Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Re: Střídavá péče bez rozvodu (zatím)

Příspěvek od sotek1 » 29 srp 2014 17:16

Stellík píše:V mém případě sepsán na OSPODU návrh na výživu a péči 3.6. a na soudě byl tento návrh již 4.6.
A kdy Ti přišla obsílka, nebo nějaké vyrozumění či jiný kontakt?

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 29 srp 2014 19:33

no to by asi OSPOD nevystupoval moc nestranně, kdyby to s matkou sepisoval...
proti tomu se lze ohradit např. stížností

je-li to ve vašich silách, tak důsledně trvejte na alternaci např. po týdnu
příp. vzájemném rovnocenném výživném (mj. výživné nemusí být jen na děti)

můžete se opřít o poslední nález Ústavního soudu ČR - sp.zn. I. ÚS 2482/2013 ze dne 26.5.2014
viz např. http://www.usoud.cz/fileadmin/user_uplo ... _13_an.pdf

do spisu na soudu i do spisu na OSPOD máte právo nahlížet
a je určitě dobré se seznámit s tím, kdo tam co kdy podal za vyjádření či návrhy

Stellík
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Stellík » 29 srp 2014 20:18

Obsílka mi doteď žádná neprišla, ja to zjistil tak, že jsem si zavolal na soud a posleze jsem na soudě nahlížel do spisu.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 29 srp 2014 20:54

sotek1 píše:
Dle informací od manželky se šla na sociálku zeptat co může dělat a prý ji bylo nabídnuto sepsání žádosti a snad její odeslání na soud, to ano. Včera mi manželka předložila návrh písemné dohody o vzájemném fungování a péči o děti v režimu "moderního pojetí manželství"....
Ne, neni to paranoia. Na to v zadnem pripade nepristupuj. Vyznamne mensi urceny styk nez to co pises te nakonec postihnout snad ani nemuze. Uvedom si, ze to jsou necele 4 dny (cca 3.5) za 14 dni. A ze je velice dulezite s detma travit nejen volno, ale i kazdodenni povinnosti. A takove to - muzes si s nima odpoledne pohrat - je klasika. Muzu v pondeli? Ne V utery? Ne ....

Jak uz nekdo psal, pristup ospodu kdyby psal matkam zadosti o svereni o pece by bys sakra nevyvazeny. Zacni tim, ze prectes prislusny zakon o socialne pravni ochrane deti, kterym se musi ospod ridit. Pak tam jdi, a zadej nahlednuti do spisu. Pokud ustne odmitnou, uz mej pripravenou pisemnou zadost. Zaroven uved a trcej na protokolovani vsech skutecnosti, jak uz jsem psal. Dal podle toho co ve spisu bude, a pristupu. Ale nenech se ukolebat! Umi velice dobre pouzivat uklidnovacich taktik, "ukecavat". Jedine, ceho si vsimej, je to co je psano.

No a celou tu dobu mej u sebe deti jak jen jde nejvic. Bez toho, aby stridani ospod podporil se asi moc nehnes, tak tuhle fazi nepodcen, nechovej se agresivne, ale asertivne v tom spravnem smyslu.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 29 srp 2014 21:00

Mrkněte na bod 3 reakce MPSV níže. Ministerstvo OSPOD seznamuje s nálezy ÚS v rámci metodického vedení. Tj. OSPOD byl seznámen a musí v právním státě postupovat takto:

1. Je-li mezi dětmi a Váma vztah,
2. Pečoval jste o děti
3. Máte podmínky pro péči o děti

není co řešit -> střídavá péče.

Pokud tak nečiní, stížnost na MPSV.
Stačí napsat e-mail, že OSPOD nepostupuje dle nálezu ÚS, se kterým byl dle MPSV seznámen a přiložit třeba fotokopii výtvoru OSPOD.

Pokud kývnete na to, že děti u Vás nebudou nocovat, odsuzujete se do role návštěvníka.

