střídavka a životní pojistky

Odpovědět
tojsemja1975
Nováček fóra

střídavka a životní pojistky

Příspěvek od tojsemja1975 » 11 led 2019 12:21

Dobrý den,
mám otázku, jak řešíte životní pojistky své a dětí? V současné době máme s exmanželkou jednu pojistku, kde jsou i dvě děti. Ještě před rozvodem (ale už po jejím odstěhování) proběhlo plnění za holky úraz a ex vzala peníze za plnění a koupila dětem do nového bytu vybavení pokojíku. Teď už jsme rozvedení, máme střídavou péči, a já bych si chtěl udělat svou vlastní pojistku, kde budu mít děti. Jí zůstané ta stará pojistka, odkud mne vyškrtne, ale nechá si tam taky děti.
Jak je to potom s pojistným plněním - bude dvakrát nebo ho dostane ten, kdo bude rychlejší? Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky.

tulen2
Stálice fóra

Re: střídavka a životní pojistky

Příspěvek od tulen2 » 12 led 2019 14:40

Tady to asi bude chtit zkonzultovat s pojistovnou. Coz o to, oni te asi radi nechaji uzavrit nekolik pojistnych smluv a moc vyptavat se nebudou, jestli uz nemas dalsi....
Ale mlhave tusim, ze inkasovat za jednu pojistnou udalost penize vickrat (i kdyz platis pojistky vickrat a mas je vickrat), v poradku neni. V poradku neni uz ani mit na stejnou vec nekolik pojistek na plnou vysi skody.

Mrkni na podpojisteni, nadpojisteni, pojistny podvod ....

Melo by myslim jit to, abyste uzavreli oba pojistku zvlast s 50 procentnim plnenim. Ale to mi uz prijde lepsi uzavrit detem pojisteni jedno a smluvne se domluvit, ze pripadne plneni se deli na polovinu, kazdy to polovinu pouzije ve prospech deti (pojistne jedne pojistky bude vyrazne nizsi)

Odpovědět