Experiment střídavá péče

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Experiment střídavá péče

Příspěvek od tulen2 » 06 lis 2019 16:38

Cupet píše:
06 lis 2019 14:43
...
žaloba je dva roky na MSMT...
Jak pise Lama - co jsi to vlastne poslal na msmt?? Poradil si se s pravnikem? Podle me jsi v zakonne lhute mel normalne k soudu podat spravni zalobu - a to nez tvuj souhlas se zmenou skoly a bydliste nahradi soud. No a dal - to co si poslal tam dva roky lezi? A ty se nestaras co se s tim deje? Lhuty k vyrizeni ignorujes a budes cekat jeste jak dlouho??
Cupet píše:
06 lis 2019 14:43
Škoda, že se týkají věcí co byly
Nojo, ale za to nemuzeme, ze se radis az kdyz uz je pozde. Vzdyt nejpravdepodobneji mozny funkcni postup pri svevolne zmene bydliste deti, a pri pokusu o zmenu skoly je tady taky detailne popsany... Vezmi si z toho aspon pouceni do budoucna.
Ja souhlasim s tim co pisou ostatni - nejlip udelas, kdyz v soucasne situaci vzdas pokusy o to ziskat vic casu soudne. Budes se maximalne v tvem case venovat detem, uzivat si s nima (ale taky jim davat i volnost, nechavat ho jit do skateparku, atd.). Nebudes matce ustupovat a vyklizet pozice (vzdavat se casu jen kvuli naschvalu), zaroven obcas muzes zkusit vyjit ji vstric (bude chtit v nejakem tvem terminu deti - nic tomu nebrani - ok, navrhnes ze jasne, je to mozne, ale chces treba vymenu za (blizky) cas co se hodi tobe. nesouhlasi = cas nema, vymenu nedodrzi = priste nevyjdes vstric. No a s detmi o tom budes mluvit, napr. mamka chce muj cas ... ale nesouhlasi s vymenou .. a to podle me neni fer, tak ji ten cas nenecham, radsi si ho s vami uziju .... Deti nesmi mit pocit ze je tlacis (nechtely byste u mne byt vic? ....) - tady s nima uz takhle nehnes. Musi si na nefer jednani matky pomaloucku prichazet samy, ty to treba neuvidis nikdy, ze na to prichazeji - ale ony samy si pak budou matku trochu korigovat (i treba nekdy tebe). Napr. priste jim reknes - a nezapomente uceni sebou. Matka jim ho odmitne dat. Tak se ji zeptaji a mami proc? Proc bysme si ho k tatkovi vzit nemohly? No a ona ma plne ruce prace se smysluplnym vysvetlenim, aby bylo racionalni a nelezl z toho jasny naschval, co deti prokouknou. Opakuju - muze to fungovat i opacne. Nenechas deti jit ve tvem case s mamkou kam chteji - zeptaji se te proc ... No a dlouhodoba konzistence a poctivost v odpovedich je to, co detem casem pomuze se orientovat v tom jak to je.
Pozor, neber to tak ze casem deti k tobe vic chtit budou - to asi uz neprijde nikdy, ze bys toho dosahl. (edit - uspechem bude, kdyz jasne budou rikat ze k tobe chteji, a ze u tebe nechteji byt min). To ze budou chtit vic pokladam za nemozne, aby natolik sly proti vuli matky. Mozna, ale i tak velice nepravdepodobne, jestli s ni budou mit nejaky silnejsi pubertalni spor - jen nevim zda je o co stat, pri silnem pubertalnim vzdoru :-)

