Příprava na OSPOD, soud, výpočet alimentů

Pepas66
Nováček fóra

Příprava na OSPOD, soud, výpočet alimentů

Příspěvek od Pepas66 » 14 říj 2019 19:02

.
Naposledy upravil(a) Pepas66 dne 29 říj 2019 12:25, celkem upraveno 1 x.

tulen2
Stálice fóra

Re: Příprava na OSPOD, soud, výpočet alimentů

Příspěvek od tulen2 » 14 říj 2019 20:27

Pepas66 píše:
14 říj 2019 19:02

.... Až donedávna s tím nebyl problém a ona mi bez problému syna předávala na víkend, vždy 2x do měsíce. ...
... maximum pro to, aby mi omezila styk a aby mi vyměřili co nejvyšší výživné....
Jak je syn stary, sest let? Jak daleko od sebe bydlite? Jak probihala pece kdyz jste spolu zili?

Jak muzes vubec premyslet o SP, kdyz "s tim nebyl problem" a staral si se o syna 2 vikendy v mesici??? S tim bych ja tedy sakra mel problem, to neni zadna pece.

Co na to cele syn, v jeho veky by uz mel byt schopny formulovat jak to chce on ... Samozrejme ne rozumove zpracovat. Ale - bohuzel - ptat se ho an to budou, a jeho "nazor" bude to, co rozhodne.

Bohuzel, nyni si v situaci, ze to vypada ze chces sp kvuli nizsimu vyzivnemu (coz je nesmyslne). Bohuzel ale budes tak vypadat. Moznost SP vidim jako vysoce nerealnou, bez podpory syna.

No a co se tyka vyzivneho - zkus napsat konkretni castky co chce, co davas ted, a kolik (opravdu) vydelas - pres SZ.
Obecne - neni dobra taktika ukazovat ze uz ted platis vic nez chce. Pak ukazujes ze tolik si muzes bez problemu dovolit, a dostane minimalne to co chce, spis vic. Soud se bude pohybovat nekde kolem 20% tvych prijmu. Kdyz se matce povede presvedcit soud ze mas prijmy vyssi nez uvadis, pritlaci :-).

Pepas66
Nováček fóra

Příspěvek od Pepas66 » 14 říj 2019 20:45

.
Naposledy upravil(a) Pepas66 dne 29 říj 2019 12:25, celkem upraveno 1 x.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 říj 2019 21:55

Pepas66 píše:
14 říj 2019 20:45

Syn je se mnou rád, těší se na mě. Když ho vezu zpět, tak během předávání vždy brečí. Když si pro něj jedu, tak vůbec. O mamince se zmíní max. 1x za víkend.
Ale o tom zadna, to je jasne, ze je u tebe i u maminky rad. Ptam se na to, co rekne na primou otazku, zda by u tebe chtel byt vic. Jestli s nim o tom mluvis, ptas se ho ... To je to co bude dulezite, jeho "nazor" (ve velikych uvozovkach).
Pepas66 píše:
14 říj 2019 20:45
ona mi ho asi před půl rokem vozit na půl cesty odmítla,
Ale na to je prece reseni - nedovezt ho zpet, at si prijede pro nej. Jenomze - jak sis to nastavil, tak to mas. Souhlasil si s 2/14 (neprotestoval, netrval na vyvazene peci). Kdo se odstehoval na takovou vzdalenost, ty, nebo ona??

Vzdalenost 50km, a rok trvajici 2/14 (s tvym souhlasem) a jeste s obstrukcemi? Jezis, chlape .... skouknu castky v SZ, ale nejlip asi udelas, kdyz ji jeste 500 pridas, a budes se snazit nejake ty dny navic vydyndat v poradne, postupne :-) - u soudu zadne uspechy necekej.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 14 říj 2019 22:05

Chlapi, co vás vede k tomu, že si "půjčujete" vlastní děti? Vy o ně hrozně stojíte, ale musíte se zeptat, jestli si je můžete vůbec "půjčit" a klepete se jak drahej pes, abyste je vrátili tak, jak matka řekne.
V situaci, kdy není upravená péče a chcete se o ně starat a děti jsou spokojené.
Na mne to působí tak, že nevíte, co se dítěti dává k večeři, na kolik se perou tepláky a čím a kdy se meje hlava. Tak se ho potřebujete zbavit. Jinak to prostě nechápu.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 říj 2019 22:28

Nera píše:
14 říj 2019 22:05
.... Jinak to prostě nechápu.
Ja to chapu. Teda ne "ze s tim neni problem a predava mi ho 2/14", ale s tim, ze pri urcitem mirne nizsim podilu casu nez rozumnem (pr mne nekde kolem 1/3) nechce muz poskozovat deti eskalaci konfliktu a jejich nevracenim, vzajemnym "kradenim" ze skolky, snazi se je drzet mimo konflikt a doufa ze uz prece brzo se s matkou domluvi rozumneji, ze s tim prece ospod, soud "neco udela".

Ano, s odstupem - je to ta nejvetsi chyba, netrvat na vyrovnene peci hned od pocatku. I za cenu eskalace konfliktu, nevraceni deti, "unaseni", atp. Jestlize to trva dele nez par tydnu, ze matka vyrazne otce omezuje - neni na co cekat, jinak je sance na SP ztracena.

