Režim před rozsudkem

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

Neda mi to a jeste se vratim k navrhum matky na 4 mesice z 10 zameskat deckam skolu. Trochu jsem vychladl (nadzvedlo me to ze vubec je mozna vazna diskuse ze tohle je OK a v zajmu decek, podle me neni a skola je uplne nepodkrocitelne minimum).
Ale potom jsem vychladl a vlastne je to cele de iure nerealne, aby to matka vubec realizovala v jakemkoliv rozsudku, lhostejno kdo bude mit decka v peci.
Prece nelze mit rozsudek, ktery by tohle resil pro futuro, takze z hlediska tahanic (soudy a OSPOD) je to de iure irelevantni pozadavek matky.
A obloukem jsme zpatky v poznani ze vlastne popsane papiry a formalni rozsudky budou otci k prdu, kdyz matku necha odvlekat decka napr. na 4 mesice do pralesa.
Celkem je mi jasne ze urady mu az/pokud to nastane reknou sorry jako ale nemame co s tim delat a nemuzeme matce branit. A i kdyby pak po odjezdu matky rozjel masinerii ze porusila rozsudek tak se niceho kloudneho a rychle uz vubec nedomuze. Takze i kdybys mel siuxi nakrasne papir ze mas decka v peci ty/SP stejne bys musel matce realne branit v odvleceni decek do pralesa vlastnimi silami, to zadny papir za Tebe neudela. Tyhle papirove vojny jsou stejne casto s krizem po funuse. Ono se to vlece, decka davno v letadle do pralesa a soud jeste ani nema navrh na PO....
BTW protoze me uci zkusenost myslet i ve worst case scenario, na tvym miste bych se bal ze tam ta divozenka zustane naporad, takova cesta na 2 mesice to uz se holka muze i zamilovat do nejakyho domorodce -) A bile zeny jsou v tech mistech povazovany za toppritazlive :oops:
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Já bych siuxe takhle nestrašil, potřebuje určitě aspoň chvíli spát :-). Soud nemůže udělat předběžko dopředu, vždy se musí reagovat na nějakou skutečnost. Nicméně vycestování do zahraničí by mělo být se souhlasem obou rodičů, slyšel jsem, že je dobré mít sebou papír o souhlasu toho druhého i při cestě do Chorvatska apod.
Trochu vidím paralelu v ex-bioženě známého (už jsem psal), měla takové názory že jí NIKDO nebude říkat, co může a nemůže se SVÝMI dětmi. Ale parkrát dostala od soudu přes prsty a pak jí ospod vysvětlil, že pokud nezmění chování, tak příště bude navrhovat výhradní péči otce. Tak pak byl relativně klid. Ale jak už jsem taky psal, u těchto typů, které otce považují jen za dotěrný hmyz, který má jen právo držet ústa a platit, je klid velmi relativní slovo :-)
Simpson123
Stálice fóra

Ja to cele psal hlavne protoze mi z dikuse pripada ze jsou vzdy precenovany ty pravni aspekty veci, co bude v rozsudku, co soud a co OSPOD.
Pritom i v tech 2x2 mesice cestovackach do tropu jiste ani soud ani OSPOD nic neudela, matka proste sbali detickam kufry a nasednou do letadla a trada do Afriky nebo do Jizni Ameriky.
Opravdu verim tomu ze instituce (soud, OSPOD, PCR) s tim nic neudela, nezabrani matce vycestovat.
Pripada mi ze tohle Siuxovi nedochazi, ze do toho konfliktu s matkou bude muset casem az matku trefi zase rapl a sbali deckam kufry jit. Pripada mi ze Siux nechape ze se soud a OSPOD i PCR bude jen sklebit a zustane necinny.....muj soukromy nazor je ze institucim (soudy, OSPOD, PCR) opravdu dobe jde jedina vec, kreativni necinnost...
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Tak jak mi řekla jednou paní s ospodu - "pohovor provedeme až 3 dny před soudem, protože se spoustu věcí může změnit". Oni čekají až se ti dva nějak pomlátí a něco z toho pak vyleze, proto ten důslednější (bezohlednější) vyhrává.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Simpson123 píše: 19 lis 2020 16:02 muj soukromy nazor je ze institucim (soudy, OSPOD, PCR) opravdu dobe jde jedina vec, kreativni necinnost...
V tomhle máš samozřejmě pravdu. Otázka ale, jak s tím pracovat. Aktuální situace:

- matka v září požádala o PO stanovující mi styk 3,5 + 1/14 (pá odpo - út ráno plus pondělí další týden), celkem 78h, tj 22% času u mě
- PO soud odmítl že nebyla prokázana naléhavá potřeba úpravy (tady zjevně reaguje na názor odvolacího soudu, který mi takto už 2 vydaná PO zrušil)
- matka se ovolala a soudkyně to nepředala odvolačce (momentálně už 2 měsíce odvolání leží a nic se neděje)
- v mezičase dorazil znalecký posudek doporučující střídavku (viz moje dřívější příspěvky)
- zároveň probíhalo přes advokátky vyjednávání. po menším dohadování jsem na to přistoupil (se zdůrazněním, že nejde o dohodu, ale její diktát a že jde jen o dočasný režim před dosažením rozsudku) na návrh matky v rozsahu 81h/168h (24%)
- matka uvedla, že ten návrh už neplatí a zkrátila ho 3h na stejný jako navrhovala v PO
- v další komunikaci uvedla, že už ani tento zkrácený návrh neplatí a momentálně navrhuje pouze 3,5/14 nebo, pokud budu souhlasit s cestováním dětí na 2x2 měsíce ve školním roce, přidá ještě jeden den.

