Moc prosim o radu

pavel 1980
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2012 03:15

Moc prosim o radu

Příspěvek od pavel 1980 » 25 srp 2012 21:43

Dobry den obracím se na vás s žádostí o radu ohledně rodiného práva.
S přítelkyní jsme spolu žili stylem druh družka dva roky po roce žití se nám narodil synek.Nyní je synovi rok a přítelkyně ode mne náhle odešla i se synem syna nechtěla pujčovat( odešla před dvoumi měsíci).(Tomuto předcházeli i jeji opakované odjezdy neznámo kam či jiného kontaktu.)Po návštěně na OSPOD a podání zápisu o tomto všem stále dělá problémy syna ted již pujčuje ale neni vyjímkou že čekám od 30minut do 3 hodin po dohodnutém času.OSPOD mě informala že matka podala jakysi návrch na upravu styku či svěření do péče k soudu a se slovy at já nic nepodávám že by se to stejně sloučilo mě defakto odkazali pryč.Má žadost na vás se tyká toho že bych nerad něco propásnul,zanedbal.Zkoušel jsem matku přemluvit k dohodě ale o tom nechce ani slyšet.
..Mám také podat žádost o upravu? či něco jiného?dělat.
..Jakého právníka vybrat aby se za mě(se mnou)rval jak o vlastího syna.?
...Syna opravdu miluji nechci o něj přijit nechci aby ani on přišel o matku.Chci jen rovnoprávnost pro syna.Matka by nejraději abych syna neviděl vubec navic mi to stěžuje i psychycky typu stejně neni tvuj, vyměna telefoního čísla ,včera přišla s tim že čeká špunta(14 tyden těhotenství) a že jsem otec,.atd opravdu pokaždé něco ač jsme spolu měli sex jen jednou ,vim že to stačí ale .
...Jak zjistit zda je to muj syn když testy jdou až po porodu a to dříve mi předloží papír o uznání otcoství.?
.Syna si momentálně pujčuji velmi často tak 2,3 do tydne a to jen díki že se do věci vložilaOSPOD.Poradte prosím i třeba jak na dočasnou střídavou péči(neboli střídavá péče na zkoušku).
Moc děkuji Pavel

Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky: 273
Registrován: 11 led 2012 15:56

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od Tomáš » 26 srp 2012 11:37

Pavle, k dítěti, co se má narodit - tady se asi bude muset počkat do narození a pak udělat testy, každopádně si hlídejte, až se vše přiblíží, kdo bude uveden jako otec v rodném listě. Jak postupovat v jednotlivých variantách (otec Vy, otec někdo jiný, otec neuveden) Vám asi nejlépe řekne právník, kterého si určitě najděte pro řešení situace obou dětí. K synkovi - byl-li opravdu podán k soudu návrh, měl byste dostat poštou předvolání a kopii návrhu, tam se dočtete, jakou má představu matka dítěte. Z jejího chování lze usuzovat, že chce dítě pro sebe a Vám maximálně nějaký úzký styk. Vy si najděte právníka, se zkušenostmi s rodinným právem, poptejte se lidí v práci, kamarádů, někoho, kdo se rozváděl, v nouzi nejvyšší zalistujte telefonním seznamem a obvolejte pár advokátů. V tomto věku těžko říct, jak bude soud uvažovat, každopádně vyžadujte, že chcete co nejvíce vidět syna, o obstrukcích matky informujte OSPOD, pořizujte si důkazy toho, jak se synovi věnujete, abyste později u znalců mohl argumentovat, že máte o dítě zájem a dokážete se mu věnovat. Matce dítěte dejte jasně najevo, že budete chtít rovnou nebo aspoň výhledově střídavou péči. Hlavní je ale nenechat se odradit, možná, že přijde spousta prasáren a podrazů (nejeden muž během rozvodu a sporů o děti ztratí iluze o ženách), ale když vytrváte, výsledek se určitě dostaví! Držím palce. A jeden malý krůček ke SP můžete udělat rovnou, v sekci Články je z této středy petice za posílení střídavé péče v ČR (Dopis ministrovi práce a sociálních věcí), podepište ji dole v rámečku a pošlete odkaz na ni i rodičům, kamarádům, podobně smýšlejícím lidem.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Martis
Stálice fóra
Příspěvky: 64
Registrován: 02 kvě 2012 15:15

