Režim před rozsudkem

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

Fakan vladne cele rodine (kouse a skrabe jako zvire a odmenou mu rodice daji pocit ze musi vzdy vyhrat - aspon symbolicky.....
Tady jsou casto 3S otcove co se boji matky alfasamice. Ale ze se dospely fotr boji usmernit vztekleho fracka v 7 letech to je komicke, obvykle staci takovyho hajzlika vysprchovat v ledovy vode a on by uz prestal skrabat a kopak, pekne do studeny vody sakumprdum i s hadrama....doporuceny postup od lekare pediatra.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Se Simpsonem souhlasím do té míry, že aby 6tileté dítě vládlo v rodině, to fakt ne.Nemslím si, že je třeba to trestat, prostě jen stačí využít fyzické převahy, dítě popadnout, odnést.Není třeba mlátit, sprchovat ani nijak jinak trestat, ubližovat. Bez scén, hysterie , v klidu nastavit hranice. Pochopí to i pes čistým podminováním, že toto nefunguje . To samé je s matkou. Samo, když to funguje, tak to používá a ještě přiostřuje a zkouší, kam až to půjde.
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

Podívej se, matka je psychouš (to vím laicky, vidí to všichni co s ní byli víc ve styku - nejen já, ale i pracovně měla drsné konflikty), ten kluk po ní značnou část povahy podědil. Řešil jsem to psychologama, kterým věřím, jeho stav se postupně zlepšuje. Nechci tady (prakticky veřejně) komentovat víc k jeho stavu ani metodám, kterými se to řeší, ale ber jako fakt, že pokud to dítě je psychicky slabší, nepotáhnu ho násilím do auta před celou ulicí.

Spíš bych rád vytvořil tlak na matku. Neskutečné je, že ona sehraje u odvolačky scénu, jak kluk psychicky trpí a o přestávkách sedí sám v lavici a pak mi ze školy napíšou o konzultaci výchovné poradkyně, že "o významu skupiny dětí pro jeho lepší rozvoj komunikace jsme se nedomluvily, chce být s klukem radši sama".

Ono se to sbírá střípek po střípku, nesmyslné narčení z domácího násilí, izolace kluka z kolektivu, mladšího syna nepouští na sportovní kroužek. Myslím, že i OSPOD a prvoinstanční soudkyně to vidí. Ale nevím, jak překonat nečinnost toho systému.
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Jak popisuješ chování syna, tak v tom vidím svou dceru, téměř ve všem.
I ve tvým případě bude hlavní problém v osobě jeho matky a v její "výchově". Přehnaně hysterická, přehnaně pečující, místo přiměřeného trestu při nejakým problémovým chování se uchyluje k slibování odměny (když se podvolí přání rodiče), nevychovává, dítěti se podvoluje.
A tohle je přesně ta cesta do pekel, to, co z vašeho syna udělalo to, co popisuješ.
Přiznávám, tento špatný model výchovy jsem praktikoval i já, dokud jsme byli spolu (matka na MD, pracující otec přebírá styl výchovy primárního pečovatele). Procitnul jsem až po rozchodu a můj přístup se diametrálně změnil a vliv mého přístupu změnil během roku chování dcery k nepoznání. Je z ní už téměř normální, pohodové dítě (přinejmenším, když je se mnou).

Dítě se velmi brzo, už od 3 let naučí, že přece nebude dělat něco, co říká rodič, jen tak, bez důvodu. A důvod pro něj je velmi často odměna, kterou očekává, protože je tak vychované. Až mi přijde výplata, půjdeme koupit hračku, tak už se nevztekej, jooo?

Taky si nedovedu představit, že bych tenkrát 5ti letou, dnes 7mi letou dceru tahal od matky násilím. Matka sice fakticky nebránila fyzicky, ale psychicky ano. Ubrečená, že dcera jede ke mně. Dcera logicky nechtěla opustit smutnou matku. Stačilo mi jednou říct, když nechceš, jedu sám, pá. A bylo po problému, jela. No ale u Vás je to silnější kalibr.
Můj návrh, ať se k němu vyjádří i ostatní:
Udělej pár nahrávek s matkou, jen zvuk. Ať je tam slyšet matka, nadávající syn. Pošli nahrávku na OSPOD s podezřením na psychycké týrání syna ze strany matky.
A žádej, ať poučí matku, a že pokud matka tohoto chování nezanechá, pošleš stejné nahrávky na soud s žádostí o PO z důvodu týrání dítěte.
Ideálně tyhle "týrací" věci řešit s vedoucí OSPOD. Případně si stěžovat na kraji na nečinnost.

Dál bych doporučil také, hodit zahlavu všechny důvody, proč ses odstěhoval.
Vrať se zpět! přivez si všechny věci, zamkni si pokoj, choď z práce za dětma. Jestli si pak odejdeš v 9 večer jinam, vrátíš se pozdě, to už neřeš. Důležitý je, "bydlet s dětma".

