Nechat výchovu na otci?

Odpovědět
HIPO
Stálice fóra

Re: Nechat výchovu na otci?

Příspěvek od HIPO »

Lama píše: 10 lis 2020 14:38
HIPO píše: 10 lis 2020 14:30 Ono je to vše vcelku velice velice jednoduché.
Z historických důvodů máme v genech zakódovány informace nutné k vlastnímu přežití.
Chlap chce přežít, proto si najde ženu, aby se mu postarala o zázemí, o pokračování rodu, on zatím zajistí živobití, bezpečí.
Žena si hledá ochránce, a hlavně osobu, která jí zajistí živobití.

Z živobití (jídlo, střecha nad hlavou, ochrana před nepřáteli), se postupem času stal čistě jen majetek.

Tipnul bych si, že 9z10ti žen, pokud by byly v hypnoze, nebo jinak zbaveny sebekontroly, by přiznalo, že se svým partnerem jsou primárně kvůli zabezpečení, nikoliv z lásky, kvůli jeho smyslu pro humor, kvůli laskavé povaze, kvůli jeho schopnostem k tomu či onomu).
Takže nemějme ženám za zlé, že se s námi seznamují kvůli majetku, je to v jejich genech.
My zase máme v genech neuvěřitelnou naivitu ("jsem rovnocenný rodič jako ona") :D
A co by řekli muži v hypnoze?
Obávám se, že 90% mužů nepotřebuje být v hypnóze, aby přiznali proč s dotyčnou jsou :D
Sexuální hledisko je zde zcela zřejmé.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Lama ma pravdu ze existuje i velke mnozstvi socialne slabych rozvedenych zen s VP + aliky 2000-3000/dite. Ano takovy socialne slaby otec de facto ani nemuze na SP pomyslet bohuzel i z financnich duvodu, zkratka by tu SP financne neutahl.
Soud obcas napali i u SP plne aliky (20% platu na jedno decko) a pak se jeste otec musi starat a satit a zivit a jezdit pro decka ve svem case a kariera jde u otce diky SP taky casto do kopru...

BTW ja myslel ze likvidacne vysoke aliky vymyslela justice az po roce 1989, ale omyl, kolega v praci se rozvedl 1985 a napalila mu soudkyne uz tehdy za Husaka cca 25% aliky z platu na 1 decko, uz komunisticka justice to umela vzit pekne od podlahy :|
Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera »

HIPO píše: 10 lis 2020 14:49 Obávám se, že 90% mužů nepotřebuje být v hypnóze, aby přiznali proč s dotyčnou jsou :D
Sexuální hledisko je zde zcela zřejmé.
Ten chlapec má pravdu :lol:
A ten zbytek důvodů je tak zřejmý, že není třeba uvádět do hypnózy, ono je do těch chlapů vidět jak do hubený kozy :lol:

Jinak do 5k se mi dvě děti rozhodně nevejdou.
A souhlas s Lamou, že co to tak kolem sleduju, tak klasika ženské a emoce. A když už finanční důvody, tak ve stylu, ať ho to něco stojí, ale dítě je moje. Sleduji to co chvíli na nějakých fórech. Smutné...
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Nera píše: 10 lis 2020 15:16 Jinak do 5k se mi dvě děti rozhodně nevejdou.
Jestli reaguješ na mě, tak moc dobře vím, že 5 je na hraně nutného.
Ale kolem 6tis už se dá celkem vpohodě fungovat. Tím myslím situaci nerozvedené rodiny a 2 dětí.
U rozvedených je to komplikovanější tím, že se udržují často dvoje oblečení, boty, hračky... Však se chápeme...
A také je mi jasné, že se dá utratit klidně 25tis. Ono stačí, když vezmeš 2 děcka na týden na lyže do alp = 20/jednoho. k tomu letní dovolenou = 10/jednoho.
Ale právě tady v tomto já věřím, že dovolená dítěte by se měla financovat výlučně z peněz, které si na to ten který rodič vydělá (nikoliv ušetří z výživného).
Zase dám příklad z praxe. Já věnuju své peníze přimárně do bydlení, do domu, který jednou moje děti zdědí.
Bývalka zase věnuje své peníze primárně na zábavu.
Já nic neušetřím, protože není z čeho, děcka k moři nevezmu. Sám nikam nejedu.
Bývalka našetří z výživného a jede s dětma k moři. Proč je legální, aby z výživného, které platí otec dětem, jeli děti s matkou na dovolenou, to nechápu.
Nechci fňukat nad dovolenýma, mě to stejně nikdy nebralo, ale spíš jako příklad toho jak neúčelně a nevyrovněně se rozhazuje výživné, které by nemělo jít celé na spotřebu domrtě, ale mělo by se díky výživnému ideálně dítěti i něco uspořit. Samozřejmě, pokud má někdo alimenty na dítě 3tis, sám výplatu 15tis, tak z toho se spořit nedá.
Pokud je otec hajzlík co si vydělá 50, přizná 15, platí alimenty 2.5, sám si užívá, děcko z toho nic nemá, tak to je jiná, to tu neobhajuju.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

