Příprava na OSPOD, soud, výpočet alimentů

Nera
Uživatel(ka) fóra

Re: Příprava na OSPOD, soud, výpočet alimentů

Příspěvek od Nera » 16 říj 2019 16:53

Lama píše:
16 říj 2019 15:49
Vlastně neznám střídavku, kde ktere by předcházela jiná situace, než že matka byla na rodicaku a otec v práci. Což nevypovida o ničem jiném, že prostě ženy byvaj často na rodicaku a chlapi po tu dobu rodinu živí.
O tomhle jsem po přečtení více diskuzí nejen tady kolikrát přemýšlela. Přijde mi, že hodně lidí jdou od sebe, když jsou děti ještě maličké. Čili žena na MD, tj. do tří let věku dítěte, respektive nejmladšího dítěte.
Proč? Dali se dohromady, chtěli založit rodinu. A pak jim začne hrabat? Minimálně jednomu z nich.
Nebo se vykrystalizuje něco, co tam bylo celou dobu a v důsledku zátěže z toho vznikl problém.

Že "ženy byvaj často na rodicaku a chlapi po tu dobu rodinu živí" - s tím počítají obě strany. Tedy měly by. V praxi je to vlastně tak, že žena obstarává "provoz" dětí a muž si s nimi pohraje, zablbne, něco je naučí - zatloukat hřebík, vozit kolečko. Dobrý k tomu děti jinak nebrat, aby se neprokecly "tati, máma to umí líp" :lol:
A přijde mi, že chlapi by vlastně ten stávající stav chtěli po rozchodu zachovat. Apriori jim nejde o to, aby mohli jít a tu zimní bundu koupit oni. Ale když jim do toho ženská hodí vidle, vlastní děti ani nevidí, tak rozumím tomu, že se jim nechce platit, když ani nevědí, kam to jde.
A tohle mi přijde jako dilema autora tohoto vlákna. A spousty dalších chlapů. Že vlastně nevědí, jak konkrétně ta pravidla dát na papír. Prostě chtějí vidět vlastní děti. Na papíře mají středu, zrovna bude hnusně, v pátek bude hezky, budou brát ryby, ale smůla.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 16 říj 2019 17:07

tulen2 píše:
16 říj 2019 16:45
Ve vetsine pripadu to byva tak ze otec po navratu z prace padne u deti na kolena ... a hrajou si, pak jde ukladat a cist pohadku, to same vikendy, kdy se jim venuje. Prosoupal jsem nejedny pracovni kalhoty, nez jsem se naucil prevlikat hned :).
A tohle jako ženská nechápu, že je někdo schopný dětem sebrat. Když jsem s dětmi na MD v režimu 24/7, jsem provianťák. Dělám kašičky, peru, utírám nosy, pak přijede tatínek, přiveze jim zmrzlinu za pár korun (což mu ještě poradím já) a děcka jsou nadšená. A tak to má být.
Osobně mám nedůvěru ke všem chocho odborníkům. Poradny, psychologové, psychiatři. Jak někdo může dát odborný posudek s razítkem pod výplod, že toto děti nepotřebují?! Že to není v jejich zájmu?!

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 16 říj 2019 17:28

Nera píše:
16 říj 2019 16:53
.... Apriori jim nejde o to, aby mohli jít a tu zimní bundu koupit oni.....
.... Prostě chtějí vidět vlastní děti. ....
Ano, existuje zatim asi dost muzu co jim 2-3/14 staci (viz zakladatel vlakna, dokud fungovalo 2/14 a matka to nesabotovala, +- v klidu fungoval. Ale nastesti je jich cim dal min - procento stoupa se vzdelanosti (ale neni to na tom nutne zavisle).

Zatim jeste trochu funguji muzske a zenske stereotypy - kluci si vic hravaji s autickama, holky s panenkama, atd. Je to i v tech rolich v rodine, a v rodicovskych vzorech. Tak ano, vetsinou otci nejde o to aby mohl jit a koupit bundu (chlap nebyva "hadrar", a vetsinou uz vubec ne samoucelny hadrar, kdyz to je treba bunda treti :-) ). Ale zase o to jit a koupit kolo mu jde (a matka nechape proc to kolo musi mit xxx - leckdy ma pravdu :-) ).

