Změna SP na výlučnou

Odpovědět
Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Změna SP na výlučnou

Příspěvek od Petr_Novak » 30 srp 2018 10:48

Co by se muselo stát, aby se SP změnila na výlučnou? Jaké argumenty, důkazy apod. by bylo potřeba.
Jak ze strany otce, tak ze strany matky.

Jak dlouho po rozsudku SP se dá znovu otevřít u soudu téma změny péče?

Díky

Hugo76
Stálice fóra

Re: Změna SP na výlučnou

Příspěvek od Hugo76 » 31 srp 2018 16:36

No tak jak vidíš tady na fóru tak se může stát prakticky cokoliv. Třeba že se matka (druhý rodič) rozhodne odstěhovat, nebo že se rozhodne jim změnit školu, nebo že se prostě rozhodne že střídavky bylo dost a obviní tě bůhví z čeho. A normální pak asi je, že děti přes 12 se mohou "rozhodnout" kde a jak často chtějí být. Vidím kolem sebe i střídavky, kdy se dítě rozhodne a přestane k druhému rodiči (pravidělně) chodit, co pak - chceš ho nutit? Pak se jen konstatuje aktuální stav a posvětí se soudem.

Pro mě je to stále balanc mezi vychováváním dětí a možností je ztratit, to jsou ty střídavky proti vůli jednoho z rodičů. Osobně si vážím každého dne a týdne kdy střídavka (bez nějakých konfliktů) probíhá. Ale taky se připravuju na to, že střídavka jednou skončí a děti tu nebudou chtít (tak často) být. Ale to bude z velké části jejich vůle, budou větší a rozumnější, budou zodpovědní že se tak rozhodly.

Nějaká lhůta pro změnu péče je tuším 6 měsíců.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 03 zář 2018 14:00

Osobně by mě zajímala zkušenost ostatních s tím jak se jejich děti zachovaly v době, kdy o sobě mohly rozhodnout, tedy nějakých 12+. Resp. jak se chovají puberťáci, u kterých už asi nelze čekat nějaké nadšení z neustálého přemísťování.

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 12 zář 2018 18:18

Já mám střídavku proti vůli matky, když měli kluci 3 a 5 let (proti návrhu na svěření do péče matky jsem jako dle mého názoru "výchovně způsobilejší rodič" dal návrh na svěření do péče otce a střídavku nabízel jen jako možný kompromis, když bejvalka pochopila, že reálně může soud prohrát, tak přistoupila v průběhu soudu na dohodu o střídavce), po 5 letech zkusila vyvolat nový soud, který skončil u města mou výhradní péčí, u kraje mne bejvalka uprosila na střídavku a od té doby střídavka klape jako hodinky ;)
Klukům jsem mnohokrát opakoval, že mi jde hlavně o to, aby byly šťastní (kdybych cítil, že kluci střídavku špatně zvládají a chtějí být s bejvalkou, tak bych pravděpodobně ustoupil, i když bych z toho byl smutný), ale kluci byli rádi, že si nás užijou obou a přemisťování nijak moc neřešili, teď mají kluci 17 a 19 a furt střídáme, i když teď už dosti benevolentně dle potřeb kluků - tolik k našim puberťákům ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 13 zář 2018 11:07

Naprosto stejný případ až s tím, že já jsem pár měsíců od rozsudku. Čeká mě tedy do 5 let nový soud, tak jsem zvědav.
ota377 píše:
12 zář 2018 18:18
Já mám střídavku proti vůli matky, když měli kluci 3 a 5 let (proti návrhu na svěření do péče matky jsem jako dle mého názoru "výchovně způsobilejší rodič" dal návrh na svěření do péče otce a střídavku nabízel jen jako možný kompromis, když bejvalka pochopila, že reálně může soud prohrát, tak přistoupila v průběhu soudu na dohodu o střídavce), po 5 letech zkusila vyvolat nový soud, který skončil u města mou výhradní péčí, u kraje mne bejvalka uprosila na střídavku a od té doby střídavka klape jako hodinky ;)
Klukům jsem mnohokrát opakoval, že mi jde hlavně o to, aby byly šťastní (kdybych cítil, že kluci střídavku špatně zvládají a chtějí být s bejvalkou, tak bych pravděpodobně ustoupil, i když bych z toho byl smutný), ale kluci byli rádi, že si nás užijou obou a přemisťování nijak moc neřešili, teď mají kluci 17 a 19 a furt střídáme, i když teď už dosti benevolentně dle potřeb kluků - tolik k našim puberťákům ;)

