věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Odpovědět
Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky:273
Registrován:11 led 2012 15:56
Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Tomáš » 04 říj 2012 23:38

Holmn, když říkáte:

Já nejsem nakloněná střídavé výchově, ale současně nesouhlasím s tím, aby tatínkové byli ve styku s dětmi omezováni. Dítě může, pokud je to jen trochu možné, spát v jedné postýlce a přesto může trávit volný čas stejně s mámou i tátou a je to jen o dohodě, toleranci a především rozumu.

Není to protimluv? Střídavka je ta nejlepší cesta, aby nebyl nikdo omezován ve svých právech.

A když se ptáte:

K čemu je dobré pro dítě střídat dva domovy? Vy by jste v dětství chtěli jezdit do dvou domovů a prakticky být všude jen na návštěvě?

Je to dobré pro to, aby dítě mělo otcovský i mateřský vzor chování. Aby kluk ráno viděl, že se táta holí nebo aby holka viděla, že se máma maluje. Aby mu jeden uvařil ke snídani vajíčka a druhý ovesnou kaši. Prostě aby život dítěte byl bohatší, dvounásobný proti tomu, co by mělo s jedním rodičem. Ptát se na naše dětství je trochu hloupé, všichni víme, že v našem dětství tento model neexistoval. Já prožil dětství a dospívání v úplné rodině, ale kdyby na to přišlo, nechtěl bych o jednoho rodiče přijít. Vždy je trochu přitažené za vlasy říkat co by kdyby, ale hodnoceno zpětně, asi bych střídavku jako dítě bral.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

holmn
Stálice fóra
Příspěvky:85
Registrován:02 říj 2012 19:39

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od holmn » 05 říj 2012 00:38

Ne, nemyslím si že si protiřečím. Já to asi beru moc podle modulu co mám v rodině. Zeť o střídavku bojoval, ale v době kdy s dětmi žil se jim nevěnoval a děti ho obtěžovaly. Ve skutečnosti vůbec o střídavku nestál, ale věděl, že když bude tvrdit že ji chce, tak se tím pomstí své manželce. Když přišlo na lámání chleba, tak přišel s návrhem, který mu dával dalece méně prostoru tráveního času s dětmi, než ten,který mu od samého začátku navrhovala má dcera. Dnes má dcera kluky ve své péči a manželovi ( dosud nejsou rozvedeni) píše každý týden informace o dětech a vyzývá ho k tomu, že si může pro kluky kdykoliv přijet i mimo soudem stanovených návštěv. Myslíte, že si někdy přijede? Ani náhodou. Dokonce si pro kluky nejezdí ani v době, kdy soudně má. A jste si Tomáši jistý, že v každé rodině rodiče dělají snídaně na střídačku? Já mám spoustu přátel, ale neznám rodinu jako z reklamy, kde rodiče v klidu snídají. Spíše jeden rodič už je dávno v práci a druhý má fofr udělat svačinu a vypravit děti do školy atp. O nějakém pozorování malování či holení rozhodně nemůže být ani řeč. A to co bylo, ....myslím to bylo taky svým způsobem správné. O nějaké střídavce nemohlo bý ani řeči a všichni s tím tak nějak počítali a o nic se nesnažili. Taky proto nebylo tolik obětí na dětskách životech, jako je dnes. Nějaká ubodaná holčička v přímém přenosu na skype možná nebyla a nebyl ani takový podobný web jako je tento, ale bylo to takové nějaké lepší a teď se do mě klidně můžete pustit, ale je to pravda!
A já ve svým dětsví bych nechtěla být ve střídavé péči. Kdybych se musela rozhodovat, tak bych určitě chtěla bydlet s mámou a to jsem prosím byla tatínkova holčička a svého tátu jsem milovalajak jen to jde. Bohužel mi už před 16 lety umřel.

