Co mám dělat? Chci k otci,soud špatně rozhodl a já také...

Odpovědět
dite1608
Nováček fóra

Co mám dělat? Chci k otci,soud špatně rozhodl a já také...

Příspěvek od dite1608 »

Už to bude rok,co se moji rodiče rozvedli a soud rozhodl,že budu u matky,ale to byla bohužel chyba... Je mi teprve 11,ale mám doma problémy. Matka se znovu vdala a má 4-měsíční dítě,ale já tu moc nechci bývat. Ne proto,že bych s matkou či s jejím manželem nevycházela,ale proto,že se tu nedá co dělat atd.,protože všichni se musí o bratra starat. Proto většinou jezdím k babičce,protože u ní je to lepší. Ale sice jsem prvně byla radši u mamky,ale u taťky se cítím lépe. Našel si také přítelkyni,ale vycházím s oběma lépe. Než si taťka někoho našel,usiloval o mě ve střídavé péči,ale já jsem nechtěla. Teď zas nechce on,protože už má svoje věci atd.,ale... Teď mi bývá strašně smutno a mívám strašné záchvaty breku vždy,když jedu od taťky,nebo když si na něj vzpomenu. Taťka má takovou povahu,že bych mu o tom že k němu chci neřekla,protože je výbušný a nevím co by mi řekl,protože už jednou mi řekl že má už svůj život. Ale já k němu vážně hrozně chci a i kdyby mě někdo nutil,sama bych mu to prostě neřekla. Proto se i s přítelkyní pohádali,protože jsem jí o tom říkala a ona mu to naznačila. Taky mi bývá až tak hrozně když brečím,že si říkám že si něco udělám,ale vím,že by to taťku ranilo... Vážně prosím,pomozte mi,protože bych potřebovala radu...Je mi strašně a chci strašně k němu! Prosím... :'(
forU
Stálice fóra

Re: Co mám dělat? Chci k otci,soud špatně rozhodl a já také.

Příspěvek od forU »

Ahoj,
na svůj věk 11 let píšeš velmi vyspěle, takže pokud Ti skutečně je 11 let, máš to v hlavě srovnané. Dokážu pochopit Tvé pocity, protože jsem si prošel tím samým a v témže věku. Dokonce i nevlastního bratříčka jsem měl stejně starého. Teď je asi ještě malý, ale už za půl roku s ním bude spousta legrace, uvidíš. Táta teď má svůj život, i když Ti to v tuto chvíli připadá ideální být u něj, při dlouhodobějším pobytu u něj to může mít zase jiná negativa. Neunáhli se, počkej nejméně rok, až se věci usadí, a pak přemýšlej, co dál. Počítej i s tím, že soud přihlíží k přání dítěte až poněkud později. Mně se vyplatilo počkat do 14 let, pak jsem utekl k tátovi, aniž to čekal. Pak jsme protahovali soudy do 15, kdy už se ptali i mně. A zůstal jsem u táty. Takže jestli Ti mohu doporučit, zůstaň zatím u mámy, počkej si na hravější věk sourozence - pak se změní i chování mámy. S tátou buď co nejvíce, abys lépe poznala možný život tam. Pak se teprve odhodlávej k nějaké změně.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Michal24
Stálice fóra

Re: Co mám dělat? Chci k otci,soud špatně rozhodl a já také.

Příspěvek od Michal24 »

dite1608, píšeš opravdu vyspěle, víš, co chceš (a to je dobře). forU to myslí jistě dobře, ale z mého pohledu zase tak vyspěle nepíše – forU, neber to negativně, zřejmě nemáš dost zkušeností se životem, se soudy, s vývojem dítěte, psychologií, sociologií, financemi, právem, atd.
dite1608, nevzdávej to. Střídavá péče za to stojí. Jestli o ni stál Tvůj táta dříve (když jsi ji nechtěla Ty), nevěřím, že by byl proti teď, když ji chceš. Jdi do toho. Držím palce.
Odpovědět