Obrázek

Sebastian
Nováček fóra

Příspěvek od Sebastian » 03 zář 2014 22:21

ahoj. Řeším podobný problém a taky nevím, co dál. Jsem táta dvou dcer 7 a 5 let a nevím, jak se domoci svých práv. Bylo již čtvrté stání u soudu a došlo konečně k odročení do doby, než budou zpracovány posudky na vztahy a způsobilost výchovy rodičů. Soud nevydal žádný rozsudek a tak jsme stále rovnoprávní vhledem k péči o děti. Ale s manželkou se nemohu dohodnout na kompromisu (střídavá péče), tak oba chceme před soudem děti ve své péče. Soud proběhl na konci srpna, kdy manželka už očekávala "své vítězství" ale odcházela velmi zklamaná, díky rozhodnutí soudu. S nástupem školního roku nechce manželka akceptovat moji touhu být s dětmi stejně jako ona - nabízel jsem ji dohodu týden-týden nebo 3-4 4-3. Děti jsou malé, ale také by chtěly být se mnou déle než jednu noc přes týden a ob víkend. Už jen proto, že manželka se odstěhovala a násilně vzala děti sebou a vůbec ji nezajímá, že v novém městě vzdáleného 7 km nikoho neznají a jsou jen doma s mámou. Chci se starat o své děti, ale tohle mi moje manželka neumožňuje a já nechci vyvolávat fyzické tahanice o děti před školou - chci se normálně a lidsky dohodnout. Obrátil jsem se dnes na sociálku a na právničku,ale zatím čekám na odpověď a stejně mám pocit, že zkušenosti ze života jsou možná i někdy cennější. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak se mohu bránit a domoci se rovnoprávnosti? Děkuji.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 04 zář 2014 00:37

Sebastian píše:Bylo již čtvrté stání u soudu a došlo konečně k odročení do doby, než budou zpracovány posudky na vztahy a způsobilost výchovy rodičů.
Dokud nebudou lidi důsledně trvat na tom, že se doposud jako rodiče o děti starali (5 a 7 let!) a ať soudce řádně zdůvodní složitost odborné otázky ve věci výchovy a (přirozeného) vztahu dětí k rodičům, na kterou místo z daní placeného OSPODU musí za těžké peníze rodičů odpovídat znalec, tak budou mít absolventi filozofických fakult zlatý důl....

Jestliže jste oba 7 let vychovávali své dítě, tak předpokládám, že stačí pouhé šetření OSPOD + zpráva ze školky et. školy.

Nechce se mi při stupiditě soudkyň domýšlet, co kdyby náhodou znalec zjistil, že olympijské hry o lepšího rodiče s nejhlubším citovým vztahem vyhrál jejich křeček..

Jde o to, že soudce a jeho kompetentnost rozhodovat si jako veřejnou službu platíme ze svých daní a tak by za to měl odvádět svoji práci a ne se schovávat za znalce.

Obraťte se na krajský soud, u kterého je znalec zapsán, aby Vám dle InfZ poslal doklady o jeho odborné způsobilosti. Možná se budete divit...

Co se týče Vaší stížnosti na matku, máte 2 možnosti.

1. Jelito - snažte se v zájmu odhozené kosti matce ustupovat a Vaše děti Vám poděkují za ztrátu táty.

2. Otec - nekompromisně požadujte rovnost, kterou dětem a Vám zajišťuje ústavní pořádek. Pokud matka dělá problém, řešte razantně (převezměte děti i přes strkanice, děcka to přežijí, nebojte, nejsou z porcelánu) hned od začátku a informujte o problému a způsobu řešení OSPOD. OSPOD je tu od toho, aby zajistil dodržování zákona, takže po nich požadujte rychlou a prokazatelnou, tj. ve spise uloženou, reakci.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 zář 2014 08:56

Sebastian píše:.. Obrátil jsem se dnes na sociálku a na právničku....
A co na to ten ospod prozatim u soudu na tech ctyrech stanich, byla tam zastupkyne pritomna? Ptal se ji soud na nazor? Co rekla?

