Zákaz nebo omezení styku s dítětem

Odpovědět
MarianNoemi
Stálice fóra

Zákaz nebo omezení styku s dítětem

Příspěvek od MarianNoemi » 24 črc 2014 16:27

Prosím o informaci.
Pokud soud otci omezí či úplně zakáže styk s dítětem na jak dlouho ono omezení či zákaz se vztahuje.Např.jedná se o tříleté dítě, jak dlouho toto rozhodnutí trvá, dá se postupně zvrátit v normální styk?

milo
Stálice fóra

Re: Zákaz nebo omezení styku s dítětem

Příspěvek od milo » 24 črc 2014 16:47

Ten zákaz styku musí být formulovaný ve výroku (výrok pak musí byl určitý, neboť jen tak může být právní moci schopný a tedy i vykonatelný).

Pokud je ve výroku uvedeno období, po které se zakazuje (omezuje) styk, platí zákaz (omezení) jen po dobu, která je uvedena ve výroku.

Pokud ve výroku není uvedeno, do kdy se styk zakazuje (omezuje), pak platí do doby, než bude usnesení změněno nebo zrušeno. Přečtěte si odůvodnění, jestli je v něm informace o tom, proč a na jak dlouho soud zakázal (omezil) styk s dítětem.

Jakmile uplyne doba, po kterou soud styk zakázal (omezil) nebo pominou důvody, pro které soud styk zakázal (omezil), platí stav, který existoval před tím, než soud styk zakázal (omezil).

Pokud matka dítěte nebude po té, co uplyne doba, po kterou soud styk zakázal (omezil) nebo pominou důvody, pro které soud styk zakázal (omezil), umožňovat styk s dítětem, podejte si návrh na PO, aby soud upravil styk s dítětem. Počítejte ale s tím, že pokud zákaz trval řadu měsíců, pak soud nejdříve upraví styk tak, že bude zúžený a postupně jej bude rozšiřovat (navykací režim). Soud to dělá ale jen u otců (diskriminace) a u matek mu nevadí ani to, že ji dítě nevidělo řadu let a že je matka narkomanka.

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 24 črc 2014 17:28

Díky a ještě dotaz co soudce vede k vynesení usnesení o zákazu styku s dítětem?Pokud má otec doloženo,že o dítě pečoval, víkendy nebo i dovolené, nikdy mu neublížil či nebyl problém z OSPOD, policie, lekářské ošetření, prostě nic.Jen otec má nějaký škraloup ve zdravotní dokumentaci 10 let starý.Pravděpodobně půjde na posudky.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 24 črc 2014 17:34

MarianNoemi píše:....co soudce vede k vynesení usnesení o zákazu styku s dítětem?....
To přece musíte vědět vy. Přečtěte si odůvodnění usnesení. V něm musí být důvody, které soud vedly k tomu, aby rozhodl o zákazu styku. Pokud v usnesení důvody absentují, je to důvod ke zrušení. Podejte si proti tomu usnesení o zákazu styku odvolání.

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 24 črc 2014 17:46

Mě nebyl zakázán styk, ale manželka mě tím hrozí a navíc už 3 týdny mě blokuje vidět dítě.Podal jsem PO to je zamítnuto,OSPOD je pasívní zkoučím to přes FOD nějakým způsobem.Píšu o tom v jiném tématu viz SP u dvouletého dnes už tříletého dítěte.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 24 črc 2014 17:57

MarianNoemi píše:Mě nebyl zakázán styk, ale manželka mě tím hrozí a navíc už 3 týdny mě blokuje vidět dítě.Podal jsem PO to je zamítnuto,OSPOD je pasívní zkoučím to přes FOD nějakým způsobem.Píšu o tom v jiném tématu viz SP u dvouletého dnes už tříletého dítěte.
Soud ti styk zakazovat nebude. Musel bys dítě prokazatelně týrat, pohlavně zneužívat, posílat ho žebrat, atd.. Že ti žena vyrhožuje, na to nedej. Buď jen více opatrný (očekávej levotu).

Na FOD se vůbec neobracej, tam jsou skutečně totální mr8ky. Jakmile se domáhá práv otec, mají ho u zadku a když se ozve matka, můžou se přetrhnout. Vypusť FOD okamžitě z hlavy.

krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak » 25 črc 2014 09:20

MarianNoemi píše:Mě nebyl zakázán styk, ale manželka mě tím hrozí a navíc už 3 týdny mě blokuje vidět dítě.Podal jsem PO to je zamítnuto,OSPOD je pasívní zkoučím to přes FOD nějakým způsobem.Píšu o tom v jiném tématu viz SP u dvouletého dnes už tříletého dítěte.
Klid.
To kdy je zakázán styk dítěte s otcem to jsou tisíciny procenta ze všech opatrovnických sporů. To už musí být hodně vážné důvody.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 25 črc 2014 10:42

o všechna rozhodnutí daného soudu o zákazu/omezení můžete požádat přes InfZ
(jen pro představu - o jak moc patologické případy se musí jednat)

příp. se samozřejmě můžete vždy odvolat
především je potřeba zadokumentovat bránění ze strany matky
a pak se přes PO domoci alespoň nějakého vynutitelného kontaktu
(k oběmu je možná lepší advokát - např. http://www.stridavka.cz/pravni-poradny-stridavky.html)

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 25 črc 2014 16:39

Tak zkouším vše možné i tedy FOD. V pondělí mají volat matce tak uvidím.Kdyby souhlasila, tak aspoň ať se vidím z dítětem tam,ať neztratíme kontakt. Dali jsme návrh i na zahájení řízení,ať už je co nejdříve soud.Je to už 16 měsíců a pořád není rozhodnuto, zatím jen meritorně tím, že jí PO v péči a nemáme určený styky.Zatím vše fungovalo, přestěhoval jsem se do NJ, vídal dítě co druhý den, víkendy, v květnu týden, v červnu 8 dnů, kdy matka byla na dovolený a pak najednou konec a její stěhování...Útočí na můj psychický stav, že má obavy o dítě apod.Asi mě čekají znalecké posudky...

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 25 črc 2014 17:49

MarianNoemi píše:Tak zkouším vše možné....Dali jsme návrh i na zahájení řízení....
Je to nějaké zmatené, tak jestli můžeš, tak to upřesni.

1. jako rodiče jste sezdaní?
2. podal už někdo návrh na zahájení řízení (úprava práv k nezletilé) a kdo ho podal jako první (ty nebo matka)?
3. co v tom soud prozatím udělal za úkony?
4. existuje nějaké rozhodnutí soudu (třeba PO) a jak zní jeho výrok?

Odpovědět