči? Při téhle vzdálenosti, která se navíc teď už (po skoro roce) stala standardem střídavka pravděpodobně nebude možná, zvlášť když starší by měl jít příští rok (?) do školy.

Tedy zbývá tvoje péči, ale bude potřeba (za dané situace) psychologické posudky a hodně práce - podpora dětí, dokázat že se matka odstěhovala protiprávně, změnit školku atd. Co jim přehlásit bydliště, domluvit se školkou u tebe a převzít větší podíl péče? Ukotvit si teď 2/14 s tím, že to do budoucna bude možná lepší (až se za pár měsíců nebo let dosoudíte) mi nepřijde jako dobrý nápad. Škoda, že si nezareagoval dřív a nechal matku odstěhovat.

Tahle taktika ale není pro sraby, osobně jsem to naštěstí nemusel absolvovat a je potřeba dělat všechno pro to aby sis nevykoledoval rychlé PO. Tedy komunikovat s ospodem, soudem, dělat si ty nahrávky apod. Cílem by mělo být dotlačit ex k podpisu +/- vyrovnané péče na ospodu. Teď když děti ještě nechodí do školy by neměl být problém střídat školky.

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 10 čer 2019 11:44

Urcite mam ambici o mou peci, s tim ze vim co to obnasi a mam od toho realisticky ocekavani. Muzu si upravit pracovni dobu abych mohl brat deti do skolky/ze skolky. Muzu pracovat z domova, pokud by byly nemocny. Bohuzel moje matka nebydli ve stejnem meste ani v rozumne vzdalenosti, sestry ano.

Dcera ma jeste rok skolky pred sebou, mozna bude nutny odklad nastupu do skolu, protoze pretrvavaji problemy s chovanim (ma asistentku), syn by mel nastoupit do skolky po prazdninach.

Je pro me neakceptovatelne 1x14 dni. Jezdil jsem za detma bezmala kazdy vikend, v zime to neslo kazdy vikend, tak jsem je mel vicekrat u sebe třeba na 5 dni. Takto rozsahly styk uz matka mari a vynucuje 1x14.

Jsou podle me dve moznosti:

1. dat si navrh na PO, zduvodneny ze nechci aby se pretrhali vazby mezi mnou a detmi a ze 1x14 je zanedbatelny cas straveny s detmi a tak ze zatim navrhuji cyklus stridani 9 dni (so - dalsi nedele) deti u me a 19 dni u matky. Podle mne vzhledem k tomu co je ve spisu, k prubehu jednani a k dosavadnímu korektnimu pristupu soudkyne (nechci precenit) by mohlo klapnout

nebo

2. vzit si deti k sobe, komunikovat s urady a vydrzet. Otazkou je co by branilo matce si deti u me vyzvednout a odvezt je zpet.

Odpovědět