A jak probiha stridani doted?

Jakmile se to od pocatku necha ze snad bude lip, je to spatne, a lip skoro nikdy nebude. Klicove je vzdy od pocatku "otravovat" ospod, aby vyrovnany styk s detmi zajistil a matku k nemu vedl. Pokud matka odmita, aby pouzil vsechny nastroje co mu zakon dava, a to vse dukladne protokoloval. Pokud to nedela a nechce se mu, a i pres jednani s vedouci uradu strani vyrazne matce, nekompromisne ho vymenit, u soudu by klasicky prohlasil dite matce, otci vyzivne a rozsireny styk (rozumej vikend/14).

Dukladne se informuj na znalce. Ale zvlastni pozornost venuj predchozimu bodu, protoze jestli +- rovnocenne stridani probiha, tezko se soudu hledaji argumenty proc ne. Pokud neprobiha (a je jedno ze jen kvuli obstrukcim matky), dokazou si ospod ve spolupraci se soudem vytrit i hezkym znaleckym ... :(

Sebastian
Nováček fóra

Příspěvek od Sebastian » 04 zář 2014 23:31

kontaktoval jsem opět ospod, fond ohrožených dětí, ředitelku MŠ a ZŠ. Pokud mi nevydá věci na příští týden, tak zavolám i policii. Jinak situace je hodně komplikovaná. Nikdy jsem nevřil, co zažiju. Manželka odešla z domácnosti za svým štestím (ředitelem o 20 let starším, kterému dělala sekretářku) a nechala mi děti na starosti. Za 4 měsíce zjistila, že on jich má víc a chtěla se vrátit. Nejdřív jsem odmítal, ale pak šla na to přes děti a já jsem svolil. Týden na to si chtěla vzít život a to kvůli němu, že ji opustil. zachránili ji a pak nastalo peklo. Měla sklony k dalším pokusům a teď si vyčítám, že jsem nepoznal, čeho je schopná. Po další vyostřené situaci jsem zavolal policii a záchranku - chtěla se opět zabít. Po výslechu na Policii si přišla domů jen pro věci a poté jsem zjistil, že roztočila kolotoč, kdy mě vyšetřovala kriminálka za omezování osobní svobody, napadení, vydírání a tak si zajistila silně negativní pohled na moji osobu hlavně před soudem. Těsně po incidentu sbalila děti a odvezla je přede mnou na bezpečné místo a já dva měsíce jsem měl problém s nimi normálně hovořit. První soudní stání jsem vypovídal jen já, druhé jen manželka, třetí bylo hádání a na čtvrté si šla manželka pro výhru. Nevím, co se změnilo, asi kombinace toho, že děti vypověděly, že chtějí být i s tatínkem (předtím měly vymyté mozečky), já jsem přehodnotil požadavek ze střídavé na výhradní pro sebe a ospod označil nás oba za rovnocené. Před prázdninami je měla 3 měsíce jen ona, prázdniny jsme už dělili na půl a od září opět nemám nárok. Ale nedám se, budu dělat hodně nepříjemností - čím víc budu kopat kolem sebe, tím se asi začne něco dělat. Podle hodnocení je soudkyně milostrdná na tatínky, ale myslím si, že mi hodně přitížilo šetření na policii - jj celý ten příběh si krásně přikrášlila a to jen s jedním cílem - zamést stopy po svém psycho stavu, obvinit mě ze všeho co jde a vyhrát děti a pak ze mě třást alimenty. Jen doufám, že psycholožka a psychiatrička odhalí u mé manželky, že je něco jako polobl..en.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 04 zář 2014 23:44

trestní řízení má svá pravidla a postupy:
podnět, šetření, zahájení řízení, obvinění, podání obžaloby, odsouzení/zproštění, odvolání, dovolání

a samozřejmě i na druhou stranu proti křivému obvinění
viz např. http://www.stridavka.cz/nejvyssi-soud-k ... ivani.html

Odpovědět