Han
Stálice fóra
Příspěvky:146
Registrován:20 zář 2012 18:05

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Han » 05 říj 2012 09:01

holmn píše:Ve skutečnosti vůbec o střídavku nestál, ale věděl, že když bude tvrdit že ji chce, tak se tím pomstí své manželce. Když přišlo na lámání chleba, tak přišel s návrhem, který mu dával dalece méně prostoru tráveního času s dětmi, než ten,který mu od samého začátku navrhovala má dcera.
Takový přístup se v řízení pozná a pokud někdo o střídavku nestojí, prostě se to projeví. Já neustále čelím podobným nařčením, jejichž modlou se stal právě Klimeš, ač jsem se o dítě staral vždy a i nyní jsem obětoval veškeré své pohodlí, jen, abych neztratil kontakt s dcerou a abych pro ni udělal vše, co za těchto omezení mohu. A výsledek? Bezdůvodná preference matky jen na základě pohlaví, nic jiného zde není. Upozornění na fakta? Tomu se všichni jen smějí.
Moje zkušenost je, že výlučná péče, která je, ač jasně není v zájmu dítěte, v ČR stále maximálně preferována, představuje pro matku způsob, jak otce vydírat a týrat. Jen pomlouvání otce, lhaní, křivá obvinění, odmítání jakékoli dohody bez racionálního důvodu - opravdu ideální vzor pro výchovu děcka. Kdyby se totiž matka chovala trochu normálně, byla by možná dohoda na časovém rozdělení i v její prospěch. O výlučné péči nemůže být řeč - k čemu? Zde by se měl jasně požadovat souhlas obou rodičů s výlučkou, protože tady se omezují rodičovská práva, zatímco střídavá péče je logickým pokračování rodičovské odpovědnosti po rozchodu rodičů. Proč ne střídavka, třeba i s asymetrickým dělením času děcka?
Navíc matce, která již ve styku bránila a nic se nestalo, tudíž kdykoli učiní to samé, a jejímž jediným cílem je zcela prokazatelně co nejvíce týrat otce, bych nesvěřil ani panenku, natož živé dítě. Zajímavý je třeba můj případ, kdy nejvíce věci fungovaly o prázdninách, kdy byl poměr péče matka - otec cca 60% - 40%. To matka najednou komunikovala, zajímala se. Prostě byla k odpovědnosti donucena realitou a fungovalo to. To je cesta ke spokojenosti všech a hlavně děcka, které nemusí být neustále předáváno - každý odborník potvrdí, že ke zdravému vztahu rodič dítě je potřeba dlouhodobý kontakt v řádu dnů, nikoli hodin. Otec není animátor na 2 hodiny týdně. Rozhodně je pro dítě důležitější funkční otec, než jedna postel - 2 postýlky, jedna u maminky, jedna u tatínka - fakt nechápu, kdo může tvrdit, že je to pro dítě stres. Nesmysl.
Nyní skončilo prázdninové předběžko a poměr péče se vrátil zpět na cca 90% - 10% - a matka už neposílá ani ty týdenní info, o kterých také mluvíte, na dotazy o dceři neodpovídá, odmítá rodinnou terapii, odmítá umožnit otci vyzvednout dítě ze školky, ač to sama soudu navrhovala, soud jí to zamítl a doporučil na tom dohodu rodičů. A matka, když otec řekne, že se vším souhlasí, protože její návrh považuje za rozumný? Fuck you, father!
Odmítá dokládat výdaje na dítě, ač otec nabízí proplácení - proč odmítá? Protože ví, že jí to soud vynahradí a kdyby ukázala skutečné výdaje, ukázalo by se, jaké jsou. Takto zbude na kadeřníka a hlavně, bude potrestán otec, kterému by mohlo být stanoveno nepřiměřené výživné, což je běžná praxe. A srdíčko se zatetelí dalším vítězství, ze kterého dítě nemá naprosto nic. Že otec platí za matku už rok skoro 10tku měsíčně za její závazky, to je matce šuma koudel. Že náklady řízení již přesáhly 100 tisíc a konec v nedohlednu a všechny peníze mohly být použity ke štěstí malé? Fuck you father!
Ona se totiž ve své životní situaci, jak sama tvrdí, o své závazky nemusí starat. Jistě. Od plateb je tu otec, na to je dobrý. Jde přece o dítě, tedy přesněji řečeno o možnost vydírat otce přes dítě. A protože jí OSPOD sdělil jasně, že nebude-li komunikovat, nemá otec šanci na střídavku, tak se činí. Zájem dítěte? Už se mi ani nechce mluvit o tom, co to v ČR znamená. TOHLE JE REALITA.
holmn píše:O nějaké střídavce nemohlo bý ani řeči a všichni s tím tak nějak počítali a o nic se nesnažili. Taky proto nebylo tolik obětí na dětskách životech, jako je dnes.
Tohle byste snad neměla ani vyslovit. Střídavá péče žádné oběti nemá, naopak, ve státech, kde funguje jako preferovaný model, došlo ke zlepšení všech statistik - klesla rozvodovost (protože ženy si 3x rozmyslí rozbít rodinu kvůli nesmyslu, když z toho nic nemají), snížila se patologie dětí z rozvedených rodin, rodiče jsou donuceni komunikovat a spolupracovat, protože ten, který tak nečiní, je neustále pod hrozbou, že děti budou svěřeny odpovědnému rodiči. U nás? Matce stačí nekomunikovat, odmítat jakoukoli dohodu a střídavka není možná. Jak by se asi chovala, kdyby věděla, že když nebude komunikovat, budou děti svěřeny otci? Odpověď je myslím jasná.
A oběti na životech? Jestli znáte jedinou střídavkovou, sem s ní. Honzík Rokos, Jana Komárková - oběti výlučné péče. A to nemluvím o stovkách bezejmenných, postižených syndromem zavrženého rodiče a s velkou šancí, že i jejich rodinný život se jednou rozpadne, protože neměli nikdy vhodný vzor chování.