BTW ty maminky zlatokopky jsou medialne stavnate, treba pikantni kauza pana Hynka Kmonicka - se soudil a neuspesne (dotahl to az na US) ze platit 40 000 alimenty na 2 decka kdyz mu klesl plat z 250 000 na 70 000 mesicne je ouvej a prohral.

To jsou uz pekna cisla 480000 x 20 let = 9,6 mega....

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/km ... nhl-258453
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

on je docela problem, kdyz soud misto prijmu, tak dle zakona ma resit zivotni uroven rodice a zaridit to tak, aby byla zivotni uroven ditete srovnatelna.
Tak pokud ma chlap majetek v hodnotě 20mil (jen priklad), ale plat mu klesl na 70tis, tak stale ma podle logiky soudu velkou zivotni uroven a je schopny (ač jen dočasně) platit původně stanovené alimenty.
Ja byt na jeho miste, uz davno jsem vse prevedl do svereneckeho fondu, ktery by byl zalozen za ucelem "jednou pripadne detem".
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

HIPO píše: 10 lis 2020 15:36
Nera píše: 10 lis 2020 15:16 Jinak do 5k se mi dvě děti rozhodně nevejdou.
Jestli reaguješ na mě, tak moc dobře vím, že 5 je na hraně nutného.
Ale kolem 6tis už se dá celkem vpohodě fungovat. Tím myslím situaci nerozvedené rodiny a 2 dětí.
U rozvedených je to komplikovanější tím, že se udržují často dvoje oblečení, boty, hračky... Však se chápeme...
A také je mi jasné, že se dá utratit klidně 25tis. Ono stačí, když vezmeš 2 děcka na týden na lyže do alp = 20/jednoho. k tomu letní dovolenou = 10/jednoho.
Ale právě tady v tomto já věřím, že dovolená dítěte by se měla financovat výlučně z peněz, které si na to ten který rodič vydělá (nikoliv ušetří z výživného).
Zase dám příklad z praxe. Já věnuju své peníze přimárně do bydlení, do domu, který jednou moje děti zdědí.
Bývalka zase věnuje své peníze primárně na zábavu.
Já nic neušetřím, protože není z čeho, děcka k moři nevezmu. Sám nikam nejedu.
Bývalka našetří z výživného a jede s dětma k moři. Proč je legální, aby z výživného, které platí otec dětem, jeli děti s matkou na dovolenou, to nechápu.
Nechci fňukat nad dovolenýma, mě to stejně nikdy nebralo, ale spíš jako příklad toho jak neúčelně a nevyrovněně se rozhazuje výživné, které by nemělo jít celé na spotřebu domrtě, ale mělo by se díky výživnému ideálně dítěti i něco uspořit. Samozřejmě, pokud má někdo alimenty na dítě 3tis, sám výplatu 15tis, tak z toho se spořit nedá.
Pokud je otec hajzlík co si vydělá 50, přizná 15, platí alimenty 2.5, sám si užívá, děcko z toho nic nemá, tak to je jiná, to tu neobhajuju.
A pokud otec jezdí do Alp, děti nevezme. O děti nemá valný zájem a s těma 2/1 je na výsost spokojen a fakt hodí veškerou péči na tmaku, tka co? Není tam fér, aby ty Alpy šly z alíků?
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

HIPO píše: 10 lis 2020 14:47
Lama píše: 10 lis 2020 14:15 ... s průměrnou výší alimentů okolo 2´tis. .... závratných 5 tis. na hlavu....
Čistě ze zvědavosti, kolik peněz stojí takové rozvedené dítě?
Příklad.
škola obědy, pomůcky do školy, jídlo, oblečení (žádný luxus, prostě Pepco atd), boty ?
výsledek= ?
To se člověk musí do 3 tis. měsíčně vlézt. Nebo jak to vidíte?
Máme doma 2 holky ve střídačce, ale neřekl bych, že to partnerku stojí 6tis, určitě mnohem míň.
Z toho nákladu na 1 dítě se dá na 1/2 počítat snad jen obědy, mobil, nějaký boty, zimní bunda.