Bydlel jsem do 14ti s oběma rodiči. Otec magor. Na matku bezdůvodně řval, rozbíjel sklo, ovladač TV atd. Kolikrát se vyřval i na mě...
Hádej, koho z mých rodičů si dodnes vážím a podporuji ho a s kým mám minimální kontakt a nemůžu ho vystát? Tvoje děti to budou mít podobně, když uvidí, že táta je kliďas, máma se po něm jen vozí. Otázka, jsi kliďas?

Volat policajty můžeš i ty, psychický teror je jen jiná forma domácího násilí. Nebuď srab, hecni se, ty policajty zavolej, že manželka zešílela, že ohrožuje děcka i tebe. Ona to od tebe nečeká...

Vykašli se na majetek v SJM.
Když se nedohodnete na vypořádání do 2 (nebo 3?) let od rozvodu manželství, tak soud může rozhodnout, že se vše prodá a výtěžek se rozdělí 50/50. Uklidni se, jestli jí jde o prachy, tak nucený prodej nepřipustí, protože byste dostali mnohem míň, než když se dohodnete. A je ještě jedna varianta, tuším, že když nebudete chtít po soudu řešení majetku, že se stanete oba vlastníky 50/50. Ale to si nejsem jistý, už je to hodně dlouho.

Já dal dobrovolně bývalce výživné na manželku 10 po dobu 1.5 roku. Ze strachu, že soud mi určí výživné ještě větší. Moje chyba, výživné na manželku se dává prý max kolem 4tis. a to jen pokud kvůli vašemu manželství nemůže vydělávat (má dítě do 3 let, jiný důvod mě nenapadá).
Já blbec jí to dával hned jak odešla z baráku + to stejný na děcka. Měl jsem ji dát 2 jen na děcka a čekat na soud a rozdíl peněz ukládat do obálky (není na účtu, neexistuje). Chtěl jsem v jejích očích i očích soudu vypadat jako férový chlap. Ale ne, vypadal jsem jako idiot, který se podvolil diktátu matky a který se podvolí čemukoliv dalšímu. Soudy si to asi vykládají tak, že "otec přiznává, že není schopný/ochotný starat se, proto radši dá matce peníze, aby se starala ona".
Chápeš? Kdo má peníze, ten se stará. Nedávej nic víc, než máš dle rozsudku posílat. Zbytek plať ty, ze svého účtu.
Energie neodpojuj, to určitě ne, tady řešení nevidím. Max. se modli, aby se rozbil kotel a oprava byla extra drahá, nebo součástka k nesehnání. To by ji mohlo vyhnat k rodičům 150km daleko, což by pro tebe byla dobrá příležitost získat děti do VP předběžkem.

Doporučuji přečíst si tohle: http://www.ditevkrizi.cz/ci-je-to-hra/
Možná Ti to pomůže pochopit co se děckám děje v hlavě...
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

HIPO: Hodně s tebou souhlasím. Akorát já jsem trochu výbušný. Chvíli nátlak vydržím, ale pak vybuchnu. Nikdy jsem ji neudeřil, ale nemůžu se spolehnout, že to neudělám, když do mě zase bude strkat, rvát mi věci z rukou, strkat mi obličej pár cm od mého jako včera.

Na OSPODu jsem byl několikrát, vždy to uhráli tak, že nemusí nic dělat. Týrání dětí jí neprokážu, zvlášť když spočívá v tom, že jim ve všem vyhoví. Fakt se bojím, že úřady to vyhodnotí jako že děti mají u matky klid a moje přítomnost vyvolává konflikt, což dětem akutně škodí. Zvlášť když už je prokázáno, že můžu bydlet jinde.

Jinak k výživnému: jde o výživné pro stávající manželku, podle paragrafu, že manželé mají právo na stejnou životní úroveň. Je to zločinný systém, kdy rozvod se dá natahovat roky a ty musíš svůj příjem furt dělit dvěma. Po rozvodu už nedostane nic, to je stoprocentní. Samozřejmě se bráním, že ona užívá barák, já ne atd., ale zatím mi přijde, že přístup soudu bude aritmetický. Ona malý příjem (je jedno proč), já velký, odečteme něco málo za ten barák a rozdíl děleno dvěma je její nárok.

Jinak energie platím ze svého účtu, ale to je přece jedno - ona ušetří 5 tisíc měsíčně a ještě nemusí řešit, kolik protopí atd.
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

K těm příjmům. Model: matka 10tis, otec 40tis. = 50tis.
50 - barak - pojistky auto, dum - sporeni - vydaje na jidlo, osaceni (4 osoby) - vydaje na kulturu (4 osoby) - servis auta - udrzba baraku - benzin = 10 až 20tis?
Co chci říct, když se odečtou veškeré výdaje tvoje i její!, kolik z prokazatelných příjmů zbývá? Třeba procentuelně, ať neřešíme konkrétní čísla...

Týrání dětí, podle naší vedoucí OSPODu, je i to, když jeden z rodičů dělá před dětma scény, nedodržuje dohody, odmítá předat děti atd. Vše je bohužel jen o interpretaci a o vůli řešit situaci.