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od Martis » 26 srp 2012 16:04

Skutečně není třeba podávat návrh na soud pokud ho matka podala. Tím ovšem není dotčeno Vaše právo návrh podat také. Ale, podala ho skutečně ? Je třeba být velice důsledný a vzít v potaz veškeré možné varianty. To, že stav OSPOD je otřesný není třeba popisovat. Stala se z toho již obecně známá skutečnost. Varianta, že matka žádný návrh na úpravu styku nepodala je málo pravděpodobná, ale není rozhodně vyloučena. Co by tím získala ? V případě, že nebudou upraveny poměry se nikde právně nedomůžete styku s Vaším synem. Matka tím získává čas, kdy je dítě od Vás odloučeno a pomaličku se přibližuje k fázi, kdy na Vás dítě bude zapomínat a při budoucím setkání s Vámi bude dítě projevovat negativní a zamítavé emoce. To může být v budoucnu právním důvodem k omezení či zákazu styku se synem a svěření syna do výhradní péče matky. Výživné Vám soud vyměří zpětně, takže matka o nic nepříjde. To by mohl být plán matky samozřejmě za vydatné podpory OSPODu a její právničky.Takže ještě jednou. Jste naprosto přesvědčen, že i přes tvrzení OSPODu byl skutečně návrh podán ?. Tuto skutečnost lze i telefonicky ověřit na podatelně místně příslušného soudu, kde sdělíte své identifikační údaje a soud podá informaci zda figurujete v nějakém soudním řízení. Ony totiž jakési pochybné zápisy na OSPOD ze spisu kolikrát mizí jako pára nad hrncem. Jistě ale máte kopii. Ikdyby jste ji měl, tak to nic nemění na faktu, že matka návrh podat nemusela, jen to prostě tvrdila na OSPODu a po odchodu si to rozmyslela.
A nyní fakta. Vzhledem k věku Vašeho syna a skutečnosti že matka je na mateřské dovolené by bylo záhodno zvážit Vaše poměry a čeho chcete dosáhnout. Věk syna 1 rok již není tak omezující (např. kojení), ale dítě v tomto věku potřebuje maximální péči. Tzn. neustálou přítomnost rodiče. Střídavá péče již v tomto útlém věku není vyloučena. Pro Vás by to znamenalo zůstat doma. Jen tak máte šanci. V případě, že chcete „jen“ upravit styk, tak je nutné rozhodně trvat na co nejširším rozšíření styku, a i když popř. nebudete podávat návrh na soud, tak ho rozhodně mějte připravený.
Tak pokud opravdu chcete mít jistotu, že se právník nebude u soudu s nikým mazlit, tak vyberte právníka se vzdáleného kraje. Jde o to, že místní právníci si nechtějí proti sobě poštvat místní soudce, protože k témuž soudu se dostavují pravidelně. Vzdálenému právníku je to fuk a klidně tam roznese na kopytech i soudce. Nebo si zvolte zdatnou fyzickou osobu, která se vyzná.
Nepředpokládám, že byste chtěl zpochybňovat otcovství u syna. Ale i tak byste měl možnost. Nejste manžel, takže by to bylo složitější, ale lze postupovat podle §62 odst. 1 a odst. 2 zákona 94/1963 Sb.
Co se týče ještě nenarozeného dítěte, tak v žádném případě nenavštěvujte matriční úřad před narozením dítěte za účelem souhlasného prohlášení rodičů k určení otcovství ! viz §53 zákona 94/1963 Sb. V případě pochybností po narození dítěte, máte podle §61 zákona 94/1963 Sb., 6 měsíců na popření otcovství . (Manžel samozřejmě 3 roky)
A ještě velké upozornění. na § 91 94/1963 Sb. (Otec dítěte, za kterého není matka dítěte provdána, je povinen matce přispívat přiměřeně na úhradu výživy po dobu dvou let, jakož i na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a slehnutím).