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 13 zář 2018 12:32

Petr_Novak píše:
13 zář 2018 11:07
Naprosto stejný případ až s tím, že já jsem pár měsíců od rozsudku. Čeká mě tedy do 5 let nový soud, tak jsem zvědav.
ota377 píše:
12 zář 2018 18:18
Já to měl už po roce, kdy bejvalka do toho zaangažovala dětskou doktorku a ta posílala emotivní dopisy na OSPOD, jak děti zanedbávám, přetěžuji, nerespektuji jejich zdravotní stav a sobecky vyžaduji děti do péče dle rozsudku při bolesti břicha nebo při zvýšené teplotě, i když byly schopny převozu (jenom poznámka: dítě se vždy "zázračně" vyléčilo a druhý den už bylo 100%-ně zdravé). Zklapla, až když jsem na ni podal 2 stížnosti na lékařskou komoru a ta to přijala. Momentálně to je v šetření, ale iluze si nedělám, neb to ještě může dopadnout všelijak.
Soud zatím probíhá a soudkyně se jeví jako rozumná, ale i tak to je loterie. Naštěstí pomohly dobrozdání ze školy a školky, skautu a i OSPOD zatím konstatoval, že nevidí důvod pro změnu. Nicméně navrhoval lékařské posudky a bejvalka zase psychologické posudky obou dětí. Naštěstí to soudkyně zatrhla a dokonce na moji námitku, že nechci děti zatěžovat, že se snažím to všechno řešit mimo ně a jsem proti tomu, aby byly vyslechnuty u soudu, řekla, že je taktéž nechce u soudu vyslýchat.
Pořád to je ale boj. Bejvalka děckám zařídila kroužky bez ohledu na to, že v tom stejném časem už chodily do skautu a keramiky v DDM, takže to dopadlo tak, že v "mém" týdnu chodily tam, kam už chodily 2-3 roky a v "jejím" týdnu chodily na herectví a výtvarku do ZUŠky. Teď se musíme dle soudu domluvit, aby se to neopakovalo. No neskutečná masáž. Bejvalka stále trvala na těch svých kroužcích, protože to prý děcka chtějí. Byla i ochotna akceptovat skauta, ale keramiku, kterou děcka chtěly odmítla, protože byla v kolizi s herectvím. Doma mi děti říkaly, že do výtvarky chodit nechtějí, že je to nebaví, ale bojí se říct mamince. Do herectví chtělo chodit jenom to starší. Obě chtěly skauta i keramiku v DDM.
V novém školním roce se změnily i termíny schůzek skauta, takže bejvalka začala měnit termíny herectví a výtvarky, aby je tam mohla nacpat. Mladší při předávání říkalo mamince, že tam nechce chodit a drželo mě za ruku, bo mělo strach. Matka mě pak obvinila, že jsem je zpracoval a že to není pravda. Nakonec to tedy dopadlo tak, že do herectví a výtvarky chodí jenom to starší a mladší tam nevodím. Do skautu chodí obě. Je mi jasné, že už o tom informovala OSPOD i soud a na stání, které má být poslední, to na mě zase vytáhne. Nezbývá mi patrně nic jiného, než si v klidu s děckama sednout, povykládat si s nima o kroužcích ještě jednou a natáčet si to.

Odpovědět