Úprava styku

Odpovědět
jotakry
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2019 22:57

Úprava styku

Příspěvek od jotakry »

Zdravím zde již ostřílené harcovníky.
Řeším nyní problém s bývalou ohledně omezení styku s dětmi. Po rozchodu z její strany jsme měli střídavou péči . Po nějaké době se odstěhovala cca 150 km daleko. Styk s dětmi jsme upravili mediační dohodou, kde mám děti 1x za 14 dní od čtvrtka 17:00 do neděle 17:00. Plus 2x 14 dní o prázdninách, velikonoční prázdniny a polovinu vánočních prázdnin. Zhruba před dvěma lety jsem souhlasil u nejstaršího syna vzhledem ke studijním výsledkům s tím, že bude jezdit až v pátek (musím podotknout, že se jeho výsledky nijak rapidně nezlepšily). Prostřední syn nyní nastoupil na druhý stupeň a matka chce upravit předávání na pátek, jak u prostředního tak i u nejmladšího syna, který chodí do třetí třídy. Nejmladšího učí doma. S tím jsem souhlasil, ale pod podmínkou, že tímto dojde k omezení styku s dětmi a navrhl jsem rozšíření mého prázdninového styku o jarní prázdniny. S tím matka nesouhlasila, tak jsem ji navrhnul mediaci. S tím také nesouhlasila. A poslala na mne právníka. Pominu to, že chce dvojnásobně větší alimenty, je to její taktika, jak na mne zatlačit. V současné době mi kluky odmítá předávat ve čtvrtek. Rád bych věděl, jak vidíte šance pokud to skončí u soudu.
Napadají mě 4 varianty které mohu navrhnout :
1.ponechání současného stavu čtvrtek - neděle.
2.pátek - neděle a rozšíření mého prázdninového styku.
3.prostřední a nejstarší syn v pátek, nejmladší ve čtvrtek, můžeme ho učit taky, když má domácí vzdělávání.
4. Váš návrh či doporučení.
Co by jste doporučili?
Fakta: Manželka je učitelka. Bývalá odešla první. Děti jsou rády jak u nás tak i u matky.
Díky Martin
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2114
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Úprava styku

Příspěvek od tulen2 »

jotakry píše: 26 říj 2019 21:23... Po rozchodu z její strany jsme měli střídavou péči . Po nějaké době se odstěhovala cca 150 km daleko. Styk s dětmi jsme upravili mediační dohodou, kde mám děti 1x za 14 dní od čtvrtka 17:00 do neděle 17:00....
Nerozumim tomu, co te primelo souhlasit s tak vyraznym omezenim tve pece a jejim stehovanim tak daleko, kdyz uz jste praktikovali SP??

No a s detmi si to probral, jak by to chtely oni? Jejich "prani" v rozhodnuti soudu bude hrat klicovou roli. A kdyz uz ted mas takhle nevyvazene malo casu - bude asi celkem jasne, ze jejich prani se bude odvijet od prani matky.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 600
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Úprava styku

Příspěvek od Simpson123 »

Martin nepise nic o rozsudku, je vse dohodnuto mimosoudne, mediace?
Nemyslim si ze soudem stanovenou SP odpiskal otec bez boje a nechal matku odstehovat na druhy konec republiky 150km daleko, odhadoval bych to zde proto jen na serial mimosoudnich dohod a mediaci.
Chtit dnes, po mnoha letech neco menit a jeste na 150km vzdalenost = nulova sance a to nejenom na SP. Aby melo cenu se snazit u soudu, musel bys udelat stehovani do mista bydliste matky.
Decka dlouhodobe travi s maminkou 90% casu =maminka se postara/postarala aby decka zmakla.
jotakry
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2019 22:57

Re: Úprava styku

Příspěvek od jotakry »

Martin nepise nic o rozsudku, je vse dohodnuto mimosoudne, mediace?
Děkuji moc za odpovědi. Situaci jsem v počátku řešil tuším přes právní poradnu od střídavky v Hradci Králové. Ale bylo mi řečeno, že šance na SP, pokud je matka odstěhovaná takhle daleko je nulová. Odstěhování se bohužel zabránit nedalo. Soudně styk upravený nemáme, máme potvrzenou mimosoudní mediační dohodu. Já nic měnit na styku nechci, matka mne chce zkrouhnot o pátky.... :-(
Martin
Odpovědět