Odročení soudu

Pavel Soukup
Stálice fóra

Re: Odročení soudu

Příspěvek od Pavel Soukup » 14 bře 2018 14:36

tulen2 píše:Nemyslim si ze by v tomhle pripade bylo vhodne cilene zdrzovat.
1. - dite neni male. Neni na co cekat, argumentace vekem neprichazi v uvahu.
2. - dite samo zatim chce stridat a funguje to.
3. - je dulezite odstranit hrozbu vydani PO neinformovanym soudem, s jeho podporenim neinformovanym ospodem. Nejdriv je treba dat soudu i ospodu jasne najevo, ze se uz nyni ku prospechu ditete a v souladu s jeho pranim staraji oba rodice vyrovnane, tak aby se nebezpeci PO minimalizovalo. Pak, po absolvovani prvniho stani uz bude otec vedet vic, kam se soud ubira, co na to ospod - pak muze obstruovat doalejuja, nebo to naopak hnat dopredu.

Ono i bez obstrukci to bude dlouho se znalcem a odvolanim (rok, dva) trvat, pokud se nakonec s matkou na SP nedomluvi.
Souhlasím, ze strategického hlediska mi přijde obrovskou chybou matky, že dopustila SP a již za 14 dní máte mít soud! Tohle je fantastická příležitost vyřešit vše rychle a efektivně, ale zajisti dostatek důkazů a úderného právníka. Důkazy o své péči zajistíš ze školy, od doktora... při šikovné argumentaci se tohle dá velmi rychle uhrát a na soud půjdeš z pozice pečujícího otce. Jen mít dostatek důkazů o své péči a střídání, aby matka vše nepopřela.

Adam Novák
Nováček fóra

Příspěvek od Adam Novák » 14 bře 2018 21:57

Díky všem za postřehy. Vypadá to, že se domluvíme a vše bude fungovat tak jak doposud. Nechci nic ale zakřiknout ;). Všem prozatím děkuji

VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od VladimirZlamalik » 15 bře 2018 10:15

Co píše tulen2 ano. Ovšem z Adamových dotazů mi připadá, že o problematice nic moc neví. Mně naopak ani ne 14 dní k soudnímu jednání připadá jako celkem dost krátká doba. Já být Adamem, vezmu právníka a ten ať napíše na soud žádost o odročení. Takovou tu klasiku s novým právním zastoupením na případu a nutnosti prostudovat spis. Bezokladně zajít na soud udělat kopii celého spisu. Kromě toho výstřelu do tmy 1x14 dní tam totiž už může být nějaký blábol z OSPODu, posudek ze školy, od obvodní lékařky, nebo nějakého angažovaného psychologa matky. A podle toho potom dále jednat. Samozřejmostí je okamžitá návštěva OSPOD přidělené báby...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 bře 2018 10:35

Adam Novák píše:...Vypadá to, že se domluvíme a vše bude fungovat tak jak doposud....
Super, gratulace, preju at se domluvite, a urcite se domluvit snazte. Nicmene - jako doposud to byt nemuze, soud uz byl kontaktovan, a pobezi dal, nemuzete uz rict "ale my se domluvili, bezi to jako doposud", rozsudek musi byt vydany a bude, matka nemuze podani stahnout (leda byste tvrdili ze se uz nerozvadite/nerozchazite, ale opet zijete spolu ve spolecne domacnosti). Bud to bude podle vasi pisemne dohody (to vam preju), nebo jinak.

Takze urcite to nepodcen, at neprijde nejake nahle neprijemne prekvapeni, nahlednout do spisu bych doporucil, urcite nespolehej na pravnika, urcite kontaktuj ospod a vysvetli situaci. Vsude rikej jak je super ze se starate porad vyvazene, a ze se vam snad brzo povede dospet k finalni podobe dohody.

Odrocit soud muzes chtit i napr. z duvodu ze navstevujete poradnu a spejete k dohode ... urcite ale zminit ze se stale starate vyrovnane, dlouhodobe.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 15 bře 2018 13:18

Může to být i jako doposud, jen je nutné soudu předložit společnou dohodu rodičů o péči a doufat, že ji soud i schválí. Tedy přemluvit maminečku, aby to podepsala a hurá s tím na soud. Tobě takový návrh může jen prospět, matce ublížit, protože neví co říká a mění dohody (na tohle ale soudy moc zřetel neberou, vlastně co se matek týče, tak zřetel neberou asi na nic). Každopádně hodně štěstí. Ideální by bylo nechat si sepsat takovou dohodu a ve slabé chvíli matky v dobrém rozpoložení ji nechat podepsat a hodit na soud ke schválení. Víc v tuhle chvíli dělat asi nelze. Odročení by mohlo být riskantní, ale stejně tak by mohlo být riskantní i odročení...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 bře 2018 13:37

Ok hrozba PO je problem a radny soud s projednanim veci a slysenim obou stran je lepsi varianta, to chapu.

FYI momentalne se v me veci vztahy s majitelkou mych deti vyhrotily (zacal jsem durazne/tvrde vyzadovat vikendy s detma za pritomnosti matky u me doma) taky mi mozna nejake PO hrozi taky.....matka je nastvana.

Taky premyslim jestli nemam sam podat na soud navrh na upravu styku, ale decka maji jen 1 rok.

Nicmene pokud by se to tahlo u soudu 2 roky, zdrzovalo by se, tak by to asi bylo lepsi nez riskovat PO?

Podle me je to pro me nyni velka hrozba ze matka nekde neco nalze OSPOD a pak poda OSPOD sam navrh na PO.

Mozna je fakt lepsi abych i ja to rozjel u soudu?

Adam Novák
Nováček fóra

Příspěvek od Adam Novák » 15 bře 2018 21:45

Tuleni díky. Tohle jsem nevěděl. Myslel jsem si, že to jde ze soudu stáhnout a rozsudek vydán nebude. Musím to tedy začít nějak řešit, díky

Odpovědět