Obstrukce a zdrzování soudu, kdy ano a kdy ne?

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Obstrukce a zdrzování soudu, kdy ano a kdy ne?

Příspěvek od Simpson123 » 21 říj 2019 14:36

Rad bych si ujasnil kdy ano a kdy ne obstrukce a zpomalovani prace soudu?
Zatim jsem zde pochopil ze pokud jsou deti uplne malinke (pod 3 roky) nema cenu urychlovat soudy a ma smysl obstrukcemi oddalit soudni rozhodnutí? Je tu mozno zformulovat pravidla kdy ano a kdy ne obstruovat u deti pod 3 roky?
Taky mi neni uplne jasna taktika a strategie pro muj pripad do budoucna. Klopotne jsem v poradne postupne krok po kroku dosahnul na 4- 5/14, ale posledni dobou se to zase posouva ke konfrontaci a vypada to ze soud me casem nemine. Navic mi dochazi jak krehka konstelace to porad realne je, navic nejsem doby diplomat na poradnu, delam tam hrube chyby.
Uvazuju o svem pripadu tak ze 4/14 je pod minimalni hranici zachovani vztahu s deckama, protoze kdyz jsou vztahy s matkou na bodu mrazu ocekavam manipulece deti proti otci (domnivam se ze s tim matka uz zacala) tak si myslim ze i 4/14 proste nestaci na odvraceni syndromu zavrzeneho otce.

tulen2
Stálice fóra

Re: Obstrukce a zdrzování soudu, kdy ano a kdy ne?

Příspěvek od tulen2 » 22 říj 2019 10:58

Simpson123 píše:
21 říj 2019 14:36
Rad bych si ujasnil kdy ano a kdy ne obstrukce a zpomalovani prace soudu?
Za mne - ano, kdyz jsou deti male a zpomalenim soudu se dosahne nejakeho vyznamneho okamziku (ukonceni MD, nastup do skolky), nez padne rozhodnuti. Ano, kdyz se otec +- vyrovnane stara, kdyz probiha poradna a je velka sance na dalsi zvyseni casu, pripadne "koupeni" dohody o SP.

Jinak ne - obstrukcni jednani vzdy soudu vadi - a dle povahy soudce - i kdyz by nemel, lecktery to asi dokaze patricne "odmenit"

tataoddeti222
Nováček fóra

Re: Obstrukce a zdrzování soudu, kdy ano a kdy ne?

Příspěvek od tataoddeti222 » 15 lis 2019 11:44

Ahoj, souhlas, ze u malych deti je dobre pozdrzet rozhodnuti do doby, kdy jsou uz ve skolce, matka uz je ve 4 letech prestane kojit a podobne.
Dale si myslim, ze pokud mate SP a matka poda navrh na zmenu na vyhradni, tak opet je dobre to udrzet co nejdele. Pak lze argumentovat tim, ze SP jiz funguje x let.
Bavime se o pripadech konfliktnich matek. Pokud je s matkou domluva, tak se domluvit a predlozit dohodu... opet, zachovat PECI pro oba, ne pouze styk pro jednoho. Je to zasadni rozdil.

Odpovědět