Tesař
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 28
Registrován: 16 kvě 2012 11:33

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od Tesař » 26 srp 2012 21:00

Martis píše:Skutečně není třeba podávat návrh na soud pokud ho matka podala.
Tak to bych netvrdil. Je nutné se okmažitě na soudu informovat, co vlastně bylo podáno a zjistit jednací číslo. Jestli matka podala návrh na úpravu poměrů, bude trvat měsíce, než se vůbec něco uděje, k jejímu návrhu, který bude pro Vás 100% nespravedlivý, musíte stejně podat svůj.
Nyní je nutné okamžitě podat návrh na předběžné opatření a požadovat, aby soud matce nařídil umožnit styk dítěte s otcem. Kdyby matka podala předběžko, soud do 7dmi dnů rozhodne, vy to dostanete za 2 týdny (takže je lepší každodenně otravovat soud a pak si to tam vyzvednout). Jinak i kdyby matka podala předběžko, pochybuju, že v něm bude chtít pro Vás styk, obvykle chtějí jen prachy, takže se stejně musíte starat sám.
Martis píše:To, že stav OSPOD je otřesný není třeba popisovat.
Naprostý souhlas. Od OSPODu nečekejte vůbec nic, leda byste měl neuvěřitelnou kliku a narazil na to 1% poctivých úřednic, kterým jde opravdu o děti. Pro zbytek jste jen obtížný hmyz, pokud chcete pečovat o své dítě, boříte jim jejich model "matka bere vždy vše" a dráždíte jejich špatné svědomí a proto se Vás budou snažit "v zájmu dítěte" jen odradit.
Martis píše:Tak pokud opravdu chcete mít jistotu, že se právník nebude u soudu s nikým mazlit, tak vyberte právníka se vzdáleného kraje. Jde o to, že místní právníci si nechtějí proti sobě poštvat místní soudce, protože k témuž soudu se dostavují pravidelně. Vzdálenému právníku je to fuk a klidně tam roznese na kopytech i soudce.
Souhlas.

A nyní to nejdůležitější - neočekávejte, že slečna zmoudří, nebo že bude jednat v zájmu syna. Jak začne dělat jednou sviňárny, nepřestane. Jen se to zhoršuje. Jestli nebudete jednat hned a tvrdě, skončíte jako bankomat a bez styku s dítětem, které k Vám, díky manipulaci matky, ani nebude chtít. Je nutné se obrnit, vydržet (z vlastní zkušenosti mohu říci, největší problém, po roce boje jste totálně znechucen a přemýšlíte, zda má smysl si kazit život, ale děláme to kvůli svým dětem) a hlavně nemějte výčitky a připravte se na nejhorší pomluvy - pro Vaši útěchu, zažili jsme si to všichni, pak už začnete být vůči lžím rezistentní.

Martis
Stálice fóra
Příspěvky: 64
Registrován: 02 kvě 2012 15:15

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od Martis » 27 srp 2012 08:46

No skutečně není třeba podávat návrh v případě, že ho podala již matka. Je třeba ho mít připravený, protože se bude projednávat u soudu. (to platí obecně). Musím ale souhlasit s p. Tesařem, že by bylo velice prospěšné podat návrh na vydání předběžného opatření, aby byly zatímně upraveny poměry a kterým se již bezodkladně budete domáhat úpravy styku ještě před ukončením řízení.

katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky: 1071
Registrován: 09 lis 2011 22:42

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od katalyzator » 28 srp 2012 09:39

