Jak neřešit problémy

Jak neřešit problémy

Příspěvekod Střídavka » 02 pro 2011 23:30

Nelze omluvit, ale lze pochopit, že zoufalí lidé někdy dělají zoufalé činy. Snažme se proto předejít takovým situacím, ke kterým někdy neshody mezi rodiči vedou:

"Závěr tragické nehody: otec vjel schválně i s dcerou pod nákladní auto

V této chvíli je již možné konstatovat, že řidič osobního vozidla vjel do protisměru úmyslně. Policisté věc odložili. Podezřelým je totiž řidič vozidla, který zemřel," řekla mluvčí Štětínská.

Podle informací iDNES.cz muž takto jednal kvůli rodinným problémům."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zaver-tragicke-n ... zpravy_jog
Střídavka
Administrátor fóra

Re: Jak neřešit problémy

Příspěvekod chlap » 02 pro 2011 23:42

Zoufalé činy dělají zoufalé lidé...
...čemu se divit, opatrovnická česká justice nemá zájem zastávat práva českých dětí a zachovat jim oba rodiče s jejich rovnými právy...
...takto to dopadá, když vymahatelnost práva neexistuje a spravedlnost je tak slepá, že ji do rukou berou samotní lidé....
- muž takto jednal kvůli rodinným problémům -

VIVAT ČESKÉ OPATROVNICKÉ JUSTICE, naše ctihodné soudkyně si mohou udělat další zářez na své pažbě úplně zbytečně zmařených lidských a dětských životů...je to skepse, která vychází z běžné praxe opatrovnické justice
chlap
Stálice fóra

Příspěvekod UltraPapa » 05 pro 2011 07:53

Vážení přátelé,

vůbec se mi nelíbí, že se zde neustále uveřejňují nějaké negativní příběhy, na které navazují různá negativistická prohlášení.
Pro své děti snad toho můžeme udělat více, než jen citovat černou kroniku a následně si vylévat srdéčko ze špatností okolního světa...Koneckonců zmaru a marasmu je kolem nás dost, nezaplevelujme si tím i toto diskusní forum.

Tento web vnímám ( a děkuji za jeho existenci ) jako místo NADĚJE a POZITIVNA pro naše děti a nás rodiče. Pojdˇme raději uveřejňovat informace radostné, pozitivní a k něčemu dobrému vedoucí.

Jak by bylo perfektní, kdybych se mohl nejen já každý den dočíst, třeba něco v tomto smyslu: Po problémech v manželství a následném rozvodu nastaly "takové a takové" problémy i s výchovou dětí. Naštěstí se to podařilo vyřešit "tak a tak", takže nyní mé děti jsou šťastné, protože můžou být jak u maminky, tak u tatínka...

Krásný den,

UP
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Střídavka » 05 pro 2011 12:55

Částečně s vámi souhlasím. Na Střídavce se proto snažíme poukazovat i na pozitivní příklady. Ostatně i v této diskusi je řada fór, která by měla řešit běžné starosti s dětmi. I toto fórum se jmenuje "Jak řešit problémy v manželství"... Sám také můžete svými příspěvky v tomto duchu přispět.

Na druhou stranu je však třeba poukazovat na věci, které si mnoho lidí neuvědomuje - jak tristní je situace v tété oblasti, jak se projevuje na dětech a podobně. Společnost si na patologii rozvodovosti a jednorodičovství zvyká a snad ji začíná brát i jako normální.

Nakonec i vy ve svém příspěvku automaticky počítáte, že problémy v manželství se vyřeší rozvodem. Co je takhle vyřešit jinak a nerozvádět se? Střídavka je většinou až druhé nejlepší řešení po úplné rodině. Větší odpovědnost vůči dětem by měla začínat už tady.

Ale i podle naší ankety 75 % rodičů nedokáže problémy kvůli dětem překonat. A pak se máme tvářit, jak je všechno radostné a pozitivní a mást lidi? Uvědomění si problému je nutnou podmínkou jeho řešení.
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod chlap » 05 pro 2011 13:57

Takové uvědomění si problému je počátek cesty k nápravě.
chlap
Stálice fóra

Příspěvekod UltraPapa » 06 pro 2011 08:12

Vážení přátelé,

samozřejmě nejsem zastánce řešení problémů v manželství automatickým rozvodem. Rozvod je bohužel vyústění problémů, které nastanou v době manželství. Snižovat rozvodovost nejde však apelem na řešení vzniklých problémů, snižovat rozvodovost lze předcházením vzniku těchto problémů a to pod jasnou a zcela zjevnou hrozbou pro oba ve svazku. Lidé si prostě musí bolestivě uvědomit, že problémy daleko většího rázu přijdou právě po rozvodu. A to problémy oběma stranám.

Samozřejmě některé méně inteligentní maminky a tatínkové si tyto problémy následně sami navzájem vytvářejí ( však ona/on pocití, zač je toho loket... ), ale toto zrovna nemyslím. Mám na mysli spíše podmínky po rozvodu pro z toho vzešlé jednotlivce. Počínaje ekonomickým znevýhodněním ( daně, náklady - což relativně funguje, avšak málokdo si to umí uvědomit a spočítat ), konče jakýmsi společenským znevěrohodněním - což tedy v CZ vůbec nefunguje...

Nechci planě moralizovat, nicméně úroveň společenského vnímání morálky ( tedy toho co je vnímáno jako normální, či naopak nenormální ) tvoří jedinci - tedy i já a tedy i Vy, každý jednotlivě. Proto jsem na Vás původně apeloval, aby se naše diskuse nesly v duchu pozitivním, jelikož se jedná o diskuse především o našich dětech.

Nechci, aby právě my, zodpovědní rodiče ( tím, že jsme na www.stridavka.cz, tak jsme se mezi " zodpovědné " rozhodně zařadili ) jsme byli vnímáni v klasickém českém " cliché " - ublížený tatínek bojující s hysterickou maminkou, nebo chudák maminka bojující s despotickým násilníkem, apod...

Proto ten původní apel...

Krásný den,

UP
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katalyzator » 06 pro 2011 20:55

Taky jse měl takovou ideu, jako UP, dokonce jsem proto založil fórum - ale zatím jen jeden příspěvek :-). K.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod omve » 07 pro 2011 09:40

Jo, taky jsem si říkal, že by bylo fajn, kdyby měla černá kronika své speciální vlákno :)
Chápu, že je tady spousta poprávu zatrpklých otců, ale svalovat jakoukoliv negativní zprávu na rozvodovej průmysl, to si fakt myslím, že je značně extrémní názor, který nepřináší nikomu jakýkoliv užitek ...
Fórum by podle mne mělo ideálně sloužit jako návod pro rodiče, kteří se chystají vstoupit či už vstoupili do rozvodové války, aby věděli, co je čeká a svůj partnerský spor řešili v zájmu svých dětí ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
omve
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 07 pro 2011 12:07

No, ano, přesně tak, a už jsem to taky navrhoval, a to pod názvem "Zeď nářků" ... a taky bych přivítal to, co omve začervenil v předchozím příspěvku
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 07 pro 2011 12:13

Já teda nevím, ale mám pocit, že pokud jde o konkrétnost příspěvků, rad a postupů dostupných na netu, že ženy leckdy dokáží diskutovat mnohem věcněji a otevřeněji - a to i o věcech, které jim někdy upíráme - například o střídavé péči...
...
katalyzator
Stálice fóra

Další

Zpět na Jak řešit problémy v manželství