Odvolací soud

Odpovědět
helena123
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 29
Registrován: 20 úno 2017 08:38

Odvolací soud

Příspěvek od helena123 »

Dobrý den všem,
jaké máte zkušenosti s odvolacími soudy? Manžel se čtyři roky snažil o střídavou péči u sveho dítěte z předcházejícího vztahu. Padali různé mimosoudni dohody a nyní má v ruce rozsudek na střídavou péči. Předpokládá se, že matka se odvolá. Rozsudek je postaven na posudkach, kde psycholog vyhodnotil, že dítě střídavou péči zvládne a má dobrý vztah s oběma rodiči. Zároveň se jedná o veselé a spokojené dítě. Psycholog byl vyslechnut. Dále pak o ospod, který taktéž doporučil střídavou péči. Samotný ospod si vyžádal zprávy ze všech předškolních zařízení a ve všech je, že dítě je v pohodě a oba rodiče se starají a dítě je má rádo. Z jeslí že se otec staral více. A pak ještě o jednu zprávu od dětské psycholožky, kam otec dítě vzal dvakrát v průběhu 2 let předcházejících poslednímu soudnímu sporu. Zpráva obsahuje info, že dítě je v pohodě a doporučuje střídavou. Dítě je v současné době v režimu 5/14 (čtvrtek-pondeli, pak čtvrtek/patek). V září půjde do školy. Matka argumentovala špatným psychickym stavem dítěte, ale soudu nic nedolozila. Argumentovala špatnou adaptací (ospod donesl zprávy ze školek, kde je uvedeno, že adaptace u dítěte byla rychlá). Pak špatným zdravotním stavem(ospod donesl vyjádření z kliniky, že se jedná o banální problém).
Během soudu se vyzkoušela mediace bez úspěchu, pak rodinná terapie. Tam dochází rodiče i nadále.
Co asi tak můžeme očekat? Je možné i zrušení rozsudku a vrácení k soudu I. stupně? Co by mohl odvolací soud využít za prostředky? Reverzní posudek?
Děkuji za vaše názory a zkušenosti.
Helena
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 608
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Odvolací soud

Příspěvek od Simpson123 »

Predpoklada se ze se matka odvola ... tak az se odvola tak dukladne nastudovat co matka pouzije v odvolani za argumenty a od toho se pak odviji taktika.
Odvolaci soudy jedou hodne to co je na papiru ve spisu, jak se provadely dukazy, dominuje formalismus.
Az to odvolani ke KS matka poda tak napiste co matka chce a jak v odvolani argumentuje.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2127
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Odvolací soud

Příspěvek od tulen2 »

Tady bych se uz prilis nebal - matka to nevedla dobre, zato otec 1*. Dukladne procist odvolani matky, ale nemyslim ze by mohla cokoli zpochybnit. A nevidim zadny duvod, aby kraj vracel, ani aby rozhodoval jinak.
Odpovědět