A jestli byste chtěla nebo nechtěla být ve střídavé péči? To je Vaše věc. Já bych také nechtěl být ve Vaší péči a přesto si nemyslím, že by Vám měli zakázat mít děti. Nerozhodujte laskavě za naše děti podle toho, co Vám se líbí. Střídavka má výsledky, nucená výlučka přináší jen zlo, manipulaci, neštěstí, pokřivené charaktery. To je realita.

holmn
Stálice fóra
Příspěvky:85
Registrován:02 říj 2012 19:39

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od holmn » 05 říj 2012 11:19

Na tyto stránky jsem se zaregistrovala pouze proto, abych zjistila co je Klimeš zač. Ale jak vidím, tak tady o něho vůbec nejde. Jsem matka a jsem babička a zastávám názor, že dítě patří k matce, pokud je tedy slušná a není to alkoholička nebo feťačka minimálně do 10 let věku, je to tak zařízené i v přírodě a myslím že zvířata jsou mnohdy rozumnější než lidi, možná proto, že nemají OSPOD ani soudy. Střídavka proti vůli jednoho rodičů je prostě nesmysl a pro dítě nepřinese nic dobrého, žádné seriozní pozitivní studie pokud vím nejsou. Všem slušným tatínkům přeji co možná nejvíce kontaktu se svým dítětem a pamatujte, že slušným jednáním rozhodně svedete více než silou. Děti nebudou pořád děti a až budou mít svůj rozum, potom už to bude záležet především na nich. Čas utíká strašně rychle a věřte, že je mnohem lepší dětem založit stavební spoření, než vyhazovat peníze za soudy. Zde na diskuzi končím. Mějte se fajn.

forU
Stálice fóra
Příspěvky:1259
Registrován:05 led 2012 20:41
Bydliště:Praha a Středočeský kraj