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 06 lis 2019 18:09

tulen2 píše:
06 lis 2019 16:38
Vzdyt nejpravdepodobneji mozny funkcni postup pri svevolne zmene bydliste deti, a pri pokusu o zmenu skoly je tady taky detailne popsany...
Jsou, ale jak dopadají...
Beru vše jak píšeš, ale prostě se s tím nějak nemohu vnitřně smířit. A taky nemohu se smířit se škodolibostí čarodějnic která mají neomezenou moc bez osobní zodpovědnosti. Po ředitelce na OSPOD napíšu o žádost ať iniciuje to sezení a poradnu nejlépe s dětmi. A i to písemné vyčinění matce. Soud zvážím, ty názory tu mají váhu a
Lama píše:
06 lis 2019 14:54
Proč je žaloba na ministerstvu a ne na soudě?
Zeptám se právníka jak to je. V té době ještě byla na mě podaná exekuce za výživné, a mel jsem tech starostí spoustu. Ač jsem vše zaplati ihned po zjištění, měl jsem odstavené účty, plat, barák , řidičák... Navíc to bylo v době co jsem právníka scháněl. Bývalá právnička nedodala včas rozsudek a dva dny prodlevy byly využity k podání exekuce (bez výzvy, exekutorka po známosti). Teď jsem už to správní řízení vypustil z hlavy, detěm už stejně asi nepomůže.
Lama píše:
06 lis 2019 15:41
Mě ten tvůj přístup (zahájit konflikt u soudu, s ospod, matkou, policajty, ale ne dotáhnout to do konce a nakonec ustoupit a děti vrátit matce, ať už teď nebo v minulosti) přijde, že přináší syntézu nevyhod obou přístupu. Kdybys byl hodný trouba, tak alespoň bude klid, matka by možná hodně u pejskovi dala košíčků za odměnu a děti předala semtam víc. A nebo být za zlého tvrdaka, který sice vyvolá konflikt, ale získá čas s dětmi a nastaví matce mantinely.
No to je trefné, osobně mám posit, že to vždy vyjde ve výsledku nejhůř jak mohlo.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 06 lis 2019 23:28

Cupet píše:
06 lis 2019 18:09
..
Jsou, ale jak dopadají...
Co vim, tak vetsinou dopadaji na SP, kdyz otec tu zmenu bydliste a skoly fakticky nepripusti - a deti jsou v tom spravnem veku, nejakych 4-10. Kdyz jen bojuje papirovou bitvu s paragrafy, blbe to vetsinou dopadne.
Blbe to dopada vzdy, kdyz uz predtim nechal dlouho matku urcovat jeho cas s detmi.
Cupet píše:
06 lis 2019 18:09
Po ředitelce na OSPOD napíšu o žádost ať iniciuje to sezení a poradnu nejlépe s dětmi. A i to písemné vyčinění matce
Dobre to rozmysli a proved. Mej na mysli, ze ospod fakt neni od toho, aby plnil tve zadosti. Ze tam kde vidis zajem deti ty, nemusi ho videt ospod. Ba dokonce, kdyz pujdu jeste dal - ze opravdu ten zajem deti byt tam kde ho vidis ty nemusi :-) - trochu pokory do hodnoceni svych postoju a akci z ruznych stran se vzdycky hodi.
Zamysli se nad tim co ma byt cilem, proc mas potrebu do toho ospod tahat, a hlavne proc by mela byt poradna a sezeni s detmi? Tam ja uplne smysl nevidim. Jaky vidis ty?
Jak jsem psal, ja bych po ospod chtel jen a pouze dve veci. Teda - ja bych ho do toho netahal vubec, ale kdyz uz...
1. Pomoct dostat matku opravdu do poradny, dlouhodobe, kde se budete rizene hadat a zkouset domluvit rozsireni, a hlavne jasna pravidla. Tohle bych chtel ze dvou duvodu - abych ukazal ospodu jak jsem rozumny, ze jsem konstruktivni a chci se domlouvat - a hlavne abych ji tam fakt dostal.
2. Chtit aby pisemne ospod vyzval matku k dodrzovani rozsudku. Z jedineho duvodu - poprve matka od nekoho bude jasne mit napsane, ze neco dobre neudelala. Zadny dalsi postranni umysl, ze se to bude hodit u nejakych dalsich soudu. Tam to stejne nepomuze.

Tohle je tvuj prvni kontakt s ospodem od soudu? A matcin take prvni? Nebo tam na sebe chodite zalovat pravidelne, co kdo komu?

