Daně 2018 při výlučné péči matky na mateřské

Simona82
Nováček fóra

Re: Daně 2018 při výlučné péči matky na mateřské

Příspěvek od Simona82 » 26 bře 2019 23:08

Úřady jsou propojeny bohužel . A pokud bere někdo sociální dávky stát to zjistí . Lama a její že nejde zjistit stav u dětí jak píše. No představte si že nejen já ale i pracovnice FU čte kopii rozsudku a tam to je uvedeno .
- svěření do péče jednoho z rodicu
- do péče pěstounské, dočasné
- střídavé
Já co jsem zapomněla minulé napsat u dani chci i doklad od zaměstnavatele druhého rodiče ,když jdou manželé nebo partneři , že druhý neuplatňuje . Toto potvrzení sama dávám .
FU dělá kontroly a jsou nepříjemní pokutu má zaměstnavatel a ten ji vyžaduje po účetní ta má zodpovědnost.
Jsou dvě varianty buď mu strhne účetní neopravenou vrátku daně což je lepší varianta . Ta druhá je ,že mi přijde exekuce od státu a strhnu mu to . Bohužel i s náklady které stát vynaložil . FU může chtít i útok z prodlení . Myslíte že stát si to nechá líbit . To už je lepší komunikace u rozvodu, nebo řešení děti . FU je nekompromisní .

Pokud bydlí matka nebo rodič a mají dítě v plné péči u svých rodičů (babička ,dědeček ) mohou uplatnit slevu na dani . Ale teta ,nový partner nemohou.
Pokud je rodič dlouhodobé třeba v nemocnici dítě dostane opatrovníka a ten může uplatnit slevu .
Ta účetní která kašle na následky má odvahu .
Je mojí povinnosti se zeptat budete uplatňovat slevu na dítě . Měsíčně nebo ročně .
Odpověď ano
1 . Ženatý nebo jen spolu bydlí a nejsou manželé .
Doloží mi Potvrzení zaměstnavatele že druhý uplatní nebo neuplatní slevu na dani .
Rodný list,dle věku i potvrzení školy o denním studiu. Čestné prohlášení
2. Rozvedení , nebo svobodní
Rozsudek o svěření do plné péče , tam to musí být uvedeno . Když není volám si je.
3. Střídavé péče
Chci potvrzení od zaměstnavatele že otec uplatní konkrétní měsíce a které ne. A u matky to samé .
4. Když uplatní prarodič. Prohlášení rodiče že neměl příjmy a neuplatnil slevu na dítě. Svěření do péče daného rodiče. A že denně rodič pečuje o dítě .

FU může kontrolovat i 10 zpátky . A že na úřadě jsou někteří aktivní . To jsou .
Osobně bych nedělala slevu na dani bez dokladů . A když by mi řekl muž ,že ex je na mateřské a chce uplatnit slevu. Protože nemá příjem . Že žena neuplatňuje tak chci doklad od jejího zaměstnavatele . A čestné prohlášení . A už se po tvrdé zkušenosti ptám. Dítě máte ošetřeno soudně nebo ne.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 26 bře 2019 23:19

Podáváme oba na FU, tam nikdo rozsudek nechce. A FU k rozsudku přístup k nějaké databázi nemá.

Simona82
Nováček fóra

Příspěvek od Simona82 » 26 bře 2019 23:28

Tak to hodně štěstí . Vy prvně že v práci tohle po vás nikdo nechce a teď že prodáváte oba sami . Jste stejná bohužel jako některé ženy u nás . No já nehodlám platit udělenou pokutu od FU ,kterou udělí . Stačilo jednou a už vidím jak mi pan nebo paní mi dají na pokutu.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 26 bře 2019 23:38

Simona82 píše:
26 bře 2019 23:28
Tak to hodně štěstí . Vy prvně že v práci tohle po vás nikdo nechce a teď že prodáváte oba sami . Jste stejná bohužel jako některé ženy u nás . No já nehodlám platit udělenou pokutu od FU ,kterou udělí . Stačilo jednou a už vidím jak mi pan nebo paní mi dají na pokutu.
Vždy jsme uplatnovali u zaměstnavatele měsíční odpočet a pak si podávali danové přiznání na FU sami, z důvodů více zaměstnavatelů.
Proč hodně štěstí? Dělám něco špatně?
V čem konkrétně jsem jako některé ženy u vás?

Tatík
Nováček fóra

Příspěvek od Tatík » 27 čer 2019 09:14

Ust. § 35c odst. 7, 9 a 10 zák. č. 586/1992 Sb. o dani z příjmů. Pokud se rodiče dohodnou, kdo si daňový bonus uplatní, tak FÚ skutečnost nezkoumá. Vždy ale vyžaduje alespoň prohlášení druhého rodiče, že si zvýhodnění neuplatňuje. Pokud se rodiče nedohodnou, tak pouze v případě SP, se lze řídit tímto zákonným ustanovením. Tomu z rodičů, který by si uplatnil zvýhodnění duplicitně, aniž by na počátku tohoto měsíce byla u něj byla splněna podmínka společně hospodařící domácnosti, bude doručen od FÚ platební výměr na vyšší daň, a to vč. penále a pokuty.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 27 čer 2019 09:54

Tatík píše:
27 čer 2019 09:14
Ust. § 35c odst. 7, 9 a 10 zák. č. 586/1992 Sb. o dani z příjmů.
Pokud se rodiče dohodnou, kdo si daňový bonus uplatní, tak FÚ skutečnost nezkoumá.
Vždy ale vyžaduje alespoň prohlášení druhého rodiče, že si zvýhodnění neuplatňuje. Pokud se rodiče nedohodnou, tak pouze v případě SP, se lze řídit tímto zákonným ustanovením. Tomu z rodičů, který by si uplatnil zvýhodnění duplicitně, aniž by na počátku tohoto měsíce byla u něj byla splněna podmínka společně hospodařící domácnosti, bude doručen od FÚ platební výměr na vyšší daň, a to vč. penále a pokuty.
To je nějaký úzus, doporučení, předpis, zákon , zkušenost nebo domněnka?

Odpovědět