Režim před rozsudkem

Odpovědět
siux
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od siux »

Samozřejmě že jsou to logické otázky a vychovat děti tak, aby z nich byli slušní lidé a ne paraziti je mojí hlavní motivací. Je to těžký boj, ale mojí nadějí je, že její zlatokopecká povaha je natolik silná, že jí nedokáže ovládat a když dostane prostor, napráší to na sebe sama (u prvoinstančního soudu řekla, že svou absenci příjmů hodlá řešit tak, že na mě vysoudí větší výživné).

Momentálně řeším (kromě toho, že mi odmítá sdělit, kdy budou děti zase u mě) i to, že se připravuje na to, až se prodá dům v SJM, že se přestěhuje na vesnici poblíž svých rodičů cca 2h autem daleko od stávajícího bydliště. Udělala drobnou chybu, když tenhle úmysl lehce naznačila v jednom písemném vyjádření soudu a když začala dětem vysvětlovat, že se tam přestěhujou a já si pro ně budu jezdit.

Naivně jsem si myslel, že můžu v opatrovnickém řízení žádat soud, aby stanovil místo pobytu dětí, ale podle advokátky je to odlišná věc a musím rozjet samostatné řízení o podstatné náležitosti na které se rodiče neshodnou. Máte s tím někdo zkušenosti? Je mi jasné, že jakmile jí umožním, aby děti přehlásila do jiné školy/školky, je to v pytli. Proto bych chtěl mít už předem nějaké rozhodnutí soudu, že se děti stěhovat nebudou. Kdyby se to zároveň dalo použít v opatrovnickém sporu jako důkaz, že matka jedná proti zájmu dětí, bylo by to taky dobré.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Otec silny v penezich a matka bio zena s nizkym platem = idelni situace pro meditora - otec nabidne hodne penez za dohodu o SP, matka zlatokopka si sahne na penize a muzou byt vsichni spokojeni, ne?
Podle me v takove situaci musi otec tvrde vsude na soudech a OSPOD zadat VP otce, setrvani decek v miste bydliste (zachovani skoly).
+
Nicmene valka o deti ma dulezitejsi aspekty nez soudy a OSPOD a to je komunikace s matkou, je vhodne drzet komunikacni linii s matkou (na 4 oci) ze kdyz se nedohodne SP bude matka bez penez a bez deti. Jde o to matku ucinne odstrasovat, diskusi pokud lacni po penezich vest na SJM, na barak, penize....zacit tupe orientalni handrkovani, matku zablafovat, lhat ji o financnich prislibech vymenou za souhlas se SP. Klidne sve zlatokopce naslibovat 3x vice nez kolik je relne, az bude souhlas se SP v rozsudku, tak financni plneni proste jen nenastane nebo bude nizsi a matka bude ze hry v pozici ze ma decka v paratech....atd....
Nabizej zlatokopce klidne sumy 1000/den styku, pokud opravdu lacni po penezich jak pises otestuj ji (na 4 oci).
Simpson123
Stálice fóra

Trochu sireji odbocim na tema lhani a valka o deti. Chlapi mivaji moralni blokaci lhani ale pokud mohu sam za sebe neco pridat - tak svuj poznatek ze bez lhani to fakt otec nemuze v soucasnem systemu valceni o decka nikam dotahnout.
Ja lzu svy majitelce decek prakticky soustavne a systematicky od doby co se mi to zacalo vyplacet v poradne. Velmi dobre mi efektivni/inteligentni lhani radil Tulen. Realny priklad efektivniho lhani - matka nabidne naprosto nevyhovujici a nesmyslny styk s deckem - otec musi lhat a jasat ze samozrejme je nadseny a jak si to moc s deckem uzil. Matka kyda nejaky predem kontroverzni pitomosti, otec rekne ze je to fajn napad a souhlasi - lzu protoze jinak by byla jen hadka a z matky by padaly jen fekalie. Typicky lzu pokazde kdyz mi matka udeluje pokyny co s deckama musim, nesmim, atd....pokazdy ji to uz jako ulhany politik odkejvam a pak si to delam po svym kdyz majitelka deti zmizi z dohledu.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

To ale není naše situace. Matka není racionálně uvažující zlatokopka. Má patrně poruchu osobnosti (že není úplně v pořádku mám potvrzeno od psycholožky, kam jsme chodili ve snaze manželství zachránit) a neuznává nic než absolutní výhru. Děti, alíky, barák, auto a uznání, že ona měla vždy pravdu. Na mediaci zcela vážně (nešlo o blafování, ale upřímnou víru, že to tak má být) navrhovala, že ona se s dětmi bude stěhovat vždy tam, kde najde práci (myšleno částečný úvazek, spíš sponzoring jejího občanského sdružení) a já se budu stěhovat za nimi, protože já si práci dokážu najít všude.