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 07 lis 2019 07:47

První kontakt od soudu to není. Už jsem ospodu napsal o pomoc. Že matka nechce přadávat učení a informace o škole, aktuální látce. Také jsem chtěl radu (spolupráci), když matka odmítla předat lyžařskou výstroj. Sama si vzala týden před prázdninama dovolenou, uvolnila děcka ze školy a jeli na hory. Já pak musel chodit po půjčovnách a děcka stejně moc už nechtěly, že už byly s matkou. Ona na mě pak v reakci nakydal, že při předávání dělám peklo a ona musí zavírat dvěře přede mnou (na tom není kouska pravdy).
tulen2 píše:
06 lis 2019 23:28
Co vim, tak vetsinou dopadaji na SP, kdyz otec tu zmenu bydliste a skoly fakticky nepripusti.
Mluvil jsem o tom i s ForU, kroutil nad tím hlavou. Na jednu soudkyni se vyjádřil dost hanlivě.
Nevím, jak jsem měl nepřipustit změnu bydliště, u školy jsem protestoval a bylo to stejně marné.
tulen2 píše:
06 lis 2019 23:28
trochu pokory do hodnoceni svych postoju a akci z ruznych stran se vzdycky hodi.
Ano, hodí. Ale mě ser.., že děti změnu a stěhování nechtěly. Matce to říkaly stejně jako mě. Neposlechla je a přestěhovala. Soud ani ospod se s tím nijak nepopral. Děti nevyslechl ani jeden. Chtěl jsem už dříve nejen matku, ale i případně děcka dostat na terapie ať je nějaké spolupráce a žádal ospod o zprostředkování. Dokonce u soudu jsem žádal o nařízení. Paní soudkyně řekla, že pro to nejsme vhodní, protože sama studuje Cochemskou prexi a tak to dokáže určit. Body dle Tvého dopuručení udělám, ředitelka OSPODu sama a řekla, že si nás zavolá a dá nějakému prý zkušenému psychologivi. Já budu chtít tedy dlouhodobější.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 07 lis 2019 09:04

Cupet píše:
07 lis 2019 07:47
První kontakt od soudu to není. Už jsem ospodu napsal o pomoc. Že matka nechce přadávat učení a informace o škole, aktuální látce. Také jsem chtěl radu (spolupráci), když matka odmítla předat lyžařskou výstroj. Sama si vzala týden před prázdninama dovolenou, uvolnila děcka ze školy a jeli na hory. Já pak musel chodit po půjčovnách a děcka stejně moc už nechtěly, že už byly s matkou. Ona na mě pak v reakci nakydal, že při předávání dělám peklo a ona musí zavírat dvěře přede mnou (na tom není kouska pravdy).
Holka tě chce nas.rat a ty jí na to skáčeš. Nedokážeš se udržet a z jejích šprajců vytváříš konflikty.
Informace o škole můžeš získat uplně stejně jako ona - od dětí, z kontaktu učiteli, žákovské, bakalářů a webovek. Neřekne, neřekne. ... Ale ty chceš být ukřivděný. ;)

S lyžema už je to pitomější. Ale upřímě - nakoupim na mimibazaru a po týdnu prodám za naprosto totožnou cenu, s trochou štěstí i za víc. Pokud to udělá prvně, tak je to krapet časový stres, samo. Ale další roky už se spolehneš sám na sebe a je klid. Ted žádá o lyžařskou výbavu ona nás.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 07 lis 2019 09:37

Lama přesně.
Akorát to naštve, když má chlap nekřesťanské alimenty a musí stejně pořídit oblečení, ať u nás mají co na sebe.

Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet » 07 lis 2019 10:01

Nera píše:
07 lis 2019 09:37
Lama přesně.
Akorát to naštve, když má chlap nekřesťanské alimenty a musí stejně pořídit oblečení, ať u nás mají co na sebe.
Ano, ale na OSPODU bylo stále dokola, jak je pro děti výhodné mít výhradní péči jednoho rodiče. Jak musí matka všechno předávat a jak je střídavka blbá, protože je vše dvakrát.
Lama píše:
07 lis 2019 09:04
Informace o škole můžeš získat uplně stejně jako ona
Ano i ne, pokud matka zakazuje dětem brát učení k otci a odpovídá, že aktuální probíranou látku mám zjišťovat na třídních schůzkách...
Ale já se zde nechci vylévat srdce. Děti jsou zdravé, šikovné tak co bych ještě chtěl... Vadí mě ty kydy a celá "spravedlnost" charakterově pokřivených lidí co rozhodují o druhých.
A jsme opět u otázky, za této situace považiji jeden domov dětí a střídání rodičů jako optimální, klidně i tres za své chování. Děti i rodiče mají stejná práva a trpět má škůdce a ne postihnutý.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 07 lis 2019 10:21

