Která by chtěla střídavkáře?

Re: Která by chtěla střídavkáře?

Příspěvekod Rézi » 10 čer 2012 14:17

Můj bývalý manžel si našel přítelkyni poměrně rychle a nevím sice, jaký na její straně probíhal rozhodovací proces, ale už jsou spolu rok a půl a slečna ve výchově funguje.
Já jsem se střídavkářem randila a vůbec mi to nevadilo, naopak. Měl stejně starýho syna a uměla jsem si představit, že bychom to zvládali, no pán nakonec nechtěl mě a dodnes nevím proč, prostě přestal komunikovat.
Rézi
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Rézi » 11 čer 2012 13:37

Mně jako ženě střídavkáři imponují, protože se nebojí převzít zodpovědnost za svoje závazky. A myslím, že je pro muže obecně jednodušší najít si protějšek než je to pro ženu s dítětem, byť je to dítě "na půl úvazku". Jsem sama rok a půl a už uvažuju, že začnu psát paměti o nevyzrálých třicátnících, kteří nejsou schopni přijmout zodpovědnost ani sami za sebe, natož za vztah, neumí o něco bojovat a za něčím jít, nejsou schopni kompromisů a chtějí si jen užívat, přičemž vážný vztah by je táhl k zemi. Prostě instanti s pocitem nároku na absolutní štěstí a svobodu. Nemyslím, že si vybírám muže jednoho typu, ale tenhle vzorec jsem v posledním roce a půl zažila tolikrát, že je mi z toho až špatně. Sama pak nemám chuť se s někým seznamovat a vůbec se o něco snažit a s někým být, protože už prostě vždycky očekávám "sorry, necítím se na to".
Rézi
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod mirin » 11 čer 2012 14:28

Navazuji na Tomáše ..a přidal bych ještě jeden názor žen - a myslím dost obvyklý- na střídavku. Sdělila mi ho jedna bývalá kamarádka/VŠ/, resp. kamarádka mojí bývalé..-:) "otec at´ má /rozuměj si půjčuje/ dítě klidně aj na 14dní, ale střídavou péči ?? NIKDY!!"-;) -:)
mirin
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod JTR » 11 čer 2012 16:42

Jasně. Výpalné až v první řadě!!!
Proč myslíte, že matky předávají děti k "návštěvám" v rozbitých botech, teplákách, tričku v zimě. Ať ještě otec něco vylepí navíc ne? Zbyde pak více na cigárka, zákusky, dvoječky s kámoškama!
JTR
Stálice fóra

Příspěvekod Péťa » 12 čer 2012 10:16

Michale ráda Vám sdělím svůj všeobecný názor na střídavku:-). Před necelým rokem jsem se seznámila s mužem, který byl již v rozvodovém řízení a bojoval o střídavou péči o svého tehdy 4 letého synka. Zjištění, že se o něj chce do budoucnosti starat, mě nijak neodradilo od mých citů k němu ba právě naopak. To, že svého synka tolik miluje a chce převzít tu odpovědnost za jeho výchovu mi velmi imponuje a také si ho o to víc vážím. Bohužel tento boj prohrál a synka nyní vídá jednou za 14 dnů na víkend. Při tomto boji ztratil mnoho sil a také vyplakal spousty slz. Uvědomuji si, že vlastně téměř rok nežiji svůj život, ale vlastně ten jeho, snažím se vcítit do jeho pocitů a nabíjet ho neustále energií. Nyní sbíráme informace na zahájení dalšího boje k získání střídavky a hlavně hledáme schopného advokáta. Držím palce všem tatínkům, kteří bojují za lepší životy svých dětí a pevně věřím, že pokud bych toto všechno neprožila s tatínkem bojujícím za střídavku můj názor na ně by byl stejný a to ve všech směrech pozitivní. Vůbec bych se nebála vztahu s takovým tatínkem a jeho dítětem, myslím že zjištění toho, že muž do kterého se zamilujeme a posléze zjistíme že má ve střídavé péči dítě nebo děti nás ženy a budoucí matky přeci musí přesvědčit o tom, že tohle bude ten ideální otec i pro naše děti. Nyní dokonce přemýšlím, že se vrhnu na studium nějaké sociálně právní školy, abych alespoň nějak mohla těmto tatínkům pomáhat. Někdy se dokonce stydím zato že jsem žena, když slyším názory některých "maminek" na střídavou péči, rozhovory na toto téma s nimi mě vždy pěkně rozčílí. Takže tatínkové bojujte, všem Vám držím palečky.
Péťa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Michal24 » 14 čer 2012 10:20

Péťo,
děkuji Vám (nebo Ti?) za velmi hodnotný příspěvek, za vase nazory. Jsou velmi racionální, tak by to melo vypadat. Bohuzel, casto jsou nazory zen diametralne odlisne. Podle toho to pak vypada v této společnosti (v opatrovnických vecech a rodinnem pravu obecne).
Bylo by jen dobře posílit tento Váš názor v právnických kruzích, takže mou (duševní) podporu pro studium socialne pravni skoly rozhodne mate.
Péťo, vám i Vašemu partnerovi, a hlavně jeho synovi přeji, abyste SP dosáhli co nejdříve. Ostatně, bylo by to ku prospěchu i celé společnosti.
Michal24
Stálice fóra

