Režim před rozsudkem

Odpovědět
Lama
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Lama »

Be_Be píše: 11 lis 2020 20:14 Koukám, že se bude Tvoje matka pohybovat v mých kruzích :-D jestli chceš napiš mi SZ.
Domácí porody (i vzdělávání) se stává čím dál tím víc rozšířené. A velmi často vidím velkou paralelu se SP.
Laická veřejnost to samozřejmě odsuzuje.
Paraleru v jakém smyslu? Také mi to vcelku zajímá. Sama jsem k tomu v některých oblastech také přičichla, v některých jsem zase velmi konzervativní. A přijde mi, že tam jsou ty holky ještě více polarizované, než běžná společnost. Na jednu stranu velká část je tam hodně proti proudu, takže nejede na uplně těch zajetých záležitostech - dítě patří matce, dvě postýlky, baťůžky...
A pokud si matka našla realizaci jinde ( dula, terapeut, kouč, laktační poradkyně....), tak je právě vcelku střídavce nakloněná.
Naopak jsou tam ale ženy, které se na dítě upnou, stane se jejeich alternativním projektem, má pocit, že jim to ten mainstreamový otec kazí. Naopak otec má potřebu se vůči tomu extrémě vymezovat. COž u těchto typů žen vede naopak k zatvrzení a tvrdému odporu. A tam jsou to pak teda ultra boje.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Lama píše: 11 lis 2020 15:37 U nás otec vyžadoval mít možnost vzít děti 1 den v roce ze školy a omluvit je ....
...Ale domnívám se, že nelze dát do rozsudku matce, že nebude předávat děti, když se rozhodne jet s dětmi do zahraničí. ...
Ale tu moznost prece ma, ne? A ne jen jeden den, ale v podstate kdykoli si bude prat (v jeho case). Tak proc podobne veci chtit cpat do rozsudku?
Jde - ale rozsudek by mel byt urcity a vzkonatelny. Takze lze tam napr. dat ze otec je povinen strpet cestu matky s detmi od-do-rokuxy. Nelze tam dat (nemelo by) dat tam ze matka si muze 2x rocne vybirat 2 mesice, kdy nekam pojede.
Mne se to taky zda hodne - 2x2 ve skolnim roce. Urcite se to bude zdat hodne i soudci. Jen otec musi byt sikovny, aby z toho jasne lezlo blazniva matka - otec seriozni, co chce s matkou vyjit, nehazi ji klacky pod nohy.
Ale k tomu jak to bude, jestli sp ano//ne, bude urcite klicem posudek. Doporuci - sp bude, nedoporuci - na prvnim stupni skoro jiste nebude, a bez oponentniho ani na druhem.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

tulen2 píše: 11 lis 2020 21:08
Lama píše: 11 lis 2020 15:37 U nás otec vyžadoval mít možnost vzít děti 1 den v roce ze školy a omluvit je ....
...Ale domnívám se, že nelze dát do rozsudku matce, že nebude předávat děti, když se rozhodne jet s dětmi do zahraničí. ...
Ale tu moznost prece ma, ne? A ne jen jeden den, ale v podstate kdykoli si bude prat (v jeho case). Tak proc podobne veci chtit cpat do rozsudku?
Jde - ale rozsudek by mel byt urcity a vzkonatelny. Takze lze tam napr. dat ze otec je povinen strpet cestu matky s detmi od-do-rokuxy. Nelze tam dat (nemelo by) dat tam ze matka si muze 2x rocne vybirat 2 mesice, kdy nekam pojede.
Mne se to taky zda hodne - 2x2 ve skolnim roce. Urcite se to bude zdat hodne i soudci. Jen otec musi byt sikovny, aby z toho jasne lezlo blazniva matka - otec seriozni, co chce s matkou vyjit, nehazi ji klacky pod nohy.
Ale k tomu jak to bude, jestli sp ano//ne, bude urcite klicem posudek. Doporuci - sp bude, nedoporuci - na prvnim stupni skoro jiste nebude, a bez oponentniho ani na druhem.
nemá, protože má styk jen po škole- ráno před školou
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Lama píše: 11 lis 2020 21:28...
nemá, protože má styk jen po škole- ráno před školou...
Aha :(. Tak to spis mel tlacit na celek, pred i po, argumentovat nesmyslnosti predani rano matce a odpoledne vyzvednuti od matky, v pripade ze dany den skola neni ... Jestli ma jen pa odpo-ne (po rano), mel tlacit i na dny vsedni, argumentovat dulezitosti spolecne skolni pripravy, spolecneho chystani do skoly ... Pak by si obcas spolecny "skolni" den udelat mohl.
Nez vymyslet silene konstrukty s pravem vyzvednuti ve skolni den ze skoly. U nej pozde bycha - pro ostatni - nespokojujte se s vikendem, je to zoufale malo ... kdyz uz nedopadne sp, tlacte na maximum, dulezitost "vsednich" dnu ...
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