Tohle je furt dokola. Matka ti dělá naschvály a ty jí sedáš na lopatu. To si pak skutečně každý řekne, že střídavá péče je blbost, protože je lepší ty děti nechat jen matce a nestřídat vůbec.

Když má být postihnut škůdce, tak bych viděl jiný přístup. Např. když matka nedá dětem učebnice, tak je pošlu do školy bez učení a s vysvětlením situace, aby to učitelka pochopila. To je problém matky a ne můj. Klidně to takhle udělám pokaždé. Informuji OSPOD, aby tam znali můj názor. Jen ať si to pak matka eskaluje a řeší na OSPOD, tohle škodění jí nikdo neodpáře. A hned máš trumf proti matce, která škodí. Nebude to hned, nebude to černobílé, ale je to pomalý posun vpřed. Vsadím se, že potom už ti matka učebnice předá vždy (bude zkoušet zas jiné triky, ale tvůj přístup musí být odbodný).

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 lis 2019 10:46

Lama píše:
07 lis 2019 09:04
...Holka tě chce nas.rat a ty jí na to skáčeš....
...Informace o škole můžeš získat uplně stejně jako ona...
....Ale upřímě - nakoupim na mimibazaru a po týdnu prodám za naprosto totožnou cenu,.... Ted žádá o lyžařskou výbavu ona nás.....
Presne. Mel jsem neco podobneho rozepsaneho. Z jednoho psychologickeho posudku - "matka nastoluje malicherne konflikty, a otec ji na to skace" ... Zamysli se.

JJ. Ja treba sel do skoly, a domluvil dvoje ucebnice - ucebnice maji i u mne. Sesity jsou samozrejme problem, ale to si casem deti hlidaji samy. Probirana latka? Sakra chlape, vzdyt mas deti uz velke, to ti musi byt schopne rict samy (to musi deti vedet +- od prvni tridy, o trinactiletych nemluve). Navic hodne skol ma nejaky elektronicky znamkovy system s pristupem pro rodice - casto tam byva i ramcove probirana latka. Stezovat si ze ti matka nerika informace o skole - je detinske, hloupe ... a nejvic ze vseho zbytecne.

Vybava - ano, bohuzel je to casto tak. No co se da delat - bazarove obleceni je za hubicku, sportovni vybaveni se take da skousnout - navic ho opet prodas. Proste to nakup, a k matce to take nedavej - a uzij si az te o to bude muset poprosit :). Pujcovna je drazsi nez koupit a prodat - kdyz to neni opravdu absolutni jednorazovka.

Prestan se podilet na okopavani kotniku s matkou, a uzivej si s detma. Pripust si ze si totalne posral zacatek, ze bohuzel jeste spolecnost nevyspela natolik aby SP byla norma, ze to je jak to je.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 lis 2019 10:52

Marek2 píše:
07 lis 2019 10:21
..... Např. když matka nedá dětem učebnice, tak je pošlu do školy bez učení a s vysvětlením situace, aby to učitelka pochopila. To je problém matky a ne můj. Klidně to takhle udělám pokaždé. Informuji OSPOD, aby tam znali můj názor...
Presne. Ja bych jen uz vynechal ten ospod - proc si tam stezovat? Jen bych dbal na to aby situace byla jasna, abych matku napr. majlem poprosil o predani uceni, co detem zapomnela dat ... a reagoval bych az teprve kdyby to byla matka, co si u ospodu vyleva srdicko a neco po nem chce.

Ty mas vsechny soudy i odvolani za sebou, neni proc otravovat ospod ... kdyby bylo pred soudy, s ospodem bych pracoval.

Odpovědět