Ledascos už tu padlo. proto jen doplňky k té péči..
Přibližný postup, jak na (jakoukoliv) péči, jsem popsal v jiném fóru tady: "Obsah fóra ‹ Střídavá a společná péče ‹ Fungování střídavé péče ‹ Rada - střídavá péče". K tomu dodávám:
Návrh na soud skutečně dávat nemusíte, co ale mít musíte (viz předchozí příspěvek), je jasná představa o tom, jak to s dítětem chcete; je pak jedno, jestli tuhle představu pak podáte jako vlastní návrh anebo jako protinávrh matce. Jasno ale v tomto ohledu mít musíte; je třeba taky umět zdůvodnit, proč jě váš návrh lepší než matčin.
Jestli návrh byl či nebyl podán, to snadno zjistíte tím telefonátem. Pokud podán byl, pak jste ovšem účastníkem řízení a jako takový můžete do spisu nahlédnout. (Sterjně tak máte právo nahlédnout do spisu OSPODu - dozvíte se tak, co tam povídala matka a co na to OSPOD, alespoň to zásadní.).
Je dobře že OSPOD zasáhl, tak asi ten váš tak na nic nebude, když Vám pomohl. Tuhle spolupráci bych udržoval, plnil dohody a sociálku informoval, prostě projevoval zájem o řešení (tj. o dítě). Pěkně jste řekl, že chcete rovnoprávnost pro dítě (a ne pro sebe), o dítě jde totiž OSPODu v první řadě (nebo by alespoň mělo).
O předběžné opatření je možo žádat a doložit písemně, proč by mělo být vydáno. Je ovšem nutné počítat i s variantou, že PO bude jiné, než navrhujete, nebo dokonce nebude vydáno vůbec (z Vašeho příspěvku se zdá, že dítě není ohroženo a vídáte se s ním, tak se soud nemusí rozhoupat k nějakému většímu zásahu). Ale i když nebude PO vydáno, je to minimálně projev zájmu o dítě.

Vždycky nakonec totiž platí to, co tady už taky zazněla: nenechat se odradit.
...

Tesař
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 28
Registrován: 16 kvě 2012 11:33

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od Tesař » 29 srp 2012 09:41

katalyzator píše:o dítě jde totiž OSPODu v první řadě (nebo by alespoň mělo).
Kdybych nevěděl, že katalyzator už nějaké zkušenosti má, řekl bych, že je zajíček - tohle je totiž ta největší naivita, kterou slýchávám. Ano, úřednice OSPOD toho mají plná ústa, ale realita je samozřejmě zcela jiná - jde jim většinou o vlastní bydlo a to znamená nedělat nic nestandardního - a standardem je "matka bere vše, vždy a za každou cenu". Pokud úřednice postupuje pod tímto heslem, její sesle je bezpečná. Všechny pokusy o zrovnoprávnění otců jsou dříve nebo později trestány.
katalyzator píše:Vždycky nakonec totiž platí to, co tady už taky zazněla: nenechat se odradit.
Absolutně nejdůležitější zásada řízení!

pavel 1980
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2012 03:15

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od pavel 1980 » 01 zář 2012 16:49

Moc jste mi tímto pomohli a velky děkuju za syna i sebe.opravdu Díki pavel budu informovat jak se to vyvíjí.

JTR
Stálice fóra
Příspěvky: 209
Registrován: 11 lis 2011 20:53

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od JTR » 02 zář 2012 15:13

NEDIVME SE.
Naše manželky jsou denně zásobovány propagandou rozvodového průmyslu, jak je to přeci krásné a správné - rozvrácené rodiny a heppy matky se svými dětmi a zajíčky!!!

Je to přeci super, pak jsou zblblý taky a paraziti rozvodového průmyslu mají zisky.
http://www.super.cz/14714-dvojcata-jenn ... azenu.html

http://www.super.cz/14742-hanychova-bud ... smulu.html

Péťa
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 20
Registrován: 22 úno 2012 12:55

Re: Moc prosim o radu

Příspěvek od Péťa » 06 pro 2012 14:57

Dobrý den všem:-) nemá tu někdo zkušenosti s nějakou poradnou pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, popř. váš názor na poradnu v tróji? Moc děkuji za odpovědi.

Odpovědět