A ta avanuristicka touha matky cestovat s malymi detmi do tropu 2x2 mesice ve skolnim roce = 40% skolni dochazky fuc je soucasti i posudku, resil jsi to se znalcem?
Tohle by se tam resit urcite melo a hodne. Matka tim ztraci kompetenci radne o deti pecovat, skolni dochazka je proste zakladni povinnost a 40% casu mimo skolu nemuze nikdo u soudu ani znalec prejit tim ze matka je bio zena a ze je to OK.
Taky znalec nemuze napsat do posudku ze male skolni deti budou OK, kdyz otce neuvidi 4 mesice z 12.....
Nutno to cele nalezite a spravne dostat do protokolu OSPOD, do posudku, dat papirove zapisy na soud a oznacit to jako dukaz.
Pokud to jen matka sesmolila s pravnickou a pak ten papir poslala otci to nestaci.....
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

@Lama - myslela jsem to trošku jinak, ne v souvislosti, ale jako dva tábory, které se snaží znormalizovat něco, co zákon umožňuje/nezakazuje, ALE.... chtějí něco, co není úplně standartní a co pořád laická veřejnost škatulkuje jinak. A ta cesta je velmi podobná u obou táborů. Ale zatím mi přijde, že ženy v prošlapávání této cestičky jsou na tom lépe, ale jen díky "systémové" práci, prostě řeší se, když ti lidé porušují zákony i přes jakékoliv přesvědčení a už ani kraje jen tiše nemlčí a reagují na stížnosti. V těch opatro sporech se mi zatím zdá, že nikdo nic nedotáhne, že si to každý řeší jednotlivě a toto tam zatím není.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Tak už přišel posudek. Zatím mám jen odpověď na otázky soudu (1,5 stránky) a přijde mi, že znalec to hodně odflákl (což jsem čekal) a výsledek je:

- Oba rodiče jsou v pořádku, nelze preferovat jednoho před druhým
- Děti jsou málo vyspělé na střídavku, ale ona fakticky probíhá a rodiče bydlí blízko a jsou schopní, takže podmínky pro střídavku (např. po týdny) jsou dobré
- Střídavka se obecně doporučuje pro větší děti (školní věk)
- Názory dětí nelze vzhledem k jejich vyzrálosti brát vážně
- Ovlivňování dětí nebylo zjištěno
- Oba rodiče jsou schopni dobře komunikovat
- Doporučení: udržet blízké bydliště rodičů, nedoporučuji jednostranné oddalování (viz plány matky na stěhování do jiného kraje)

Moje hodnocení: mohlo to dopadnout o dost hůř, ale kvalita posudku je hodně nízka. Přijde mi, že použil šablonu "střídavka ANO" a moc nad tím nepřemýšlel. Z celého posudku je podstatný obrat "fakticky probíhající střídavá péče".

Jestli znalec nepovažuje za ovliňování dětí, když mu syn na otázku na 3 přání řekl kouzelná hůlka, kniha kouzel a bydlet u maminky, tak už nevím, co by chtěl. Stejně tak její nařčení z domácího násilí zcela ignoroval.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Lama píše: 11 lis 2020 21:01 Naopak jsou tam ale ženy, které se na dítě upnou, stane se jejeich alternativním projektem, má pocit, že jim to ten mainstreamový otec kazí. Naopak otec má potřebu se vůči tomu extrémě vymezovat. COž u těchto typů žen vede naopak k zatvrzení a tvrdému odporu. A tam jsou to pak teda ultra boje.
Ano, to je náš případ.

Mimochodem, nejdřív jsem se divil, proč žádný pediatr nechtěl přijmout dítě po domácím porodu, ale pak mi to jeden známý vysvětlil: takové dítě je zdravotně stejné jako jiné děti, ale pravděpodobnost, že s matkou budou samé problémy je obrovská. Doktor ví, že s ní budou boje o očkování, antibiotika, atd.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Odmítnout dítě po domácím porodu je nezákonné :-) Spíš si myslím, že se pediatři bojí a znamená to pro ně dost papírování skrz žádanky na vyšetření, které se třeba běžně udělají už v rámci porodnice.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Be_Be píše: 12 lis 2020 14:09 Odmítnout dítě po domácím porodu je nezákonné :-) Spíš si myslím, že se pediatři bojí a znamená to pro ně dost papírování skrz žádanky na vyšetření, které se třeba běžně udělají už v rámci porodnice.
Je to tak, jak píše siux. Problém není dítě, problém je matka. Domácí porod je faktickou zárukou dalších problémů - očkování, antibiotika, výživa, ale prakticky cokoli.
Lidsky to pochopitelné je, právně samozřejmě nepřípustné.
Žádanky na vyšetření jsou to nejmenší.
Odpovědět