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od forU » 05 říj 2012 12:50

Han:
s většinou věcí souhlasím, nicméně jsem toho názoru, že střídavá péče v současnosti je nutná jako korektiv celospolečenského nastavení, které tady ona dáma prezentovala "dítě patří k matce". Tenhle mýtus je třeba vykořenit a díky střídavce se to postupně daří. Až tenhle mýtus zmizí, až matky pochopí, že dítě není jejich majetkem a že bránění ve styku s otcem bude automaticky posuzováno jako snížená rodičovská odpovědnost s následkem změny uspořádání, pak bude možné opět více používat výlučnou péči s velmi širokým stykem s druhým rodičem. A to prosím oboustranně, tj. jak výlučnou otce, tak matky.
K dokreslení současného postupu matek, ano, až budou vědět, že obstrukcemi dosáhnou pravého opaku, pak budou vstřícnější.
Já osobně jsem matce 14 dní po rozchodu navrhl rozdělení péče na 5 dní otec, 9 dní matka, prázdniny napůl. Strávili jsme 3/4 roku bitev a nenávisti, jejího udávání, policajtů, abychom dospěli k modelu 5 dní otec a 9 dní matka (přesněji 6 dní a 4 noci otec, zbytek matka), prázdniny napůl. Stálo nás to spoustu nervů, čtvrt miliónu a totálně zničené vzájemné vztahy. A to jen proto, že matka byla v zajetí mýtu, že děti patří matce. A nikdo jí nevysvětlil právní realitu, že pokud budu chtít, bude střídavka. Ani taková vstřícnost vůči matce, ani ohled na její výhrady ke dvěma domovům dětí ji nedokázal přimět akceptovat velmi dobré řešení, které je vhodné pro děti a otci umožní dostatek prostoru na výchovné působení i v těch obyčejných věcech.
Teď nás čeká ještě spor o peníze, opět dostala vstřícnou nabídku (aby se sporný majetek převedl kompletně na děti), opět ji odmítla a opět se budeme soudit jen proto, aby to tak nakonec dopadlo. A vyhazovat peníze dětí.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Han
Stálice fóra
Příspěvky:146
Registrován:20 zář 2012 18:05

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Han » 05 říj 2012 13:11

holmn píše:Jsem matka a jsem babička a zastávám názor, že dítě patří k matce, pokud je tedy slušná a není to alkoholička nebo feťačka minimálně do 10 let věku, je to tak zařízené i v přírodě a myslím že zvířata jsou mnohdy rozumnější než lidi, možná proto, že nemají OSPOD ani soudy.
Takové myšlení, to je právě ta kalamita, která brání všem dobrým věcem. V Německu jsou zřejmě hlupáci, že jim tam věci fungují, zatímco tady jsou se vším jen potíže. Matka, pokud není alkoholička nebo feťačka je majitelkou dítěte, jako v přírodě? A ve které přírodě proboha? Budeme tedy žít jako koně, nebo jako gorily? Možná bychom se měli inspirovat od kachen a nebo přímo od prasat, které jsou nám biologicky také blízko, takže proč se nechovat jako oni, že. Naštěstí člověk je tvor rozumný a žije určitým stylem, říká se tomu civilizace. Muž a žena prý mají stejný práva, o což ženy velmi stály, tomu říkaly emancipace. Dítě nepatří matce ani otci, patří sobě a rodiče jsou mu prospěšní, tomu se říká logika, skutečný zájem dítěte a lidská práva.
Co třeba, že bychom se nechali inspirovat pavouky a samice by prostě samce po kopulaci sežrala? A je to bez soudu hned jasné.
holmn píše:Střídavka proti vůli jednoho rodičů je prostě nesmysl a pro dítě nepřinese nic dobrého, žádné seriozní pozitivní studie pokud vím nejsou.
Tak to je přesně ono. Odpůrkyně střídavky o ní nic nevědí, jen omílají prázdné fráze. Kolik informací máte jen tady na webu v sekci Informace, že. Ale to není podstatné. Otec se musí smířit se ztrátou dítěte, protože je chlap. Matka prostě vystačí s přesvědčením, že dítě patří matce. Kdyby se však ona sama ocitla v postavení otce a všichńi ji přesvědčovali - nemáte šanci, dítě patří otci apod., hned by se vidělo, kolik matek - odpůrkyň rovných práv by na svou vlastní zvrácenou logiku přistoupilo.
holmn píše:Děti nebudou pořád děti a až budou mít svůj rozum, potom už to bude záležet především na nich.
Jasně. Otče, počkej si, až bude dítě velké. Třeba ho matka nezmanipuluje, vsaď si do loterie. Až bude dítě velké, je však již na výchovu trochu pozdě. Je pozdě na všechno. Na společné zážitky, na pohlezení před spaním, na vypravení prvňáčka do školky. Takže matka a babička radí - žijte svůj život bez svých dětí a těšte se, že jednou za vámi přijdou. Až vám bude 50, půjdete spolu třeba na pivo. A dítě, i kdyby zmanipulováno nebylo, řekne jen - táto, kde jsi byl, když jsem tě potřebovala? Jak jsi za mne bojoval, jak jsi chtěl být se mnou? A zmanipulované dítě? Podívejte se na Adikii a řadu jiných příběhů.

Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky:273
Registrován:11 led 2012 15:56

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Tomáš » 05 říj 2012 13:58

S lidmi jako Holmn nemá cenu diskutovat. Pod jakoby liberální fasádou, že je ochotná diskutovat a že je proti omezování otců je staré příšerné jádro ženské nadřazenosti a nepostradatelnosti. Přišla a zase odešla, chybět tady nebude a teď má náplň na pár jiných diskusí s ostatními babičkami na téma můj strašný zeťák a ti ostatní chlapi.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Irrataki
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky:14
Registrován:29 čer 2012 11:16

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Irrataki » 05 říj 2012 15:46

a s kým jiným diskutovat, než s odpůrci střídavky a snažit se je přesvědčit, že to není tak špatná varianta, jak si myslí? Holmn byla aspoň přístupná diskusi, jen měla špatné zkušenosti a vyrůstala v jiné době.

holmn
Stálice fóra
Příspěvky:85
Registrován:02 říj 2012 19:39

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od holmn » 07 říj 2012 01:06

Snad pánové ocení, že jsem sice přestala diskutovat, ale přesto jsem se opravdu snažila přemýšlet a nad několika příspěvky jsem se hodně zamyslela.Já opravdu chci být objektivní a když se rozhlédnu kolem, tak mám kolem sebe bohužel v tom množství mladých rodin pouze jen dva případy, kde by v případě rozpadu vztahu děti měly být ve střídavé péči, neboť se tatínkové o děti starají stejně dobře, jako jejich maminky. A to do všech zahrnuji i svého syna, který má se svojí přítelkyní roční dceru a je sice pravda, že aby mohl dobře finančně zabezpečit svojí rodinu, tak musí jezdit po světě kamionem, svojí dceru miluje a dělá to především pro ni a její matku. Aby se holky měly dobře a tím pádem ten vztah asi taky bude časem pěkně v háji. Pokud se vztah rozpadne, syn na kamionu jezdit přestane, ale dceru bude milovat pořád stejně, spořit ji bude taky pořád stejně, ale střídavou péči chtít nebude. Hodně jsme si o tom povídali a jsem ráda, že má názory, které se mi líbí. Nakonec,on v tom vyrůstal. Měl tenkrát dva roky, na tátu si nepamatuje a jeho sestra měla 3 roky, taky si na tátu nepamatuje a já se s dětmi odstěhovala 170 km od Litomyšle do Prahy a v Praze jsem se vdala. Prakticky děti znaly jen mého nového manžela, naprosto spontánně mu začaly říkat táto, ale od vlastního táty jsem je nikdy neodřízla a pátek co pátek jsme jezdili do vesnice,kde bydlel jejich otec ( tenkrát byl benzín fakt za pár korun) a děti jsem mu davala k jeho matce. Popravdě jen dceru a syna jsem si častěji brala ke svým rodičům, protože o děti otec moc nestál a babička chtěla jen vnučku. Jejich otec mě párkrát fakt vytočil, když na ně koukal a říkal : děti, děti, Vy mě stojíte peněz!!!! Upozorňuji, že celá léta mi platil 610 Kč na 2 děti. Všechno se to vyplatilo, ty malé děti najednou vyrostly a bylo jim 13, 14,15 let a najednou si s nimi jejich otec měl co říct a dnes to je naprosto úžasný vztah, děti svého vlastního tátu milují, On je taky a co zanedbal u nich, tak si vynahrazuje u vnoučat. Svého nevlastního tátu, který se o ně celá léta staral, milují úplně stejně. Dokonce byl problém, když se dcera vdávala, jak rozdělit role tatínků. Tak ten náhradní ji vyvedl z domova, kde celé dětství dcera bydlela a ten biologický ji vedl prostě na úřad.Tak mi pánové nevypravujte nic o tom, že v 50 ti letech půjdete na pivo a děti se Vás budou ptát, co bylo a jak bylo a na vše bude nějak pozdě.
