Experiment střídavá péče

Odpovědět
Be_Be
Stálice fóra

Re: Experiment střídavá péče

Příspěvek od Be_Be » 05 lis 2019 19:14

Hele, my tak nějak předpokládáme, že ve věku Tvého staršího syna, pro nás vše "tak nějak končí" (ať je rozsudek jakýkoliv), to dítě už si začne řídit život samo a když ne v tomto věku, tak v 15ti určitě. Pokud by Ti to nezamítli na prvním stání, tak než se k něčemu (k čemu ti tady všichni naznačili) dosoudíš, tak už to bude úplně jedno. Už je pozdě. Píše se to tady pořád dokola, pokud člověk zazdí ten start, je pak už skoro "vždycky pozdě". Pro mě je to vždycky smutné čtení a smutná realita. Nejhorší je, že u nás, už se dítě naučilo říkat "co chtějí dospělí slyšet" a i když se tady na něčem shodneme, jak bychom to chtěli, jak by to mohlo být, tak přijde domů k matce, tam na něj "kleknou" a je. Teď už říká "nechci o tom mluvit" (i matce, i otci). Takže my se skutečně obáváme, že další soud by přinesl totální devastaci dítěte a vztahů všeobecně. Bohužel. Manžel zkouší taktiku krůček po krůčku, ale ani tak není úspěšný. Ale někdy mám pocit, že se vztahy lepší. Nicméně, aby matka přidala třeba jednu noc k dobru, tak to ani omylem. Ale aspoň už nemaří, ale to muselo jít přes VRka.

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 05 lis 2019 19:59

Be_Be píše:
05 lis 2019 19:14
- Manžel zkouší taktiku krůček po krůčku, ale ani tak není úspěšný. Ale někdy mám pocit, že se vztahy lepší.
- u nás, už se dítě naučilo říkat "co chtějí dospělí slyšet"
To je právě ono, to potřebuje čas na obnovu devastovaných vztahů a to je to čemu soud brání.
To jsou věci co mě štvou. Ospodnice mezi slovy po soudě řekne, že dostat ze syna názor je problematické neboť odpovídá „já nevím“, ale u soudu podá jednoznačně jak syn nechce k otci. Všichni zde víme, a těch argumentů zde zaznělo, jak střídavka je důležitá. Jak by se všem ulehčilo, pokud by rodiče museli spolupracovat v případě hrozby ztráty péče. No a trochu se vracím na začátek vlákna, myslím, že i ten jeden domov dětem je vhodnější jak účelové omezení rodiče v péči a ponechání dětí na pospas nespolupracujícímu rodiči.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 06 lis 2019 09:03

Podle meho v takovych pripadech jako je Cupet, kdy je otec slaby, spolehlivy, slusnak 3S =tedy logicky v nasem justicnim systemu vsechno prohral, deti jsou uz definitivne ztraceny a dnes uz pubescentni - pak je na miste drzet se rady Klimese a radil bych aby toho otec Cupet nechal a na decka se vykaslal (smir se s obcasnym vikendovym strejcovanim) a podle meho by Cupet mel zalozit novou rodinu.
Problem je ze lidi jako Cupet si najdou novou zenu a bude to na tuty zase zla alfa samice, zase to bude zena general ktera mu doma bude velet a zase ta alfa zena bude ta ktera nosi doma kalhoty.
Takze Cupete s tou druhou zenou uz se nezen, decko si udelej ale penize odklanej a pocitej ze to pujde zase tak cca na 80% casem do kopru.
Tyhleti slusnaci 3S proste zenu nerajcuji, zeny nedosahuji s takovymi slusnaky orgasmus, viz odborny prace uz Plzak.... je tam mimo jine veci nejvetsi sance ze zenska ti bude zase neverna atd..

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 06 lis 2019 09:06

Snazime se ti vysvetlit, ze ackoli mas pravdu, deti u tebe mohly a mely byt vic, tak nemas nejmensi sanci na uspech pri snaze ziskat TED vic casu s nimi soudni cestou.
Predani deti matce ted ve tvem case byla jen dalsi kapka ustupku. PREDEVSIM o tom musis mluvit (soustavne) s detmi, vysvetlovat proc a jak vse bylo ... netlacit je do podpory tvych prani, ale jasne jim rict, proc pres nektere veci (tvuj cas) nejede vlak, a ze v tomhle nefunguje "my u tebe nechceme byt", ze je mas rad stejne jako mamka, je pro ne dulezite i to ze jsou u tebe. Ze kdyz maji byt u tebe, proste u tebe jsou, at mamka rika co chce - a ze to s nimi mamka NESMI domlouvat jinak. Ze kdyz by nekdy chtely mit jiny program, muzou to ONI domlouvat s tebou - ale nikdy ne oni s mamkou v tvem case bez tebe. Mluveni o situaci s detmi je maximalne dulezita vec.
Prvni co potrebujes dosahnout aby deti respektovaly tvuj cas, aby se to uplne neposralo (jestli to jeste jde). Jak zacnou deti samy rikat ze k tobe nechteji (ve tvem case), neudrzis to. V puberte je to tak uz neudrzitelne, proste k tobe nepujdou - a nikdo je nutit opravdu nebude.