Muzu co fakt usiluji o sp, a nevedi jak se pere, vari, a neco o zakladech hygieny fakt moc neni. I kdyz muzska hygiena se leckdy od zenske lisi :-), a teplaky na 60 se treba napoprve zmensi, a kosile bude modra.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 14 říj 2019 22:40

tulen2 píše:
14 říj 2019 22:28
Muzu co fakt usiluji o sp, a nevedi jak se pere, vari, a neco o zakladech hygieny fakt moc neni. I kdyz muzska hygiena se leckdy od zenske lisi :-), a teplaky na 60 se treba napoprve zmensi, a kosile bude modra.
O tom to ale přece není a neznám ženskou, která něco nesrazila, neobarvila apod. Adětem je to úplně jedno.
Jde mi o to "stažení ocasu", proč chlapi automaticky poslouchají, kdy si laskavě můžou "půjčit" vlastní děti, když se leckdy o ně před rozchodem starali úplně stejně a navíc to celé sponzorovali. A najednou lusknutím prstu přijmou na povel situaci, že nesmí nic.
A jestli ženská řve za dva dny nebo po týdnu je přece úplně jedno. Konflikt stejně bude, to víte moc dobře, tak je snad jedno kdy.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 říj 2019 08:00

Naprostý souhlas s Nerou!
ted si tu krapet vyleju svý emoce...
Když to tak hezky genderově paušalizuju... Chlapi, já to fakt nechápu. Tu neuvěřitelnou pasivitu, nicnedělání, útěk před řešením problému, pak jakási vnější demostrace akce (podání návrhu na soud na střídavou péči) a nakonec velký údiv a sebelitování ( které pak my nextky musíme poslouchat dalších 10 let :roll: ).
Fakt neznám žádnou příčetnou ženu, která by chtěla pečovat o své děti a na příkaz svého vládce by je jak ovce sama přivezla odevzdala po jednom víkendu. A ještě to racionalizovala tím, že to dělá pro jejich dobro, aby je uchránila před konfliktem.
Když to vezmu s nadsázkou, tak já bych rozpoutala třetí svetovou válku, zbořila tento svět, kdyby mi někdo chtěl vzít děti. Protože ani ta třetí avětová prostě nemůže mé děti poškodit víc, než když o mě přijdou.
Há chápu, že vám systém dvakrát nenahrává, ale vždy vy jim jdete uplně na ruku svou nečinností.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 15 říj 2019 08:20

Proč rezignují? Protože se "nestarali" tolik jako matka - nevědí jakou velikost oblečení, jaké jogurty mají děcka rádi a kdy půjdou na zdravotní prohlídku. Byli v práci, když jejich děti vyrůstali a "zaplatili" matce za výchovu. Po rozchodu dobrovolně přistoupí na druhořadou roli s tím, že doufají že se tím matka uklidní a konflikt se urovná. "Přistup na to že budou u mě, můžeš je přece vidět kdy budeš chtít" - kouzelná věta, která padne asi při každém rozchodu.

A co si budeme říkat - hodně chlapů chce střídavku jen kvůli nižšímu výživnému. Když s nimi pak mluvím a zeptám se jich jednoduše "A co děti, co si přejí? U koho vypovědí, že chtějí být když se jich někdo zeptá?". Odpověď je většinou "tak to bude asi problém". Tak asi tak :-)

Jak říká Herman "otec selhal". Ale je to jinak než to myslí on. Otec selhal v tom, že rezignoval na svoji funkci. Že není schopen jít do střetu a nechá si zbytek života s prominutím srát na hlavu.

otec_Fura
Nováček fóra

Příspěvek od otec_Fura » 15 říj 2019 10:01

Pepas66 píše:
Až donedávna s tím nebyl problém a ona mi bez problému syna předávala na víkend, vždy 2x do měsíce.
Bohužel před několika měsíci si usmyslela, že jí platím nízké alimenty a syna mi dává max. 1x do měsíce, pod různými výmluvami.
Dobrovolně jsi se pasoval na víkendového strejdu, takže od soudu nečekej nic jiného. Soudy jen schválí faktický stav. Rok Ti to tak stačilo a najednou chceš SP ?
Pepas66 píše:
Mým cílem je dostat malého do střídavé péče a pokud pohořím, tak alespoň minimalizovat finanční dopad.
Myslím, že nemáš představu, co znamená SP.
Budeš jezdit pro syna každý den do školy tam i zpět 100 km ráno a 100 km odpoledne? 1000 km týdně? Kolik Tě bude stát benzín? Kolik Tě to ježdění bude stát času? Budeš všechno kupovat dvakrát, oblečení atd? Budeš velké výdaje platit na půl? Budeš se synem chodit k doktorovi? Budeš mít čas se synovi věnovat, vzhledem k Tvé práci? ...a alimenty budeš platit i u SP.
Jestli chceš jen minimalizovat finanční dopad, tak pokud nejste manžele, tak přesvědči svou bývalku, aby svůj návrh od soudu vzala zpět a domluvte se mimosoudně např. na mediaci.
Pepas66 píše:
Díky za rady.
Většina otázek už tady byla zodpovězena v diskuzi. Zadej si do vyhledávání klíčová slova "např. OSPOD, jednání" a pak čti a čti a čti.

Odpovědět