Příspěvekod Mir41 » 22 zář 2012 08:05

Dobrý den,
abych odpověděla na Vaši otázku. Pro mne je nezbytnou kvalitou při hledání a seznamování se s muži to, jak pečují o své děti. A člověk, který má děti ve střídavé nebo společné péči, je tedy velmi zajímavým kandidátem a hlavně kvalitním člověkem. Neumím si představit, že by mne zaujal muž, který se po rozvodu (nebo kdykoliv jindy) o své děti přestal starat. Pokud má muž dítě (děti) ve střídavé péči znamená to ještě jedno, má pomerně dobré vztahy se svojí bývalou manželkou, což je také důležité pro tu další, novou partnerku.
Musím se zastat žen obecně, Váš chat (příspěvky na něm) tady pro ně vůbec nevyznívají dobře. Ženy mají své důvody, proč odmítají střídavou péči, někdy více či méně sobecké, to uznávám. Často to také souvisí s financemi, které mají či nemají k dispozici.
Já mám se svým bývalým děti ve společné péči, což v praxi vypadá tak, že si je střídáme po týdnu. Kluci jsou už větší, 10 a 14 let, takže s tím (zatím) nemají moc velké problémy, i když... třeba o nich nevím. Hlavní důvod je asi ten, že především my, rodiče, jsme v pohodě a všechno probíhá v klidu. Nedávno se mne kamarádka ptala, zda nelituji toho rozhodnutí o střídavé péči. Řekla jsem, že ne, ale že to není jednoduché být tady celý týden bez dětí. Vím moc dobře, jak je otec pro děti důležitý a proto jsem vlastně byla ráda, že bývalý manžel se o ně chtěl tímto způsobem dále starat. Pokud by nechtěl, možná bych do toho rozvodu ani nešla, protože bych to třeba ani nezvládla, jak finančně, tak jinak. Není jednoduché vychovávat děti, když je na to člověk sám.
Všem, kteří usilují o střídavou péči, držím palce .... a hlavně doporučuji zkusit navázat dobré vztahy se svým bývalým partnerem, odpustit si, pochopit svůj díl viny a vyjít vstříc (některým) požadavkům.
Mir41
Nováček fóra

Příspěvekod Ivča Paul » 02 říj 2012 09:04

Co člověk, to názor. Já vidím v otci, který chce mít díte ve střídavé péči hlavně obrovskou dávku zodpovědnosti.Sama jsem rozvedená.Máme s bývalým manželem děti ve střídavé péči. Velice si vážím bývalého manžela v tom, že má zájem se podílet na výchově dětí a nechce si je brát pouze o víkendu, kdy děti nemají žádné školní povinnosti.A mohou si užít jen spousty legrace. Já vidím muže, tedy otce, který má dítě ve střídavé péči hlavně pozitivně, negativum na tom snad ani nájít nelze.
Ivča Paul
Nováček fóra

Příspěvekod Irrataki » 02 říj 2012 19:12

Michale, cením si každého muže, který má zájem se o své děti starat, nejen si s nimi občas hrát, ale být občas i ten "zlý" - tedy vychovávat. Je to o zodpovědnosti a tu od určitého životního bodu každá žena u muže vyhledává. Řekla bych, že je spíš víc žen nakloněno vztahu s mužem s dítětem/dětmi, než mužů, co by si zadalo s ženou "se závazky". Ale ten poměr se začíná, řekla bych, vyrovnávat. Mám pocit, že je čím dál víc tátů, co jsou ochotni zodpovědnost přijmout a je to strašně dobře. Vztah s "taťkou"? Je to o tom, že pokud se do někoho zamiluju, beru ho se vším, co k němu patří, tedy i s případnými dětmi. Ať už je má ve střídavé péči, výhradní, nebo jen na návštěvy. Pokud se stará, jsou jeho součástí. U každého vztahu, ve kterém figurují děti, je potřeba být opatrnější, protože každý krok ovlivní i je.
Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Michal24 » 04 říj 2012 10:45

Mir41, Ivčo i Irrataki, děkuji za vaše názory. Cením si jich. V zásadě s nimi souhlasím, cítím z nich racionalitu, splňující princip rovnosti a spravedlnosti. Cítím, že apriory nahlížíte na oba rodiče stejně, že nekladete důraz na pohlaví rodiče, že důležité jsou úplně jiná kritéria. A tak je to správně.
Narazil jsem ale na jiný problém limitující soužití s mužem-otcem, jenž chce co nejlépe vychovat své dítě (Irrataki, včetně toho "být někdy "zlý" "), co nejvíce se mu věnovat, dát mu to nejlepší. Takový otec se sice věnuje dítěti poměrně dost (řekněme 40% proti 60% matka), na to ta matka přistoupila - v zásadě jde tedy o SP, byť nerovnou - ale výživné toto nezohledňuje. Otec hradí více než 100% veškerých potřeb toho dítěte (při srovnatelných a průměrných platech obou rodičů). Taková výše výživného pak nespravedlivě zvyšuje životní úroveň matce a snižuje ji otci. Ty peníze pak citelně chybí v novém vztahu (v nové rodině) muže-otce. Chybí tak, že mnohdy na tom je založen krach toho nového vztahu.
Michal24
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Inzerce a seznámení