edit - Byt tebou, na ospod bych chtel aby ti pomohli zprostredkovat poradnu, kam byste dlouhodobe chodili (je matka ochotna nekam chodit?). Aby matku PISEMNE vyzvali k dodrzovani rozsudku. To je vse.
Na dalsi soud o peci bych ted s vedomim jasneho neuspechu rezignoval. Rozsireni bych zkusil tlacit v poradne. Pripravoval detem atraktivni program, hodne si s nimi hral a smal se - a opatrne s nimi mluvil.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 06 lis 2019 10:20

Cupet (a nejen on) omílá stále jednu věc: představa, že nějaká vyšší moc (soud, ospod, pčr...) uvidí tu nespravedlnost a zasáhne. Přitom si demonstrativně nechají srát matkou na hlavu, dokumentují to a zahlcují orgány tím jejich příkořím. "Koukejte, já se chovám rozumně a matka ne. Tak mi ty děti dejte!".
To je zásadní omyl. Při konfliktních rozvodech si děti musí otec vybojovat sám. Čas s dětmi a vztah s nimi se počítá. Orgány pak již jen dávají razítka a nechtějí rozhodovat o změně.

Na chlapy 3S je nejlepší strategie, že matky používají scény a vyhrocení, protože chlap 3S vždycky couvne. Já bych to jako ženská dělal stejně :-) Pokud si chlap 3S usmyslí, že bude tvrďák a neustoupí, matka udělá ještě větší scénu a ten chlap hned děti odevzdá (protože je přece rozumný). Cupete, matka ti sebere děti v tvém čase dle rozsudku a ty zavoláš policii. A co jako čekáš že se stane? Policie to jen zadokumentuje, ale děti jsou u matky a to se počítá. Matka ti může sebrat děti opakovaně a než soud dozraje k tomu, aby jí potrestal, tak uběhnou 2roky! Pak dostane pokutu 3.000Kč.

Prostě tady jsou jen 2 cesty. Buď rezignovat a nebo bojovat. Bojovat znamená, že matka pochopí, že má proti sobě většího darebáka, než je ona. Nedá ti aktovku? Nedej děti do školy a jeďte na výlet, hned máte pro sebe celý den. Večer půjdete spát se spoustou společných zážitků, to v dětech zanechá stopu. Vysvětli to dětem jako výhodu, abys pro ně byl vzor. Matka si uvědomí, že tě chtěla poškodit, ale stal se naprostý opak.
Vím, že to není jednoduché, a vyžaduje to mentální změnu. Otázka je, zda by takovýto přístup neměl být samozřejmostí i ve fungující rodině. Věnovat se dětem, vážit si společného času, mít radost. Třeba jsou tyhle rozvodové tahanice jen vyústěním dlouhodobějšího přístupu.

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 06 lis 2019 11:00

Pánové i dámy dík za názory. S dětmi mluvím, snažím se a věnuji se jim. Poradnu jsem zkoušel navrhovat mockrát. Ex vždy odmítne „jakože“ jí do toho něco vlezlo. Sociálka matce už dávno poradnu také navrhla a nic. Zakládat rodinu nebudu, vlastní skorovnuky si dělat nechci, ale samo, může to být jistá forma řešení rodičovské seberealizace. Tlačit na ospod budu, chtěl bych, aby bylo případně i sezení s dětmi. Matka zhoršující se vztah dětí se mnou svádí na mě, ale toho názoru nejsu. Přes prázdniny to je vše OK. I u posledních soudů jsem žádal o nařízení terapie a soud prostě nic. Policat mě v té chvíli zviklal, když zde čtu ty argumenty, udělal jsem chybu… podobnou věc matce bohužel udělat těžko můžu.
V celkové souvislosti mě napadá dát žalobu na stát, aby někdo celý případ od začátku znovu rozebral. Bylo tam dost důkazů, které soud úplně přehlížel a vědomě poškodil práva dětí. Nechci, aby vyšší moc za mě zasahovala, jen když už rozhodla, aby nesla i odpovědnost a pokud vidí, že rozhodnutí nejde se zájmem dětí toto napravila.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 06 lis 2019 11:07