Navíc komunikace mimo záznam s ním absolutně není možná. Ona si vsugerovala, že je oběť domácího násilí a já ji týrám - v což počítá i to, že s ní nesouhlasím, nebo to, že jsem se k nim přidal, když vedla syna do první třídy (to byl podle ní a organizace Rosa stalking). Zásadně se vyhýbá jakékoliv jiné než písemné komunikaci, děti předává tak, že je vystrčí před dům, zamkne a tváří se, že v domě není atd.

Já byl ochotný ustoupit jí v tom, co je pro ní podstatné (cestování s dětma do tropů), výměnou za jiné ústupky, ale neexistuje mechanismus, jak se domluvit. Dneska mi třeba po měsíčním naléhání sdělila, jak si představuje předávání dětí v září - "shodou okolností" mi navrhuje, že děti budou u mě v den, kdy máme celodenní soud (o výživné pro manželku) a ona nemá hlídání. Na víkend to ale bez udání důvodu nejde.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Tak to máš moc hezké :-). Já bych se snažil matku přesvědčit, že její životní strategie může být mylná a to například v tom případě, že ty ztratíš práci. Samozřejmě tak jak je to rozjeté a jestli je soud o její výživné už v běhu, tak to může být komplikované. Ale tvoje peníze jsou teď tvoje trumfy a nesmí se stát, že jí soud už teď zajistí natolik, že ty o ty trumfy přijdeš. Tedy bych navrhoval jí přesvědčit, že ses totálně zbláznil, sekneš s prací, majetek převedeš charitě a chceš strávit pár let meditacema v Tibetu :-)

Trvalá bydliště je potřeba hlídat, je potřeba si teď před začátkem roku ověřit zda jim ho nezměnila. Obeslat potencionální školu s tím, že nesouhlasíš se změnou bydliště atd. Trvalé bydliště je dáno shodou obou rodičů, pokud není tak platí to dosavadní a musí rozhodnout soud (tolik teorie).
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Nefungují mi citace. Simpson, todle zatím funguje u malých dětí, který prd rozumí tomu, co vy dva spolu řešíte, nepoberou to a netrvají na tom. Čím větší děti jsou, tím více je matka "poučí" , poučí je i jak se chovat, pokud nebude otec fungovat tak, jak byly poučeny ( nesmí ujít více, jak dva kilometry, nesmí vycházet z domu, nesmídělat to a to, nesmí odjet tam a tam, setkat se s tím a tím) a k tomu spousta hororových scénářů, co nastane pokud nebude po jejím ( padnou vyčerpáním, unese je zloděj dětí, umřou v nízkém věku na infarkt, budou tejden zvracet, budou nemocní ještě tři měsíce, budou muset pa celou dobu jen ležet v posteli, dochtor jim propíchá obě uši a dutiny obrovskou jehlou, nebudou mít ani oslavu narozenin, zruší se Vánoce, onemocní prababička...). Ty děti jsou tak vybzíklé, že není šance se tomu bránit, zejména pokud je tam časový nepoměr na děti působit. ( vidím rozdíl o prázdninách, kdy všechno todle děti hodí za hlavu, páč se nebojí, že vše bude okamžitě odhaleno při výsledchu za 2 dny) Podobně má siux pravdu, že ne každá matka chce vyjednávat. Naše matka zásadně nevyjdnává. Odmíta apriory jakékoli handlování. Zaklíná se tím, že to, co ona chce, je v zájmu dětí a nikdy to nevymění za něco, co v zájmu dětí není. To, co chce ona je v zájmu dětí, to co chce otec není v zájmu dětí. Nikdy nevymění, snahy byly - píše, že děti pojednou na tábor, stojí dva tácy, trvá 7 dní. Chce po otci , aby na to padlo polovina jeho dní s dětmi, přispěl 2/3 náklad ( vydělává, ona je už 15 let v PN a na RD) . Otec navrhne, že zaplatí celé, ale že ona má zase 3/4 času s dětmi, tak ať dá ona celý podíl času z prázdnin. Okamžitě to otočí - že je tím pádem jasné, že on na to má, ona ne, bude muset utrhnout dětem méně peněz, je v jejich zájmu, aby to zaplatil celé a nepodminoval to tím, že je obere o čas s jejich matkou. A podobně je to se vším- jakékoli projevení vůle, že by šlo splnit její požadavek ( ale s podmínkou) vnímá - ha, takže to jde, jen nechce, a teď ten haj.zl mi jen ted vydírá, aby dosáhnul něčeho jiného. Zásek a konec. Jakékoli něco za něco považuje za ústupek, svou prohru. Zřejmě fakt přesvědčila sama sebe, že tak jedná v zájmu dětí, že by ten handl jí shodil sám před sebou
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Snažím se nasbírat důkazy, že matka chce bydliště změnit a nechat soud rozhodnout, kde mají bydliště mít. Stejně tak už běží řízení, že má mladší syn chodit do povinné (předškolní) školky - tam je zatím jen PO v můj prospěch. Tam doufám, že pokud soud určí konkrétní školku (spádovou), nebude mít manželka možnost ji změnit.