Ne, chlapy co usiluji o SP vetsinou nechteji jen "videt" vlastni deti, oni s nima chteji odpoledne delat ukoly a probrat fyziku (kdyz matka probira treba dejepis a rozumi mu, zatimco oni rozumi treba fyzice), byt s nimi doma kdyz jsou nemocne, pripravovat s nimi veceri ve vsedni dny, o vikendu si uzit vylet, naucit je to co umi, bez ohledu na role a pohlavi. Ukazat jim svuj zivot ve dny vsedni i svatecni. Ve skutecnosti netrvaji na 7/7 (I kdyz je to rozumne a logicke reseni), jen chteji dostatecne velky objem dnu svatecnich i vsednich. A pokud mozno k tomu jako bonus i jakesi "potvrzeni" ze jsou take stejne dulezity rodic jako matka, deklarovane tim, ze pecuji bud stridave, nebo spolecne ..... ne ze je "v peci matky".

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 16 říj 2019 20:20

tulen2 píše:
16 říj 2019 17:28
Nera píše:
16 říj 2019 16:53
.... Apriori jim nejde o to, aby mohli jít a tu zimní bundu koupit oni.....
.... Prostě chtějí vidět vlastní děti. ....
Tak ano, vetsinou otci nejde o to aby mohl jit a koupit bundu (chlap nebyva "hadrar", a vetsinou uz vubec ne samoucelny hadrar, kdyz to je treba bunda treti :-) ). Ale zase o to jit a koupit kolo mu jde (a matka nechape proc to kolo musi mit xxx - leckdy ma pravdu :-) ).
Koupě bot, bundy apod. není typicky otcovská záležitost, v mém případě to byla nutnost, jednak aby děcka nechodily jak šupáci a taky aby měly pořadný oblečení/obutí a nebyli často nastydlý.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 16 říj 2019 20:22

tulen2 píše:
16 říj 2019 17:28
ne ze je "v peci matky".
Tenhle status je, myslím, klíčový. Jeho definice.
A tím je to celé nastavené prostě blbě.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 17 říj 2019 10:02

tulen2 píše:
16 říj 2019 16:45
Simpson123 píše:
16 říj 2019 15:27
...za rok si poda na soud novy navrh na aliky 2x vyssi ....
No to zas ne, rok by asi silna kava pro vetsinu soudu byla - proc po dohode za rok zduvodnuje ohromny narust potreb? A +- rozumne vyzivne se take jen tak nezveda 2x ...Ale treba kolem deseti let, zvednout to o 50%, v patnacti jeste jednou, to uz je jina.

No kluk ma 5, za rok pujde do zakladky, maminka dohodne s tatinkem nyni mirny peniz, 2000 mesicne vymenou za souhlas otce s VP matky.
Nevidim jako nerealne aby za rok za dva matka u soudu nedostala 4000, zmena pomeru nastup do skoly. 2000 bylo zjevne malo, dite roste.
Samozrejme ten 2x je realny u nizkych alimentu, je zde hodne velmi vzdelanych a karierne uspesnych otcu, vesmes taky jak spravne pises plati ze o SP ma zajem vzdelana elita otcu.
Ale pak je zde obrovska mnozina podprumeru ala emimino kde jsou stovky pripadu kde jsou alimenty opravdu nizke a maminky chteji vic a jsou z toho destruktivni valky do krve jestli 500 nebo 1000 korun navic mesicne ano / ne.

Pepas66
Nováček fóra

Příspěvek od Pepas66 » 23 říj 2019 15:09

Jelikož jde o živý případ a byl bych nerad, kdyby se zde dotyčná poznala,tak prosím admina o vymazání tématu, nebo alespoň jeho zneviditelnění. Děkuji.

Odpovědět