Cupet píše:
06 lis 2019 11:00
Pánové i dámy dík za názory. S dětmi mluvím, snažím se a věnuji se jim. Poradnu jsem zkoušel navrhovat mockrát. Ex vždy odmítne „jakože“ jí do toho něco vlezlo. Sociálka matce už dávno poradnu také navrhla a nic. Zakládat rodinu nebudu, vlastní skorovnuky si dělat nechci, ale samo, může to být jistá forma řešení rodičovské seberealizace. Tlačit na ospod budu, chtěl bych, aby bylo případně i sezení s dětmi. Matka zhoršující se vztah dětí se mnou svádí na mě, ale toho názoru nejsu. Přes prázdniny to je vše OK. I u posledních soudů jsem žádal o nařízení terapie a soud prostě nic. Policat mě v té chvíli zviklal, když zde čtu ty argumenty, udělal jsem chybu… podobnou věc matce bohužel udělat těžko můžu.
V celkové souvislosti mě napadá dát žalobu na stát, aby někdo celý případ od začátku znovu rozebral. Bylo tam dost důkazů, které soud úplně přehlížel a vědomě poškodil práva dětí. Nechci, aby vyšší moc za mě zasahovala, jen když už rozhodla, aby nesla i odpovědnost a pokud vidí, že rozhodnutí nejde se zájmem dětí toto napravila.
Ty sám odevzdás děti ve tvém čase matce a chceš po státu, aby to napravil?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 06 lis 2019 11:11

Cupete moc nechapu proc nechces novou rodinu? Decka mas kolem 15, dnes neni problem mit nove decka v druhem manzelstvi cca kolem 50, znam nekolik takovych samcu (pravda nejsou to uplne muzi jako ty 3S, jsou to spis dobre postaveni manageri s mladsi manzelkou a imponuji babam o 20 let mladsim).
Ja osobne si tohle ujasnil tak ze pokud by to moje majitelka deti dotahla do takovyho srabu v jakem jsi ty nyni - tak bych si druhy pokus zkusil. Ted mam prvni deti malinky 2 roky a stale se snazim s matkou v poradne, ale nevidim duvod kdyz majitelka deti dosahne napr. toho ze me deti pak v 15 nebudou chtit ani vidat, abych si dalsi deti neudelal, klidne se surogatni matkou v USA. Penize si do hrobu nevezmu a aby to pak po me zdedily decka co me nenavidi protoze jim matka vymyla mozek - to taky nemam za spravne.

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 06 lis 2019 12:21

Simpson123 píše:
06 lis 2019 11:11
znam nekolik takovych samcu
Penize si do hrobu nevezmu a aby to pak po me zdedily decka co me nenavidi
Já jen jednoho, ale takového slizouna…
Je mě jasné, že si do hrobu nevezmu nic. Ale já se v těch dětech vidím a děti mě potřebují v tuto dobu. U matky je to jak s hračkou, pokud jsou děti doma je jedno co dělají, hlavně že je nemá otec. A syn potřebuje véct. Mám zkušenosti. Sám mě otec v techto letech dal nejvíc.
Lama píše:
06 lis 2019 11:07
Ty sám odevzdás děti ve tvém čase matce a chceš po státu, aby to napravil?
Ano, dobrovolně to nebylo, bylo to za porušení soudního verdiktu, V danou chvíli zájem dětí - řádně plnit docházku a být připraven do školy. To někoho zabiju a budu argumentovat, že to vidím jinak a nenastoupím do vězení? Jistě mohu, ale co následky...

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 06 lis 2019 13:30

K tomu odevzdání dětí matce, rozsudku navzdory...
podívej se na to z druhé strany: lidi mají tendenci nepřemýšlet a nehledat pravdu. Bohužel to drtivá většina lidí pochopí tak, že jsi děti odevzdal matce, protože o ně nemáš zájem. Tohle je krutý výsledek za tvou snahu, ale reálný. A matka to bude všude omílat dokolečka.
Já tě naprosto chápu a cítím, co ti v tu chvíli běželo v hlavě, myslel jsi to citlivě. Jenže tvoje ex přesně takhle s tebou vymete pokaždé.

Odpovědět