Tzn. při výlučné péči by měly být náklady obou rodičů dohromady tak 60% oproti nákladům na dítě při střídavé péči, kdy se spousta věcí kupuje 2x.
Ale realita je taková, že moje děti ve VP matky mají náklady 10tis alimenty z mé strany. K tomu by matka měla přidat něco ze své výplaty. Ať nežeru, 2tis. K tomu přidám já ze své strany náklady na realizaci styku 4tis, jídlo, oblečení (páč matka nic nedává) tak 1500Kč. Sportovní výbavu, dárky (hračky) nepočítám.
Tzn. naše výlučná péče matky stojí nás rodiče 10+2+4+1 = 17tis/2děti Heh.
Vsadil bych boty, že pokud by v našem případě byla SP, platil bych alimenty třeba 5tis, tak by náklady na děti rázem klesly tak na 9tis celkem /2děti. Proč? Protože péče matky by najednou nestála 12tis, ale jen reálných 5.
Já bych navíc ještě dětem zvládl těch 5tis spořit.
Reálně mám styk, ale pečuju 30% času.

Není tedy SP v zájmu dětí už jen z důvodu vhodnějšího finančního zajištění?
1. mě o SP a zájmu dětí přesvědčovat nemusíš. Já jen říkám, že problém není výše alimentů, ale samotný fakt, že ti není umožněno pečovat z poloviny a podílet se tak na životní úrovni dětí přímo.

Čistě ze zvědavosti, kolik peněz stojí takové rozvedené dítě?
Jakoukoli částku od 1500 do bambilionu. Tolik kolik si mohou rodiče dovolit.
Já vidím zásadní problém v tom, že otec pečovat chce a není mu to umožněno a ještě je mu jako návdavek vyměřeno výživné za to, že nepečuje. Tam je to jádro problému.
Samotný fakt alimentů a jejich odvíjení od životní úrovně povinného rodiče mi nijak neuráží. Zkrátka pokud otec bydlí na zámku se služebnictvem, lítá vrtulníkem na nákup a na dob´volenou soukromým tryskáčem na Bahamy a doučasně se odmítá o tuto svojí životní úroven podělit s dítětem přímo, neshledávám nic závadného, když je mu to nřízeno soudně , vyměřením alimentů v příslušné výši dle jeho příjmů, klidně těch 15%. Zbývá mu 85% příjmů.
Pokud otec nepečuje, odmítá a ja ná péči o děti musím zaplatit soukromou školku, chůvu, tak to vyjde v řádech vyšších tisíců měsíčně. Proč by to mělo jít z matčiných peněz ? Problém nastává tehdy, kdy by matka cvakal chůvu, požadovala to po otci, který by pečovat chtěl a bylo by mu bráněno.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Lama píše: 10 lis 2020 16:05 A pokud otec jezdí do Alp, děti nevezme. O děti nemá valný zájem a s těma 2/1 je na výsost spokojen a fakt hodí veškerou péči na tmaku, tka co? Není tam fér, aby ty Alpy šly z alíků?
Tak to je snad bez diskuze, kdyz jeden jen plati aby se starat nemusel, nemá žádný ambice brát děcka na dovču...
O tom jsem ale nepsal. Já psal o tom kde se otec chce starat, ale nemůže, protože matka, soud, výlučná péče, vysoké alimenty. A pak ani s děckama nemůže na dovču, protože na to nemá.
Mě z toho zase plyne to, že kdo se chce starat, tak tomu by to mělo být systémem umožněno a výše alimentů by měla zásadně pokrývat pouze životní minimum dítěte.
Obrátím to...
Proč by měl nízkopříjmový otec jezdit s dětmi na dovolenou, kterou si ze svého platu dovolit nemůže? Jen proto, že si na tu dovču našetří z alimentů, které mu platí dobře vydělávající matka?
Proč ten chlap nejde studovat, aby si mohl najít lepší práci? Aby nemusel žít z alimentů?
A jak má ta na první pohled bohatá máma vysvětlit dětem, že na dovolenou s ní opět nepojedou? Že pojedou jen s tátou, protože máma tátovi posílá každý měsíc hromadu peněz a jí už peníze na dovču nezůstanou?

Máma - Táta. Stále nějaké hranice, bariéry. Styky, alimenty, problémy.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Lama píše: 10 lis 2020 16:18 ...Pokud otec nepečuje, odmítá a ja ná péči o děti musím zaplatit soukromou školku, chůvu, tak to vyjde v řádech vyšších tisíců měsíčně. Proč by to mělo jít z matčiných peněz ? Problém nastává tehdy, kdy by matka cvakal chůvu, požadovala to po otci, který by pečovat chtěl a bylo by mu bráněno.
Bez výhrad souhlasím :)
Odpovědět