Ve vašem případě bych doporučil podat návrh na OSPOD k uspořádání případové konference, z důvodu vyhrocené situace a ohrožení dětí. Ať se OSPOD ukáže..
Nám případovku udělali sami od sebe po dvou vyhrocených situacích, kdy jednu bývalka řešila on-line s ospodem, pak bývalka podala PO, které soud zamítnul.
Zkus na to tlačit, děti podle tvého popisu ohroženy jsou, jsou vystaveny velkému psychickému tlaku a potřebují pomoc.
Pokud OSPOD nevyhoví, stížnost na kraj. Tak dlouho musíš prudit, dokud nepovolí aspoň trochu. Já se cítil za prudiče, stěžovače. Ale i to přispělo ke změně postoje OSPODu, uspořádání případové konference a aspoň tam viděli histerickou maminku a mě podpořili alespoň v rozšířeném styku.

Ještě můžeš ospod požádat o pomoc s asistovaným předáváním. Jakékoliv předání je vždy lepší, než žádné.

Co se týká stížností na postup OSPODu. S většinou z toho co napíšeš si vytřou ...
Takže stížnost formuluj maximálně stručně a jednoznačně. Když napíšeš stížnost s body A až X, tak jim dáš obrovský prostor k manévrování.
Stížnost se píše: Na co konkrétního si stěžuješ, a co požaduješ. Např výměnu pracovníka, opravu zápisu.
Dávej si pozor na to, aby když Ti ospod něco řekně, tak ať to píše do zápisu. Náš ospod rád mluví, ale do zápisu sám od sebe nic z toho nenapíše. Zásadní problém! Musíš si vše skrytě nahrávat, když odmítnou protokolovat co řekli, odejdi. Podej stížnost na odmítnutí protokolace. Pak podáš na kraj nesouhlas s vyřízením stížnosti a jako důvod uvedeš existenci nahrávky prokazující tvoje tvrzení.

Sám mám taky problém zůstat klidný, když vidím tu nespravedlivost, cítím frustraci atd. Ale to už je boj každého z nás...
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

Ještě mě napadá, jedno PO ti soud schválil. Což takhle žádat o nové, z důvodu že matka brání péči otce. Soud je očividně tomu nakloněn, to ti dal najevo svým rozhodnutím o PO. S odvoláním na ústavou zaručené právo dětí na péči obou rodičů? A žádat společnou péči rodičů v rozsahu 6 otec, 7 matka? Zde už nepredikuješ rozhodnutí odvolacího soudu, navrhuješ jiné, dočasné uspořádání. Samozřejmě k PO musíš doložit co možná nejvíc důkazů podporující tvé tvrzení, že matka brání, matka děti navádí proti otci, používá je jako prostředek k trestání otce za domělou křivdu atd atd. Zápisy z ospod typu "otec volal, že mu matka odmítá předat dítě v dohodnutém termínu"...
Někdo šikovný by ti to mohl sepsat, hodit tam všechny ústavní záležitosti, odvolávku na mezinárodní právo atd atd.
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

Soud mi těžko schválí PO, když mu odvolací soud zrušil PO vydávané v době, kdy mi umožňovala styk jen každý druhý víkend. Podle soudkyně Petrákové to není bránění ve styku. Problém zjevně je, že prvoinstanční soud pochopil, jaká matka je a nemazal se s tím, ale na městském soudě to buď nevidí nebo je jim to jedno.

Máme doporučeno OSPODem (ústně na chodbě soudu) a prý i soudem (to si ze čtení rozsudku nevybavuju) terapii v poradně (ne mediaci). Objednám se tam, ale průběh je jasný, manželka se domluvit nechce.
siux
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od siux »

" 10 odst. 3, písm. e) ZSPOD Obecní úřad obce s rozšířenou působností je povinen pořádat případové konference pro řešení konkrétních situací ohrožených dětí a jejich rodin"

Problém je, že náš OSPOD je přesvědčen, že naše děti nejsou ohrožené.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Ale tu spinavou neprijemnou praci za Tebe neudela ani OSPOD ani soudkyne...ty decka musis vyrvat matce sam i kdyz budou par minut rvat jako zvirata.

Jestli cekas ze s timhle ti pomuzou instituce - tak nepomohou, naopak vsichni si to odsvejkuji, matka to tam odsedi a pak se povlece rok nebo taky dva roky soud a dlouhe mesice se bude cekat na posudek a pak se bude cekat na tvuj proti posudek a vysledek je jasny...posveti se realny stav ze decka jsou 90% casu u matky, game over.

Jinak na me to taky matka zkusila, taky mi v krizove fazi udelala z predavani horor a decka rvaly jako zvirata...bylo to extra neprijemny, koupil jsem si spunty do usi a rval jsem decka do auta jako zvirata....po zaklapnuti dveri auta byl za 5 minut klid a decka pak v pohode. Nastesti ten psychoteror na decka prestal matku po cca mesici bavit a prestala s tim a je klid.
Odpovědět