Toto celé jsem shrnul ve svém návrhu na PO svěření dětí do péče otce, kde jsem argumentoval, že není možné podmiňovat styk s otcem tím, že děti budou cestovat a poukazoval na to, že podle znaleckého posudku podmínky pro střídavku jsou a je to matka, která lže a má od konfliktu menší odstup. Zároveň matka ani své vlastní návrhy nedodržuje (v pátek mi na můj dotaz odpověděla - "tentokrát u tebe v pondělí nebudou, jedem k našim")

Toto PO soud odmítl s tím, že styk s dětmi probíhá po dohodě rodičů pravidelně, byť s konflikty a do příštího stání (za 2 měsíce) to netřeba řešit.

Vůbec nevím, co mám teď dělat
- můžu 3 měsíce snášet libovolný režim, jaký matka stanoví a doufat, že na základě znaleckého posudku bude střídavka
- nebo začít brát děti ze školy/školky bez souhlasu matky, což už jsem zkoušel a vím, že je ochotná řešit to fyzickým konfliktem - tím ale hodně ohrozím možnost střídavky
Simpson123
Stálice fóra

Musis si brat decka ze skolky i bez souhlasu matky, jinak spadnou decka do vyhradni pece matky. Vyzkouseno = tohle ber jako holy fakt.
Fyzicky konflikt je nebezpecny, to musis zvladnout matce vyrvat decka bez fackovani, naucit se to, stejne bude vyvadet i kdyz budes mit rozsudek....
Zvladani scenek matky je obtizne na poprve na podruhe, az udela scenu po 28x uz budes vytrenovany....opet kdyz jsi mekky a nevytrenujes si to tak vsem ukazujes ze SP nezvladnes = neukocirujes patologickou matkou = SP neni mozna a proto soud da dite matce.
U scenek s matkou je potreba nemluvit, jen drapnout decko do naruce a utikat pryc, neohlizet se. Nehadat se, nekricet. Kdyz zatarasi patologicka hysterka auto, vytahni decko z auta a drapni rvouci decko do naruce a pryc pesky, auto tam nechej....atd...decko za 5 minutprestane rvat a bude se smat....nesmim byt mekky.
Popisoval jsi tady napr. to scenovani a auto, co si pamatuju nezvladl jsi to, musis byt na tohle nachystanej, planovat, auto odstavit ve vedlejsi ulici, drapnout decko a odtahnout ho mimo dosah patologicke agresivni matky, rychlost a jenom rychlost tady na ty sceny funguje. Patologicka matka musi zustat stat civet jako oparena jak budes rychle v trapu.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

A co tím dosáhnu? Matka požádá o PO, prokáže naléhavost, soud mi napaří každý druhý víkend a budu na tom rozsahem styku hůř než teď a zároveň zabiju možnost střídavky.
Simpson123
Stálice fóra

siux píše: 26 lis 2020 10:27 A co tím dosáhnu? Matka požádá o PO, prokáže naléhavost, soud mi napaří každý druhý víkend a budu na tom rozsahem styku hůř než teď a zároveň zabiju možnost střídavky.
Po x pokusech a odvolackach proti PO kdyz matka vyblije dalsi PO v serii? To asi matka nedosahne uspechu....naopak tim jak matka prudi s PO soudkyni tim jen otravuje, ukazuje ze je patologicka a furt neco blije do PO, soudkyne musi furt rozhodovat (zamitat navrhy na PO) a to je pracne.
Soudkyne uz ma tlusty spis, nahledne do spisu, mozna neoficialne zavola OSPODnici, ale na PO to nevidim, soud je v behu, ma uz i posudky s vyznenim pro SP.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Trval bych na tom co jste si naposledy ODSOUHLASILI, i tak mi to přijde že to bylo příliš defensivní. Nenechal bych se okrást ani o den, pokud ti ho vezme, tak bych si ho kompenzoval. PO nemá šanci, pokud nedojde k násilí apod. Styk přeci probíhá, ne? :-) Vůbec s ní nic neřeš a komunikuj jen písemně přes sms apod. Nezvykej děti na nějaký nový režim, pak se jednání odročí a pojedeš v tom další 3 měsíce. Jo, je to náročné, to mi je úplně jasné a hodně tatínků se na to raději vykašle a "nedělá problémy kvůli dětem".
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Problém je, že my jsme nic neodsouhlasili. Byl to její návrh (řekněme A), já napsal, že bych ho drobně rozšířil, ona odmítla a poslala B (ořezané), já tedy přistoupil na A a ona řekla, že A už neplatí a poslala B nový. Na to jsem reagoval, že takhle to nejde, že nemůže odmítnout svůj vlastní návrh a ona v reakci poslala, že buď bude C (ještě víc ořezané) nebo B pod pomínkou souhlasu s cestováním.

Děti nejsou zvyklé na žádný režim. Tím jak to v podstatě každý týden mění, tak se jí děti vždycky zeptají, kolik dní tentokrát u mě budou. Přitom jim je to celkem jedno - když se jim řekne po týdnu, tak fungují, když se jim řekne jeden den ze 14, berou to jako fakt.

Já si nedovedu představit, jak bych to měl dělat. Znamená to každý den rvačku před školou, kluk půjde druhý den do školy bez učebnic, které ten den potřebuje atd. Tohle nemůže skončit jinak, než že ten starší mě začne nenávidět a škola během pár dnů podá podnět na sociálku. A bude se řešit, že příčinou zhoršení je změna chování otce - dokud držel hubu, tak to přece fungovalo.
Odpovědět