Zajištění fungování střídavé péče

Odpovědět
venousek
Uživatel(ka) fóra

Zajištění fungování střídavé péče

Příspěvek od venousek » 30 lis 2018 10:47

Dobrý den, pokusím se co nejsrozumitelněji popsat situaci, ve které jsem a poprosím Vás o radu, jak pode vašich zkušeností postupovat.

Od dubna letošního roku máme rozsudkem dceru ve střídavé péči. Jak už jsem tady psal, manželka se ještě před soudem odstěhovala ke svým rodičům 250 km od původního bydliště (a současného trvalého bydliště dcery - to je jasně napsané v rozsudku jako součást rozsudku - samostatný bod). Tohle uspořádání může fungovat ještě tak maximálně rok a půl, než půjde malá do školy, nyní je jí pět let.

Soudkyně nám jasně řekla, že se máme nějak domluvit, aby i nadále byla střídavka možná, jinak bude muset nastoupit výlučná péče... Z toho mám docela obavy z mnoha důvodů - za prvé, dcera nás miluje oba, za druhé na tu vzdálenost by každý druhý víkend znamenal prakticky minimální styk, a za třetí - i kdybych získal výlučnou, já prostě nedokážu za pár let dceři říct "Hele, připravil jsem tě o mámu, protože jsme nebyli schopní se dohodnout." Jenže možná nebude zbytí...

Mám exmanželce napsat něco ve smyslu, jestli si v zájmu dcery svoje stěhování nerozmyslela a nehodlá se vrátit, aby dcera nemusela tím martyriem procházet znovu? Případně mám navrhnout, abysme se oba ostěhovali přibližně na půl cesty, aby střídavka byla možná? Pochybuju, že na cokoliv z toho přistoupí, ale může jí odmítnutí těch návrhů uškodit u soudu? Díky za názory...

tulen2
Stálice fóra

Re: Zajištění fungování střídavé péče

Příspěvek od tulen2 » 30 lis 2018 11:27

venousek píše:
30 lis 2018 10:47
.....Pochybuju, že na cokoliv z toho přistoupí, ale může jí odmítnutí těch návrhů uškodit u soudu? Díky za názory...

A jak spolu jinak komunikujete? Funguje to jakztakz? Dostanes ji do poradny? Ja bych to zkusil pres tu poradnu - kdyz to budes tlacit sam, sekne se "ze ji nutis".
Zkusil bych at nejdriv rekne svoji predstavu, jak to do budoucna resit. Pokud tebe nic uplne nedrzi v soucasnem prostredi, zvazil bych i prestehovani za ni - to je asi lepsi varianta, nez oba na pul cesty. Oba na pul cesty resite stehovani, finance, okruhy znamych ... kdyz jde jen jeden, je starosti celkove pul :) (ted nehledme na to ze o neni "spravedlive"). Po pravni strance to mas dosud udelane skvele (velika poklona soudkyni).

Jak dopadne pripadny nasledny soud si netroufnu odhadnout. Ale jestli je zajmem a pranim matky aby byla dcera u ni, pujde na to nejspis pres dceru - a jakmile se ji povede malinko vychylit "prani" ditete na stranu ze chce byt vic u maminky, bude vysledek asi jasny - je to prece "prani" ditete, tedy jeho zajem. Na to si dej pozor, vcas o tom jak by to melo byt do budoucna mluv nejen s matkou, ale i s dcerou, primerene jejimu veku - at vcas zachytis pripadne znamky "maminka rikala ... ".

venousek
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od venousek » 30 lis 2018 11:39

Komunikujeme hlavně v rovině, že mi vyčítá jakoukoliv drobnost a kontroluje moji péči, evidentně kvůli tomu soudu.
Už jsme byli u mediátora dvakrát - jak kvůli dítěti, tak kvůli majetku, obojí nedopadlo, protože ona se sekne na své představě a neustoupí... Stěhování k ní není ani podle soudkyně cesta, protože co si budeme povídat, v Praze se mi podaří dceru materiálně zabezpečit líp, než někde u Lipna... Blbý je, že příště na tuhle skvělou soudkyni natrefit nemusím...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 lis 2018 11:57

venousek píše:
30 lis 2018 11:39
.....Stěhování k ní není ani podle soudkyně cesta, protože co si budeme povídat, v Praze se mi podaří dceru materiálně zabezpečit líp, než někde u Lipna...
Nemyslim mediaci - ta by v tomhle asi nikam nevedla, nemate domluvit "neco za neco", ale fakt poradnu, a chodit dlouhodobeji. Nejdulezitejsi je aby dala ona najevo svoji predstavu, a od toho se budete odvijet dal.

Vychazel jsem z toho, ze si sam zminil stehovani na pul cesty. Prece z te "pulcesty" nebudes denne do prahy jezdit - to take neni podle me dlouhodobe schudne - asi rozdil ve vydelku by te stalo jezdeni + spousta casu navic. Nevim prave co delas, zda jde pracovat castecne na dalku, jestli podobne pozice (jiste, mene placene) jsou i jinde .... "zabezpecit dite" jde kdekoli, o tom to neni, to si nelzeme - jde o to zda sam chci a muzu snizit zivotni uroven, zda do toho chci ja jit. To dite bude spokojene tam, kde bude spokojeny rodic.
venousek píše:
30 lis 2018 11:39
vyčítá jakoukoliv drobnost a kontroluje moji péči, evidentně kvůli tomu soudu
.. tim spis, dostan ji do poradny, kde to budete resit, proc to dela? Co muzete zlepsit? Jak si to do budoucna predstavuje?

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 02 pro 2018 11:40

Moc málo informací, jaká je flexibilita práce, jaké možnosti uplatnění v místě bydliště matky, jaké vazby otce v Praze. A důvod, proč se matka stěhuje.
Možná řešení
- "střídavá péče" otce, tedy půl času v místě bydliště matky, půl času v původním bydlišti
- při škole asymetrická péče, tedy u jednoho rodiče všední dny a jeden víkend za měsíc, u druhého rodiče tři prodloužené víkendy měsíčně od čtvrtka po škole, 3 dny měsíčně částečná domácí výuka v pátky.
- asymetrie rodič se školou od neděle večer 12 dní do pátku škola, druhý rodič od pátku po škole 9 dní do neděle večer, třetina částečné domácí výuky
- přestěhování do bydliště matky
- zabránění matce se odstěhovat, ale to už asi nejde.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 02 pro 2018 20:16

Přestěhování na půl cesty oba rodiče - to je myslím nejhorší varianta. Oba byste byli 100km od původního bydliště. To už se raději přestěhuj za nimi, pokud můžeš.
Pokud pro tebe není schůdné tvé stěhování, pak trvej na tom, aby se ex přestěhovala zpět do původního města k tobě. Ona se odstěhovala, tak ať se vrátí. Jestliže budeš předpokládat, jak těžko "to jednou dceři vysvětlíš", tak jsi předem prohrál. Je fajn, že jsi ohleduplný, ale takových džentlemanů je zde plná diskuze a matky je za to krutě vytrestaly.
Ono je dost možné, že pokud by byla reálná šance na tvou výlučnou péči, tak matka se za tebou velmi rychle přestěhuje.
Ale tomu všemu bude předcházet opatrovnický soud a to je samostatné téma.

Odpovědět