Já chápu, že někteří tatínkové jsou bezmocný, když jim maminky děti chtějí brát úplně. S tím rozhodně nesouhlasím, naopak... jsou Vaše, tak se o ně pěkně starejte!!! Ale ten Váš postoj... tak to ne, s tím prostě nesouhlasím. Mlácení čelistí...promiňte, ale to není nic pro mojí generaci, to si můžete rozdat rovnou nožíky, ale dětem to nějak nepomůže, ale i ta Vaše propagace mi připadá, že Vám nestačí jen katastr nemovitostí,Vy chcete katastr dětí, kde bude uvedeno,zda na děti máte nárok poloviční či čtvrtinový atp. A že by tam bylo uvedeno i zástavní právo či břemeno ? A že si potom matky rozvod budou hodně rozmýšlet? A co ty otcové, ty za rozvod nejsou zodpovědni? Jsem opravdu objektivní a vím, že se zde u nás odehrálo ženské hnutí a feminismus. A jste si jistý, že se něčeho dosáhlo? A pokud ano, tak proč sakra v MŠ jsou jen učitelky, v ZŠ převážně učitelky, zdravotní sestry jsou ve všech oborech převážně ženy, porodní asistentky jsou výhradně ženy a tak bych mohla jmenovat i dál. Jsme zde na světě muži a ženy a máme každy své poslání a předpoklady.Mateřská láska se prostě nedá srovnávat s láskou otcovskou a to se Vám prostě pánové vysvětlit nedá, protože nemáte ani vagínu, ani vaječníky ani dělohu a proto to nikdy nepochopíte. Ono starat se v době těhotenství o manželku asi není tak jednoduché, jak si myslíte. 10x a i více na WC v posledním měcíci těhotenství určitě za manželku chodit nemůžete i kdyby jste byl sebeúžasnější manžel. Těch mraky kg nahoře za ženu taky nenosíte, kopání někdy i bolestivé taky neovlivníte. Ani bolestivé stahování dělohy při kojení necítíte a rozpraskané bradavky při kojení taky ne.
Ždímání ruky při porodu pokládáte za podporu a statečnost? Nechápu matky, které to chtějí, protože je to k ničemu. Já osobně bych všem tatínkům, kteří chtějí střídavou péči, vrazila složený deštník do zadku a vyndnávala bych ho rozložený. Potom by jste možná teprve pochopili, jaký je rozdíl mezi matkou a otcem. To je vše, co jsem Vám všem chtěla ještě říct. Ale je pravda, že zde moc nediskutujete, jeń si foukáte bebíčka a prahnete o pochopení!!!

katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky:1071
Registrován:09 lis 2011 22:42

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od katalyzator » 07 říj 2012 10:11

No, tenhle poslední příspěvek mne teda hodně překvapil, zejména ten konec, k tomu snad ani nemá cenu ragovat.
Já se chci jen vyjádřit k jednomu problému, a to k větě, že
holmn píše:.Mateřská láska se prostě nedá srovnávat s láskou otcovskou
To přeci nikdo nechce a je to pitomost to chtít anebo se o to snažit - otec je otec a matka je matka, dva rozdílní lidé, dva světy ... a děti těží právě z toho, že otcovká láska je jiná, odlišná ... to je to obohacující a to děti potřebují. Právě proto je to na světě tak zařízené (a příroda nikdy nedělá nic zbytečně), že děti povstávají ze spojení matky a otce, a nikoliv ze spojení dvou matek anebo ze dvou otců.

Takže ano: Mateřská láska se prostě nedá srovnávat s láskou otcovskou - a právě proto je v zájmu dětí být v péči i otce i matky.
...

Odpovědět