Co píše Lama, je pravda. Když je matka přesvědčena, že má patent na rozum, nehne s ní nic. U nás dokonce nechce, aby děti chodily do školy, protože ona je všechno dokáže naučit sama a čas s maminkou je pro ně hodnotnější než s cizím člověkem (učitelkou). Jediný důvod, proč syna do školy pouští, je, že chápe, že tohle by už jí neprošlo (odmítání očkování zatím prochází, ale školní docházka je vyšší kalibr).
Simpson123
Stálice fóra

Siux ale to cele je uz dost extremni popis magor matky. Muj povrchni nazor na takovou situaci je pak uz nestandartni = VP otce nejenom zadat s touhou mit SP, ale skutecne o VP otce usilovat a matku vyradit z pece a udelat z matky vikendovou tetku stykacku.
SP je dobry kompromis ale hledat kompromis SP s magor matkou ktera odmita posilat decka do skolky i kdyz to zakon narizuje je extremni pripad, to stejne odmitani očkování.
Napriklad to ockovani bych taky podal PO, podle meho je to vyznamna vec, jde o bezpeci a zdravi decek.

Vzdy kdyz si ctu tyhle extremni pribehy, rikam si jak asi musi byt manzel od takove magor matky slaboch, kdyz to vsechno necha zajit az takhle daleko, tve manzelstvi prece trvalo mnoho let, decka velke 5 a 8 let, nechapu proc jsi to nechal zajit tak daleko kdyz drzis prachy v ruce?
Simpson123
Stálice fóra

Lamo ano mas pravdu, moje deti jsou male a zatim nebonzuji na otce ze neplni prikazy matky. Ale to co popisujes uz je triumf alfasamice stylem a vitez bere vse (VP matka, otec mizivy styk). To souhlasim, jakmile je matka vitezna a ma v paratech decka 12 dnu ze 14 tak uz neni pomoci.
Do tehle situace se inteligentni muz nesmi dostat, ja jsem uz rok na 5-6/14 ale jasny je ze decka porostou a za rok za dva uz bonzovat urcite zacnou. Pak budu muset pruzne menit postupy.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Taky mi nefungují citace: Simpson123: stát nařizuje povinnou školní docházku, ale ta se dá řešit domácím vzděláváním a to je legální. Ale samozřejmě otec nemusí souhlasit. Stejně tak jako se stěhováním, atd. To je jasný. Stejně tak očkováním matka porušuje vyhlášku, pokud prošvihne lhůty, pokud otec nemá založeno v kartě u doktorky, že on očkovat chce, tak ji dokonce může dostat taky. Takže tímto bych začala. Musel se podepisovat revers.
Mě tady nejvíc bije na poplach to dopoledne s chůvou, namísto otce a to že tak dlouho neprobíhá péče otce. Toto by nikdy žádná matka nedovolila. A mělo se jednat okamžitě, no ty rady tady jsou. Je to zase hrozné čtení. ( i pro mě a to neočkujem:-D)
Odpovědět